Môže alkohol uškodiť na začiatku tehotenstva?

sunny1986
6. nov 2011

baby, predvčerom, teda keď mi MS meškala deň, hrkla som si za jeden, kolegynka oslavovala...no to mi deň meškala MS ale nejak som to neriešila... teraz mi mešká už tri dni... test som si robila, ale vyšiel negatívny, asi je ešte skoro, a strašne ma bolia prsia...takže je šanca že som v tom, keďže s priateľom sa nechránime. Bola by som strašne šťastná, keby som bola tehu, keďže sme sa už s partnerom o tom uvažovali, no na druhej strane sa strašne bojím, že ten jeden frťan hrušky poškodil potencionálne bejby, veď teraz je to najnebezpečnejšie... nemáte s tým nejaké skúsenosti? porodili ste niekto zdravé bábo aj napriek tomu, že ste si v nevedomosti, v rannom štádiu hrkli?

exupery
6. nov 2011

yslim,ze "za jedon" babu,ak nejake je na ceste,urcite neublizi 🙂

tinki
6. nov 2011

@sunny1986 Neboj sa, ak by si náhodu bola v tom, tak jeden frťan neublíži. Ale ak ti už mešká tri dni a vyšiel negativny, tak pravdepodobne nie si. urob si ešte jeden a ak aj ten bude neg. tak nič.

katarinajurikova
6. nov 2011

Sunny tak takych nas tu je asi vyse,ze sme napr:nevedeli o tom ,ze sme tehu a proste sme si vypili 😉 Nemyslim ,ze by z toho nieco malo byt ...Neboj sa skor su horsie na tom take zeny ,ktore piju aj pocas tehu a uz o tom vedia,ako moja svagrina. 😒

anieli_1
6. nov 2011

@sunny1986 neboj sa mne sa stalo pri prvom ze sme oslavovali(teda dost) a to bol piatok a v pondelok som sla k dr so zapalom a vyklul sa zo zapalu alex a je v poriadku.....al aj ja som sa velmi bala myslim ze ten jeden nic nespravy 😉

sunny1986
autor
6. nov 2011

@tinki no aj ja som sa upokojila že keď je test neg. tak asi nič ale potom som tu na konikovi natrafila na diskusiu o tom, koľkým babám vyšli testy neg. lebo bolo ešte skoro a nakoniec boli tehu, mne ešte takto dlho nikdy nemeškali a tiež ma mätú tie prsia, ktoré bolia ako šialené už skoro týždeň...takže asi si urobím ešte jeden neskôr...

sunny1986
autor
6. nov 2011

@katarinajurikova tak to je už horšie 😢 ja sa len bojím toho zákonu schválnosti, že všelijaké socky a cigánky niekde v osadách pijú, fajčia a majú deti zdravé (v rámci možnosti ich mentality) a slušná žena si raz dá tak aby z toho niečo zlé nevzniklo...

kohutovci
6. nov 2011

@sunny1986 my sme sa o dietatko snazili nieco cez dva roky a co mesiac to dalsi neuspech.. manzel oslavoval narodeniny.. spravili sme velku garden party.. a zmazali sme sa tam pod obraz bozi.. my pijeme naozaj len prilezitostne a toto tak vypalilo, ze sme dostali slinu, bola super zabava tak sme sa odviazali.. tri dni mi bolo zle. bolelo ma brucho, vracala som..na 4 den mi brali krv a na piaty som mala potvrdene teho.. tiez som sa chytala za hlavu, panika co teraz.. ze sa tak dlho snazime a ja sa setnem v 2 tyzdni tehu.. nastastie je vsetko v poriadku a dufam, ze aj bude 🙂

tinki
6. nov 2011

@sunny1986 ale veľa báb si robí testy týždeň, dva po styku. Pretože na testoch je napísané, že určia tehotenstvo už 4 dni po styku. Tak to je skoro. Ja som si robila pri druhej dcére test, týždeň pre očakávanou MS, lebo mi bolo trocha čudne. A ukázal neg. Ale dva dni po termíne mi už test ukázal dve čiarky. Prsia sú síce príznakom, ale tie ma boleli len pri prvom tehotenstve a pri druhom už nie. Jasné, počkaj ešte, veď keď nemáš MS, nič nie je stratené, 😉 . Ale neboj, ten frťan určite neublíži.

nikuskabee
6. nov 2011

my sme tiež šli na výlet 1.jan,že sa pokúsime o bábo,aj sme trochu s manželom oslavovali,nech máme dobrú náladu,noa to som nevedela,že už som v tom dva týždne a prežili sme aj dosť adrenalínu a stresu zo šmyklavej cesty na výlete,ale nšťastie,všetko super a teraz sa tešíme nášmu nezbedníkovi.

sunny1986
autor
6. nov 2011

@kohutovci 😀 no zákon schválnosti funguje 😉 tak držím palce, nech je všetko ako má byť!

carodejnica
6. nov 2011

Neboj sa, príroda to má zariadené. Prvé týždne tehotenstva - teda kým vôbec na to žena príde - je telový obeh rozvíjajúceho sa embrya nezávislý od telového obehu matky. Musela by si chlastať extraligu, byť ožiarená výbuchom z Nagasaky, alebo vystavená extrémnym koncentráciám chemikálií, aby sa niečo stalo. Jeden frťan pálenky neuškodí. Ja som pri mojej Nadi takto oslavovala, vypila som asi 3 poháre vína, už som ich aj cítila a za týždeň na to som zistila, že som asi v piatom týždni. 🙂 A Naďa je ok. 😎

kohutovci
6. nov 2011

@sunny1986 dakujeme 😉

sunny1986
autor
6. nov 2011

baby ďakujem za povzbudenia, hneď to slniečko krajšie svieti, keď vidím, že sa taká situácia stáva... 😉

jahody11
6. nov 2011

@sunny1986 neboj, ja som do 9tt ani nevedela ze som tehu a prezila som vianoce a silvestra s viac ako jednym frtanom a mala je zdrava ako buk ! tuk-tuk, aby som nezakrykla ale od narodenia brala iba 2x antibiotika a to ma uz vyse dvoch rokov....

katarinajurikova
6. nov 2011

No proste su zeny ,ako ty ,ze s aboja jedneho frtana a su take co sa robia sväte a pije a fajci cele tehu a vobec nema vycitky...

anjelik2509
6. nov 2011

Ahoj, neboj sa, myslím, že prípadnému mimču to neuškodí, ja sama som si dala pohárik vína, keď som ešte nevedela, že som tehotná a malá je krásna, zdravučká...Aj jedna moja kamarátka si tak tiež hrkla (a dost) na oslave, keď ešte nevedela že je v tom a malinká sa narodila ok...a s tým testom počkaj ešte pár dní, najlepšie tak týžden, keď mešká, vtedy bývajú najlepšie výsledky..držím prsty 😉

jajka0211
6. nov 2011

ja mam taku istu skusenost, otehotnela som presne 2.11 a 5.11 a 9.11 som bola na oslave, dala som si alkoholicky koktejl a vodku s dzusom a maly je zdravy, nic sa neboj

ava11
6. nov 2011

Neboj sa, kamoška nevedela, že je tehotná a opila sa ako doga, že ju domov vliekli 😀 A syn má už 20 rokov a vôbec nič mu nechýba 😉

sunny1986
autor
6. nov 2011

@ava11 myslím pozitívne 😉

veronikam
6. nov 2011

Myslim ze niekde na internete som citala, ze plod nie je prve dva tyzdne napojeny na krvny obeh matky, takze ten alkohol na zaciatku by nemal vadit. A jeden stamprlik uz urcite nie, neboj. 😉

vejula
6. nov 2011

@sunny1986 ja ked som bola tehu a ešte som o tom nevedela, bolo to asi den pred vynechanou ms som si trocha zahulila travu, a malemu nič nieje 😉 možno len väčši pohodak 😀 😀 😀 . A myslim že marihuana je teda nebezpečnejšia ako alkohol. Ale vobec som to neriešila, detičky prve tyždne od počatia, kym ešte bunky nie su špecifikovane na určitu funkciu tak aj pri možnom poškodeni sa tychlo nahradia inou bunkou. Najnebezpečnejšie je to až v treťom mesiaci, kedy sa vytvaraju zaklady organov

elviska666
6. nov 2011

ahoj,,myslim ,ze kvoli jednemu pohariku sa nemusis absolutne stresovat....pozri sa na nase ciganiska...ako nezodpovedne piju a fajcia a fetuju cele tehotenstvo,,,a vacsinou maju zdrave deti!!!a niekto ma ukazkove pokojne tehu,berie vitaminy,cvici a aj tak sa mu narodi chore bejby....v tomto je to bohuzial nespravodlive....
ja ta mozem akurat upokojit,ze sa mi stalo nieco podobne...ale nevypila som len jeden poharik-oslavovali sa moje narodky a ani som netusila ,ze som uz viac ako mesiac a pol tehu!!!a vsetky vysledky mame ok,mala je zdravucka,nastastie....aj ked je pravda,ze na druhy den po oslave mi zacalo byt velmi zvlastne zle....a trvalo to par mesiacov.... 😀

vejula
6. nov 2011

@elviska666 tAK neviem či tí cigani su spravny priklad, Zdravi ako zdravi to je dosť relativne. Väčšina z nich su hyperaktivní nezvladatelní, neprispôsobiví, s poruchami učenia sustredenia, a vo vela pripadoch aj mentalne zaostalí. Takže určite by som neriskovala spravať sa počas tehu ako väčšina našich počernejších spoluobčanov. Samozrejme nehovorim o všetkych su aj cigani ktorí sa spravaju zodpovednejšie ako biely, to aby som ich nehadzala do jedneho vreca 🙂

li_la
6. nov 2011

@sunny1986 Pokiaľ si si hrkla pohárik, a nie fľašu, nič sa nedeje. Až tak veľa sa z toho alkoholu tomu dieťatku nedostane. Ja som si občas tiež "hrkla" pohárik, keď ešte o tom nikto nevedel, aby neboli podozrievaví, keď ma svokor ponúka a ja by som mu povedala nie. 😀 A potom neskôr som si aj sama hocikedy vypýtala pohár vína. No a čo? Mala som chuť, tak som si dala! 🙂 Ale hovorím, pohár raz za čas.

janie80
6. nov 2011

@sunny1986 neboj sa, telicko babatka je s krvnym obehom mamicky spojene az cca 3 tyzdne po meskajucej mrche... tak sa nemusis bat...

elviska666
6. nov 2011

@vejula ale ja nikomu netvrdim,ze je to super a ze sa kludne moze spravat ako cigani v tehotenstve,,,to som len pre porovnanie uviedla..

moni
6. nov 2011

Babatko prve tyzdne nie je napojene na krvny obeh matky, priroda to mudro zariadila 🙂 ziadne strachy, urcite sa nic nestalo.

vejula
6. nov 2011

@elviska666 jasne pochopila som, ja som len chcela poukazať, že väčšinou niesu deti alkoholičiek na prvy pohlad chore, ale trpia skôr hyperaktivitou, poruchami spravania, sustredenia, učenia, lebo je narušena ich nervova sustava..

elviska666
6. nov 2011

@vejula to ano,mas pravdu,,,,ale myslim,ze alkoholicka a jeden prilezitostny poharik su velky rozdiel,,cize ziaden strach 😉

vejula
6. nov 2011

@elviska666 jasne tymto som reagovala len na margo toho že si nebola jedina čo tu napislaa že však tie nezodpovedne matky ktore prechlastaju cele tehu maju zdrave detičky... To je podla mna relativne, a na tych detičkach sa to odrazi prave tym spôsobom ako som popisovala.

Určite kvôli jednemu poldecaku sa malemu nemože nič stať. a dokonca ked to je ešte tak v rannom štadiu, to je uplne v pohodičke. Ako vravim, ja som tiež urobila nejake prešlapy kym som ešte nevedela že som tehu, Nehovoriac o tom že som uživala tabletky pokial som si nenašla na tehu teste //. čo bolo až 20 dni od oplodnenia. Ale lekar ma upozornil, že sa vôbec nemam stresovať, že by to bolo nebezpečne až v 3 mesiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre