Môže mykóza v 10. týždni ublížiť plodu?

maminkynafazulka
6. okt 2015

Ahojte maminky.. čítala som tu kopec príspevkou o mykoze v tehotenstve ale nedostala som sa presne k tomu čo som potrebovala.. Chcela by som vedieť či by mohla mykoza ublížiť bábätku. Trápi ma od pondelka a vo Štvrtok mám ísť ku gynekologičke.. Neviem či ísť k nej alebo počkať do štvrtku. Bojím sa aby to krpcovi neublížilo. Ďakujem za každú odpoveď.

prego81
6. okt 2015

jasne ze chod hned!
Ak mas doma, daj si vyssiu davku probiotik. Neuskodia, mozu len pomoct.
Mykoza plodu neuskodi ak sa vcas prelieci. Bud v klude

katrin21
6. okt 2015

neublizi, ale treba to hned riesit, mykozy su v prvych mesiacoch tehotenstva velmi castym problemom, bezne sa to riesi. tak som sa docitala 🙂
DAj si hlavne probiotika, papaj stavu z kyslej kapusty, alebo samotu kyslu kapustu... aspon 2x denne lyzicku.... a lekar ti da nieco, ak je to silnejsie..

moniciak
6. okt 2015

Ja som mala mykózu v tehotenstve, ale až v 25. týždni, vyliečila som sa hneď a moju gynekologičku to nijak nešokovalo, ale podľa mňa choď k lekárke, aspoň sa čím skôr začneš liečiť 🙂

seahorse27
6. okt 2015

Je to velmi bezny problem. Neublizi to plodu...ved sa to nedostane do maternice...a predpokladam, ze si ju nebudes pestovat cele tehotenstvo a budes sa liecit. Ak mas doma, daj si kludne Canesten a vo stvrtok teda k dr.

manee
6. okt 2015

Nemoze. Ja som sa smykozou trapila cele tehu. Predtym ani potom som uz nemala. A dieta je uplne zdrave, krasne sa vyvija a robi radost. Takze ziadne strachy, dobre bude ;)

ivca88
6. okt 2015

Pokial je liečená tak nic nehrozí 🙂 mnooho tehuliek ju pocas tehotenstva zazilo ..
len treba íst čím skor 🙂
Ak sa mykoza nelieci ..moze prejst cez zátku az k plodovým obalom ..
Ale to hovorime uz od dlhodobých neliečených mykozach

cerez
6. okt 2015

V tehotenstve je zmena hormonálnej hladiny a ženy často dostanú mykózu. Treba ju ale liečiť. Obdivujem tvoje odhodlanie čakať 4 dni, ja som šla z kože vyskočiť, keď ma mykóza prepadla. Ja by som určite nečakala.

philipha22
6. okt 2015

v kazdom pripade to treba preliecit.... ja som mala infekciu a bol to boj na dlho..... do cca 21tt som cakala ci nepotratim a potom sme zase cakali ci neporodim predcasne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre