Môžem byť tehotná?

ada3333
28. jún 2006

neviem či môj príspevok prešiel a tak popíšem a prosím o radu, môžem byť tehotná ak mi mešká menzes, mám príznaky ako prsia, únava, chute , spánok, trochu nevolnosť a test bol pred 3 dňami negatívny a mešká mi 5 deň?

katrin
30. jún 2006

ada: zvykne ti niekedy ms meškať? podľa mňa je možné, že už tak skoro krvácať nebudeš 😉

ada3333
autor
30. jún 2006

katrin, pred včerom som pozerala kalendár za posledný pol rok ako často mi meškalo a koľko. 1x sa stalo 3 dni meškania,lebo som bola vtedy prechladnutá a 1x 5 dní, lebo som mala kvasinky a brala som antibiotiká. keby mi nebývalo tak ako mi býva, tie chute a tak. Včera ma dosť bolelo brucho a už som si myslela,že dostanem lebo som mala také slabulinké špinenie chvílku a nič. Takže sa objednať na krv?

katrin
30. jún 2006

ada: áno, to už si mala spraviť hneď v ten deň, ako si založila túto tému.. volaj k doktorke 😉 držím palce, nech je to tak, ako si sama želáš

ada3333
autor
30. jún 2006

Občas k Vám možem do debaty aj keď sa budem potom snažiť o bábo ak to teraz nevyjde?

peha
30. jún 2006

ada drzim palce 🙂

ada3333
autor
30. jún 2006

katrin, keď som čakala svoju dcéru tak sme sa o ňu veľmi snažili a vtedy - pred 11 rokmi som test robila po 3 týždňoch od počatia a bol pozitívny. Keď som čakala druhé o rok neskôr tiež v tom období a bol pozitívny. toto dieťa je však mrtve. Pri oboch tehotenstvách som to cítila a bývalo mi zle od začiatku až do pôrodu - doslovne.
Teraz je možné po 9 rokoch, že sa mi organizmus trochu zmenil a tak si pomaly myslím, že tie príznaky a pocit mám zo strachu, že som tehotná. Lekárka mi kázala ešte týždeň počkať a potom prísť.
Včera som si ľahla a prehmatávala bruško je trochu nafúknuté a trošku tvrdé a na jednej strane dolu pri maternici pri zatlačení bolí - takže možno nejaká cysta.

zuzka111111
30. jún 2006

ada333 tak ja som sa dozvedela ze som tehotna az v 7 týzdni do vtedy mi to neukazal ani test ani ultrazvuk dokonca na vianoce to som bola v 3t som zacala spinit tak som uz chodila s vlozkou a na druhý den nic nevedela som co to znamena ..len mi hrozne narastli prsia ale to som myslela ze uz su take z toho ze mam dostat svoje dni a aj brusko ma bolievalo a az koncom januara mi povedali ze mam 3,5mm babo v brusku....

alexandra
30. jún 2006

ada nie su spolahlive, pretoze detekuju hladinu hcg az od niejakej urovne, ktora moze byt u Teba este nizka, nie kazda z nas ma ovu v strede, mohla si ted aotehotniet tyzden pred mrchou, co znamena ze si teraz v 4tt, a test to este pokojne nemusi do 6tt spoznat, ako tomu bolo aj u mna...

ada3333
autor
30. jún 2006

alexandra, v podstate keď nad tým rozmýšlam, že sa to mohlo kľudne stať medzi dvoma - troma týždňami niekde uprostred. Možno je možné,že som mala ovuláciu z nejakého dôvodu neskôr a tak by to bol teraz 2-3 týždeň??????

ada3333
autor
30. jún 2006

tak a je po trápení, začala som krvácať a viac ako riadne. Takže od teraz sa budem radiť k snahulkám o tehu ale možno až tak za mesiac,
Majte sa

peha
30. jún 2006

tak sa drzkaj adi. nech ti to moc netecie v tom teple. 😉

zan
30. jún 2006

Ahojte baby, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám podozrenie že som vtom, no nie som si istá a to ma poriadne znervózňuje.Čo sa mi na tom nezdá je že nevoľnosti som začala mať už hneď v období ovulácie aj po nej asi tak 5 dní vkuse. No musela by som byť vtedy ešte len krátko po oplodnení. Nezvracala som len som mala pocit dávenia. Vadili mi rôzne pachy. Skôr som však stav pripisovala pokazenému žalúdku. Pred dvoma troma dňami mi však prišlo mdlo, ale sú tu dosť veľké horúčavy. Pocit dávenia však ustúpil a tak som sa ukľudnila, ale až do dnes. Už mi je zasa takmer celý deň zle. Občas ma však zabolelo v podbrušku a už asi 3. deň ma ohromne bolia prsia. Menštruáciu by som mala dostať šiesteho čiže o týždeň. Mám si už teraz urobiť test alebo pre istotu počkať ešte ten týždeň. Podľa všetkého čo som doteraz prečítala sú to tehotenské príznaky ako z knihy. Len sa mi nezdá, že by sa už tak skoro prejavovali. Možno je to aj psychika, že na to stále myslím a tak príznaky sú také ako sa očakávajú. Bábo sme s manželom ešte neplánovali, no ak sa už pošťastilo tak sa potešíme. Len to čakanie na potvrdenie či som tehuľka je najhoršie 😲 .

nevesta
30. jún 2006

Ada, tak sup do snaziliek, pokecame 😉

lusinkal
2. júl 2006

ahojte baby som tu prvý krát.Ste tu velmi zlatučké dokážete sa tu navzájom tak podržať.Ja mám taký problém poslednú MS som mala 27/5 a kedže sme sa snažily o bábo tak som si urobila čo najskôr test deň po meškaní a bol slabučko pozitívny, no pobede som mala slabé špinenie,tak som utekala gyn. tá mi urobila UZV ale nič tam nenašla povedala že môže to byť tak malé že to nevidno alebo je to mimomaternicové ☹ tak ma poslala do nem. tam ho robili tiež ale vnútorný UZV ale tiež nič nenašli, brali mi HCG a bolo 570 na druhý deň 831 a povedali že to pomaly stúpa ☹ A až vo štvrtok idem zase na UZV ale mám pocit že s tej hroznej neistoty sa zbláznim... Mali ste niekto takýto problém???Môže to byť normálna tehotnosť??

nevesta
2. júl 2006

Mojka, ja so tak mala missed abortion, ale mne HCG klesalo, tak ti silno drzim palceky, aby to bolo ok 😵

danii
3. júl 2006

lusinka, vyzera to, ze si naozaj tehulka! 😀 hcg mas krasne, stupajuce! a ze nic nenasli na utz? je to este skoro. Vacsinou sa robi tak tyzden - dva po vynechani ms. ale ked ti zobrali krv, mas krasne hcg, ver tomu, ze si TEHU ! na dalsom utz by si mala vidiet taku dutinku. neboj, bude to ok. 😉
a problem to nie je, tak to proste je 😉

miriam17
15. dec 2006

ahojte mozem byt tehotna ked som pred 3 mesaicmi porodila....a od vtedy my raste brucho a som aj spinila a je niekedy nevolno...tak mozem?

jj2202
15. dec 2006

miriam no poznam kocku ktorej sa to podarilo, skus test 😉

katy2
15. dec 2006

Miriam, myslim ze mozes. Moja sestra bola na tom tak isto, ale nevenovala tomu pozornost a k doktorovi sla az ked zacala citit pohyby. A medzi detickami je rozdiel 13 mesiacov.... Skus test a uvidis...

miriam17
15. dec 2006

no tak ale ja idem dnes na kontrolu ku gyn.po porode som este nebola...a moze my zisti doktorka uz hnde teraz ze som tehotna?

katy2
15. dec 2006

Miriam, zavisi od toho, v ktorom dni tehu si. Podla toho ci je hcg v dostatocnom mnozstve... V kazdom pripade povedz, co citis, a snad ti to potvrdia alebo vyvratia... Drzim palce...

miriam17
15. dec 2006

ta necim ja nic len by jew obcas nevolno a somaj tr.4 dni trosku spinila.....a nemyslim ze to bude den ale mesiac.....a nevies do kolkeho mesiaca,tydna sa da ist na potrat??...a kolko asi tak stoji??

jj2202
15. dec 2006

fakt uvazujes o potrate, keby si bola tehotna? 😕

katy2
15. dec 2006

Miriam, to nemyslis vazne s tym potratom...

miriam17
15. dec 2006

ano...ja si ho nbudem moct nechat pretoze ja mam iba 17..a uz jedno dieta ma ktore ma 3 mesiace....tak preto nemoze, ved do 18 by som nemhla mat 2 deti..t

katy2
15. dec 2006

Myslim, ze najskor je fakt potrebne ist k lekarovi zistit ako na tom vlastne si... Potom mozes uvazovat dalej... Viem, je to v tvojom pripade tazke... Ale co ak po potrate by si uz zioadne dietatko nemohla mat? Vies kolko je tu zien, co tak strasne chcu vytuzene babo? To je uzasny dar... Drzim ti palce, aby si to nemusela riesit potratom ale nech je to len spinenie po porode... Velmi ti to prajem...

miriam17
15. dec 2006

dakejum si fakt zlata...a keby som uznemohla mat tak mam aj tak svojho anjelika....

jj2202
15. dec 2006

miriam no je to tazke a fakt neviem co vhodne na to povedat. drzim palce teda aby si tehotna nebola. moc moc 😉

snilko7
15. dec 2006

miriam teraz si povieš že nevadí máš anjelika, ale čo ak stretneš niekoho kto ťa bude velmi milovať a budete chcieť mat babo a uz to nebude mozne??? Lebo aj to sa môze stat...ale ja ti tiez drzim palceky, aby si nebola tehula a uzivaj si svojho maleho anjelika 😉

barunka
15. dec 2006

miriam, ja osobne si myslím, že tehotná nebudeš... aj ja som po pôrode špinila, keď mala dcérka dva a pol mesiaca a menštruáciu som dostala až keď mala takmer päť mesiacov... Tehotná som napriek tomu nebola.
Telo je po pôrode ešte tými hormonami vyvedené z rovnováhy a musí sa napraviť...
a predsa len, ak nechceš dieťatko, nie je lepšie sa chrániť, ako potom plánovať potrat? veď aj pri kojení sú vhodné niektoré druhy antikoncepcie a mne osobne pripadá takéto riešenie humánnejšie ako potrat, kedy už toho malého človiečika zabíjaš.
prosím, jedna zo stránok o potrate, ktoré poznám, len radím slabším náturám nepozerať, ja osobne som videla prvých 5 sekúnd a zvyšok som nezvládla... http://www.dys.sk/potrat.htm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre