Môžem byť tehotná?

lindam
13. máj 2009

Caute, chcela by som sa opytat...Asi pred 2tyzdnami som dostala menstruaciu no bola to taka hodinova menstruacia skor spinenie od vtedy mam hnedy vytok...Pred 4dnami som bola cvicit ked som sa vratila tak som dostala ako keby menstruaciu ktora trvala ten vecer a na druhy den len trosku bola to velmi slabucka menstruacia...A odvtedy mam zase ten hnedy vytok..Mam nafuknute brucho a zväcsene prsia s troskou ruzovych zil...A stale potrebujem chodit na toaletu...Som strasne nafuknuta..Uz mi to spinenie trva dost dlho...Mohla by som byt tehotna??Dievcata ktore mate take skusenosti tak prosim poradte... 😕

dnp
15. mar 2015

@jamimaja to či som alebo nie zistím až o 2 týždne podľa menštruácie. Po ovu stvrdne, sledujem aj hlien samozrejme

jamimaja
15. mar 2015

@dnp stvrdne to znamena že tam sa neda dostat? a to je tak až do ms ano? a keby nahodou bolo tehu tak sa otvori a robi sa hlien?

steinarka
15. mar 2015

@jamimaja krcok maternice zostava pocas celeho tehotenstva uzatvoreny, aj po ovu je vysoko a zatvoreny

dnp
15. mar 2015

@jamimaja dá sa tam dostať, ale je uzavretý ... do MS ... nie, keby bolo tehu sa uzatvorí a hlien tam asi je ... neviem, nebola som ešte tehotná :D

jamimaja
15. mar 2015

@steinarka preto sa pytam lebo poslednu ms som mala 24.2 a krcok som si zacala sledovat asi od 8meho a az do 13 bol iny a od vvera je zasa iny.Stylk som mala 2heho tak posledny den pvulacie by musel pripadat asi na 7meho Aby bolo tehu.n

dnp
15. mar 2015

@jamimaja a neskúšala si si to vypočítať ovu kalkulačkou napr. ? Mne sa zdá, že pri 28 dňovom cykle by si mala mať ovulku tak 10teho a plodné dni 2 dni pred a 2 dni po ...

jamimaja
15. mar 2015

No mne sa tiez zda tak ale ja uz mam priznaky od 6teho asi. A kazdy den ma boli hlava sa mi toci. A ja babo vemi teraz nechcem jedno mi staci....tak neviem ci ma boli hlava z rozmyslania o tom alebo su to priznaky. Sem tam sa mi grgne zivnem a uz si namyslam potom ma boli hore twmeno hlavy a pod.

dnp
15. mar 2015

@jamimaja no ale na príznaky tehotenstva je to veľmi skoro, veď pokiaľ dobre viem, vajíčko ešte kým sa uhniezdi atď to nejaký čas trvá ..

dnp
16. mar 2015

@jamimaja ahoj, takže dneska mi test potvrdil, že tehotná nie som a čo ty ako si na tom ?

steinarka
17. mar 2015

@dnp ak mozem poradit - ouv kalkulacka je maximalna blbost. Kazda zena ma ju ma totiz inokedy.. pri 28 dnovom cykle nemoze byt ovu na desiaty den, nakolko poovulacna faza trva MAX 17 dni

jamimaja
17. mar 2015

Ja mam este 6 dni do ms tak to je este asi skoro ci

jamimaja
17. mar 2015

@dnp a s tou bazalnou to je ako?ked stupla nad 37 znamena to tehu ?

steinarka
17. mar 2015

@jamimaja ano, je to skoro.. bazalku si musis merat cely cyklus, aby si vedela, kedy to znamena tehu. Niektore zeny su tehu, a pritom nemusia mat teplotu nad 37. Dolezite je, aby sa drzala hore. po ovu klesa len pri uhniezdovani a pred ms, co je znak toho, ze mrcha dorazi 🙂 niekedy sa drzi pekne hore a v den ms rapidne klesne.. uz aj take som zazila.. krasny ukazkovy "tehu" graf aj s "uhniezdovacim" poklesom, tak sa vysplhla nad 37 par dni, a potom rapidny pokles dole.. tehu test bol, samozrejme, negativny

jamimaja
17. mar 2015

@steinarka pred uhniezd tiez klesa?

steinarka
17. mar 2015

@jamimaja počas uhniezďovania klesá. Trvá to u každej ženy inak, zvyčajne je pokles viditeľný cca 3 dni, ale môže len deň, alebo dva.. Pokles teploty však nemusí byť pravidlom. 🙂 Takisto aj netehotnej žene par dni po ovulacii klesne teplota, súvisí to s poklesom hormónu.. na tejto stránke maš jasne a zrozumiteľne vysvetlené všetko o bazálnej teplote http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... 😉
ak si ju chceš začať merať, odporúčam stránku http://www.fertilityfriend.com
a kľudne sa pýtaj, ak más v súvislosti s meraním nejaké otázky 🙂

dnp
17. mar 2015

@steinarka ja som mala ovu stále 15ty - 17ty deň .. Teraz mám ťažké bolesti v podbrušku - dlhšie už .. Tak mi je jasné, že som akurát tak nachladnutá od spodu ..

jamimaja
17. mar 2015

A cyklus mas kolko dnovy

jamimaja
17. mar 2015

@dnp a kolko dnovy mas cyklus

dnp
17. mar 2015

@jamimaja presne 28 dní jak hodinky

jamimaja
17. mar 2015

@dnp a uz ti prisla ms?

dnp
17. mar 2015

@jamimaja ... nie, ja mám ešte týždeň do nej, po 11. dňoch som si robila test s najvyššou citlivosťou a je negatívny .. dlhšie pobolievanie podbruška bude asi z nachladnutia ..

jamimaja
17. mar 2015

Ja mam tiez edte tyzden. Dnes som si robila test a negativny vysiel. Ale pozeran ze sa mi spravili vyrazky potvari i dekolte a par i na bruchu

vcelicka29
17. mar 2015

@jamimaja ja mam dostat ms v pondelok,celu noc ma svrbelo cele telo a rano som bola ako keby dostipana od niecoho,pocas dna sa to vytratilo.

dnp
17. mar 2015

@jamimaja ... nie som síce už v puberte dlhé roky :D ale pred MS sem tam nejaké to akné malé napadne aj mňa .. vyrážky môžeš mať z čohokoľvek - alergická reakcia na niečo, ak sa spotíš, ak máš citlivú pleť, ak berieš nejaké tabletky, atď ...

xaxax
6. dec 2015

Ja viem je to blbá otázka ale môžem byť v tom keď som mala presne plodne dni ale s priateľom bol len nechránený análny styk,(stalo sa ze par krát ho vložil do vagíny) a po čase sa spravil úplne mimo do uteraka, ja sa len bojím ze som mala plodne dni a vtedy stačí len málo

xaxax
6. dec 2015

Ja viem je to blbá otázka ale môžem byť v tom keď som mala presne plodne dni ale s priateľom bol len nechránený análny styk,(stalo sa ze par krát ho vložil do vagíny) a po čase sa spravil úplne mimo do uteraka, ja sa len bojím ze som mala plodne dni a vtedy stačí len málo

adka012
7. dec 2015

Ahojte baby, chcem sa poradiť, 2-hy den mi mešká a zo spodnú ako keby v maternici cítim take jemne pichanie sem tam bolo viac, Nemám nanič chuť, a druhý tyzden mám taký žltý výtok, bol taký hustý a teraz je redší, po sexe ma tam tak pali, neviem teraz ci mi mrcha mešká koli tomu vytoku, alebo si zas namyslam ze by som mohla byt....co si o tom myslite? Test sa bojím kúpiť lebo zakaždým sklamanie...

rebekkita
16. dec 2015

Dobrý deň prajem...Chcela by som sa opýtať,že keď som mala jeden deň menštruáciu a o 3.dni som si robila test...no bol negatívny...či je tam možnosť byť tehotná ? Ďakujem za odpovede...

rebekkita
16. dec 2015

Dobrý deň prajem...Chcela by som sa opýtať,že keď som mala jeden deň menštruáciu a o 3.dni som si robila test...no bol negatívny...či je tam možnosť byť tehotná ? Ďakujem za odpovede...

alzbetka1989
5. jan 2016

Ahojte chcem sa opytat 1 novembra nam trochu uslo a 7 novembra som dostala menstruaciu a 20 novembra tiez v decembri som uzivala 2 tyzdne antibiotika koli akne a meskali mi 9 dni test bol negativny ale 3 dni menstruacia a uz to pomaly konci je mozne ze by som bola v tom? Som z toho rozhodena nakolko stym chlapom uz nemam nic a velmi sa bojim no lekarka mi dala termin az na 15 februar co mam robit aby som sa ukludnila a kedy testu mozem doverovat ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre