Možné tehotenstvo rok po cisárskom. Čo teraz?

hopkovka
9. jan 2013

Ahoj baby je u mňa kamarátka a neviem jej poradiť pomôžte jej. Má dieťatko ktoré má už viac ako rok avšak rodila sekciou takže jej odporučili znovu otehotnieť až po 2 a viac rokoch ale má podozrenie že je znova tehotná povedala som jej že musí ísť na vyšetrenie aby sa to potvrdilo ale bojí sa eakcie lekára najviac to že jej povie že musí na potrat máte niektorá skúsenosť s niečím podobným??

cawes
9. jan 2013

Moja sesternica zostala tehotna pol roka po sekcii vsetko ok. Dr to neodporuca lebo je riziko, ale inak ak sa citi dobre tak preco nie. Bude pravdepodobne na rizikovom a bude musiet davat vacsi pozor

ashlee_13
9. jan 2013

mam kamosku, ta rodila prve dieta sekciou, a druhe sa narodilo ked mala dcerka rok a pol, a nebol ziadny problem... medzi tym raz samovolne potratila, a dcerka nemala ani rok, a na potrat ju nikto neposielal...

diusik
9. jan 2013

ja tiez poznam jednu co otehotnela neplanovane 3 mesiace po sekcii a v pohode,ma dve krasne deticky,urcite ju nikto nebude posielat na potrat!

simba
9. jan 2013

vsetko zalezi od toho ako sa jej ta rana zhojila...ja som mala svoju ranu uz po roku krasne zahojenu.Lekari odporucaju dalsie tehotenstvo co najneskor ale nie je to az taka tragedia ak by prislo aj skor..a nemyslim si,, ze by ju lekar kvoli tomu poslal na potrat....urcite nech ide k lekarovi, ten jej najlepsie povie ako dalej...podla mna ju bude sledovat na ultrazvuku ked bude rast brusko ci sa nejako vnutorne nenarusa rana...ale nemyslim si, ze by nebola uz dobre zrastena a zahojena...

zivika
9. jan 2013

ziadny lekar nepovie zene, ze musi ist na potrat, kamoska sa nemusi bat...a ak je tehotna, tak ci tak bude musiet ist lekarovi, tak naco to odkladat...ak sa jazva po sekcii hojila bez problemov (myslim aj tu na maternici) nie je sa coho obavat, rok je dost dlha doba...

jaruska8
9. jan 2013

Určite ju nikto nepošle na potrat, maximálne ju upozorní na možné riziká. Potom, čo taká Parišková?? A v pohode. 😉

ritusuk
9. jan 2013

ja som otehotnela 4 mesiace po sekcii s dvojcatami a som tu.dalo by sa povedat,ze som behom roka porodila 3 deti 🙂

zuzanapp
9. jan 2013

ja som lezala v nemocke s babou ktota do roka mala druhe, prve sekciou a druhe spontanny porod

cemi
9. jan 2013

Ja som tiez otehotnela 10 mesiacov po sekcii a uplne bez problemov vsetko prebehlo. Len potom bol zase cisarsky.

1katkas
9. jan 2013

ked jej doktor na kontrole po sestonedeli povedal, ze rana je v poriadku tak rok po cisarskom je v pohode..nech sa neboji niektore zeny otehotneli aj skor a tu su 🙂

baklik
9. jan 2013

ale na ziadny potrat, co to tara.. staci si pozriet pripad Pariskovej - ta bola tehotna par mesiacov po porode sekciou a nic jej nie je. takisto dalsia znama, ta otehotnela 6 mes. po sekcii. to je uz podla mna extrem. vsak mne sa len 5 mesiacov po sekcii dalo vsetko do poriadku. ale rok je v pohode. mne tiez povedali, ze by to optimalne mali byt dva roky, ale pocula som, ze niekde tvrdia, ze rok.

julinkaz
9. jan 2013

podľa mňa žiadny problém, moja švagrinka má dcérku, ktorá bude mať rok vo februári 2013 narodenú sekciou a v apríli čakajú druhé bábätko, takže skoro do roka sa im to podarilo. nemá s tým žiadny problém a ani lekárka s tým problém nemá, takže nie je čo riešiť 🙂 akurát bude musieť podstúpiť zasa sekciu 🙂 takže sa nemá čoho báť a nech sa teší na svoje druhé tehotenstvo 🙂

rolla20
9. jan 2013

muzovho bratranca zena porodila druhu dcerku po cisaraku do roka a do dna 🙂 a druhy porod bol dokonca prirodzeny

bibbo
10. jan 2013

Aj ja som otehotnela presne rok po sekcii. A vsetko bolo super. 🙂

mrva
21. jan 2013

ja som otehotnela rok po sekcii a tehu bolo v pohode. Akruát som druhú slečnu rodila bez akýchkoľvek utišovadiel bolestí, aby som cítila, keby nastalo porušenie rany. Inak v pohode. Nemusí sa ničoho báť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre