Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

snazilka654321
23. feb 2011

@dominicka235 ahoj myslim ze ano vzdy som rob testy az po meskajucej mestruacii,vyhnes sa tak sklamaniu a budes mat vecsiu prestnost

syslica
23. feb 2011

@snazilka654321 Riskni ten test, sú to pozitívne príznaky tehotenstva a dosť časté sú prípady, keď sa slabá menštruácia objaví v prvých dvoch mesiacoch tehotnosti.... ak by boli čiarky slabé, alebo sa vrátili bolesti v oblasti vaječníkov, navštív radšej dr., pre pokoj duše a vylúčenie mimomaternicového tehotenstva.

@dominicka235 ako radí snažilka, vyčkaj, môžu to byť prechladnuté kríže, začínajúca viróza a príliš silná túžba po bábätku ☹

juliakocka
23. feb 2011

@lulucinka nechcem ta sklamata, ale dnesne testy su velmi spolahlive, ak ti vysli negativne 38 dni po styku, tak asi niesi tehotna........mne 6 tyzden robili sono vaginalne a bolo vidiet, ze som tehu

saska697
23. feb 2011

Dakujem🙂) som si nevsimla🙂)

saska697
23. feb 2011

MOzem sa spytat stalo sa uz niektorej ze dost rychlo pribrali a vyzerali ako tehotne? Ale test nerobili lebo menstruacia chodila sice inaksia ale bola.... Pracujem s ludmi a vcera v praci sa ma cudzia zena spytala jej vy cakate babatko? Stalo sa Vam uz take?

saska697
23. feb 2011

Asi nikomu ze?:( a zrejme tu ani nik nie je:((((.....

strapco13
23. feb 2011

@saska697 no zasla by som za Dr..su zeny co maju menzes pocas celeho tehu..ale moze sa za tym skryvat aj napr cysta na vajecniku..takze sup-sup k dr

syslica
23. feb 2011

@saska697 Kvalifikovanú odpoveď ti dá asi len poriadne vyšetrenie u doktora, môže to byť ako vraví strapco, alebo aj problém so štítnou žľazou alebo jednoducho stres a nedostatok pohybu.

Na odľahčenie tejto vážnej témy: ja, napríklad vyzerám tehotná permanentne 😔 (nie som obézna, len mám skoliózu) a na také reakcie som si už zvykla. Po svadbe kolegovia uzatvárali stávky na termín pôrodu, pretože vďaka push-up-ke a korzetu moje prsia vyzerali ako plné mlieka 😀

lulucinka
23. feb 2011

Ahojte baby,ja sa chcem objednat k svojej gynekologicke.Ked jej budem volat mam jej povedat,ze chcem aby mi zobrala krv na zistenie tehotenstva?Ukaze mi to krv po 44 dnoch od styku kedy mohlo dojst k oplodneniu?Testy mam sice negativne,ale chcem si byt 100% ista.HCG musi byt 0 vtedy zena nie je tehotna?Ak by bolo 0,1 a viac znamena ze tehotna je?

veonka
24. feb 2011

@lulucinka nechcem ťa sklamať, ale podľa mňa keď si si robila test 38 dní po styku a urobila ho správne podľa návodu a bol negatívny, a keď si si robila takto 3 testy, myslím že tehotná určite nie si. Keď je to 44 dní od styku tak si potom už mala aj mrchu, či nie? Vieš, neviem, či túžiš po dieťati alebo sa možného tehu skôr bojíš, ale každopádne sa netreba takto trápiť a preháňať. Nie je reálne aby žena bola tehotná keď test vyšiel oätovne negatívne a je to tak dlhá doba. 44 dní je už ozaj dlhá doba. Tehotenský test ti ukáže spoľahlivo pozitívny výsledok už v deň meškajúcej mrchy, takže by sa dalo povedať keďže ovulka býva bežne 14-15 deň cyklu, vtedy by mal prebehnúť aj styk, tak hadam odvtedy určite za 14 dní môžeš testovať. Z krvi sa to možno dá zistiť aj skôr.

Máš nejaké príznaky? Neprišla ti mrcha? Alebo prečo si vôbec myslíš že by si mohla byť za týchto okolností napriek negatívnym testom tehu?

saska697
24. feb 2011

otázka:
Dobry den mam taku otazku ci sa da pri takomto cykle otehotniet a kedy? 5.1.-9.1. ,20.1.-24.1. , 12.2.-16.2.. Zatial som sa nepokusila spravit test lebo menstruacia mi za kazdym prisla mam jej az az aspon ja si myslim pripada mi ze ju mam dost casto nie? Len posledne 3 boli sice s bolestou brucha ale o dost slabsie ako som mavala. A posledne mesiace som pribrala na bruchu co do teraz som bola chuducka a vsetci sa ma pytali ci vobec jem,kolegyne sa ma teraz pytaju ci nie som v tom. Ale viem ak mam menstruaciu tak urcite niesom tehu,nie? A nemoze byt to pribratie s toho ze som 2r brala antikoncepciu Yadine(na upravu cyklu)? Ale uz vysse roka ju neuzivam koli tomu ze sme sa rozhodli pre babo. Dakujem za odpoved a pekny den :o)

odpoveď:
Dobrý deň, niektoré ženy majú menštruačné krvácanie aj na začiatku gravidity, čiže v tomto smere sa na menzes spoliehať nemôžete, zvlášť ak máte nepravidelné krvácanie a udávate slabšiu intenzitu. Rozhodne si urobte baby test.
Tak takuto odp. som dostala na str. antikoncepcia.com ....................
Ak by nahodou niketo bol na tom ako ja.....

saska697
24. feb 2011

A vlastne su tu take ktore si mimi zelaju alebo skor take co nechcu?......

saska697
24. feb 2011

@syslica Dakujem velmi za odpoved. Len stitnu zlazu mam v poriadku bola som na vysetreni a nedostatkom pohybu to tiez nebude do prace chodievam peso🙂) a Som skor stych co mozu jest kolko chcu,kedy chu a co chcu a nikdy som nepribrala. A zrejme trpim spavou nemocou stale by som spala sa nemozem dako dospat🙂)xi Ak sa smiem spytat cakas mimi ci sa pokusate?🙂

dugyna
24. feb 2011

@lulucinka Mila lucinka...uz neviem ako ti vysvettlit ze tehotna nie si...ci pisem tak ci onak...tak stale vypisujes to iste a dokola ako obohraty gramofon. Asi by som to mala napisat v inom jazyku.
Dievcat zlate v prvom rade si nastuduj co je to menstruacny cyklus a ako to v nom funguje...a potom tu konecne nebudes pouzivat dookola tu tvoju vetu ze 44 popohlavnom styku...

Ako prepac ale menzes uz nemas 3 mesiace odkedy si vysadila HAK..cize moja ty si ani neovulovala takze urcite nie si tehotna..takze Dr. ti pichne vyvolavacku ...

Tak skus konecne okrem vypisovania na MK pouzit aj funkciu google.sk na svojom PC a napis si tam menstruacia, ovulacia,oplodnenia..apocitaj si ..potom snad konecne pochopis co je to menzes a ze tehotna nie si,ale koli dlhodobemu uzivaniu HAK proste tvoj hormobalny system este nenabehol tak ako ma.

lulucinka
24. feb 2011

Ja viem a ospravedlnujem sa,ze to tu stale vypisujem.Nemam menstruaciu a teda s nemam ako takymto spobom byt ista ci som alebo nie som tehotna.Chapem,ze tehotna nie som ak mam 3 testy negativne.V pondelok idem na hormonalny profil a som zvedava ako sa bude moj cyklus riesit.Poznate niekoho s takymito problemami?Ja som rapidne schudla v 15tich a odvtedy nemam menstruaciu ak neuzivam antikoncepciu.Minisiston som uzivala od 16tich,a ked som mala rok pauzu tak som rok nemala cyklus.Asi tak je to so mnou a mojim menstruacnym cyklom ☹
A ano bala som sa,ci nemozem byt tehotna.Chapem,ze 3 negativne testy jasne znamenaju ze nie.Len som prilis strachoputka.A mam 25 a chapem co je ovulacia,menstruacia a pod. 🙂
Ale niektore pribehy zien,ktore mali negativne testy aj v 10tom tyzdni tehotenstva tak to ma zaraza,neviem ci je to realne alebo nie.
Pekny vecer.

dugyna
24. feb 2011

@lulucinka si musela velmi rapidne schudnut v tych 15 rokoch ked si stratila cyklus.bol tam nabeh aj na anorexiu?/sorry ak nechces neodpovedaj/ len u dievcat okolo 15 ak zmizne cyklus a rapidne schudnu ma to suvis casto s mentalnou anorexiou. A pribrala asi uz odvtedy?
to co pises ze mas menzes len pod HAK,tak ta opravim menzes ktory je pod HAK nie je vlastne menezes je to len krvacanie,ale nie je to original menzes.
tehotena nie si isto 3 negat.testy, v minulosti HAK a a to ze ti nefunguje cyklus..urcite nie si tehu.
Verim ze hormonalny profil vyriesi co najskor tvoj problem.
To ze maju negativny test v 10tt tehotenstva moze byt ovplyvnene viacerymi pricinami..zle vypocty, zly odobraty moc, alebo zle citanie testu,pripadne neskorsia nidacia,dlhsi menstruacny cyklus...
pekny vecer. a nech sa tvoj problem co nasjkor vyriesi. zaklad je nestresovat sa zbytocne.

lulucinka
25. feb 2011

@dugyna Podla mna nabeh na anorexiu nie.Odvtedy som pribrala ale aj tak sa mi cyklus neupravil.Tak ja som si testy robila z ranneho mocu ponorenim a bola tam vzdy len jedna ruzova palicka,tak snad som nic neurobila zle.V pondelok ma caka vysetrenie u gynekologicky,hormonalny profil tak som zvedava ake budu vysledky a pravdepdoobne mi pichne vyvolavacku.Aj ked ja by som este pre 100% istotu chcela aby mi vzala aj krv na HCG.
No ja som prilis stresujuca,ja viem 🙂
Dakujem Ti za Tvoje odpovede a rady 🙂 Jedna gynekologicka mi odporucala neriesit moj cyklus kym nebudem chciet deti,dalsia ze mam vyhladat endokrinologa,iny nazor bol pichnut vyvolavacku a potom nasadenie Duphastonu.
No v pondelok sa ozvem ako to dopadlo,mam trosku obavy ☹

veonka
25. feb 2011

@saska697 ahoj, a test si si robila či nie? Lebo podľa mňa tam je odpoveď na tvoju otázku či môžeš byť tehu. Je známe, že ženy majú menzes aj keď sú tehu. Prečo si ten test neurobíš?

veonka
25. feb 2011

@lulucinka ahoj, mrzí ma, že máš zdravotné problémy, síce teraz dieťatko neplánuješ, ale toto je vec, ktorú by si si mala dať doporiadku, pretože príde deň, kedy strašne zatúžiš po dieťatku. Vzhľadom k tvojmu veku usudzujem, že ten deň nie je ďaleko a liečba môže trvať roky... kým na to doktory prídu, kde je vlastne problém a kým liečba na telo zaberie a dáš sa do úplného poriadku. Ver mi, viem čo je to, keď chýba človeku zdravie a túži ... budeš sa potom veľmi trápiť, viac než si vieš teraz predstaviť a budeš sama sebe nadávať, prečo si to neriešila skôr. KeĎ ti gynekologička povie, aby si to neriešila skôr než nebudeš chcieť mať deti, tak jej povedz, že to ideš riešiť TERAZ lebo je to TVOJE zdravie, nie jej, a keď má k tomu taký laxný prístup, je milión ďalších gynekológov, ktorí ti budú chcieť pomôcť. Kľudne ju vymeň. Treba to liečiť ako každú inú chorobu, či poruchu... veď to nie je normálny prejav, každá zdravá žena má menzes. Súvis to určite môže mať aj s tým čo píšeš, že si mala problém s váhou- ale ak si teraz na dobrej váhe, malo by bať aj toto o.k.
Fakt zájdi za doktormi, nech ťa pošlú na rôzne vyšetrenia, nech sa to dá poriadku, mysli na seba a na to, že budeš určite chcieť aby to nejaký malý drobec raz povedal mama. držím palčeky. pa

elebe
25. feb 2011

ahojte baby...som tu nová a mala by som aj ja otázku,resp. chcela by som počuť váš názor. 6 dní mi mešlala MS a tak som si včera urobila test a mala som tam // . síce tá druhá / bola slabšia,ale je tam. no lenže ešte všera ma začalo pobolievať podbruško a dnes ráno sa mi asi spustila MS (no teda také hnedé vo wc a na papieri nič) tak teraz neviem ☹ mala ste niektorá niečo takéto,keď ste bola tehu? toto by bolo moje prvé mimi,takže neviem či to môže byť,alebo je to zlé. Ďakujem za odpovede....

anulik888
25. feb 2011

@elebe ahoj, urcite chod k dr. moze to byt normalne a dochadza len k uhniezdovanie vajicka, alebo a to ti skutocne nezelam noze byt mimomaternicove. takze smer gynekolok, uroby ti usg a budes vediet na com si 🙂 drzim palce

veonka
25. feb 2011

@elebe ono niekedy vyjde tesne pred nástupom MS falošne pozitívny test. Tiež sa mi to raz stalo- ráno bol jemne pozitívny a poobede som mala tmavú krv- začínajúcu mrchu. Tak neviem. Mňa to vtedy veľmi sklamalo, takže viem aké to je. Zájdi k doktorovi aby ti vzal krv, potvrdil tehu a prípadne ti dal duphaston alebo niečo na udržanie, aby sa podporilo... alebo to môže byť aj to uhniezďovanie... fakt ťažko povedať, radšej tam zájdi. držím moc plačeky, daj vedieť ako ti to dopadlo.

elebe
25. feb 2011

dakujem za rady kočky,ste zlaté,že ste odpísali....teraz som bola na wc-ku a nič....ani kvapka a aj brucho ma už nebolí. bolelo ma včera večer a ráno keď som vstala....tak teraz neviem....ste ma vystrašili 😖 asi ešte počkám,že ako sa to vyvinie ďalej....teraz som zmetená z toho všetkého,lebo predtým keď som si robila testy,tak vždy mi vyšli negatívne,až na ten včerajší....

saska697
25. feb 2011

@veonka Zatial este nie bojim sa ze sa zase sklamem:((

veonka
25. feb 2011

@saska697 to chápem... ale neviem čo iného poradiť. Tak nech ti to dobre dopadne.

saska697
25. feb 2011

Dakujem si zlata🙂). Ale zajtra to asi risknem stym testom🙂). Mam kupeny tento Těhotenský test Intimed hCG Quick Test DipStick tak som zvedava co to bude zac🙂

saska697
25. feb 2011

@veonka Dakujem si zlata). Ale zajtra to asi risknem stym testom). Mam kupeny tento Těhotenský test Intimed hCG Quick Test DipStick tak som zvedava co to bude zac

evickapooh
25. feb 2011

@elebe odporucam ti kupit este 1 [alebo 2 ]testy nejake citlive. odporucam ti rapiclear!
http://www.rapiclear.sk/tehotenske-testy/tehote...

elebe
25. feb 2011

@evickapooh ahoj,ja vždy používam rapiclear....teda predvčerom som použila rapi a tam bola-nebola druhá / a tak som včera použila iný test a ranný moč a boli tam dve// . a ten rapi som predvčerom urobila poobede....ale však uvidím či sa mi rozbehne mrcha mrchavá...

evickapooh
25. feb 2011

tak si v tom,na 99 percent! 🙂 a dufam ze sa tesis a nie si sklamana!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre