Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

frana
15. nov 2006

ahojte mozzem byt znovu tehotna ak sme sa s priatelom milovali bez ochrany???poradte my....a bolo tam aj vyvrcholenie do mna

erika153
15. nov 2006

Frana urcite mozes, to ze sa neda otehotniet pocas kojenia je len mytus, to by si mysela kojit kazdu hodinu az dve. co urcite nekojis tak casto. aspon tak nam to na kurze vysvetlovali a mam znamych ktori na to doplatili kedze si mysleli opak a zial otehotnela. takze babatko bolo viacmenej nechcene ale samozrejme len zo zaciatku 😉

frana
15. nov 2006

bozeeee ...co teraz??to sme boli iba vcera s priatelom ked sme nepouzili ochranu

erika153
15. nov 2006

moja to ti uz neporadim co teraz 😅 len dufaj, ze k nicomu tam dnu nedoslo. alebo si mohla ist na gyndu a tam ti daju hned tie lieky ktore do 24hodin mozes po pohlavnom styku zobrat aby si neotehotnela...co je mozno problem ked kojis. neboj nejak to dopadne, urcite sa to nemuselo zakonite uhniezdit 😉 😉

barunka
15. nov 2006

frana skús skočiť na gyndu, možno ti lekár niečo poradí...
ak nekojíš, tak si jednoznačne daj tú tabletku, ja viem o tom, že existuje aj nejaká do 78 hodín, tak by si to stihla...

expertka8
15. nov 2006

..frana..xcela som ešte upozorniť na cyklus...ale spomenula som si..že PO pôrode je to ešte hara-kiri 🙄 ..kým sa cyklus upraví..trvá to aj rok...

frana
16. nov 2006

expertka ,a to co znamena???

bublinkajasminka
16. nov 2006

frana - to znamená že cyklus sa upravuje celý rok, ešte som nerodila ale veľa študujem a viem teda, že hoci žena nemá menštruáciu otehotnieť môže....

frana
16. nov 2006

jaaaaaaj preboha....... ☹

bublinkajasminka
16. nov 2006

ale samozrejme aj nemusíš byť v tom.......a kojíš ako často???

frana
16. nov 2006

kojim skoro kazdu 3 hodinku no ale v noci od tej 20:00...az do rano..2-3 nie lebo mala spi...

expertka8
16. nov 2006

..frana...bublinka..to objasnila OK 😉 ...nerob paniku...ak Ti menštruácia nepríde v predpokladaný termín/ale predpokladám..že ju ešte nemáš...keď kojíš/...sprav si tehotenský test...istota je guľomet 😉 ...a neriskuj cica...vybav si u ženskej antikoncepciu pre kojace maminy 🙂

frana
16. nov 2006

ja kejim takze kedy by som mala dost menstr...alebo to je u kazdej zeny ine?

expertka8
16. nov 2006

...asi je o individuálne...kamarátka..kojí a už dostala...hm..nexápem..ale asi nemusím rozumieť všetkému... 😅

bublinkajasminka
16. nov 2006

no menzes je individálny - každej žene sa vráti časom - jednej krátko po pôrode a do roka postupne každej ale je to čisto inviduálne......len otehotnieť žena môže aj tak.... vybav si tie antikoncepčné - máš istotu.....aj ja po pôrode iem na antikoncepciu...bolo mi oveľa lepšie ked som to užívala ako teraz

expertka8
16. nov 2006

..frana...

Kedy môžu "novopečení" tato a mama začať so sexuálnym životom?
Správny čas závisí od každého páru - keď sú obaja na to pripravení.
V čase šestonedelia je mamička ešte ubolená a krehká, ale aj vtedy sa môže stať, že obaja zatúžia po pohlavnom styku. Len - obaja nezabudnite, že treba začať opatrne, šetrne - s prestávkami a bez veľkej námahy. Telo mamičky je po pôrode ešte veľmi citlivé.

Telo mamičky sa úplne zotaví po šiestich mesiacoch po pôrode. No, v čase prvej prehliadky po šestonedelí má už maternica svoju pôvodnú veľkosť ako pred otehonením a ak mamička pravidelne cvičila, aj svaly sú pevnejšie.

Prvá menštruácia po pôrode býva dlhšia a intenzívnejšia ako pred otehotnením.

Prvýkrát ju mamička dostane, až keď ukončí dojčenie, alebo ak má dieťa umelú výživu, po 4-6 týždňoch.

Lekári odporúčajú používať antikocepciu aj v čase dojčenia, alebo v čase, keď ste ešte menštruáciu nedostali.

Ale pozor!
- pri výbere treba lekára upozorniť na to, že ešte dojčíte
- ak ste pred otehotnením používali pesar, treba dostať iný, pretože krčok vašej maternice má po pôrode iný tvar

Dá sa vôbec počas dojčenia otehotnieť?
MUDr. Rastislav Sysák: „Žiadna forma antikoncepcie, nie je stopercentná, snáď len pohlavná zdržanlivosť a preto sa dá otehotnieť. Kojenie a s tým spojená hypeprolaktinémia síce môže zabrániť ovulácii, ale nie vždy. Nakoľko hladiny hormónu prolaktínu sú kolísavé a pri ich poklese sa vajíčko častokrát uvoľní. Kojenie sa preto v dobe antikoncepčných preparátov ani za antikoncepciu v civilizovaných krajinách nepovažuje, ale používa sa ako antikoncepcia len u primitívnych kultúr Afriky a Južnej Ameriky.“

Akú antikoncepciu si vybrať?
MUDr.Tomáš Zaviačič: Rozhodovať sa o antikoncepcii počas kojenia je častý problém našich pacientiek, ktoré sa rozhodujú medzi perorálnou antikoncepciou a tzv. vnútromaternicovou (telieskom). Tzv. Pearlov index (počet neželaných tehotností na 1OO žen za 1 kalendárny rok) je najnižší u perorálnej antikoncepcie, lebo tam neprebieha ovulácia, t.j. neuvoľňuje sa vajíčko. Pri jednotlivých metódach antikoncepcie je veľká variabilita od preparátu k preparátu a druhu telieska.

Teliesko sa zavádza počas posledných dní krvácania pri menštruácii, kedy je krčok maternice ešte pootvorený. Protiargumenty sú častejšie zápaly po jeho zavedení, menšia spoľahlivosť, silnejšie krvácanie pri menštruácii, vyššia možnosť mimomaternicovej tehotnosti. Výhodou je aplikovanie na dlhšiu dobu (3 až 5rokov). Táto metóda je lacnejšia, nemeni endokrinologický profil ženy. Okrem dnes už skoro nepoznaných čisto plastikových teliesok, dnes poznáme telieska s obsahom medi, ktoré priamo inhibujú spermie alebo s progesterónom, ktoré ale účinkuje podobne ako hormonálna antikoncepcia a blokuje aj ovuláciu. Donedávna bolo teliesko najčastejsou antikoncepciou, asi 60 miliónov žien má teliesko zavedené. Radím Vám diskutovať so svojím lekárom a zvážiť všetky výhody a nevýhody oboch metód.“

mracik
16. nov 2006

Pravdepodobne nie si tehotná, aj keď maličká šanca tam je. Ale tehotenský test si zatiaľ nerob, mohol by byť pozitívny aj keď nie si tehotná, ešte môžu byť nejaké pozostatky hormónov z predchádzajúceho tehotenstva.
Mne menštruácia prišla jeden a pol roka po pôrode (samo môže prísť aj tento mesiac), takže na tú nečakaj 🙂
Najlepšie by bolo ísť za pár dní na ultrazvuk - to je asi jediná možnosť ako tehotnosť potvrdiť alebo vyvrátiť

frana
16. nov 2006

ak by som isla v utorok ku gyn.tak by mohla uz zistit ci som alebo niesom tehotna??

expertka8
16. nov 2006

...myslím...že tehotenstvo Ti určite ešte nepotvrdia...presne ako písala mracik...ešte si príliš "čerstvá" mamička 😉
...aj keď..poznám maminu..ktorá išla na kontrolu po 6 týždňox po pôrode...a už nosila v sebe ďaľší zázrak 🙂

bzuco
16. nov 2006

ex., šup-šup k nám 🙂

frana
16. nov 2006

tak kedy to vlastne mam ist ku gyn?????,,

lucintuska1212
7. júl 2008

ahojte baby vecra sa nam s partnerom stakla mensia nehoda no neurobil sa zevraj udajne domna mali sme nechraneny sex ,ale on si mysli ze domna nic nedal pretoze sa urobil potom starsne vela na ruku ... pre istotu som si kupila escapelle .... ale bojim sa ci mi to zabere::(: prosim radui:(

lucintuska1212
7. júl 2008

ahojte baby ,vcera sme mali s partnerom nechraneny sex... ale udajne sa domna zevraj neurobil lebo mnoho semena mu vyslo potom na ruku jak ho vybral pre istotu som si kupila escapelle aku sancu mam ze to zabere? prosim o rychlu radu:(

mareklucka
7. júl 2008

Ak si neželáte otehotnieť tak si nabudúce dávajte lepší pozor,je tu veľa párov, ktoré si neskutočne veľmi želajú bábo a nedarí sa... Neviem ako ostatné,ale mňa takéto slová veľmi poburujú a hnevajú! Snažte sa byť viac zodpovední za svoje činy!

bershka
7. júl 2008

lucintuska: zaberie...

lila794
7. júl 2008

Mareklucka, suhlasim! Ved toto je, ak sa nemylim, portal pre rodicov a buducich rodicov a nie pre"nechcem byt rodicom - ako na to?"

mareklucka
7. júl 2008

Lila ďakujem 😉

lucintuska1212
7. júl 2008

strasne sa bojim ...ze mi ta tabletka nepomoze:(

mareklucka
7. júl 2008

Tak na to si mala myslieť skor... Pozri ešte tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Dufam,že to bude pre Teba do buducna ponaučenie...

perla200
7. júl 2008

nuž moja na to si mala myslieť skôr....
plne súhlasím s luckou a lilou!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre