Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

mandm
3. apr 2011

@ludmila25 pokial ti test ukazuje, ze si tehotna tak s najvacsou pravdepodobnostou aj si. a pokial si zacala krvacat tak utekaj na pohotovost. u mna tak zacal potrat ☹

ludmila25
3. apr 2011

vraj je to bezne ze zeny kt su v zac,tehotenstva tak mavaju slabe krvacanie ze si nemam z toho lamat hlavu no ja neviem k lekarovi idem az v stredu

severaseptima
3. apr 2011

@drobcek11
@solinkarka

uz som to nevydrzala...bezala som si kupit test...ma citlivost 10...mam cakat do rana, ci ho robit podla vas hned? inak po ceste som sa zadychcala a spotila ako prasa (hoci zvycajne hodinu cvicievam tae-bo - tento mesiac necvicim, nemam na to cas pri písani DP...)

solinkarka
3. apr 2011

@severaseptima a aku mas znacku?

severaseptima
3. apr 2011

taky ruzovy...je tam napisane ze dr. max...mali ho v akcii teraz za evro aj dake drobne 😀 ja viem ze sa na tom nesetri ale predavacka povedala ze vsetky maju citlivost 10 tak naco dat o 3 e viac?

severaseptima
3. apr 2011

@solinkarka zabudla som dat zavinacik :D

solinkarka
3. apr 2011

@severaseptima uff tak to neviem co je zac....ale vsak vyskusaj teraz a zajtra si uz kup konecne nejaky normlany 😀

severaseptima
3. apr 2011

@solinkarka tu su az dve tycinky...tak vyskusam teraz a zajtra rano...ak budu negativne pockam 2 tyzdne a ak stale nic kupim drahy...

solinkarka
3. apr 2011

@severaseptima jasne bezkaj a cakame // 😉

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima testy z dr. max su dobre..mne ukazali tehotenstvo ked som bola tehotna dost presne..dokonca ked babatko odchadzalo, tak test presne ukazal pokles hcg slabsou ciarkou..pri drahych testoch platis iba za plast, v ktorom su..vo vnutri je rovnaky testovaci pasik ako u tych najlacnejsich..

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0
@solinkarka

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ jedna ciarka.. na nekompromisne bielom podklade ☹ ☹ ☹ ☹ 😢

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima to ma mrzi..ale este mozno je skoro..kolky den si po ovulacii?

solinkarka
3. apr 2011

@severaseptima joj to ma mrzi ☹ kolky si vobec DC???

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0 19ty...ak dobre ratam... ☹

solinkarka
3. apr 2011

@severaseptima 19ty??? tak to by ti uz davno ukazal test..ved mne si pisala ze si otehu medzi 22-26.3.

severaseptima
3. apr 2011

@solinkarka a od ktoreho dna sa to rata?

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima 19 den po ovulacii ? ved to ti uz riadne meska menstruacia nie?

severaseptima
3. apr 2011

@solinkarka oh ja som nepisala ze som tehotna...iba ze mi mali prist 26teho najskor... ☹ neviem to moc dobre zratat...bol aj februar, kratsi mesiac...hoci teraz uz naozaj neviem...asi ti to niekto iny pisal...:(

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0 ak od 26teho tak dneska tyzden...to neni az tak moc...oh ale uz som fakt zmatena ako sa rataju tie cykly...ja ratam tak, ze minuly mesiac minus 2 dni...takze ak som dostala ak dostanem v januari 30teho, vo februari ocakavam 27 meho -28meho...a ovulaciu ratam o 14 dni... ☹ ale neviem ci to robim dobre...

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima takto, ovulacia sa moze stresom alebo chorobou alebo inymi faktormi posunut na neskor..potom sa posunie aj menstruacia presne o ten pocet dni, o kolko sa posunie ovulacia. Ale pokial mas pravidelnu menstruaciu, cakala si ju teraz 27-28ho, a este ti neprisla, ani test nemas pozitivny, mala by si ist k lekarovi..treba zistit, ci vobec po ovulacii..nemavas anovulacne cykly?

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0
@solinkarka
ja pouzivam na ratanie toto http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7 podla toho zistujem plodne dni...

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima ovulaciu ma kazda zena inak..ja si meriam teplotu a tak viem, kedy bola ovulacia.. pomocou merania bazalnej teploty vies aj zistit, ci si ovulaciu vobec mala, ak bola, kedy bola a aku mas dlhu lutealnu fazu (od ovulacie do menstruacie) - lebo ta tiez musi trvat nejaku dobu, inak sa babatko nemoze uhniezdit..ale u teba mam pocit, ze vy sa velmi nesnazite otehotniet..mam pravdu?

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0 no veru neviem ci mavam anovulacne cykly..mavam pravidelne skoro kazdy mesiac, iba ked prekonam dajaky vazny zapal - zapal pluc a podobne, posunie sa mi o par dni...na gynekologii mi povedali ze som v poriadku ked som bola na prehliadke, brali mi aj dajake vzorky, vsetko bolo ako ma byt...neviem ako mozem prist presne na to kedy mam ovulaciu...ja si to len vyratam podla tej kalkulacky...ale inak fakt neviem...nie som dajaky expert na zenske veci...vacsina mojich kamaratiek z internatu a tak otehotneli ani nevedeli ako...ziadna neratala ovulacie a tak podobne...ani sme sa o tom moc nevypravali... ☹ ako mam napr zistit kedy mam presne ovulaciu a ci zrovna tento mesiac som nemala tie aovul. cykly? ☹ pripadam si ako uplna krava, co nic nevie... ☹

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0 uz som to pisala zopar krat...snazit sa nesnazime, ale ani sa nebranime...diieta by sme obaja chceli, ale bojime sa ze ho nezvladneme po financnej stranke...podla mna sa peniaze vzdy najdu, ale moj manzel sa este na to neciti dostatocne zabezpeceny a povazuje za velmi nezodpovedne robit deti len tak "na slepo"...v tom ma pravdu ...a tak kazdy mesiac dufam ze sa nam "posmyklo"...sexualny zivot mavame casty a pravidelny.... necakame na jeden den v mesiaci...tolkym ludom sa "pritrafi" nechcene dieta hned... ☹ a ja ho tak chcem a nie a nie... ☹ ak by si mi vedela povedat kolkaty den cyklu vlastne mam...:( nevies?

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima vobec si tak pripadat nemusis 🙂 zvycajne sa tym, kedy je ovulacia trapit nemusis, ale ked sa trapis nad negativnym testom, tak niekde hacik bude 🙂 bud ste netrafili ovulaciu, alebo mate ty alebo manzel nejake zdravotne prekazky..ono, ovulaciu by som, ak mas pravidelne cykly, ratala skor tak, ze dlzka cyklu (napr. 30dni) minus max. lutealna faza 16 dni = 14ty den cyklu..avsak ak mas kratku lutealnu fazu, ovulacia moze kludne byt aj v 20 den cyklu..ako vravim, idealne je merat bazallnu teplotu (teplota bezprostredne po zobudeni, pred akoukolvek aktivitou, merana kazdy den v rovnaky cas, na rovnakom mieste - posva alebo usta a rovnakym teplomerom)..ak mas zaujem, poslem ti par liniek, ale vela si vies zistit na internete..v den podla teba urcenej ovulacie ste mali styk?

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima a na to, ze niekomu sa pritrafi ani nevie ako..no, stava sa 🙂 ale nemusi to platit aj pre teba 🙂 mozno fakt len miniete ovulaciu..ako dlho sa uz snazite? Vies, zena je plodna iba jeden jediny den..iba zivotaschopnost spermii dokaze tuto dobu predlzit na takych max. 4-5 plodnych dni (kedy v plodnom hliene cakaju spermie na ovulaciu)..takze ono netrafit sa nie je az take umenie 🙂 zavisi od toho, ako dlho uz nepouzivate antikoncepciu..

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0 no podla mna sme mali styk...neviem ci presne v ten den (kedze nevieme kedy to presne bolo) ale minimalne den pred tym alebo den potom sme urcite daco riesili... ☹ oh som z toho uplne nestastna... ☹ ☹ a este tu neviem take zakladne zenske veci... ☹ vzdy som to brala ako samozrejmost, lebo okolo mna baby ktore nebrali antikoncepciu tehotneli jedna za druhou, dokopy uz maju malu skolku, ani jedna sa nesnazila ...a deti splodili na silvestrovskych akciach a podobne... ☹ ax ja nestastnica, ani tehotna som neni este aj debilnu zo seba robim co si ani dni cyklu nevie zratat... ☹

severaseptima
3. apr 2011

@vierka0 ja vobec nepouzivam antikoncepciu...ked som ju vo vrcholnej puberte chcela, nedali mi na neurologii potvrdenku a gynekologicka mi bez toho tabletky nedala...a s manzelom nepouzivame ochranu (pansku) uz cca 3 roky...vydata som 2,5 roka...ale ani pred svadbou sme sa nechranili takymto sposobom...

baramborka
3. apr 2011

@severaseptima netrap sa , aj ja som v tom blbec :D ja nato idem lajcky 🙂

vierka0
3. apr 2011

@severaseptima mozes mat aj kratku lutealnu fazu - to znamena, ze sliznica maternice nestihne dostatocne narast, a oplodnene vajicko sa nemoze uhniezdit..pozri, pokial tehotna tento cyklus nebudes (inak, fakt ti odporucam ist k lekarovi, kedze test mas negativny a menstruacie nikde, nech ti da vyvolavacku), tak skus od prveho dna cyklu merat tu bazalnu teplotu, zistis kedy ovulujes a aku mas lutealnu fazu..vobec to nie je narocne, ja som to doteraz vyuzivala ako antikoncepciu, od februara ako prokoncepciu 🙂 otehotniet sa mi hned podarilo, ale v piatom tyzdni som potratila..to bolo pred dvoma tyzdnami..cakam na dalsiu ovulaciu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre