Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

vardzikova
26. máj 2011

Ahojte baby.
Mam jednu otazku aka je veľka pravdepodobnosť počatia ked som sa milovala počas plodnych dni . A nechtiac nam praskol kondom?

syslica
26. máj 2011

@vardzikova Nuž, asi ti poviem len to, čo aj sama vieš - veľmi veľká - ak to teda bolo nechtiac, zváž antikoncepciu "po" (ak sa ešte dá). Percentuálne to riziko síce vyčísliť neviem, lenže tehotenstvo je ozaj veľmi pravdepodobné.

syslica
26. máj 2011

@vardzikova No, práve som narazila na tvoju už medzičasom adminom uzamknutú otázku, takže tam si sa dozvedela aj nejaké tie percentá 25 - a ja som sa dozvedela, že to pre vás až taký malér nebude a tabletka po neprichádza do úvahy 🙂 , super! Ozaj to bude dlhý mesiac neistoty, ale otehotnieť na prvýkrát sa skutočne dá: ja som tak otehotnela, i keď som o prvé bábo v 11.tt prišla, následne som otehotnela okamžite ako som konečne dokrvácala po tomto spontánnom potrate a do tretice som otehotnela takisto na prvý raz, ako 34-ročná. Môj manžel sa tomu smeje a zvykne vravieť: " Ty, vieš koľko sysľov sme my už mohli mať, keby sme sa nechránili? 😀

vardzikova
27. máj 2011

syslica : ako nie žeby som sa nato nieak špeciálne pripravovala, stale sme si hovorili že mame nato ešte čas naprv dokončime dom a potom budu detičky ale ked to pride tak sa budeme určite tešiť. Tabletku by som už len z naboženskeho presvedčenia nezobrala. Pretože už som vydata žena a mať dieťatko je boží dar. Len akurat som uvažovala že najlepšie by bolo sa isť dať najprv vyšetriť či tie deti môžme mať. Ty si to predtým nieak riešila alebo to prišlo samo?

ruzovaopica
27. máj 2011

Mozem sa spytat na vas nazor?4 dni po ovulacii som dostalapriznaky chripky a zvyseny telesnu teplotu. 6 dni po ovulacii ma boleli dva dni dost krize doobeda. A 7 dni po ovulacii som mala pri sexiku krv co sa mi nestava.DDD

syslica
27. máj 2011

@vardzikova Nie, vôbec som to neriešila 🙂 , skrátka sme si naplánovali a bolo.. myslím, že vyšetrenia pred plánovaným tehotenstvom ak ste obaja zdraví a nemáte nejaké chronické ochorenie (srdce, obličky, cukrovka...) sú úplne zbytočné, prichádzajú na rad až potom, keď sa dlhšie nedarí, aby sa zistila príčina neúspešného snaženia. A čo sa týka "prípravy" na tehotenstvo, ak sa chceš inšpirovať - nikdy nie je neskoro i keď si už tehotná - skús pozrieť v sekcii Snažilky tuším bola taká fajn téma. Žienky popísali kopec užitočných vecí, napríklad o užívaní kyseliny listovej (čo by ale malo už byť všeobecne známe).
Som rada aj za vás a chválim ťa, si ozaj zodpovedná mama...

vardzikova
27. máj 2011

@syslica tak sme obaja zdraví, budem musieť pozrieť a prečítať si pár užitočných rád či už som alebo niesom v tom 😀 a načo sa vlastne použiva kyselina listova?

vardzikova
27. máj 2011

@syslica a ešte som chcela neviem či to ma suvis s tym alebo nie ale už dva dni som taka akasi ako sa hovori naliata vodou, je to normalne?

syslica
27. máj 2011

@vardzikova Kyselina listová je na prevenciu rázštepov a aj iných malformácií u dieťatka, odporúča sa preventívne brať už min. tri mesiace pred plánovaným počatím a potom aspoň po dobu prvého trimestra.
A k tvojej druhej otázke: zadržiavanie vody v celom organizme je typické pred menštruáciou, ak by sa ti ale "voda" hromadila najmä v prsníkoch, boli by akoby naliate, pobolievajúce - to by mohol byť aj znak tehotenstva. Mnoho žien, obzvlášť prvorodičiek práve na základe zmien prsníkov zistilo, že sú tehotné, ešte pred vynechaním menštruácie.

vardzikova
27. máj 2011

No tak teraz už len čakať a čakať a čakať a čakať 😠

syslica
27. máj 2011
marusiacik1
28. máj 2011

Baby prosim poradte možem byt tehotna ?
11.1.2011 som vysadila antikoncepciu, cca take 2 týždne my je nevolno, taky pocit na zvracanie ale nevracala som .... tak neviem. minuly piatok som si robila test a bol oki - nie som tehotna. ale kamoska že si mam urobit po menzese a potom uvidim .

co mysliste ? 🙂

majka_3
28. máj 2011

@marusiacik1 ahoj... a ms si mala? ci meska?

cikyta
28. máj 2011

@marusiacik1 13.6. si urob test a uvidíš. To je ťažko povedať,ked ti ešte ani menzes nemešká 😒

milka10013
28. máj 2011

Ahojte potrebujem radu..S priatelom sme mali pohlavny styk s ochranou.Po pol hodine tak nejak sme isli z nova ale,tak že bez ochrany ale to len chvilu a potom si dal prezervativ.Je moznost ze tam mohli zostat este nejake spermie po prvom styku,ked sa nesiel vycurat?strasne sa bojim a kedy je vhodne si kupit test?prosim poradte mi

cikyta
28. máj 2011

@milka10013 je to možne. A testuj minimálne po týždni meškania.

marusiacik1
28. máj 2011

@majka_3 mam dostat 6.6. menzes tak potom si urobim test 🙂

marusiacik1
28. máj 2011

@cikyta oki dakujem za info a radu 🙂

majka_3
28. máj 2011

@marusiacik1 tak vyskusaj... ja som testovala ked mi jeden den meskala a uz bola slabucka druha ale je to individualne 🙂 podla mna mozes vyskusat aj pred mrchou nieco a ked bude meskat dalsi test...a myslim ze na priznaky ako to ze ti je nevolno je este mooc skoro...drzim palce nech ti to vide ako si prajes 😉

marusiacik1
28. máj 2011

@majka_3 DAKUJEm velmi pekne vyskusam 🙂

kristinka86
28. máj 2011

Marusiacik1, pokial viem, tak dnesne testy uz dokazu rozpoznat tehotenstvo 5 dni od pocatia - nie stale, ale dokazu.. 🙂 Cize, ak si netrpezliva, tak si kup testik, kde su rovno 2 v baleni..A jeden si mozes spravit po cca tyzdni od pocatia (milovania, z ktoreho mas podozrenie, ze ste mohli pocat) a ked bude negativny, tak druhy skusis neskor - ak nepride menstruacia.. 🙂

Milka, moj nazor je, ze aj keby sa vymocil pred druhym pohlavnym stykom, tak po takom kratkom case je moznost otehotniet..Jedine, ze by sa vymocil a poooriadne poumyval..Ale nejaka tak jedna "potvorka" moze ostat stale.. 🙂

branoalenka
28. máj 2011

babenky mam otazocku.asi tri dni po milovani mi zacalo byt zle.mam bolesti v podbrusku, krizoch a silne bolesti hlavy ktore sem tam niekedy pocas dna ustupia.milovali sme sa pocas teoreticky vypocitanych plodnych dni.dnes rano ked som sa zobudila ma napinalo na vracanie ale nevracala som.a nasledne nato som bola taka hladna hoci vacsinou jedavam az poobede.a pritom to je iba 5-ty den po.neviem co to moze byt?pretoze ked sme cakali nasu dcerku taketo problemy som nemala a ze som bola tehotna nato som prisla az tri tyzdne po.asi z teoretickeho hladiska to nieje mozne tak skoro vediet ze som v tom?niesom si ista.pretoze tie tazkosti ako hlava, krize brucho zacali 3 dni po.ja neviem co si mysliet 😖 .pretoze opakujem pri dcerke som ziadne problemy nemala. poradte je mozne aby sa priznaky tehotenstva prejavili tak skoro alebo je to nieco ine.dakujem za pomoc.

bosoriak
28. máj 2011

@branoalenka Skor by som si tipla, ze to podvedomie zapracovalo a "vyraba" ti priznaky 🙂 Ale mozne to samozrejme je, kazda zena je ina a kazde tehotenstvo moze byt ine. Jedine, co ti ostava, je pockat a testovat.

branoalenka
28. máj 2011

ako podvedomie neviem no.nasa dcerka je este malinka a neplanovali sma babo

pepinka79
29. máj 2011

@branoalenka ahoj,konečne som neni sama s týmto problémom.....stalo sa mi to isté tento cyklus,od 2dni po styku ktorý bol tiež počas plodných dní som dostala strašné pálenie krížoch,bolesti v brušku a hlavy a semtam mi bolo zle....presne tak ako ked som ostala tehotná a trvalo to celých 14 dní do dnes ked som konečne dostala menzes....takže netuším v čom to je ale ako vidno stáva sa to....tak držím palce nech to dopadne podla vašich predstáv... 😉 nám dopadlo...asi nám ešte lietajú hormony po porode a telo si s nami robí čo chce 😉

branoalenka
29. máj 2011

@pepinka79 Takze tehotenstvo nemozno vylucit.je to pre mna zvlastne.Nie zeby som sa nepotesila ak by sme mali dalsie babo ale nasa mala je este mala.sice zle by to nebolo keby mala surodenca hoci aj teraz by surodenci spolu vyrastali .nebol by medzi nimi velky vekovy rozdiel. 😀 takze po tych troch dnoch od... ma bolelo podbrusko teda mala som take nezvycajne krce.bolest v krizoch a bolesti hlavy.vcera vecer ma bolelo tak velmi ze som si dala teply kupel ale nepomohlo to.pomohlo to ze som pod seba poukladala vankuse a porelaxovala si.bolesti presli.ale napina ma sem tam na vracanie.takze neviem.no a vcera na mna prisli chute 😉 a po ....ma tak zacalo boliet brucho ze som sa polhodku nemohla pohnut.takze ja uz neviem.nikdy sa mi to predtym nestalo.lekar mi predpisal lieky na psoriazu ale nemozem ich brat pretoze neviem co to ma znamenat.tehotne zeny ich nesmu brat.ak by som bola tehotna tie lieky by mohli poskodit babo.som s toho v strese lebo cakat na mrchu ma stresuje.takze neviem co robit.bolesti nemam uz len take slabe pobolievanie.potrebujem radu

zuzana84
29. máj 2011

Ahojte dievčatá, pridávam sa k vám s otázkou či máte skúsenosti s niečím podobným ako ja. Uz dva mesiace nekojim svoju dcerku, mrchu som este od porodu vobec nemala. Pred cca 2 tyzdnami sme mali s mm nechraneny styk. Minuly tyzden som myslela ze uz mrcha pride ale nakoniec sa z toho vyklulo len dvojnove velmi velmi slabulinke spinenie. Robila som tehu test, ale vysiel negativne a tento tyzden znova jeden den slabe spinenie a potom nic. Moze byt ze som tehotna? Alebo sa mi len mrcha akosi nechce spustit. Chcem pockat este par dni, a skusim urobit test znovu. Som trocha z toho zmatena... 😒

milka10013
29. máj 2011

@cikyta a skor mi test neukaže?

cikyta
29. máj 2011

@milka10013 môžeš aj skôr. Možno ti ukáže už slabu druhu /,ale uplne na 100% by to bolo týžden od meškania. 😉

lauricka
29. máj 2011

@zuzana84 par dni vydrz a dozvies sa ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre