Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

monci78
22. feb 2015

@blondinka152 a to ti kto povedal, že máte zlu krv? To že ty si rh- este nenaznacuje ze potratiš, ja som vynosila tri deti. Akurat ta viacej sleduju a beru krv castejsie, ci sa nevytvaraju protilatky, ale potrat moze nastat len vtedy ked sa krv babatka v brusku stretne s tvojou krvou, co by sa nemalo stat...takze klud, nic ti nehrozi..

blondinka152
22. feb 2015

@sibalka21
@sibalka21 ono zeny vam sa to jednoducho hovori ked ze uz ste tehulky ja som tiez bola ale zial dopadlo ako to dopadlo a teraz sa strasne bojim co ak som a neskoro pojdem k nej,jednoducho je to velky strach preto sem zeny pisu aby nam ine zeny vedeli poradit,povedat nazor...a ked ze uz som bola tehu a tiez ma boleli prsia tak preto sa pytam ci aj ine zeny bolelio tolko skor pred MS...a samozrejme ze lekar vie 100% povedat,ale to by asi nefungoval tento konik keby sme sivzajomne nedavali rady ;) a aj som si vedoma ze nemusim byt tehu

blondinka152
22. feb 2015

@monci78 neni ze zla krv ale neni to dobre,ked si malicke zobere krv po otcovi v tedy si zacne telo robit protilatky a tym padom malicke vyluci zo mna,uz sa mi to stalo ked ze lekarka to neriesila preto mam teraz strach ze by som dosla neakoro teda ak by som bola tehu :(

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 pred prichodom menstruacie nema vyznam chodit k lekarovi....a aj ked si Rh negat,tak dolezite je,sledovat protilatky,kt.sa odoberaju najneskor do 12.t.a predpokladam,ze po potrate Ti pichali rhegu

monci78
22. feb 2015

@blondinka152 ked sa budes znervoznovat, tak ti to vobec neprospeje!! Vzdy sa stane tak, ako sa ma stat. Ver mi, ked si tehotna a babo sa uchytilo poriadne, tak sa budes zbytocne suzovat! Iba si tym ublizujes! Klud! A nemysli na to, jednoducho vsetko ma svoj cas, nikto z nas ti nepovie ze si urcite tehu ani len lekar v takom skorom stadiu! Jednoducho sa musis ukludnit a vyckat si na vysledok!! 😉

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 ako to mala lekarka riesit??ako vies,ze v tom tehotenstve zdedilo mimi krv po otcovi??

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl ano pichali a uz dva krat :(
@monci78 dakujem snad mas pravdu a ak nahodou som tak snad bude vsetko cely cas v poriadku a ak nie tak budem neskor 🙂 a este raz dakujem za pekne slova len to cakanie je najhorsie,keby som sa vedela niako zamestnat a nemysliet na to bolo by super len som v robote kde 20hodin len sedim,nudim sa :( :(

monci78
22. feb 2015

@blondinka152 ja mam dvoch chlapcov ktorí zdedili krv po otcovi, a vôbec nebol žiaden problem, a presne ako pise @trgypadl dufam, ze ti po potrate pichli rhegu to je injekcia ktora zabrani aby pri druhom tehotenstve nenastali problemy. Ani to nechcem verit, ze by si bola potratila kvôli krvi. Teda mohol tam byt iny problem, praveze pri takej krvi je druhe tehotenstvo rizikovejsie ako prve. Kvôli tomu pichaju tu rhegu. Pri tretom mi po amnio pichli a strasne mi vyskocili protilatky, sledovali ma a az po porode sa prislo na to, ze malý zdedil moju krvnu skupinu a kvôli tomu tie protilatky po tej rhege vyskocili, ale tiez ziaden problem nebol..

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl rozpravala som sa o tom s gyn. Ze to je dovod potratu ked ze mi robila potom asi7 vysetreni na bars co :(

blondinka152
22. feb 2015

@monci78 hej pichli mi to ,a uz som bola 2x tehotna :(

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 takze nie je dovod mat obavy,ak doslo k potratu je velka pravdepodobnost,ze tam bol problem v zaklade...nejake speci vysetrenia Ti robili?

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 pri tych tehotenstvach si mala aj pozitivne protilatky??

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl robili mi prave ze vela speci vysetreni a tam by to bolo tak povedane,a tie protilatky sa sleduju uz hned od zaciatku ako sa zisti ze som tehotna lebo moja super lekarka povedala ze to bude riesit az ked uvidi problemi coho som sa doat zlakla zeto uz moze byt neskoro

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl oni mi neriesiki protikatky pred tym ked ze nezistovali aku ma moj priatel skupiny ja som to zistili az neskoro ked ze som si citala na nete a tam som zistila tie skupiny a lekarka ostava v soku ze urobila chybu

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 ake konkretne vysetrenia Ti robili??1.protilatky sa odoberaju najneskor do 12.t.t.,
a akje vysledok negat,tak tam nie je dovod na nejake riesenie

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 v kolkom t.t.si potratila?

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 protilatky sa odoberaju kazdej jednej tehotnej

monci78
22. feb 2015

@blondinka152 do frasa, prihorela mi ryža 😀 Mas nejaku divnu lekarku asi! Samotny problem s krvou nevidim, to fakt musi byť hlbší problem niekde, tak ale ked ti to nevysvetli!

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl nebrala mi nic len aku mam hcg ci to neni mimo maternicove inak nic...a v 11tt a potom v 8tt...
Preto mam paniku aby ma zas nezanedbala a nehovoriac ako na mna kaslali ked som dosla prvy x na pohotovost v BA na antolskej

blondinka152
22. feb 2015

@monci78 😀 😀 😀 nevadi urobis novu alebo budete bez ryze 😀 ja viem len co mi dal net a co som sa jej potom pytala alr ako som spomynala neriesila nic a dost bola zarazena ked sim jej povedala o krvi a potom povedala skrz vysetreniam ze tam je dovod,a ked som sa pytala ako sa to bude riesit pri dalsiom tehu tak ona az ked uvidi problemi,preto ta panika a strach,ze ak som nech to cim skor viem a letim na kontrolu
@trgypadl

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 mala si vystavenu aj knizku/?brali Ti odbery na teh.knizku?

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 lenze protilatky sa odoberaju az okolo 10 t.t.

monci78
22. feb 2015

@blondinka152 zachranila somm ju 😀 mne sa aj tak zda, že s tou krvou to nebude mat nic spolocne, zmen lekara urcite!!! 😉

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl prvy x chcela v 12tt a druhy x mala o par dni ako sa to stalo cize nie .. ale neviem preco ked ze kamaratke je tehu teraz a v 7tt jej dali uz knizku,ale idem menit lekarku ma aj strasne vela zlych ohlasov a ani ja snou niesom spokojna po tomto vsetkom

blondinka152
22. feb 2015

@monci78 sikovna 😉 mne drahy vari teraz doma 😀 udajne este daavno boli strasne vela potratov a toto bol dovod,ono uz sa to da riesit len to treba riesit a vcera som zacala uz mrkat na inu gyn.

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 moja mala si knizku???lebo z tvojich odpovedi som trosku zmatena,najlepsie je odoberat odbery na TK medzi 10 a 12.t.t.,
podla mna nema vyznam davat knizku pred 10 t.t,lebo do 12 t.t.sa moze udiat cokolvek.

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl nie nemala som este knizku ...tak ale potom sa to stale moze diat do toho 10-12tt ak to nebude riesit....och 😔

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 pozri pravdepodobnost,ze budes mat protilatky pozit je minimalna po podani rhegy....ak by si aj mala pozitivny,krv sa posiela na specifikaciu protilatok

trgypadl
22. feb 2015

@blondinka152 Ty mas aku predstavu,ze ako sa to riesi??

blondinka152
22. feb 2015

@trgypadl uvidime ale cim viac o tom piseme tak si viac myslim ze niesom tehu 😔 😔 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre