Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

steinarka
16. mar 2015

@adulienka92 drzim silno palce 🙂

zlaticko122
16. mar 2015

@steinarka a čo také som zabila?

adulienka92
16. mar 2015

@steinarka Ďakujem,dám ti neskôr vedieť,či čo a ako :D alebo si prídem po radu 🙂

lavinis
16. mar 2015

Tak to vo mne teda doveru v nase fakulty mediciny nevzbudzuje🙂)
Ked tak vsetko o svojom tehotenstve niekto vie tak potom na co sa chodi pytat tu.
Nepotrebujem byt Einstein aby som vedela, ze tehotenstvo moze potvrdiť len krv a sono.
Uz to pisem treti krat - ak by vsetky co tu pisu tehu priznaky tyzden po stylus boli tehotne - sme ludnatejsi stat ako India

steinarka
16. mar 2015

@zlaticko122 ak si taka zbehla v medicine, naco potrebujes nas 😀 si predsa hotova encyklopedia tehotenstva

steinarka
16. mar 2015

@adulienka92 rada poradim 🙂 a tesim sa na kolajnicky

zuzannaaa
16. mar 2015

@zlaticko122 kazda baba sem pise preto lebo ma na to dvovod a pise to co citi.. Takze je pekne ked si zeny pisu pozbudzuju a vymienaju skusenosti.... Steinarka ked nechces pomoct poradit tak ako to tato osoba ocakava tak sa nemusis do debaty ani pripajat. Aj ked z jednej strany mas ajty pravdu. No a uz stacilo sa tu natahovat a ide sa dalej 🙂

steinarka
16. mar 2015

@zuzannaaa zuzana, rada pomozem. No ani boh nevie, ci je dotycna tehotna, odkial to maju vediet zeny tu? 😀 ak by pisala zena, ktorej meska ms dva tyzdne a ma priznaky, ok beriem. Ale nie zena, v ktorej sa este ani vajko neuhniezdilo a nahovara si

jamimaja
16. mar 2015

@steinarka a este by som sa chcela opytat ked sa mi na bruchu spravili take vyrazticky to je tehu priznak?

steinarka
16. mar 2015

@lavinis 😀 sa smejem.. vies dat riadne

steinarka
16. mar 2015

@jamimaja spytaj sa zlaticka, ona vystudovala medicinu

jamimaja
16. mar 2015

@steinarka ale prosim

steinarka
16. mar 2015

@jamimaja zbytocne sa snazis vytocit ma.. ja som kludna povaha 🙂

jamimaja
16. mar 2015

@steinarka ja nechcem nikoho vytacat pytam sa uplne vazne. Citala som tie komenty predtym ale mna tp nezaujima pytam sa naozaj vazne

anies10
16. mar 2015

@zlaticko122 no podla toho co popisujes je to velmi podobne priznakom tehu, ja som mala presdne take, okrem spinenia, ale to moze byt to uhniezdovanie ako tu spominali. Co sa tyka testov tie ti tehu zacnu ukazovat najskor v den ms alebo az o 2-4 dni, tak po 3tt od uhniezdenia. Mne napriklad jasne ukazovalo // pri prvom tehu hned v den ked mala prist ms a pri druhom az tyzden po termine ms. No a co sa tyka toho pocitu ze je to chlapcek, no, ja som tiez tvrdila ze matka citi co to bude, celych 9 mes ze dievka a bol to chlap jak hora. 😜 to je uz podla mna len fakt len taky pocit

jamimaja
16. mar 2015

@zlaticko122 tak pýtam sa tu u teba, by som sa chcela opytat ked sa mi na bruchu spravili take vyrazticky to je tehu priznak?

juditka_d
17. mar 2015

@jamimaja - vyrážky na bruchu nie sú príznak tehu v tak skorom štádiu.

milca111
18. mar 2015

Jsem dnes asi 6 den po ovu a jsem také přesvědčena,ze citim, tehu priznaky.Jasné, ze jistotu budu mít az si udělám test ale na ten je jesteb brzy a nesouhlasil s tím,co tu holky píšou,ze to není možné cítit.Ovulaci taky na sobě cítím tak proč ne tehu? U druhého syna jsem to taky vedela hodně brzy,ze jsem těhotná,většina tehu testu mi ani ještě nic neukazovala a me bylo už Desne zle a to mi vydrželo do asi 13 týdne. Prostě někdo je hodně citlivý a cítí to hned.Nemusí se vylučovat jeste hCG aby už v tele probíhaly jisté změny.

Ještě míč nerozumíme tomu,proč když vám to vadí,tyhle debaty,tak se nutné k jim musíte vyjadřovat?? Není lepší tedy tyhle diskuse nečistot než se holka vysmivat???

steinarka
18. mar 2015

@milca111 prosím ťa, tak si ešte raz prečítaj, čo sme tu všetko ohľadom príznakov písali, a potom vynášaj rozsudky 😉

..alebo aby som ti ušetrila čas - bolo povedané, že jedno je vedieť /tušiť/ a druhé je pozorovať na sebe nepozorovateľné.. Keď žena tuší /nazdáva sa, vie/, že je tehotná, v tom momente pracuje psychika a s tým spojené "príznaky tehu".. a nerozumiem, prečo k tým príznakom tehu pletieš ovulku. veď ovulačná bolesť je predsa sprevádzaná uvoľnovaním vajíčka, a teda sa v tele skutočne niečo deje 😀 rovnako ako skutočné tehu príznaky sú spojené s dianím v tele.. Nepleťme si hrušky s jablkami 🙂 ďakujem

maminkainkake2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juditka_d
18. mar 2015

@milca111 úplne s tebou súhlasím. Každá žena je inak citlivá. To že jedna necíti ovuláciu, neznamená, že druhá ju tiež nemôže cítiť. To že jednej nebývalo zle v tehotenstve nevylučuje, že druhej nemôže byť, to že jedna necítila, kedy sa vajíčko uhniezdilo neznamená, že druhá nemôže. Máme si tu vymieňať rady a skúsenosti a nie sa tu jedna druhej vysmievať - čo si to namýšlaš ...

Samozrejme, že niektoré ženy tu na fóre to trošku preháňajú. A že som napísala "trošku" to je naozaj mierne povedané. niektoré majú tehu príznaky ešte predtým ako sa vôbec oplodní vajíčko, ale niektoré sa už tak dlho snažia alebo túžia po dieťatku, že aj za vyrážkami na bruchu hľadajú tehotenstvo.

Ale niekedy to človek len potrebuje zo seba dostať von a porozprávať sa.

milca111
18. mar 2015

@steinarka no já jen,ze nemluvíme o tom,ze při ovulaci cítím jen bolest,je mi zle od žaludku,tresti hlava atd a někdo ani neví,ze ovulace existuje natož aby ji cítil.Četla jsem už hodně od tebe i ostatních tu,proto to m montují.Asi jsem se špatně vyjádřila,přesvědčena o tehu jsem kvůli tehu příznakům!!!Bolí me každý dny hlava,křičí v břiše tak,ze bych ohluchla,Pícha i bolí břicho no a prsa???Jako by mi měli každou chvilky vybuchnout jak bolí a pnou se.Mám už 5 tehu za sebou,z toho 2 jsem neplánovala a netvrdim,ze jsem všechny poznala,každé bylo úplně jiné hned od začátku, ale jistou skusenost už mám a v svých 35 letech a po 20 letech menstruace už opravdu poznán co je menstruace a co ne.Jestli se ted pleti a nejsem těhotná,tak to určité nebudu přičítat psychice,ale pro me nové situaci,ze mi minuly cyklus praskla cysta,tak jediné,ze to by způsobilo tenhle můj novy stav.Jinak při své práci i 2 dětech opravdu nemám čas na sobě sledovat kde jaké puchnuti či tak něco. Zajímalo vy k, ty mas děti??Žádné nevidím,ze bys mela.

milca111
18. mar 2015

@juditka_d přesně jak pises,kdo to číst nechce a chce se druhým smat ,byt tu přeci nemusí.Já tohle nemusela nikdy naštěstí řešit,vždy jsem otěhotněla ani jsem nechtěla a nebo hned sotva jsem si umanula 😁.Ted jsem ale už po 2 potratech během pul roku a snažíme se o miminko od jara minulého roku a taky jsem už ve stavu,kdy se tím trapim,ale bohužel jsem zjistila,ze ted mi v tehu bránila cysta a s ni jsem tedy taky mela bolesti břicha a už jsem si myslela,ze by to mohlo byt tehu,ale prd,byla to ta potvora.Naštěstí už ted při MS praskla tak dozfa,m,ze ty moje nynější stavy nejsou ještě následky po ni a je to opravdu miminko.Nepřejí nikomu pocit,kdy dítě chcete a nejde to a každá MS je veliké zklamání,proto by jsme měly být k sobě navzájem citlivé a ne psát to co tu ctu, i když se nám ten dotaz zda byt sebe trapnejsi.

tinushka13
18. mar 2015

baby niektoré tu ste naozaj nepríjemné vo vašm vyjadrovaní. Tak žienky silno očakávajú že MS nepríde .. dúfajú, veria a vy ich takto odbíjate..

Tak ja len pre info pre tie čo sa cítia tehu už na 8 DPO.. je to možné.. ja som na 6 DPO cítila bolesť podbruška. silnúú.. to že by som mohla byť tehu mi nenapadlo keďže sme len RAZ vyskúšali.. Urobila som si test a ono tam bol duch.. áno na 6DPO.. foto mám v albume ak by niekoho zaujímali "dôkazy"... na 9DPO mi digi test ukázal MINUS.. cize negativny.. tak som si povedala že asi omyl.. kanálik na teste a blíži sa mrcha.. ale intuícia bola silnejšia a nedalo mi to.. testovala som .. raz som bola // raz nie.. a teraz som 27tt.. takže žienky neezúfajte, verte svojmu telu. Držím vám palčeky a halvu hore. Netreba si všímať múdre komentáre. 😀

lavinis
18. mar 2015

@tinushka13 čiže dávať falošnú nádej je lepšie riešenie? ;) potom to sklamanie bude menej bolieť, či?

steinarka
18. mar 2015

@tinushka13 no sama tvrdis, ze tam bol duch, lenze tie baby nemaju ani ducha a priznakov ako zena tretom mesiaci 🙂

tinushka13
18. mar 2015

@lavinis ja nehovorim žže si alebo im davať falošnú nádej. Ja ju nikomu nedávam. Ale ani nikoho neodsudzujem a nesúdim. Ja som len napsala, že je možnosť cítiť tehu aj 8DPO. to je celé.

@steinarka áno bol tam.. na druhom však nie. Preto som si istá nebola. Dokonca aj Digi mi nepotvrdil tehu.
ja som tiež za to, že ak sa žena nechce sklamať, lepšie je počkať na vymeškanú mrchu a neriešiť príznaky.
Pretože jedna ich má a iná zasa nie. a aj tie príznaky nemusia súvisiesť s tehu.. proste hlava je silný pán. je to o jedincoch.

ja som skôr narážala na vyjadrovanie poniektorých "milých" dám .... nikomu nechcem dávať nádej ani uznášať záver či je a či nie. Na to sú tu Dr. a ich prístroje. 😅

steinarka
18. mar 2015

@milca111 nepovedala som nič iné ako ty 🙂 písala som, že pri ovulácii sú v žene vylučované hormóny, vďaka ktorým citlivé ženy pociťujú príznaky ako bolesť brucha, pichanie v podbrušku, bolesti hlavy, či rôzne iné pocity spojené s hormónmi.
Rovnako je to aj s tehotenstvom. Citlivé ženy proste vedia, že sú tehotné, je to pocit, ktorý sa oklamať nedá, to je samorejmé. Avšak akonáhle je žena vnútorne presvedčená, že je tehotná, prichádza na rad hlava, ktorá je, tak ako píše @tinushka13 silný pán a jednoducho často oklame aj tú, ktorá v skutočnosti tehotná nie je. Ja netvrdím, že je nemožné cítiť "príznaky" hneď v deň uhniezdenia vajíčka. Lenže ak je tehotenský test negatívny, ťažko hovoriť o ozajstných tehotenských príznakoch. Každá žena si to však vykladá inak, budiš, veď sme ľudia a každý si môže trvať na svojej "pravde". Neznamená, že ak ja píšem niečo, s čím nesúhlasím, tak hneď dotyčná osoba nemusí mať pravdu. Ako píšem - pravda je subjektívny pohľad na danú vec a pokiaľ si žena myslí, že má pravdu a "skutočne cíti TEHU príznaky", tak nech si ich cíti. Tu proste písali ženy a pýtali sa na názor ostatných. Názory sa rozchádzajú, je to normálna vec v živote, veď ak by sme mali rovnaký názor na všetko, bolo by to nelogické a smiešne. Ide len o vec slovíčok a vyjadrenia sa, niektoré sa vyjadrujú tak, iné onak, ale vždy sa bavíme o tej istej veci. Preto si myslím, že nie je vhodné povedať, že niekto nemá PRAVDU. Takisto je zbytočné sa tu hádať, jednoducho každá sme nejaká, každá ma nejaký štýl vyjadrovania sa, jedna citlivejší, druhá tvrdší. Na svete je toľko vecí, kvôli ktorým by sme sa mohli pohádať. Načo je to dobré? Toto je fórum, každý má právo vyjadriť svoj názor. Takže MIER 🙂 čo sa týka mojich detí, mám jedno, pracujeme na druhom. Ale internet NIE JE pre mňa záležitosťou, kde by som chcela zdieľať svoje súkromie. Isto si si všimla, že v profile nemám uvedené ani to, že sa o dieťa snažíme. A okrem toho teba som sa, pokiaľ dobré viem, nemala ako dotknúť, tak to množstvo výkričníkov v tvojom príspevku, ktorý bol určený mne, je podľa mňa zbytočné 😉 takže ešte raz - pekný večer 🙂 KAŽDÝ Z NÁS JE LEN ČLOVEK S MOŽNOSŤOU POVEDAŤ SI SVOJ NÁZOR SPOSOBOM, AKÝM SÁM UZNÁ ZA VHODNÉ.

@tinushka13 ale koniec koncov si tehotná bola, ak dobré rozumiem, nakoľko si mala koľajničky, hoci digi test to nepotvrdil. A neznamená, že ak sa niekto vyjadruje inak ako sa podľa teba patrí, že nie je milá osoba. 😉 aj ľudia, ktorí píšu a hovoria všetko narovinu môžu byť milí 🙂 aj tebe mier a pekný večer 🙂

svetlana261
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
steinarka
18. mar 2015

@svetlana261 prepac, ale ak ti dnes ms skoncila, tak ako moze ist o uhniezdovanie???? 😕 😀 😀 😀 😀 ved si este ani ovu nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre