Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

steinarka
24. mar 2015

@zdencaaaa @lavinis zienky, este taka otazocka z mojej strany, lebo v tom som stale jelen.. ako sa rataju tt? Nemyslim podla ms ale podla ovu, nakolko logicky ak ma zena neskor ovu, tak nemoze byt v tom istom tt ako zena so skorsou ovu. Viete mi poradit? Snad sa vysomarite z tej mojej otazky 😀

zdencaaaa
24. mar 2015

@steinarka niekde som citala ze je jedno kedy si mala ovu, ze je dolezita posledna ms, pretoze hned po nej sa uz zacina tvorit dalsie vajicko a to sa uz rata do tt, ze uz tam zacina proces............takto som to citala, ale kde to sa ma uz nepytaj 😉

steinarka
24. mar 2015

@zdencaaaa ano, vseobecne to je tak, lenze su baby, ktore si merali bt a vedeli, ze ovu bola neskor a teda im nesedeli tt tak ako im povedal lekar.. preto sa pytam.. a tt su ratane tak ze napr 4+6tt a nasledujuci den je uz 5+0tt?

lavinis
24. mar 2015

@steinarka rátajú sa podľa dátumu poslednej MS 🙂 ja som prišla k dr. tiež s tým že som v 3. alebo 4. týždni podľa dátumu možného oplodnenia (drahý bol doma len týždeň v posledných 3. mesiacoch, takže to nebolo ťažké, ovuláciu som nesledovala) a on že ne ne...ste v 6. týždni 😀
@zdencaaaa to naísala presne, ono sa to potom postupne utrasie tie tt aj podľa veľkosti plodu, inak mne to zatiaľ sedí s poslednou MS na +/- 2 dni.

lavinis
24. mar 2015

@steinarka ano, 4tt + 6 a ďalší deň je už 5tt + 0 (to už sa hovorí, že si v 6.týždni, aj keď kompletne ukončený bol 5. týždeň, už si začala 6ty)

lavinis
24. mar 2015

@steinarka "ak ma zena neskor ovu, tak nemoze byt v tom istom tt ako zena so skorsou ovu"....technicky nie, ale orientačne sa to ráta od tej MS a ako som písala, postupne sa týždne utrasú, ako plod rastie 🙂

steinarka
24. mar 2015

@lavinis ahaaa, to ja som myslela, ze 5+0 plus cely tyzden je piaty tyzden 😅 zase viem nieco nove, ved sa aj patrilo pri tych rokoch driny 😀 tak dakujem.. tak ja som dnes 2+6tt 😀

lavinis
24. mar 2015

@steinarka rozveď bližšie 😀

steinarka
24. mar 2015

@lavinis tak som 20 dc 😀 😀 😀

lavinis
24. mar 2015

@steinarka jáááj 🙂) gratulujem 😀 matematika mi moc nejde, ale drahý je fyzik, takže všetko, čo má čísla, rieši on 😀

steinarka
24. mar 2015

@lavinis 😀 tak to sme dve.. matematika je moje velke minus, za to mm uplne vynika.. niekedy sa trapim nad uplnou banalitou, ratam to zprava do lava a ked si neviem rady, opytam sa mm a on mi sfleku povie vysledok 😀
no ale dnes som 4 dpo, a druhy cyklus s inofolicom 😅 tak snad........ to by sa este stihalo narodit v decembri?

zdencaaaa
24. mar 2015

@steinarka
@lavinis

baby radost vas takto z rana citat 😀 ani nestiham odpisovat 🙂

lavinis
24. mar 2015

@steinarka chceš mať vánočný dáreček 😀 tak prvorodičky to vraj bežne dávajú aj 2 týždne skôr ako majú termín 😎

lili225
24. mar 2015

@zdencaaaa ahoooj...ako sa máš? ide všetko ok? dlhšie som ťa tu nevidela a zaujímalo ma ako pokračujete 🙂

steinarka
24. mar 2015

@zdencaaaa
@lavinis a ako ste svojim muzom oznamili tehu 🙂 my ked sme zacinali /a nadejali sa, ze sa to hned podari/, kupila som male capacky znacky reebok 😀 doteraz ich mam odlozene vzadu v skrini a mm o nich netusi 😅 a ja stale dufam a verim a viem, ze coskoro mu ich vycapim pred oci aj s kolajnickami 😵

steinarka
24. mar 2015

@lavinis 😀 no ja som sa narodila presne na Mikuláša.. sa smejem, ze nasim namiesto uhlia a palice Mikulas doniesol mna 😀 lebo, kedze som strelec, od mala to mali so mnou feeest vesele 😀 a pytam sa preto, lebo mm mi zahlasil "jeden streleny clovek mi doma staci" 😀 😀 😀 😀 a kebyze sa mu narodi este male streličatko, tak asi si zbali kufre a tiahne niekde na kamčatku 😀 😀 😀

lavinis
24. mar 2015

@steinarka no ja večer na skype som mávala testom a on že, aj jeho kamoška mala // a nebola tehotná....akože skoro ma vystrelo, takáto reakcia 😀 ale potom sa tešil a hneď to bežal povedať rodičom....o dva týždne to vedela celá jeho rodina a všetci kamaráti...nervy, ešteže je v zahraničí, ja som to povedala prvé tri mesiace len mame, bratovi a pár veľmi dobrým priateľom.

Inak ja keď som sa snažila ešte s mojim ex dlhšie, tak som dostala od jednej známej z fóra také mini oblečko pre bábätko motivačne, je to už asi 5 rokov, minule som ho niekde našla a som sit ak povzdychla, že jooj, si sa načakalo oblečko 😀

zdencaaaa
24. mar 2015

@lili225 ahoooj, vsetko ok, minuly tyzden sme videli bit aj srdiecko, bol so mnou aj drahy, baby poviem Vam, ten chlap bol mimo 😉 za dva tyzdne mam znovu poradnu, mam uz aj tehotensku knizku, ale priznam sa ze mam aj strach, snazim sa ho potlacit ale bojim sa

a vy ako? pochval sa ako pokracujete?

lavinis
24. mar 2015

@zdencaaaa môj je tiež mimo len keď mu rozprávam, že mi ťukalo v bruchu (ale či to boli črevá alebo mimi, netuším), aj z fotiek je mimo, až koncom apríla sa presúvam za ním. Ja som sa pred každou poradňou bála, typicky pesimista 😀 teraz sa zas bojím, bo som tam nebola 5 týždňov a okrem rastúceho bruška vôbec neviem, čo sa tam vnútri deje 😎

zdencaaaa
24. mar 2015

@steinarka jaaj moja, ja som za tych par mesiacov snazenia tiez mala vymyslene vsetky romanticke situacie ako mu to raz oznamim, no a ked som v soku nasla druhu ciarocku, ktoru som necakala ale vzdy v case menzesu som test kazdy mesiac ocikala, tak som dvihla telefon, zavolala mu do prace a vybafla na neho ze sm tehotna......a vies kde bola romantika z oznamenia 😀 teraz to aj trosku lutujem ze som sa neudrzala a neoznamila mu to krajsie ale proste v tom okamihu som to tak citila

lavinis
24. mar 2015

@zdencaaaa aj ja lutujem, že som to neurobila inak, nevadí, pri druhom 😀...inak ja som mu omlyom poslala na FB ocikaný test, malo to ísť kamoške, tak mu potom píšem na mobil, že prosím ťa, neotváraj FB do večera...😀

zdencaaaa
24. mar 2015

@lavinis ja som bola dorazne poziadana od draheho, ze ked zistim ze som tehu chce byt on ten prvy komu to oznamim............tak som mu to hned oznamila, vlastne mal to co chcel nie? ja som zena, neviem udrzat tajomstvo a este taketo krasne, keby mozem tak to vykricim do celeho sveta aka som starna 😀

lavinis
24. mar 2015

@zdencaaaa no presne, udržať to bol problém, ja som si povedala, že to poviem pár najbližším, lebo ak by sa niečo zlé stalo, zas by to boli oni, ktorým by som to povedala a aspoň som mala pred kým stresovať 😀

lili225
24. mar 2015

@zdencaaaa no super, som veľmi rada, že je všetko ok 😉 chlapi pri takýchto veciach mäknú 🙂 ... no ja sa nemám fyzicky moc fajn, začalo mi bývať hodne zle, skoro nič do seba nedostanem, už som stihla schudnúť 3 kg...a aby toho nebolo dosť včera navečer sa mi objavil taký hnedkastý výtok, tak samozrejme hneď sme utekali na pohotovosť, veľmi som sa bála...si nevieš predstaviť ako sa mi triasli nohy keď som bola vylezená na koze..doktor pozeral asi 15 sekund bez akejkoľvek reakcie, mne to prišlo ako hodina...nakoniec otočil na mňa monitor a hovorí, všetko v poriadku, srdiečko bije a dokonca sa už male hýbalo...bol to krásny pohľad...a dokonca kým som prišla do nemocnice výtok aj prestal, čo nechápem, no povedal ževraj sa to stáva v tomto období tehotenstva...ja idem k mojmu doktorovi až zajtra, to už by som mala aj ja dostať knižku...no strach mám aj ja stále, pritom to nie je moje prvé tehu.

zdencaaaa
24. mar 2015

@lavinis u nas to vie cela rodina a par znamych, keby nebolo svadby tak je to ine, ale my sme mali na valentina zasnuby, do tyzdna sme mali aj termín stanoveny na august (termin tak rychlo lebo svadbu sme uz mali teoreticky naplanovanu tak sme necakali) no a cca tyzdne po tom sme zistili ze cakame babatko, takze sme museli termin posunut uz na maj (svadbu radsej skor aku ju odkladat, ked uz nech sa malinke narodi do manzelstva) no a ked sme zacali hovorit rodine ze sme museli posunut svadbu nikto nebol hlupi a kazdy sa hned spytal ci cakame babatko, a zapierat sa nema 😉

zdencaaaa
24. mar 2015

@lili225 zel byvalo aj mne, dva tyzdne v kuse, teraz sa to trosku znormalizovalo
viem si predstavit ako si sa bala, ja nemusim byt ani na tej koze a bojim sa, mna este stale brusko sem tam pobolieva, ale hovorim si ze ked je to len slabunka bolest tak je vsetko ok, ze sa tam nieco deje

lavinis
24. mar 2015

@zdencaaaa pobolievanie podbruška je ok, rozťahovanie maternice 🙂

zdencaaaa
24. mar 2015

@lavinis chcem sa ta spytat, moja doktorka ma v ambulancii sono ale poslala ma aj na sono do nemocnice, aj ty si tak bola? je to normalny postup?

lavinis
24. mar 2015

@zdencaaaa no asi závisí, aké dobré to sono je, ja chodím k súkromníkovi, ktorý si pravidelne obnovoje "vozový park", aj sono prsníkov mi robieva, sa mi akurát chválil, že má novú mašinu zas 😀 takže mňa zatiaľ nikde neposlal, všetko robil on.

zdencaaaa
24. mar 2015

@lavinis tak to si ma nepotesila 🙂 neviem preco mam ist na sono do nemocnice, ci ona v ambulancii nema taku dobru techniku ale potrebuje nazor aj ineho, neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre