Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

siss_sz
17. mar 2012

@slinka3 mozres, vsetko je mzne🙂 urob si test 😉

sojca
17. mar 2012

Ahojky holky muzu se vas zeptat na nazor? 6.2 jsem mela menstruaci, 17,18,19. 2 jsem mela nechraneny pohlavni styk. 5 dni po ocekavane MS jsem si delala test byl negativni, 10 dni zase byl negativni. Dnes je to 14 dni zpozdeni a menstruace nikde. Jsem velice unavena, asi tak pred 5 dny me pobolivalo v podbrisku, a ted mam velice citlive bradavky. Co myslite ze to je???

ullala
17. mar 2012

Dva tyzdne mi meskaju, bola som u lekarky, povedala, ze mam nasiaknutu maternicu a dala mi vyvolavacku, stym, ze ak mi nedojdu kramy do dvoch tyzdnov, tak sa mam zastavit. Inak nechapem preco sa to robi takymto stylom a neberie sa rovno krv. Teraz tu cakam v napati, ci bude mimino alebo nie ☹ Teraz som zacala spinit a rozmyslam, ci je to kvoli tej potencialne prichadzajucej mrche (ach jaj), alebo je to tym, ze snad som aj v tom (a vdaka tomu, ze ma nevysetrili, tak o tom neviem), ale nieco sa deje. Co by ste robili na mojom mieste? Je mi trapne ist s tym na pohotovost, ze mozno som v tom a mozno nie, nech sa kuknu ci to nie je menstruacia 😀 Mozno ani nie som, ani sme na babe vedome nepracovali, len za ten cas sa mi ta predstava mat babo celkom zapacila ☹ Normalne by som to asi neriesila, ale ked vas tu tak citam (vo vedlajsej teme o spineni), tak trochu mam strach. Predpokladam, ze to asi aj smiesne cele znie, ale tak asi lepsie sa spytat co by robili ini ako tu sediet a premyslat. Stale sa mi to v hlave premieta, ako povedala, ze maternica je nasiaknuta a to mi dava taku malu nadej. Moze to byt nasiaknute aj z niecoho ineho ako z tehotenstva?

salomee
17. mar 2012

@ullala No....vysoká a hodně prokrvená (prosáklá) sliznice bývá právě koncem cyklu před mens... Proto se na ultrazvuku nic nepozná...dvoutýdenní meškání- to bys musela otěhotnět někdy těsně před termínem mens., jinak by mělo být aspoň něco vidět na ultrazvuku... fakt nevím, co poradit, přemýšlím, co bych dělala... jestli se máš strachovat, tak raděj na pohotovost běž, ale buď připravená, že to pro ně asi bude dost jasné: píchnutá vyvolávačka, na utz nic po dvoutýdenním vynechání a negativní těhot. testy... 😒 Ale třeba by aspoň vzali krev. Nevím, co víc k tomu vymyslet.

sojca
17. mar 2012

@sojca dekuji za odpoved... ☹

camelinka
17. mar 2012

@sojca nevim co cekas za odpoved, zajdi si k doktorovi 😉 😅

sojca
17. mar 2012

@camelinka vis ze sama nevim jen treba ujistit, ze to nic neni, nebo tak neco. Pujdu tam mozna ve ctvrtek pokud me omluvi pani mistrova z praxe 😖

wieruss
17. mar 2012

@ullala len po 2 tyzdnoch meskania mrchy ti pichla dr. vyvolavacku ?? 😕 nechapem naco... to sa picha az ked ide naozaj o hooodne dlhy cyklus, ale to je jedno... kazdopadne ak si zacala spinit pravdepodobne zabrala injekcia, na pohotovosti by ta len vysmiali a nemalo by zmysel dat ti lieky na potencionalne udrzanie mozneho tehu kedze mas v sebe davku hormonov na spustenie mrchy. Treba len pockat ze co bude, mozno to je len male spinenie a ak je to tehu tak to nemusi nijak ovplyvnit. Vysoka sliznica byva aj v tehu aj pred mrchou, preto sa dr. nevie vyjadrit o co ide presne. A este jedna vec, nerobila si si tehu test ?

wieruss
17. mar 2012

@sojca a nemala si este sex aj v iny datum okrem tych dni co si pisala ? lebo moze byt, ze mas neskor ovu, ked ti meska mrcha.. chodi ti inak nacas ? lebo inak ak nie tak by si mala mat na testiku uz minimalne ducha po dvojtyzdnovom meskani...

sojca
17. mar 2012

@wieruss ne ne v jinej termin sem uz sex nemela, no menstruaci sem mela vzdy nepravydelnou, ale byl to rozdil max.7 dni. Je mi take divne, ze mam testy negativni

camelinka
17. mar 2012

@sojca no prave, ze uz to resis nejakou dobu, myslim ze tehu uz by se 14 dni po meskajici mrse ukazalo 😔 ,proto skoc k mudrovi at vis co a jak

wieruss
17. mar 2012

@sojca v tom pripade mi je luto, ale je skor nepravdepodobne ze by to bolo tehu 😒 vidis ze sa snazite, ono to moze byt aj psychicky ze meska mrcha, kazdopadne ako pise @camelinka skoc k Dr. on ti povie skor co a ako

sojca
17. mar 2012

@wieruss Nejspis tam budu muset, tak doufam ze me uvoloni z praxe ☹

petkave
18. mar 2012

@slinka3 u mňa boli tiež žilky na prsiach prvým príznakom 😵 Veľa šťastia prajem a daj vedieť.
@ullala treba len čakať, nemáš čo iné urobiť. Aj ja som si myslela, že sa mi rozbieha ms kvôli špineniu, ale stratilo sa, mrcha nedošla a bola som v tom. U mudr. som bola v 5tt a aj tak ma objednala o ďalšie dva týždne, lebo nebolo nič moc vidno. Takže som tak či tak musela čakať, hoci pozitívny test som mala v rukách a aj prejavy tehotenské.

slavkamesinova
18. mar 2012

ahote buduce mamicky..meska mi mrcha 10dni..robila som si test digi 15.3 a ukazlo mi jemnucku palicku..a teraz si robim testi papierikove kazetove a nic negativne..boli ste uz v takej situacii?

salomee
19. mar 2012

@slavkamesinova jemnou čárku na digi testu..? Jako na digitálním? Ten ukazuje jinak než čárky, rak buď tomu špatně rozumím, nebo tento typ testu neznám.. hodně holek tu píše, že mělo negativní testy...ale deset dní už je dost. Záleží, kdy myslíš, že mohlo dojít k případnému početí. Zatím se asi nedá úplně vyloučit nic, k doktorovi se nechystáš? Nějaké bolesti..nebo něco dalšího?

slavkamesinova
19. mar 2012

@salomee digitalny tehotensky test mi ukazat slabucku palicku...a obycajne papierikove mi ukazuju negativne ze nie som tehotna...u dokiho som bola pre tyzdnom dal mi iniekciu na rychlejsie privolanie menzesu..zatial mi neprisiel..a este tyzdne musime pockat ...za tyzden pojdem na kontrolu ked mi nepride menzes...bolesti nemam..teraz stredu idem na EMG vysetrenie svalou...tak uvidime..musime len cakat...

salomee
19. mar 2012

@slavkamesinova Aha... tak to by snad stálo za to jít na krev... nevím, odkud jsi, já žiju ve městě, kde stačí sjet pár zastávek tramvají, zaplatit něco do tří set Kč a věděla bych rychle, co a jak... tak mi to přijde jednoduché. Chápu ale, že ne všude jsou takové možnosti.
Nevím, jak se snese EMG s případným těhotenstvím, ale o to bych se rozhodně zajímala. Když tam ta možnost je, tak je potřeba se chovat s ohledem na to. Zavolat aspoň na gyndu a zeptat se? A kdyby to vadilo, třeba by ti gyn. vzal krev, aby se mohly případně řešit další postupy?

slavkamesinova
19. mar 2012

@salomee jasne...chapem..len cakat busime tyzden..o tyzden budeme mudrejsi...a na nete si musim zisti ci mozem ist na emg vysetrenie..

slavkamesinova
19. mar 2012

@salomee moj doki vie ze mam ist na vysetrenia...on mi povedal ze sliznicu mam zvecnenu..ze to je pred menzesom..no uvidime..mozes mi napisat aj IP..

bambi2
19. mar 2012

@slavkamesinova digitalny test je tento... http://www.clearblue.com/de/neuer-digitaler-sch... ten ukaze aj kolko si tehotna. ostatne testy digitalne nie su co ukazuju iba palicky pripadne plus minus...
ty si robila zrejme obycajny...

slavkamesinova
19. mar 2012

@bambi2 ahoj..ano ten co mi urobil palicku taku slabucku ukazalo mi..len tento test digi je tazko zohnat..tyzden musime pockat..dal mi doki injekciu na rychlejsie privolanie menzesu ..a zatial nic po menzese..tak len cakat..nevies ci mozem ist na EMG vysetrenie svalou ?ked neviem ci som tehotna..

bambi2
19. mar 2012

@slavkamesinova tak ten co si si robila ty, digitalny nie je. tento je jediny digitalny. ine co ukazuju palicky nie su digitalne. a mrcha ti meska ci nie??
neda sa ti to vysetrenie odlozit na neskor ked to budes vediet ci si alebo nie??

slavkamesinova
19. mar 2012

@bambi2 aha..nie neda..mozes mi napisat IP..

karolinka27
19. mar 2012

ahojte, ja ubehnem od temy a chcem vas velmi pekne poprosit o radu. Podarilo sa mi otehotniet a priatelovi zatial nechcem nic povedat, ma to byt prekvapenie na jeho narodeniny, ktore su o mesiac takze tuto dobu to musim pred nim tajit co bude dost komplikovane kedze sa milujeme velmi casto a bez ochrany kedze som uzivala antikoncepciu. Preto sa chcem spytat lebo mam velke obavy ci mi to moze nejak uskodit ked sa do mna spravi uz ked som v tom?ci mozeme mat nechraneny styk a nijak to neovplyvni tehotenstvo alebo ci to nejak neposkodi plod alebo nieco podobne? Dakujem dopredu za odpoved🙂

mochenkaa
19. mar 2012

@karolinka27 Ahoj Karolinko, neboj se, nic to tobě ani miminku neudělá 😉

karolinka27
20. mar 2012

@mochenkaa dakujem velmi pekne za odpoved, hned som kludnejsia ked mam istotu, ze nic nehrozi🙂

salomee
20. mar 2012

@karolinka27 ale může se vyskytnout špinění atp....u mě to bylo dokonce i s troškou krve..a dr. mě pak docela vystrašil, že když výživa embrya přechází na placentu, je těhotenství takové křehčí a mě dokonce řekl, že na mém místě by si sex do určitého týdne odpustil... už ale nevím přesně, jaké rozmezí to bylo.
Na netu si k tomu jde taky najít informace, většinou to všude vyzní tak, že sex v těhotenství ano, ALE ... a mě to stejně moc neuklidnilo.

bajus1712
20. mar 2012

Ahojte, chcem sa opýtať aké sú prvé príznaky pri ?, Mám to pravidelné, skoro až na hodinu presné a teraz mi to 3 deň mešká... test som si ešte nerobila. a mám strach, pretože sme s priateľom už 2x potratili a moc sme po tom túžili .... .. tak prosím aké môžu byť príznaky??

monika2606
20. mar 2012

@bajus1712 No neviem či už po 3 dňoch môžu byť nejaké, neviem ako to chodí ja som po taktom krátkom čase nemala ešte žiadne, ale tak napríklad, chuť alebo nechuť do jedla, zvracanie, bolestivé prsia, únava. Teraz ma nič nenapadá už. Takže ak to dobre chápem asi by si rada mala ten test pozitívny, držím palčeky a dúfam že všetko dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre