Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

zuzana256
10. júl 2015

@steinarka ani ja tam nic nevidim

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 kde zuzka? 😕

aber
10. júl 2015

@lili654 no ja neviem podľa mňa je negatívny, skús o 5 dní a hlavne ranný prvý moč, držím palčeky

zuzana256
10. júl 2015

@steinarka ten test co tam dala

zuzana256
10. júl 2015

ja chodim po vysetreniach a poslali ma aj na gyndu liecim sa na nejake bacily zatial sa to len tvori a uz to probiotikami nicim co mi predpisali

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 takze si bola na vysetreni? supeeer.. drzim palce, aby sa to pohlo dalej 🙂 a aby si coskoro nosila v brusku maly zazrak

zuzana256
10. júl 2015

este mam ist na interne mavam arytmiu srdca a uz od malicka mala som selest a CT hrudnika podla vysledkov krvy este neviem kde vsade ma poslu ma stoho strach co my este najdu a co budu somnou robit co som pozerala na nete co znamenaju niektore tie skratky tak aj z mocovodom mam nieco ked pojdem na gyndy tak sa dam prezret len bojim sa ze budem mat aj tam nieco zle a povie mi ze uz ani deti nebudem mat mam z toho strach co mi povie, doktorka mi povedala z vysledkov krvy ze sa mi to zatial len vytvara tie bacili ale neviem ake

zuzana256
10. júl 2015

@steinarka a opytam sa ta ked uzivam probiotika tak s priatelom nemozem mat styk?

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 joooooj uz zachadzas velmi daleko 🙂 nezabudaj, ze doktori radi prehanaju, aby mali komu predavat lieky.. som zivym prikladom nezmyselnych diagnoz.. NIKDY sa nesmies zlozit nejakou "diagnozou".. VSETKO JE V HLAVE.. ako chces, tak bude.. 🙂

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 ale probiotika v akej forme uzivas? mas nieco s crevami?

lilimoni
10. júl 2015

@zuzana256 podla toho co ti zistili ale asi by som abstinovala 🙂

zuzana256
10. júl 2015

@steinarka no to veru neviem ci to mam nieco s crevami

lilimoni
10. júl 2015

@zuzana256 a to pijes, ci to mas ako "preplach" na pipinu?

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 ale ako formou to beries tie probiotika? lebo to sa vacsinou berie ako tabletky popri antibiotikach.........

zuzana256
10. júl 2015

zapijam to vodou a volaju sa LINEX IMMUNO to uzivam rano a druhe mam Azitromicin Mylan a to mam uzivat 3 dni a potom 4dni pauza a zas 3 dni a zas 4dni pauza

zuzana256
10. júl 2015

nieco som sa docitala ze, jednou z najčastejších príčin neplodnosti u žien je syndróm polycystických vaječníkov (PCOS), ktorý sa prejavuje nepravidelným menštruačným cyklom, vyrážkami, výraznejším ochlpením, vypadávaním vlasov, nepokojom či depresiami.

zuzana256
10. júl 2015

U žien s PCOS dochádza k zástave ovulácie. Vajíčka, ktoré sa tvoria vo vaječníkoch nedozrievajú, hromadia sa na jednom mieste a vytvárajú cysty. Na to, aby lekári dokázali stanoviť správnu diagnózu, musia ženy absolvovať sonografické vyšetrenie vaječníkov. Dôležitý je aj rozbor krvi a tohto sa obavam ze by so tento problem mala

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 a povedala ti lekarka, ze sa nesmies milovat s partnerom ked to beries? alebo je to napisane v pribalovom letaku liekov? 😕 no a s tym PCOS mas veru pravdu .. ale take zeny neovuluju.. a ty vravis, ze ovulujes..

zuzana256
10. júl 2015

@steinarka no to prave ani neviem lebo vzdy ked sa mi tvoria nove vajicka tak pocitujem ze mi pukaju

zuzana256
10. júl 2015

„Ženy s polycystickými vaječníkmi majú často problémy s metabolizáciou jednoduchých cukrov a trpia nadváhou. Aj keď sa im občas podarí zhodiť pár kíl, váha im bez ohľadu na cvičenie či diétu nikdy neklesne pod určitú hodnotu a tuk sa drží najmä okolo pása a v spodnej časti brucha

zuzana256
10. júl 2015

„Príčina polycystických vaječníkov ešte nie je dobre objasnená, preto liečime najmä príznaky ochorenia. Liečba je dlhodobá a spočíva v snahe o nápravu hladiny hormónov, čo sa deje užívaním hormonálnej antikoncepcie a antiandrogénov. Poruchy metabolizmu cukrov rieši diabetológ. Aj keď sú polycystické vaječníky najčastejšou príčinou neplodnosti, ak sa ochorenie zachytí včas, problémy s otehotnením riešia centrá asistovanej reprodukcie s pomerne veľkým úspechom, a to predpisovaním takých liekov a hormónov, ktoré stimulujú dozrievanie vajíčok a ovuláciu. Približne polovica týchto žien otehotnie po našej liečbe prirodzene. Ak sa to nedarí, nastupuje niektorá z metód asistovanej reprodukcie. Samotné oplodnenie sa robí niektorou z metód asistovanej reprodukcie,“

zuzana256
10. júl 2015

„Dnešná medicína vie pomôcť s počatím aj v prípadoch, ktoré ešte pred pár rokmi nemali skoro žiadnu šancu. Len netreba dlho čakať na to, že sa niečo spraví samo. To, čo treba, je čo najskôr vyhľadať pomoc lekára,“

steinarka
10. júl 2015

@zuzana256 s touto diagnozou vsak treba opatrne, lebo ide o hormonalnu liecbu.. mne doktor trepal, ze mam tento syndrom a neovulujem, a pritom som mala pozitivne ovulacne testy a bazalnu teplotu ako dokaz, no on tvrdil, ze neovulujem a chcel do mna trepat lieky.. nedovolila som to a krasne som ovulovala kazdy mesiac.. predtym, nez urobis zaver - zacni si merat teplotu aspon päť cyklov.. lebo pises tu nieco, co sa teba vobec nemusi tykat a zbytocne sa stresujes

zuzana256
10. júl 2015

@steinarka no ved to a meriam si kazdy den bazalnu teplotu a stale ju mam na hranici tich 37.3 a neviem preco tak dlho sa to drzi a mrchu mam dostat za 7 dni

lili654
10. júl 2015

@zuzannaaa Ano môj ... no bodaj by to tak bolo 🙂

zuzana256
11. júl 2015

ahoj ak si spravim ovulacny test a bude pozitivny tak potom ovulujem a nemusim sa bat ze nie vsak?

zuzana256
11. júl 2015

@steinarka ahoj ak si spravim ovulacny test a bude pozitivny tak potom ovulujem a nemusim sa bat ze nie vsak?

steinarka
11. júl 2015

@zuzana256 ale vednto nie je len tak ze urobit si jeden test.. to si musis robit aj niekolko dni za sebou pocas plodnych dni po menstruacii

zuzana256
11. júl 2015

@steinarka ok tak budem robit

steinarka
11. júl 2015

@zuzana256 skus jeden cyklus odsledovat, ale aj s meranim teploty.. meraj si hned ako ti skonci menstruacia, alebo mozes aj pocas nej /podla toho kde meras/.. kazde rano o tej istej hodine meraj a ovulacne testy si rob v tú istú hodinu kazdy den.. ale nie rano.. ovulacne testy sa nerobia z ranného mocu.. ja som si robila az poobede okolo piatej..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre