Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

vierka0
7. júl 2011

@stanka1986ke neviem, ako mozes mat v moci hcg a v krvi nie. V krvi je hcg skor ako v moci a v lepsej koncentracii..osobne by som verila skor krvi ako testom..pripadne nedas fotku testu nech pozrieme ci je fakt pozitivny?

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 to neviem, monitor bol natoceny len na lekara a ten sa tvaril velice zaujimavo. Chvilu som mala pocit, ze tam nic nevidi a hlada 😖 za to chcem pockat na toho svojho, tento mi prisiel taky...neviem, taky cudny pocit z neho mam...napisal mi nieco ine, len som si nezapamatala nazov...

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr tak uz len cakat..a brat lieky 🙂

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 no, tak to je presne ta vec, ktoru z duse nenavidim...cakat... 😠

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr verim, drzim ti prsty..a oddychuj co najviac, kludne si poobede pospi, ak mozes, len si tym pomozes 😉

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 dakujem, si zlata 🙂 dakujem, ze vsetku tuto tvoju podporu, velmi mi to pomaha, bo tu praci sa nemam s kym porozpravat a vecer akurat tak spim uz pri spravach... 😉

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr nemas zaco 🙂 poriadne si pospi, to je pre teba aj babo najlepsie 🙂

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 ja viem, ved ja by som aj spala, ale v robote sa neda 🙂 uz ma inak aj napadlo, ze by som sa na par tyzdnov dala PN, ked je ten prvy trimester taky kriticky, aby to bolo v poho...cakam na toho svojho doktora jak kura na zrno...kokiiii, co tolko dovolenkuje, ked ja ho tu potrebujem??? 😉

katrenka111
7. júl 2011

Caute babule, tak ja som dnes testla a už sa mi objavili krasne // takže je na čas zajsť k lekárovi.....

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr uz len vikend 🙂 tak ono zavisi to od toho co robis, ja som sa velmi uvolnit nemohla, lebo nemam tu ziadnu nahradu a kolegovci nevedia robit moju robotu, jedine ze by som robila z domu 🙂 ale ak by to u vas nebol problem, tak podla mna by ta mohol vypisat kvoli tomu krvacaniu..mna sa pytal, ci ma ma vypisat, kvoli potratu predtym, ale som povedala, ze nie, ze keby nieco tak dojdem 🙂

vierka0
7. júl 2011

@katrenka111 parada, blahozelam 🙂

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 bezo mna by si tu urcite poradili. Je sice dovolenkove ondobie, ale normalne sme na rovnakej pozicii 5 a momentalne trpime nudou...chcela som si sice este co to zarobit pred MD, ale babo je dolezitejsie, ak bude treba, ostanem pekne domka...ozaj, vies mi pls poradit ako je to s oznamenim tehu v praci? kamoska mi vravela, ze ked dostanem tehu knizku, tak to musim oznamit riaditelovi, aby som bola v tej ochrane, ze ma nemozu vyhodit, ci co...

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr ja som priniesla kopiu tehotenskej knizky (ale moj dr. dava az v 12tt) alebo ti lekar normalne vystavi potvrdenie o tehotenstve, no a toto predlozis, ja som sefovi len oznamila, lebo odchadzal prec do inej pobocky v usa a kopiu tehu knizky som dala aj vyhlasenie mi dala kolegyna personalistka podpisat az min. tyzden niekedy 🙂 ale zeby ma vyhodili, toho sa velmi nebojim 🙂 ak sa nudite v robote, urcite chod na PN, predlozit mu papier o tehu mozes aj neskor, po PN (aj na PN si v ochrannej dobe)

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 ja im to chcem praveze oznamit co mozno najneskor v praci, bo by to potom nemuselo byt dobre....preto sa pytam, kedy musim... 🙂

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr vobec nemusis 🙂 je to len pre teba, ak chces byt v tej ochrannej dobe..zakon ti vobec neurcuje, ze musis oznamit tehotenstvo, to urcite nie..dokonca moja kolegyna jedna to povedala az ked bola v 5.mesiaci a to bolo na nej uz aj vidiet 🙂

kikuska_nr
7. júl 2011

@vierka0 az do takeho extremu to asi nedotiahnem, ale taky mesiac by som este chcela pockat...a ak by naaaaahodou mi chceli dat vypoved a hned vtedy poviem, ze som tehu, to sa asi nepocita, co? 😝

kocurko1
7. júl 2011

@kikuska_nr vacsionou sa to potvrdenie dava okolo toho 12.TT. Pisomne potvrdenie od teba, ze si tehotna + potvrdenie od lekara. Je pravda, ze z organizacnych dovodov mozes dostat vypoved aj tak, alebo na materskej, ale tam sa vyplaca vyssie odstupne a to vacsina zamestnavatelov nechce. Ale to sa skor pohrab v temach Paragrafy, aby sme tu neodbocovali od temy 😉

kikuska_nr
7. júl 2011

@kocurko1 jasne, dakujem, to ja len tak na okraj, urcite si to este presne vyzistim 🙂

vierka0
7. júl 2011

@kikuska_nr no ked uz dostanes vypoved tak uz nie 🙂 ale sak snad nemaju v plane ta prepustit, ci?

sundance
7. júl 2011

Ahojte,dnes som bola u lekára, podľa mojích vypočtov(posledný menzes mi zacal 30.5.) som mala byť v 5tyždni +3dni, tak isto to vyšlo aj doktorovi, no ako my robil ultrazvuk, tak dlho hladal či tam niečo je, nakoniec našiel, uplne maličký vačok aj som ho videla a že vychádza to na 4tyžden .
No tak isto spomínal, že to môže byť len klam, a može to byť aj mimomaternicove, ale že to aj nemusí, že ked nemám také príznaky.
Na ďalšiu kontrolu idem 18.7.2011...ja sa velmi bojim že je to mimomaternicové.....

Mali ste to niektorá také?

kikuska_nr
8. júl 2011

@vierka0 nemyslim si, ale clovek nikdy nevie 😀

anjelicek26
8. júl 2011

@sundance - malinky vacok JE v maternici, takze preco doktor splieta nieco s mimomaternicovym? Ak si mala posunutu ovulaciu, neskorsie uhniezdenie, ten jeden tyzden hore dolu.... co moze byt klam? Je ten doktor normalny, ci ma ultrazvuk z roku tri? No fakt mam dost... nelam si z tym hlavu, o dva tyzdne na ultrazvuku bude srdiecko ako zvon 🙂

janulik38
8. júl 2011

@sundance ahoj, pokial nespinis a nemas nejake silne krce, tak myslim, ze to je len plany poplach..pzori ak by to bolo vazne, na kontrolu by ta poslal bud hned dnes, alebo minimalne v pondelok...ake si mala HCG, stupa ti? Drzim palce, nadej je vzdy, len ty musis byt pokojna a zamestnat mysel niecim inym...bude to ok, uvidis 😀 drzim velmi palce..

katkarv
8. júl 2011

baby,tak dnes som si zas nedala pokoj ze co ak,ale nic test snehobiely.Som 10DPO ale zacalo ma boliet brucho a dost silno krize ako by som mala dostat potvoru,ale ta ma prist az v utorok.Aj vy ste mali taky priznak tehu?

lulucinka
8. júl 2011

Ahojte,mala som pred 8 týždňami nechránený pohlavný styk,menštruáciu som odvtedy mala 2x bez meškania.Urobila som si však pre istotu tehotenské testy 50deň od styku bol negatívny.Ďalší 54 dní od styku do 6tich minút bol negatívny,ale potom asi po polhodine ma napadlo pozrieť sa na neho opäť.Z tej časti kde je akoby prechod od ponorenia a časť kde sa majú zobrazovať čiarky,tak odtiaľ akoby sa trošku niečo ružovelo.Nevedela som čo si mám o tom myslieť,nevyzeralo to že je to v mieste kde má byť druhá čiarka.No pre istotu som si v ten deň, potom 55 deň,57 deň a 59 deň opäť urobila opäť tehotenské testy z ranného moču.Všetky boli negatívne.Neviem či mám ten test po polhodine brať ako pravdivý alebo tomu nemám venovať pozornosť?Ak by som bola tehotná 9 týždňov zreteľne by mi to ukázal každý test alebo nie?Som v panike a neviem či sa mám objednať na UZV ku gynekologičke alebo nie.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

piacere
8. júl 2011

@lulucinka vyhľadaj psychológa 😉

lulucinka
8. júl 2011

@piacere : vazne sa pytam

dianka3
8. júl 2011

@lulucinka Awoj ano keby si uz bola v 6 tyzdni boli by ti uz vydno dve ciarky, cize sa nemusis bat nie si tehotna ale moze to mat roznu prcinu meskania menstruacii.

piacere
8. júl 2011

@lulucinka ja ti vážne odpovedám 😉

lulucinka
8. júl 2011

@dianka3 : nemeska mi menstruacia,mala som 2x od toho styku menstruaciu.A styk som mala pred 8 tydznami,takze by som bola v 8 tyzdni nie v 6tom.
Ukazali by sa mi v 8 tyzdno tehotenstva zretelne 2 ciarky do 5tich minutu alebo nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre