Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

nina33
10. mar 2011

@elebe no robil mi ultrazvuk....a ze tehotna nie som...ze to vyzera tak ako keby som mala kazdu chvilu dostat....a ze mi da dalsiu vyvolavacku...a ked mi ju sestricka pichala tak mi vravela ze nevyzera to tak ze by som bola tehu ale ze lavu stranu doktor nevidel tak ze sa nemam bat ze keby som nahodou bola tak ta inekcia tomu neublizi....tak neviem....tak raz povie ze niesom a potom ze ak by som nahodou bola tak to neublizi...uz neviem co si mam mysliet....po prvej vyvolavacke som na piaty den dostala taku nijaku mrchu...a od tejto druhej to uz je tyzden a este stale nic....doktor mi kazal ze ak do 2 tyzdnom nedostanem mam prist na dalsi ultrazvuk...tak zasa len cakanie....ale uz som sa viac menej zmierila s tym ze nic z toho nebude

anulik888
10. mar 2011

@nina33 troska ma zaujalo co tu pises tak sa chcem spytat ci ti bolo vylucene mimomaternicove tehotenstvo. lebo vsetko co tu opisujes som si prezila a skoncilo to na operacke a ja bez jedneho vajcovodu ....

nina33
10. mar 2011

@lulucinka no po prvej mi dosla mrcha na piaty den..ale taka nijaka slaba....dalsiu mi pichol na 21. den po prvej....to uz je tyzden a este stale nic...doktor mi kazal ze ak nedostanem do 2 tyzdnov mam prist na dalsi ultrazvuk......lebo test mi vysiel pozitivny.....a potom uz negativne....ked mi robil ultrazvuk tak povedal ze tehotenstvo tam nevidi...ale ze nevidel lavu stranu....tam ma caka dalsi ultrazvuk...teda ak nedostanem....

nina33
10. mar 2011

@lulucinka no uz je to tyzden a este nic....ja som po prvej dostala tiez len taku slabu...tak neviem.....

anulik888
10. mar 2011

@nina33 krv na hcg test ti brali? ak ano zopakovali ho po 2 dnoch ci hladina stupa alebo klesa?

nina33
10. mar 2011

@anulik888 no to vylucil...aj potrat....tak ja uz potom neviem...

nina33
10. mar 2011

nie krv mi nebral....testy co som si robila mi vysli prvy poz. druhy neg. treti poz. a potom uz len negativne....

anulik888
10. mar 2011

@nina33 nie som lekar, ale co to som si preskakala a jedno viem. bez krvneho testu nevie vylucit ani mimomaternicove ani potrat ... a ak uz mas taekto problemi, ,yslim ze hormonalny profil by bol na mieste

nina33
10. mar 2011

@anulik888 no ja naozaj rozmyslam ze zmenim doktora.....no to mi z toho ultrazvuku povedal....podla maternice ci co...ja sa v tom nevyznam 😖

anulik888
10. mar 2011

@nina33 z vlastnej skusenosti: pri pozitivnom tehu teste, ak je sliznica v maternici nizka, riadne tehu to nie je a javi sa to ako keby si kazdu chvilu mala dostat mrchu, ale plod moze byt skryty niekde vo vajcovode alebo na vajecniku - to sa tiez zo zaciatku javi ako cysta a je tazke to rozpoznat .... takze moj nazor je ze bez hcg testu nemohol nic vylucit ani potvrdit a to ze nevidel dosledne lavu stranu naznacuje ze nema prehlad co sa s tebou deje. len ta dopuje hormonom .... rozhodnutie je na tebe, ale urcite by som zasla aspon konzultovat k inemu lekarovi ...

nina33
10. mar 2011

@anulik888 tiez sa mi to zda divne....lebo co som tu citala tak krv beru normalne...a tento moj nic....furt len tu vyvolavacku by pichal....a aj ten ultrazvuk...jak z roku 3.....este asi aj moja mama ho zazila pred 25 rokmi :D

nina33
10. mar 2011

@anulik888 no sliznicu ze mam vysoko mi povedal

anulik888
10. mar 2011

tak je na mieste odber krvy. totiz pri mimomaternicovom moze casom sam nabehnut aj riadny cyklus .... to je na tom to zakerne.

nina33
10. mar 2011

@nina33 ukazoval mi to na tej obrazovke...ze kde je maternica....a potom mi ukazoval sliznicu a ze je vysoko ze to skor vyzera ako by som mala kazdu chvilu dostat mrchu....no a ze lavu stranu nevidi....asi bude najlepsie ist i inemu dr.

nina33
10. mar 2011

@anulik888 a ked chcem ist k inemu dr. tak to si mam ist k staremu po kartu alebo hned k novemu a on si ju vyziada?? ako to je?

nina33
10. mar 2011

@anulik888 a este sa chcem opytat na tu sliznicu...ako ma vlastne byt pri tehu??? vysoko ci nizko??? uz sa v tom stracam 🙂

anulik888
10. mar 2011

@nina33 pri tehu vysoko. najprv si najdi lekara, cinkni alebo osobne sa zajdi spytat. podla toho ci chces len konzultovat alebo aj menit lekara. na konzultaciu nepotrebujes kartu, ak ho chces menit novy lekar ti da listok so ziadostou pre stareho o vyradenie z evidencie a o zaslanie zdravotnej dokumentacie. drzim palce. nedaj sa odbit.

nina33
10. mar 2011

@anulik888 no pekne...a mne povedal ze to na tehu nevyzera lebo sliznicu mam vysoko....zmenim urcite....pojdem hned zajtra rano...je tu u nas jedna gynekologička a velmi si ju chvalia

anulik888
10. mar 2011

@nina33 neviem co to je za lekara, ved kukni sama na nete, ale aby si mohla otehotniet musi byt vysoka sliznica aby sa malo vajicko kde uhniezdit. pred menzesom je nizka uz "splasnuta"... http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=10

nina33
10. mar 2011

@anulik888 no vidis to....a on mi presne naopak povedal....uvidim zajtra co povie ta nova...

bavoracka
10. mar 2011

ahjote :/ chcela by som sa spytat, ci niesom tehotna ... chalan sa do mna urobil ked som mala plodne dni ale beriem antikoncepciu uz 7mesiacov je mozne aby som bola v tom ? dakujem za odpovede :((

martinka13
10. mar 2011

bavorcka - jedine ak by zlyhala antikoncepcia 😉

lulucinka
10. mar 2011

@nina33 A skusala si si robit teraz niekedy tehotensky test?Nejaky digitalny,aby si nemusela hadat ci je tam duch alebo nie.Ja som menstruaciu dostala,uzivam teraz HA Yadine,ale dnes som volala ohladom hormonalneho profilu,no a o dva tyzdne ma opat caka odber krvi na hormonalny profil a vaginalne sono,kvoli vajecnikom.Tak som zvedava kde je problem s mojim cyklom.
Mala si slabu menstruaciu po vyvolavacke,ale mala si ju,tak neviem preco Ti pichal dalsiu.
Ja som mala menstruaciu 2 dni riadne silnu,3 den slabsiu,4 hnede spinenie a dnes je 5 den a este vzdy mam hnede spinenie.Ked pojdem 25.3 na vysetrenie,tak potom by som mala na dalsi tyzden dostat menstruaciu,tak uvidime ako to bude.Dufam,ze normalne nabehnem na cyklus.
Ako dlho je to uz Tvojho nechranenho pohlavneho styku?Mne gynekologicka povedala,ze 40dni od styku uz by v maternici nieco videla ak by bola zena tehotna.Takze ak pojdes na ultrazvuk,ale vaginalny napr. 60 dni od styku,tak uz Ti na 100% potvrdi alebo vyvrati tehotenstvo.

elebe
11. mar 2011

@nina33 ahoj moja....a vnútorný ultrazvuk ti nerobil? mne s tým vylúčil doky mimomaternicové a skontroloval mi vajíčkovody....a tiež nechápem načo ti dával druhú vyvolávačku,keď si mala slabú mrchu. a koľko ti trvala? prikláňam sa k anulik888,zajdi inde a nedaj sa odbiť. ja keď som menila dokyho,tak som k nemu zašla a povedala že o čo ide a opýtal sa kto bol môj doky a potom povedal že on to vybaví. tak som zvedavá ako dopadneš....a skús si urobiť ešte jeden test,taký lepší....

saska697
11. mar 2011

@lulucinka ahojky. No testik robeny 9.3. a negativny a vcerajsia prehliadka u dokyho ok. Nic mi nenasiel zobral len ster na cytologiu. Vsetko mam vraj v poriadku. A to co si myslim,ze mam na 16dc dalsiu menstruaciu to je vraj spoting a zaciatok toho je este moja ovulacia. Takze sa mame snazit 3 dni pred zacatim tohto alebo minimalne 1den pred. A do pol roka ak sa nezadari mam prist. To bolo vsetko ziadne lieky mi nedal proste nic. Ale ma ist preistotu aj snubenec na prehliadku. A ty ako co nove?

saska697
11. mar 2011

@saska697 A este mi robil vnutorny ultrazvuk a kontrolu prehmatom a aj brusko mi mackal xi skoro som sa uz pocikala xixi

kukucka26
11. mar 2011

ahojte zienky moj menzes nikde bolia ma strasne krize a brucho ako na menze meska mi 12 dni test je pozitivny ta druha ciarka je sice velmi slabo ruzova mam doma 7 mesacneho chlapceka astale ho dojcim mozem byt tehotna ?uz tri dni spinim ale velmi malo asi po kvapkach alebo skor hlienovito

bosoriak
11. mar 2011

@kukucka26 Mozes byt tehotna, dojcenie s tym nic nema, resp. dojcenie nie je antikoncepcia. Chod k doktorovi, aby to potvrdil alebo vyvratil. je to dolezite kvoli dojceniu, moze to byt niekedy problem v tehotenstve, mozno preto mas aj to spinenie.

saska697
11. mar 2011

Halo halo je tu dnes niekto?🙂) INak pekny slnecny dnicek zelam vsetkyyym🙂)

saska697
11. mar 2011

Ak mi zacali plodne dni 25 skoncili 28.3 a mali sme sexik a nahodou sa zadarilo mohol vcera vidiet doktor daku zmenu po vysetreni a na vnutornom ultrazvuku ci este nie?. Lebo stale mam take divne tlaky v podbrusku sem tam na pravo sem tam nalavo a sem tam v strede ako keby mala prist mrska ale je to v takych intervaloch a to ma aj nuti chodit castejsie na wc,ine problemy nemam ( trosku sa napijem a do pol hodky to je ako keby som vypila viac ako liter vody). Vcera som si myslela u dr,ze je to s nervou,ale pretrvava to dalej. Vo stvrtok som skusala test ale negativny. len teraz som sa tak zamyslela a neviem ci nebol chybny lebo sa mi zda ze ciarocka bola 1 dole. Mala som tento testik IntiMed DipStick hCG QuickTest...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre