Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

gabikamicka
16. máj 2016

@pepka123 tak pekne a k lekárovi kedy ides ?

zuzana256
16. máj 2016

idem na umele oplodnenie tak asi tak bude najlepsie

veverickav
16. máj 2016

@zuzana256 drzim palce nech to vyjde ✌🏾️

darka252
16. máj 2016

@zuzana256 pocuvaj moja a laparoskopicky zakrok priechodnosti vajcovodov si neskusala? mne to po 2 rokoch zabralo 🙂 Na prvu supu... 🙂

modraslza
16. máj 2016

@zuzana256 Prajem vela stastia.

pepka123
16. máj 2016

@gabikamicka vo štvrtok a ty?

gabikamicka
16. máj 2016

@pepka123 ja az na budúci tyzden pondelok len odlietam domov

zuzana256
16. máj 2016

@veverickav dakujem

zuzana256
16. máj 2016

@modraslza dakujem

zuzana256
16. máj 2016

@darka252 nie nerozmyslala dom nad tim

modraslza
16. máj 2016

@zuzana256 a nestracaj nadej ..ja osobne poznam 4ry pary co isli na umele..z toho dvom sa podarilo na prvy raz a maju krasne dvojicky a dvom na druhy raz a vynosili krasne zdrave dietka..tak sa uz netrap, vsetko dobre dopadne 😉

darka252
17. máj 2016

@zuzana256 to už ti niekto odporucil umelé? Lebo viem že tomu predchádzajú rôzne vyšetrenia, že samotné umelé je posledná možnosť, a laparoskopiu určite musis mať za sebou. Skus tu laparoskopiu, my sme tomu dalu šancu a druhé kramy už nedosli a to po 2 zúfalých rokoch a každý lekár vravel že nevidí nikde problém. Poinformuj sa u svojho gyn.

zuzana256
17. máj 2016

@darka252 ahoj na laparoskopii som nebola a nebude asi ani treba kedze som v poriadku a co by tam robili na tej laparoskopi mi sme uz rozhodnuty ist na umele len nevieme este isto kam lebo co citam ze hellios neni dobre centra a iscar ktore je aj v martine ze je lepsie tak neviem a zalezi aj to ako komunikuju z pacientmi

darka252
17. máj 2016

@zuzana256 ani mne nic nebolo, je to diagnostika.... nevies ci si v poriadku- mozno mas nepriechodne vajcovody, zrasty, cystu alebo nebodaj endometriozu, to vsetko ti skontroluju, a tym padom nemusi dochadzat k ovulacii. A ak sa nemylim tak umele oplodnenie ti spravia vtedy ak mas vsetky moznosti neplodnosti vyvratene alebo potvrdene. A nie som si ista ale zda sa mi ze tiez pred samotnym umelym oplodnenim musis 3x neuspesne podstupit inseminaciu- ale to neviem na isto.
Taketo otehotnenie je uplne posledna metoda. My sme sa umelej metode snazili vyhnut a spravili sme vsetko pre to aby sa to podarilo.
Nemysli si ze proces pre ktory si sa rozhodla je iba sup a som tehotna. Taketo vysetrenia ta neminu. Ked idete na umele oplodnenie tak niekde nejaky zadrhel musi byt. Ak mas normalneho lekara taketo vysetrenie ti mal navrhnut davno.
Ja ti drzim prsty a verim ze sa vam to podari ale pouvazujte ci ste spravili pre to vsetko. 🙂

zuzana256
17. máj 2016

@darka252 ja som v poriadku ale priatel nie a bola som aj na gynde a rozpravala som sa snim tak viem

zuzana256
17. máj 2016

@darka252 a bola som vcera na gynde tak ma aj pozeral a mam vsetko dobre

zuzanka3381
17. máj 2016

@zuzana256 Zuzka, lekár pri bežnom vyšetrení nevie, či je všetko v poriadku u ženy. Mne tiež povedal, že je všetko v poriadku, aj sa mi tvorili folikuly, aj ich videl, a posielal ma na prefuk vaječníkov. No ja som ešte vyskúšala endokrinológiu, síce som mala hodnoty hormónov v celku dobrú no na oplodnenie a otehotnenie to nestačilo. Čudujem sa, že ťa ešte tam neposlal. Takže po nasadení liečby mi už ani prefuk vaječníkov nerobil našťastie. Minule som ti už písala, že zmeň gynekológa, lebo sa mi zdá, že nerobí všetko čo má. Umelé oplodnenie je beh na dlhé trate, a finančne nákladné. A rovnako aj liečba partnera, pokiaľ je problém v ňom. A aký má problém tvoj priateľ? Aj ti lekár povedal?

darka252
17. máj 2016

@zuzana256 bežná gyn. prehliadka ti ani zďaleka nezaručuje že si OK. Vidí ti gynekológ do vajickovodov? Do brušnej dutiny? Ci nemáš na vaječníkoch zrasty? Keď ti toto lekár povie že si OK po takom vyšetrení tak by sa mal čo to doucit. Tiež by som ti poradila zmeniť lekára, v takej veci by som nebrala do úvahy názor jedného lekára. Ake vyšetrenia ti vlastne robil? Mna moja doktorka poslala asi na každé možné oddelenie... Bola som na hysteroskopii kde mi brali vzorku maternice a vyšetrovali celu maternicu, laparoskopiou mi zistili malú cystu na vonkajšej strane vajcovodu a poriadne prečistili vajcovody. A to mi nič nebolo, bola to iba diagnostika kde je problém. Aj keď ma partner nejaké problémy im nebude stačiť tvoje slovo ci jedna sprava od tvojho gyn. priprav sa na kadejaké vyšetrenia. Prečítaj si:
http://www.gyn-fiv.sk/neplodnost/diagnostika/
Prajem ti veľa štastia, nehnevaj sa na mna ale len ti píšem ako to je. Ako @zuzanka3381 písala, beh na dlhé trate!

zuzanittka1405
18. máj 2016

chcem sa spytat ze....mala som plodne dni a skusali sme s priatelom ..lebo chceme naozaj velmi babo....aj cez ovulaciu....o par dni som mala jemne spinenie...a pobolievanie v podbrusku....a momentalne mam take slabulinke krvacanie take ruzove...chcem sa spytat ze co to je...ci to je priznak ze som alebo nie....lebo naozaj velmi chceme a o jedno sme uz prisli...lebo bolo mimo tak sme ho museli dat nedobrovolne prec.. :( prosiiim o raduuu

darka252
18. máj 2016

@zuzanittka1405 a kolky dpo si? Jemné spinenie môže byť zapríčinené uhniezdovanim vajíčka 🙂 alebo ak si teraz už v termíne ms a iba slabo spinis, môže to byť tehu 🙂 ja som splnila v deň ked mala ms doraziť. Bazalku nahodou nemerias? Držím prsty

zuzanittka1405
18. máj 2016

prvy den poslednej menstruacie som mala 23 a plodne dni boli od 8.5 do 12.5...den ovu bol 10.5....my sme spolu spali od dna ako skoncili cize 1.5 a aj cele plodne dni to daval domna....a hlavne v den ovu....pobolieva ma v podbrusku....a aj slabe krvacanie mam momentalne mam ale toci sa mi hlava sem tam dokonca mi zasmrdela klasicka omeleta...

zuzanittka1405
18. máj 2016

veru tu si nemeriam .. 🙂 ale chvilu mi je ok chvilu blbo...aj zima sem tam...ale hlavne to pobolievanie v podbrusku..tocenie hlavy....

zuzanittka1405
18. máj 2016

kolko moze trvat cca to uhniezdovanie vajicka prosim vas 🙂

domx
18. máj 2016

Ahojte dievčatá, mohli by ste mi poradiť? Už som totálne zúfalá.. snažím sa nájsť nejaké logické vysvetlenie na to čo sa so mnou deje. Tehotná som ešte nebola, ale už by som chcela byť, čakáme však do svadby ktorú máme o necelý mesiac a potom sa začne snažilkovanie 🙂

Pointou však je, že krvácam, alebo špiním, neviem ako to mám vlastne nazvať, pretože je to raz silnejšie s čerstvou krvou a inokedy len ako silnejší tmavohnedý výtok s občasnými hrudkami, už týždeň. Presne pred týždňom v stredu 11.5. som celý deň takto "špinila" ale neprikladala som tomu nejakú dôležitosť, predsa raz za čas sa mi to stane, ale väčšinou len v čase ovulácie a trvá to pár hodín, nestáva sa mi to však každý mesiac, a navyše teraz som bola už pár dní po ovulácii. Styk sme s partnerom mali 7.5. a to bol presne deň pred mojou ovuláciou (podľa aplikácie). Styk bol nechránený, na konci sme však použili prezervatív. Teoreticky je šanca, že by som bola tehotná, ale prečo potom špiním a krvácam? Okrem toho som v stredu v noci nemohla zaspať, a v noci som sa prebudila na ostrú bodavú bolesť ktorá akoby vychádzala spod bedrovej kosti. Dostala som horúčku, celú noc som nespala a aj celý nasledujúci deň (štvrtok, 12.5.) som preležala s teplotou v posteli. Neskutočne som bola smädná, vypila som asi 4 litre vody, čo mne sa nestáva vôbec ani keď mám teploty a neuveriteľne ma boleli kríže a celé telo. Od piatku 13.5. som slabá, unavená, vôbec mi nechutí jesť,zjem denne len 1 polovičnú porciu jedla a jedno malé jabĺčko, a aj to sa musím nútiť, a stále ma bolia kríže a bruško. Cítim tlaky a ťahy, škvrka mi v ňom a akoby sa mi tam niečo prelievalo a hmýrilo. Cítim sa celý ten čas akoby som každú chvíľu mala dostať MS. MS mám dostať o 4 dni, teda 22.5. Už som bola na pohotovosti, aj u obvodného lekára, lebo podľa mňa nie je normálne špiniť či krvácať už týždeň vkuse, nech je intenzita akákoľvek, keď je sprevádzaná inými nepríjemnými príznakmi. A keďže žijem v UK, nemám nárok "len tak" si zájsť ku gynekologovi, na to potrebujem odporúčanie od obvodného, ktorý mi ho samozrejme nedal. Na pohotovsti mi vzali len moč a krv a spravili tehotensky test na počkanie, vyšiel negatívne, ale ja si myslím že na testovanie bolo ešte priskoro.. predsa 9 dní od styku..hm no ja neviem.. Prosím poraďte, čo to môže byť?? Ja už som kompletne zúfalá a unavená hľadaním opovedí a čakaním kedy to prejde.. ☹ ☹ ☹

domx
18. máj 2016

@zuzanittka1405 ja si myslím, aspoň čo som čítala, tak pár hodín, kým sa vnorí do maternice, ale trvá mu myslím že 7-10 dní od oplodnenia, kým sa dostane do nej dostane..

zuzanittka1405
18. máj 2016

@domx dakujem velmi pekne 🙂 ja len dufam a verim v to ze sa nam to uz konecne podarilo a teraz co som nasla na internete jeden clanok tak vsetky tie priznaky naznacuju ze som v tom...🙂

domx
18. máj 2016

@zuzanittka1405 najhoršie je asi to čakanie.. kým nevieš, a čakáš či príde MS, či nie... poznám ten pocit, dívať sa na tehotenský test zakaždým a dúfať, že sa na ňom objaví aj druhá čiarka.. Držím palčeky a daj vedieť potom, či vám to vyšlo 😉

rebecka_11
18. máj 2016

Prosim vas citam tu ze doslo k nedorozumeniu s tetami. Ja som si pred par dnami kupila test ktory mal cervenu rucku a vyisiel mi pozitivny, dalsie dva boli ine a vysli negativne. Ide isto o tehotensky tes ak nema modru farbu ale cervenu?

zuzanittka1405
18. máj 2016

@domx sak prave...to je to najhorsie ze cakat ci ano alebo nie......dufam ze sa to podarilo...aj ma to laka si spravit test..ale mojmu som slubila ze nespravim si ho....ze budeme cakat....ale je to silnee nutkanie.....dufam ze sa nam to uz podarilo......dakujem moja 🙂 urcite ze dam vediet.... 🙂 to bude hned ako prve ze sem napisem ci som alebo nie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre