Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

dievcatko112
31. okt 2013

Chcela by som sa opytat dievcat ktore otehotneli pocas mentruacie ci sa im hned zastavila alebi sa az na dalsi cyklus nedostavila ? Dakujem

lulaba
31. okt 2013

Mam znamu,ktora otehotnela pocas menstruacie,ale ci sa jej dostavila v dalsom cykle to neviem.Ale kludne mozes mat jemny "menzes" z uhniezdovania dietatka.Vyckaj,pripadne si sprav za nejaku dobu tehu-test a ak bude pozitivny,chod na potvrdenie tehotenstva ku lekarovi.A daj vediet 🙂

dievcatko112
2. nov 2013

Ahojte este by som sa chcela opytat ci sa da otehotniek z toho ak sa chlap spravi do kondomu a da si ho dole a neumyje sa a o pat minut si nasadi novy kondom ci sa to tak nejako nemohlo dostat na kondom alebo vsetko zostalo pod nim ci sa to takto da alebo nie a kedy by nastali prve priznaky tehotenstva? Uz aj po tyzdni ci to je skoro? Mna od sexu hned neskor zacalo pichat trochu v bruchu ale najma v pravom vajecniku moze to byt tehotenstvo alebo nieco ine? Sex som inac mala s kondomom a ejakulaciu mimo mna no o par minut sme sli takto znova no nebol sa medzitym umyt tak co myslite?

majka_3
3. nov 2013

@dievcatko112 koľko máš prosím ta rokov? predpokladám že si na základnej a ešte nič také ste nepreberali...
veď dostalo sa mu niečo na ten kondom? ako to mame my vedieť? ak si ho poobtieral po prirodzení tak áno..ak si ho nasadil hneď a tak ako má tak asi nie.... a ak máš s toho také obavy prečo si nedať medzi tým sprchu? a prve príznaky tehotenstva po týždni? 😀 😀 😀 😀 😀
dúfam že si sa vikendovo zabavila tu na MK a preštuduj si stranu 35
http://www.mccservices.sk/subory/zdravoveda.pdf
pekný víkend....

kikuskaschw
3. nov 2013

Vidíte tam nieco v tom označenom?

lu777
3. nov 2013

@dievcatko112 těhotná být můžeš a nemusíš.... to se opravdu takhle odhadnout nedá...

každopádně Tobě i
@majka_3 můžu napsat, že příznaky těhotenství po týdnu jsou možné, já je měla u obou dětí 😉
ovšem rozeznat příznaky těhotenství od příznaků ms je občas vcelku oříšek... nejlepší pár dní vydržet a pak si udělat těhu test

lu777
3. nov 2013

@kikuskaschw nevidím nic, ovšem to neznamená, že nejsi těhotná, u někoho se to ukáže brzy, u někoho později... 😉 mně se to u prvního ukázalo relativně pozdě (ačkoli příznaky jsem měla brzo), u druhého příznaky i těhu test byly jasné ještě před očekávanou ms

kikuskaschw
3. nov 2013

@lu777 no ved aj ja ked som cakala malu som mala hned priznaky bolest prs bolo mi nejako zle a tak celkovo som sa citila zvlastne 🙂...no teraz ma bolia prsia miesto menzesu som len spinila aj to len 2 a pol dna potom den nic a potom pol dna a zase nic bolieva ma pod bruskom ...a neviem si vysvetlit preco sa to deje tak som kupila test a asi mi sibe no ja som tam toho ducha zazrela no neviem ci mi naozaj sibe alebo co...zajtra idem k dr.mu setko poviem a uvidim co odpovie nato

majka_3
3. nov 2013

@lu777 lenže týžden od pohlavného styku nieje tehotenstvo ale uhniezdenie ktoré od styku býva na 8-10 deň čiže až vtedy sa začína tehotenstvo..preto týžden od pohlavného styku nieje možne cítiť príznaky 😉
tak som to myslela...

lu777
3. nov 2013

@majka_3 já nevím jak je to technicky ale já věděla v obou případech, že jsem těhu brzo - konkrétně 5. a 6. den 😉
u druhého jsem si ani nedělala test, oznámila jsem manželovi, prostě jsem to cítila....
těhotenství nemusí být tou dobou uhnízděné ale existuje, v těle není vše jako předtím... a citlivější člověk to může vycítit...

je fakt, že takhle poznám ovulaci a třeba den dopředu vím kdy mi začne ms (i když začíná třeba v různé dny a není úplně pravidelná)....

akorát pohlaví, to jsem nevěděla ani náhodou, tam jsem se nechytala 😀

miriama15
3. nov 2013

Ahojte potrebujem poradiť...s priateľom sa snažíme o malé a naposledy sme spolu spali hned po začiatku menštruácie..bolo to 2.10. a číže mešká mi to 2 dni..urobila som si test a stáli na nom 2 čiarky no najhoršie je že som celý mesiac bola v kuse v strese..pod nátlakom a dosť málo som jedla...asi týždeň ma bolia dosť vaječníky raz jeden a potom druhy .. aka je šanca že som tehotná ? mohol mi vyjsť test aj kôli stresom ? dakujem za odpoved

ivec16
3. nov 2013

@miriama15 ak mas 2 ciarky tak gratulujem, prestan stresovat a zacni sa tesit ;)

vendulina89
4. nov 2013

Ahojky holky, snažíme se s manželem o miminko 3 měsíce což je krátká chvilka ale měla jsem spoždění 3 dny menstruace tak mi tonedalo a udělal jsem si testík, druhá čárka tam byla ale hodně slaboučká tak jsem počkala a teď v sobotu jsem si udělala už testík ClearBlue s indikátorem v jakém týdnu už jsem a ukázalo se mi 1-2 + 🙂 tak jsem skákala radostí a byla jsem ráda že je tam prcík 😉 ale v sobotu odpoledne jsem začala krvácët a bolelo mě v podbřišku krvácela jsem docela silně jako když dostanu menstruaci. Nevěděla jsem co mám dělat tak jsem volala do Plzně na gynekologii na pohotivosta tam mi doktor řekl jestli nemám silné bolesti tak ať dorazím ráno. Takže ráno jsem tam vyrazila, ještě jsem krvácela, na ultrazvuku nic neviděl, tam že je vše v pořádku a že to vypadá na opožděnou menstruaci a že uvidíme co ukáže krev. Po 2 hodinách mi řekli že mám HCG 1,5 a že to je prej málo na těhotenství. Ale neřekl mi ani kolik by mělo být. Tak jsem s toho taková rozpačitá, protože už zase jen špiním a to se mi jako menstruace nezdá.... Tak přemýšlím že je možné že těhotná jsem, chci zkysit ještě testík třeba tak za den nebo za dva. PROSÍM PROSÍM, PORAĎTE MI CO SI O TOM MYSLÍTE? DĚKUJI MOC ZA RADY 😉

matazo
4. nov 2013

@vendulina89 ahoj, no ja si myslím, že si bola tehotná, kedže ti test ukázal +1-2 , ale asi to vyzerá tak že sa to neudržalo a odišlo to, čo mi je velmi lúto, lebo s HCG 1,5 by ti test neukázal nič. ale na druhej strane asi budeš musieť počkať a spraviť další test, či predsa, lebo su baby, ktoré mali MS aj pri tehotenstve, nemeriaš náhodou bazálnu teplotu? ak to nevyšlo, tak ti prajem, nech si v poriadku a vyjde to v dalšom cykle.

vendulina89
4. nov 2013

@matazo Děkuji moc za odpověď, taky si myslím že to tam bylo a neudrželo se to a proto bylo HCG nízké ale na druhou stranu mám stále trochu příznaky a MS už zase dnes nemám... Udělám si další testík a uvidím 🙂 děkuji

matazo
4. nov 2013

@vendulina89 urob pre istotu, aby si si bola istá, vela šťastia želám 😀 😀 😀

megy
4. nov 2013

@vendulina89 no já po pravdě si myslím, že to těhotenství nebylo, protože pokud ano a clearblue ti ukázal pozitivitu 1-2 - což znamená těhotenství 4-5tt, tak hladina hcg by v tu dobu musela být min 100 a výše a tak rychle by na pohotovosti i po krvácení nebyla na hodnotě 1,5 :-/ , jelikož při spontánním potratu v těchto týdnech klesá hodnota hcg dolů, ale ne až na netěhotenskou hodnotu. Hodnota HCG se považuje za pozitivní od 10 jednotek výše . Jakákoliv hodnota pod 10 se považuje za negativní. je mi to líto :-/

vendulina89
4. nov 2013

@megy Vážně nevím ale doktor mi řekl že aby bylo těhu jisté tak bych měla mít alespoň 2,9 tak nevím jak se ty hodnoty berou... Uvidím nu, udělám testíka budu alespoň vědět na čem jsme a když to nevyjde tak budeme zkoušet opět aby to vyšlo 🙂

megy
4. nov 2013

@vendulina89 to není pravda, hodnota 2,9 je negativní - jisté by bylo 29, ale 2,9 nikoliv.

http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54

vendulina89
4. nov 2013

@megy Děkuji, vůbec jsem to netušila jak se to bere, ale tohle mi vážně doktor řekl....

majka_3
4. nov 2013

@vendulina89 ako si dopadla s testikom? drzim palce...

vendulina89
4. nov 2013

@majka_3 Bohužel jsem ho ještě nemohla udělat, jsem v práci a nemám ho u sebe... Tak až doma 🙂 ale dám určitě vědět co mi ukáže 😉 děkuji

kikuskaschw
4. nov 2013

Dnes ráno druhy test užmi asi sibe ☹

zuzinka1989
4. nov 2013

@kikuskaschw vidim tam nieco 🙂

miriama15
4. nov 2013

@ivec16 Práve som sa dotrepala domov z mesta a dakujem za gratuláciu 🙂 zatiaľ máme 4,5 cm a sme na prelome 4 a 5 týždna 🙂 tešíme sa s priateľom najviac na svete 🙂 neviem kam s tým štastým 🙂

vendulina89
4. nov 2013

@kikuskaschw Také tam něco vidím, čárečka tam je 🙂

mili00
4. nov 2013

@kikuskaschw já tam nic nevidím ☹, skus za pár dní 🙂

zuza421
4. nov 2013

já taky vidím 🙂

lissbeth
4. nov 2013

Ja si robim tehotenske testy uz len zo srandy 😀 ...pri prvom tehotenstve mi ukazal dve palicky az v druhom mesiaci aj to len po tom co mi to potvrdil dr........posledny mesiac: duch na teste, slaba menstruacia tri doobedia, po 10 rokoch sa mi len tak zo dna na den mi zhnusili cigarety, prestala mi chutit kava....verdikt gynekologa: Zmagorili sa mi hormony... 🙄... A teraz uz mi tyzden a den meškáá.....no uvidime, si asi zas spravim daky ten test stvrtok.....A moj drahy mi vzdy tak krasne povie ze sa neciti nato ze by som bola tehotna 😀

kikuskaschw
4. nov 2013

Mozno sa bude niekomu zdat ze dalsie babo nechcem no neviem nemam stoho dobry pocit. ☹ Preco??....Pretoze som vyse pol roka po porode a lekar nechce aby zeny po cisarskom tak rychlo otehotnely aj ked to este neni na 100% iste aj tak sa bojim ...bojim sa toho ze ma posle na potrat 😢 k voli stavu maternice ci by to vydrzala ...dnes som bola u dr..a pred dvomi mesiacmi mi nasiel cystu ktora sa stale zvedcuje uz ma 5cm a hrozi mi operacia nakolko mam zvysene pecenove testy a nechce mi dat ziadnu liecbu ...ak by sa potvrdilo tehotenstvo ohrozi to dieta ???....kvoli zlym pecenovym testom mi vysadil antiku a vtej dobe sa to muselo stat ...niekto povie ze to bola nezodpovednost ,ked poviem ze sme si davaly pozor ze radsej sme nemaly sexovat alebo co no stalo sa nechcem aby ma niekto odcudzoval zato ...kazdy ma svoj nazor vlastne ani neviem ci chcem aby ma niekto lutoval -odcudzoval len chcem aby to vsetko dobre dopadlo a ak budem moct mat to dieta ak sa potvrdi tak budem urcite rada 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre