Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

kukucka26
11. mar 2011

@saska697 z ospodu ti bude vidiet hned zmenu aspon by mal ak je skuseny 🙂

saska697
11. mar 2011

@kukucka26
Tak to dufam, ze je ma specializaciu na gynekológia a pôrodníctvo, detská gynekológia, ale pracuje na onkologickom ustave. A tam chodia aj babicky a tak tak snad vidi este dobre🙂)))xixi. Len potom neviem s coho mozem mat toto >Lebo stale mam take divne tlaky v podbrusku sem tam na pravo sem tam nalavo a sem tam v strede ako keby mala prist mrska ale je to v takych intervaloch a to ma aj nuti chodit castejsie na wc,ine problemy nemam ( trosku sa napijem a do pol hodky to je ako keby som vypila viac ako liter vody). Vcera som si myslela u dr,ze je to s nervou,ale pretrvava to dalej. Vo stvrtok som skusala test ale negativny. len teraz som sa tak zamyslela a neviem ci nebol chybny lebo sa mi zda ze ciarocka bola 1 dole. Mala som tento testik IntiMed DipStick hCG QuickTest...

maria30
11. mar 2011

@saska697 ahoj.. napíšem Ti moju skúsenosť... ja som bola na kontrole tri dni pred menzes, lebo som mala nejaký výtok... v deň kontroly ( to bol piatok) som si spravila aj tehu test, či náhodou a bol negatívny... tak som tiež prišla k dr., že šak on to bude vidieť, ak by náhodou test vyšiel zle... robil mi ultrazvuk zo spodu a nič... tak som už ani nedúfala.. navyše hneĎ v nedeľu, čiže načas som začala krvácať, tak som bola v tom, že to je normálna menzes.. len sa celkom nespustila... trvalo to asi 3-4dni a ja som bola stále v tom, že tehu nie som, lebo som si robila test a bola som aj na kontrole a všetko bolo negatívne... slabšiu menzes som pripisovala aj tomu, že som bola akurát prechladnutá... ale neviem, prečo mi to stále nedalo a týždeň po tejto kontrole som si spravila znova tehu test a už tam boli // 🙂 bola som z toho riadne prekvapená.. a dnes už sme v 23.tt 😀 pýtala som sa inej dr., že či je možné, že to tam môj dr. ešte nevidel a bolo mi povedané, že málo kedy je to v takom týždni už vidieť.. takže asi tak 😀 držím palce

saska697
11. mar 2011

Dakujem za odpoved a skusenost🙂) A prajem krasne tehulkovanie a vela vela zdravicka a stasticka. No uvidime. Lebo ja som bola za dr. stakym problemom ze som si myslela ze mavam 2x do mesiaca menzes. Ale dr. mi to pekne vysvetlil, ze vraj je to ovu a nasledny spoting, lebo posledne mesiace som na 16dc dostala slabunky ruzovy vytok len niekedy sa to zmeni na taky silny vytok ze som si fakt myslela ze dalsia menstruacia ale teraz som mala len taky slabucky ruzovy vytok a trval tak 3dni inak 5.

saska697
11. mar 2011

@maria30 Dakujem za odpoved a skusenost) A prajem krasne tehulkovanie a vela vela zdravicka a stasticka. No uvidime. Lebo ja som bola za dr. stakym problemom ze som si myslela ze mavam 2x do mesiaca menzes. Ale dr. mi to pekne vysvetlil, ze vraj je to ovu a nasledny spoting, lebo posledne mesiace som na 16dc dostala slabunky ruzovy vytok len niekedy sa to zmeni na taky silny vytok ze som si fakt myslela ze dalsia menstruacia ale teraz som mala len taky slabucky ruzovy vytok a trval tak 3dni inak 5.

saska697
11. mar 2011

@maria30 Len stale neviem s coho mozu byt tie tlaky v podbrusku, sem tam ma boli aj cele brucho. A ked sa blizi menstruacia tak ma boli trosku podbrusko den pred alebo v ten den ked mam dosta za par hodin,len teraz to uz trva viac ako 5 dni. A nachaldnuta tiez nie som.

lulucinka
11. mar 2011

@saska697 ahoj,no mne rovnako povedala gynekologička,že tehotná nie som.Ale znepokojuje ma tá menštruácia,ktorú som mala.V pondelok si skúsim urobiť ďalší test no a 25.3 ma čaká ďalšia prehliadka u gynekologičky.To už bude nejakých 9 týždňov od styku a dúfam,že vtedy už na 100% gynekologička určí či som alebo nie som tehotná.Začiatkom apríla totiž odchádzam do zahraničia na dlhšiu študentskú stáž a chcem si byť istá,že je všetko ok.

nina33
11. mar 2011

@elebe no bola som u novej doktorky....robila mi aj vnutorne sono....takze tehu niesom.....ze mam teda pockat tyzden ci nedojde mrcha a potom uvidime co dalej......ale aspon mi potvrdila ze niesom tehu...ten stary doktor ten nic nepovedal...len stale asi to neni tehu ale moze byt...a len tie inekcie mi furt daval.....tak mozno nabuduce 🙂

lulucinka
11. mar 2011

@nina33 fajn,ze si bola u inej gynekologicky.Len nechapem preco ked si dostala menstruaciu aj ked len 2 dni,pichal Ti dalsiu vyvolavacku.
Tomu nerozumiem,ze gynekolog Ti s urcitostou nepovie ano ste alebo nie ste tehotna.Ved na zaklade nejakych zmien na maternici musi vediet ci sa jedna o tehotenstvo alebo nie.Myslim si,ze nejakych 8-9 tyzdnov od styku kedy mohlo dojst k otehotneniu Ti to musi spolahlivo ukazat tehotensky test aj vaginalne sono.

lulucinka
11. mar 2011

@saska697 : ohladom testov,ja si osobne myslim,ze naj je kupit si digitalny clearblue a jasne vies ci si alebo nie si tehotna,nemusis lustit ci tam bola nejaka druha ciarka a pod.Kedy si mala styk,od ktoreho si mohla otehotniet?Ved ak si si nie ista,tak o 2-3 tyzdne chod opat ku gynekologovi na vaginalne sono a uvidis co Ti povie.

anulik888
11. mar 2011

@lulucinka uz 6 tyzdnov po oplodneni je viditelna pulzacia srdiecka. a da sa so 100% istotov podla sona potvrdit vitalna gravidita

kukucka26
11. mar 2011

no caute prvy som si robila axiom 25 citlivost ukazal slabulinku druhu ciarku teraz dnes som si robila tehu test znacky dr.max a neukazal nic to je citlivost 10 tak ja neviem a menzes nikde ci som tehu ci nie ☹

elebe
12. mar 2011

@kukucka26 ahoj....no test ti nemusí ukázať tak skoro tehu.....mne ukázal až po týždni meškania mrchy a niektorým ukáže aj dva týždne od meškania. nechaj tak a keď mrcha nepríde,urob ešte test tak o dva dni....nič nie je stratené 😉 😀

lulucinka
13. mar 2011

Ahojte baby,mám jednu otázku.Ako sa počíta tehotenstvo ženy?Chápem,že ak má žena menštruáciu tak od PMS.
Ale ak žena presne vie,že mala pohlavný styk kedy by otehotnela napr.15.1 - tak ten deń sa počíta za deň oplodnenia alebo nie?K oplodneniu a uhniezdeniu môže dôjsť aj neskôr,napr.až 25.1?Teda teoreticky má žena styk 15.1 ale otehotnie až 25.1 teda nie je napr.v 9 týždni ale len v 8 týždni?
Môžete mi to niekto ujasniť?Ak je prípad,že žena má len v ten jeden deň styk,pri ktorom by mohla otehotnieť,teda 15.1 v akom týždni by podľa Vás bola 25.3?

anulik888
13. mar 2011

@lulucinka ahoj, lekar ti to bude ratat od prveho dna poslednej menstruacie. pripadne upravy terminu urobi na zaklade usg vysetrenia a morfologie plodu.

lulucinka
13. mar 2011

@anulik888 : ano chapem,ze podla PM,ale ak zena nemala menstruaciu napr.3 mesiace a pritom len v ten jeden den mala pohlavny styk,ktory bol nechraneny,tak ako sa jej bude ratat tehotenstvo?

bosoriak
13. mar 2011

@lulucinka V takom pripade sa myslim neriesi termin podla PM, ale cisto podla velkosti plodu. Do 12.tyzdna je to najpresnejsie a podla toho sa aj stanovuje termin porodu.

vivien11
14. mar 2011

@lulucinka ahoj mne rieši gynekolog TP termin porodu a dlzku tehotenstva podla velkosti plodu nakolko mesiac pred otehotnenm som uzila tabletku den PO a ani pan poh nevie kedy som vlastne mala menzes nakolko mi to rozbilo cely system

lulucinka
14. mar 2011

A osobne si myslíte,že 9 týždňov od styku,kedy mohlo dôjsť k oplodneniu to gynekológ uvidí na vaginálnom UZV?

katkarv
14. mar 2011

@lulucinka to uz by malo veselo srdiecko bit a myslim ze uz aj rucicky a nozicky uz vidno.Nevies ci si tehotna alebo to ako dlho si tehotna?

piacere
14. mar 2011

@lulucinka ak by si mala styk 15.1, tak 25.1. (bez styku 25.1.) otehotnieť nemôžeš... veď to je desať dní po styku... to už sú spermie dávno na pravde božej.... 🙂 Všetci gynekológovia počítajú termín pôrodu od poslednej menštruácie.... Na ultrazvuku v 12tt sa potom termín určuje presnejšie....

lulucinka
14. mar 2011

@katkarv : neviem ci som tehotna.Sice mam negativne testy a pred 2 tyzdnami na vysetreni u gynekologicky mi povedala,ze tehotna nie som,ale neviem ci to mohla tak skoro vidiet na UZV kedze to bolo 6 tyzdnov od styku.No a 25.3 ma caka dalsie vysetrenie a to bude 9 tyzdnov aj nieco od styku,takze tam by to uz mala vidiet 100% a vyvratit alebo potvrdit mi tehotenstvo nie?

katkarv
14. mar 2011

@lulucinka ano to urcite

bosoriak
14. mar 2011

@lulucinka Mas negativne testy, po 6. tyzdnoch od pripadneho oplodnenia (co vychadza cca 8 tyzdnov ak by si mala normalne menstruaciu) by uz URCITE bolo vidiet tehotenstvo. Uz nestresuj 🙂

katkas1
14. mar 2011

@lulucinka to uz by mal mat drobev okolo 2 cm, takze ho musi byt uz vidno 😀

lulucinka
14. mar 2011

@bosoriak : asi mas pravdu,no mam zle testy z hormonoveho profilu,takze aj tak musim 25.3 ist na dalsie odbery a na sono vajecnikov.Uzivam teraz HA Yadine,no strasne ma bolia vajecniky ☹ uvidim co mi o 2 tyzdne povie gynekologicka.

uhlarka
15. mar 2011

Ahojte. Mame doma 2 a pol mesacnu dcerku a pred 3 tyzdnami som začala brat anti. Lenze zacala som ju brat vecer o 9 a o 7 sme mali s manzelom pohlavny styk "chraneny". Chcem sa preto spytat, ci mozem byt tehotna, kedze sme mali sex skor ako som uzila prvýkrat anti. Menzes som od porodu este nedostala, teda od marca som nemala menze, len krvacanie po porode a v nedelu som dokoncila 21 anti tabletiek a este mi neprisli... mozu mi meskat preto, ze som len prvý mesiac zacala s anti?? malicku som rodila sekciou a preto sa aj obavam hned dalsieho tehotenstva. Pekny vecer babulky :oDD

bosoriak
16. mar 2011

@uhlarka Pokial ste mali chraneny sex, je velmi mala pravdepodobnost, ze si tehotna. Nepises, aku antikoncepciu beries. S tou, co sa moze aj pocas kojenia, treba tusim prvych 7 dni uzivania pouzit aj inu metodu antikoncepcie. Pokial je to klasicka HAK, tam by to malo byt skoro 100%, ze nie si (aj ked ta sa ma zacat brat v prvy den menstruacie, tak neviem, ako sa to odporuca zenam po porode).
Ale podla mna tehotna nie si.

tatiana77
16. mar 2011

ahojte, chcem sa opytat...moze mi byt zle uz tyzden a pol pred ocakanou menstruaciou....nedavame si pozor, test si este nechcem robit, lebo sa mi zda skoro...vyraznejsie pocit v podbrusku a trochu zle od zaludka??

simi251
16. mar 2011

@uhlarka Pri niektorych antikoncepcnych tabletkach sa menstruacia vobec nemusi dostavit. Ja som brala Cerazette a vobec som nemala menzes. Ale skus si spravit test, po 3 tuzdnoch by uz mal teoreticky ukazat, ale nemyslim si, ze si tehotna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre