Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

munu
29. jan 2015

@lagatta pohnevala si sa? Vsak ja som to myslela v dobrom..ze aj ja som tak mala pri oboch chlapcoch.. 🙂 este som nemala pozitivny test a uz som vedela, ze som v tom.. Teraz sa bojim tehu na slovensku, porod tu...a tretie babatko? Bozeee, ja neviem ako to zvladneme..

lagatta
29. jan 2015

@munu nepohnevala. Akurát divne mi to vyznelo, keďže sme každá iná a aj tak najlepšiu odpoveď ti dá test. Vždy sa dá vyriešiť situácia. Ak má byť aj to tretie bábo, tak bude či sa chránite, či nie...proste je to tak. A ak to tak má byť, tak sa aj zariadite podľa toho. A bojíš sa tehu na Slovensku? Prečo? Veď to by malo byť pre teba lepšie nie?

munu
29. jan 2015

@lagatta neviem ako to tu prebieha, vraj sa tu kazdu poradnu v tebe vrtaju..kontroluju zospodu a tak.. Ja som mala obidvoch v uk predtym a bolo to super, ziadne kontroly zospodu, cele tehulovanie pokoj.. A porod v nasej porodnici ked si predstavim.. :( 😔 mam z toho celeho zly pocit..aj sa bojim, ci to utiahneme s tromi detmi aj financne aj psychicky..obaja sme sice zamestnani, ale zarabame tolko, co bezny smrtelnik na svk..ziadna vyhra..fnuk

lagatta
29. jan 2015

@munu a neuvažujete, že by ste predsa išli späť do UK? Už máte prax, jazyk viete. No skús si v každom prípade ten test, ale aj keby, tak sa bábo narodí až za 9 mesiacov a dovtedy máte čas na to, aby ste si zabezpečili budúcnosť. Prípadne neskúšate si nájsť inú prácu? Neviem čo ešte také by som mohla poradiť, ale som si istá, že sa riešenie dá stále nájsť.

munu
29. jan 2015

@lagatta vies, momentalne ma ziadne riesenie nenapada.. Mozno kym to nejako obaja s manzelom vstrebeme do seba.. Mozno to chce cas.. Zatial sa bojim len.. Keby to bolo prve alebo druhe babo.. Ale tretie.. Ach jaj.. Strasne som zvedava na test.. Urobim ho asi v utorok alebo v stredu..

munu
29. jan 2015

@lagatta este som zabudla o uk.. Ze prave kvoli detom sme odtial odisli.. Vies, ako tam boli spekulacie s detmi.. Tak sme sa bali jednoducho..

veronikax
29. jan 2015

@munu mna vobec zospodu nekontroloval ... ani raz v tehu 🙂 jedine ked ma videl zospodu bolo .. ked mi robil vyter... a ked som mala mykozu 🙂 nooo potom som mala aj lekarky v nemocnici .. ktore robili vyter len s palickou ... vobec ma s tymi kovovymi neotvarali ;) moj ani velmi uzv nechcel robit... ze to nie je velmi prijemne babatku v brusku 🙂

munu
29. jan 2015

@veronikax vidis, asi zavisi od lekara.. V uk som mala pri oboch len 2 ultrazvuky..prvy v 12.tyzdni na potvrdenie tehu a druhy v 20. Tiez na kontrolu, ci je babatko zdrave, ci nema nejake vrodene chyby atd a urcenie pohlavia s nasim suhlasom 🙂

veronikax
29. jan 2015

@munu presne tak ;) to ani nezalezi tak velmi na nemocnici...ale na lekaroch a sestrickach ;)

munu
29. jan 2015

@veronikax tak je ;) ja uz sa nemozem dockat datumu prichodu ms.. Som zvedava co bude.. Uz nechcem na to mysliet, ani rozmyslat co bude.. Uz len chvilu treba vydrzat a testovat budem pravdepodobne v utorok rano, ked sa zobudim, alebo v stredu.. Tak mi drz palce, nech to vydrzim.. Vkuse ma naduva a boli podbrusko a krize.. Ach jaj..keby som to vkuse necitila, tak by sa dalo lahsie nemysliet na to..

veronikax
29. jan 2015

@munu ked uz sa clovek na to sustredi ..... tak sa tazko potom nevsima :DDDD tak drzim palce... aby to dopadlo tak ... ako si prajes 🙂 potom sa urcite ozvy 🙂 ako to dopadlo 🙂

munu
29. jan 2015

@veronikax ozvem.. Slubujem 🙂

idrial
1. feb 2015

Ahoj, vím, že se to tu už probíralo, ale ráda bych se zeptala, je možné mít 7 dní zpoždění a stále nemít pozitivní test, nebo se jedná o jinou příčinu než těhotenství? A zamířit k lékaři, o dítě se vyloženě nesnažíme necháváme to náhodě, ale jak píšu zpoždění (předtím pravidelný cyklus), pravidelně večer zvracím (přibližně stejná doba), mám stále zvýšenou teplotu, bolí mě v podbřišku a spím snad 12 hodin denně. Já bych nevyšilovala, ale všichni kolem mě říkají, že jsem těhotná včetně rodičů a to mě začíná stresovat. Případně mi doporučte prosím test s nízkou citlivostí na HCG. Děkuji za každou odpověď a přeji hezký zbytek dne 🙂

lavinis
1. feb 2015

@idrial zaujívavé, ja som mala na 7. deň po meškaní hneď silné // na teste, ale veľa báb tu písalo, že mali negatívne testy aj oveľa neskôr po meškaní menzesu.
Ja by som šla k lekárovi, to budeš mať najistejšie 🙂

veronikax
1. feb 2015

@idrial najlepsie ist k Dr. nech vezme krv koli HCG 🙂 ci tam nieco bude ;) ak test neukazuje nic 🙂 Mozno pichne vyvolavacku...co tu citam...ze tak niekto robi ;)

kingu28
2. feb 2015

Babulky, radte prosim...PM 02.1, 17.1 sme mali styk a menzes meska 6 dni. Mam si spravit test, alebo je este skoro?

lavinis
2. feb 2015

@kingu28 nie je skoro, mne týždeň po meškaní hneď ukázalo ;)

dianaana
2. feb 2015

Ahojte, mám 5 dní do MS, a už pár dní do zadu mám príznaky ako pred MS ( ale tomu som neprikladala veľkú váhu ), ale v posledných dňoch mi býva VEČER zle. Nevoľnosť, akoby na vracanie, a krúti sa mi hlava. Keby to bolo ráno, tak sa teším, ale myslíte že aj toto môže byť príznak tehu??? Mali ste to niektorá?? Mne sa zdá, že som to niekde čítala, ale neviem či to môžem brať ako príznak tehu... Tak by som sa chcela tešiť, ale bojím sa 🙂

lavinis
2. feb 2015

@dianaana ja som v 9. týždni a mne bývalo zle asi od 6. týždňa a je mi zle stále...celý deň. Ranné nevoľnosti sa hovorí všeobecne, ale keď pogoogliš, tak zistíš, že môžu trvať celý deň - viď ja 🙂

dianaana
2. feb 2015

@lavinis Vážne? Ja som myslela že to mi má byť len ráno zle 🙂 A ako ti je zle? Že ti je celý deň "na grc"? Aj vraciaš? Aj večer ti je zle?

ellabella22
2. feb 2015

@dianaana ano ano diana, mne bolo "cudne" aj pocas dna, priblizne 6.tyzden tehot. a bolesti v podbrusku ako pred kramamy 😉

lavinis
2. feb 2015

@dianaana nie, nemá ti byť len ráno zle 🙂 niektorým nie je zle vôbec. Niektorým je zle len ráno, iným len večer, ďalším len keď sú hladné, ďalším len keď sa najedia 🙂) je to rôzne. Mne je zle takmer celý deň, nevraciam, ale je to taký pocit pokazeného žalúdka.

dianaana
2. feb 2015

@ellabella22 Pekne si to vystihla 😀 Aj mne je čudne 😀 😀 V podstate celý deň, ale večer si to asi viac uvedomujem 🙂 Len ja som bola stále v tom, že mi má byť zle ráno. No dúfam, že to nie je nič iné, len to vytúžené tehu 😵 Ale neviem, či je to možné tak skoro, mám len 5 dní do MS, ešte je zbytočné aj test robiť 😠

nika185
2. feb 2015

@idrial mne po týždni test neukázal stále nič a po 2 týždňoch už áno, asi to záleží aj od toho kedy došlo k oplodneniu vajíčka, niekto hneď po ovulácii, niekto neskôr a tým pádom v moči ešte nieje dostatok látok HCG,počkaj ešte týždeň a budeš mať 100% istotu, vtedy ti to potvrdí už aj lekár,
ale bolesti v podbrušku a meškanie nemusia značiť tehotenstvo, nevolnosti sú aj pri zápaloch

dianaana
2. feb 2015

@lavinis Vážne? Tak teraz si ma potešila 🙂 Presne také pocity mám aj ja 🙂 Tak ti gratulujem k takej "nevoľnosti", keď ti bude zle, spomeň si na mňa, že čo by som za to dala ( ak to nevyjde a mám to napr. z pokazeného vajca 😀 )

lavinis
2. feb 2015

@dianaana ja som necítila žiadne príznaky ešte týždeň po meškaní, až potom to začalo 😉
tak držím palce, aby si si tie nevoľnosti užila do sýtosti 🙂 🙂

nika185
2. feb 2015

mne začalo byť zle asi keď mi menzes meškal 2 týždne a hlavu vo wecku som mala celé tehotenstvo 🙂 , všetko ustúpilo až pôrodom, akoby uťalo a to som pribrala 17kg pri každom z troch tehotenstiev a deti mali od 3560g- 3800g a zle mi bolo celé tehotenstvo pri dvoch a pri jednom len 3mesiace 😵 , ale doktorka mi povedala, že test je najlepšie robiť až ked menzes mešká také 2 týdne 🙂

dianaana
2. feb 2015

@idrial Ja som čítala, že keď už žena má príznaky ( nevolnosti, zvracanie.. ), tak je dostatok HCG a teda test by ti to mal ukazat. Podla mna to budes mat nieco ine, chod radsej k Dr. 😒 Drzim palce, aby som nemala pravdu 🙂

dianaana
2. feb 2015

@lavinis Ďakujem 🙂 Budem sa snažiť 🙂

idrial
2. feb 2015

Holky
@dianaana
@nika185
@veronikax

Děkuji vám za odpovědi, u lékaře jsem byla všechno v pořádku, vzal mi krev a uvidíme, když tak vyvolávačka, tak to snad vyjde příště

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre