Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

lennaaa
7. máj 2014

@kadri dík, cykly mám delší, a ovu proběhla někdy 19.-20.4.

kadri
7. máj 2014

@lennaaa v tom pripade korekcia -1 tyzden priblizne, takze si v 5.tt 🙂 na gyn mas cas este 2-3 tyzdne. gratulujem 🙂

bilkovalucie
7. máj 2014

Zdravím a přeju krásný den. Mám dotaz ohledně možnosti těhotenství. S partnerem se snažíme o miminko, jsem 1.cyklus po vysazení HA Jeanine. Máme již 5 letého syna. Domnívám se, že se nám zadařilo hned napoprvé. Od nynější soboty 3.5. mě začala bolet kostrč a trošku kříž, měla jsem jakoby nafouklé břicho. Od pondělí mě bolí v bedrech a kyčle, chvílemi je to dost obtěžující. Ledviny mám v pořádku. Cítím takové natahování v podbřišku. Ne přímo bolest ani pálení, jen takové tahání. A také jsem zjistila, že ačkoli mám obvykle děložní čípek lehce hmatatelný a měkký, nyní je hrozně vysoko, téměř na něj nemohu dosáhnout, je tvrdý a s mírnou dírkou - vzhledem k tomu, že mám po jednom porodu, se domnívám, že je to normální stav. V pochvě mám velmi mokro, vypadá to jako čistá voda, bez pálení apod.. Přímo na čípku, když se mi podaří na něj dosáhnout, je trochu bílé hustší hmoty. Další věc, co mě velmi překvapila, je, že přibližně taktéž od pátku-soboty špatně usínám a hrozně často se budím. Ranní vstávání je pro mě k umučení. Nezvracím, jak tomu bylo u 1.těhotenství již 3.den po oplodnění (termín vím přesně, jindy to být nemohlo), jen se mi po ránu a navečer trošku houpe žaludek, ale přirovnávám to třeba únavě.

Jestli můžete tak mi napište, jak vám to připadá. My si myslíme s partnerem, že se skutečně zadařilo. Veškeré tyto příznaky mám již od asi 3.-5. dne po ovulaci a případném početí - stejně takto jsem to měla u 1.těhotenství a lékař tvrdil, že to tak některé ženy mají. Protože prý po uhnízdění vajíčka se uvolňuje HCG hormon, ale od ovulace/početí probíhají už i jiné hormonální změny. Takže příznaky skutečně mohou být už po splynutí spermie s vajíčkem.

Děkuji předem za odpovědi 😉

elliana24
7. máj 2014

Ahojte,dnes je 28 den od poslednej menš.a este stale nic.21 aprila som mala nechraneny sex,davali sme si pozor,mala som aj bolesti podbrusku a lava strana,vcera ma hrozne bolel chrbat a preslo mi to do krízou.Myslite ze by som mohla byt tehotna?Alebo mi meska od stresou a nervou?

b4rbork4
7. máj 2014

Ahojte som tu nova novucicka. O babatko sa aktivne este nesnazime, aj ked casom urcite chceme. A chcem povedat, ze priznaky som si tiez nemohla vsugerovat pretoze na babatko sme v tomto case ani nepomysleli.
Chcem sa s Vami podelit o moju novu skusenost, a mozno mi poviete svoj nazor... namiesto mnesickov som mala jednodnove spinenie s naozaj miny krvacanim, dokonca s jednodnovym meskanim. Bola som prekvapena pretoze ziadny predmenstruacny syndrom som tentokrat nemala, dva dni na to ma zacali strasne boliet prsia ale naozaj ukrutne, chodila som po schodoch ako slimak a v sprche som si vsimla ze mam nejake chlpate bradavky. V dalsich dvoch dni ma brusko neprestavalo boliet, trpela som plynatostou a ked meskajuca menstruacia nechodila, aj tak naozaj ma stale nenapadlo tehotenstvo, az na druhy den ked sa mi par krat zahmlelo pred ocami. Kupila som si test a rano bola tam jedna palicka. Prsia prestali tak ukrutne boliet, ostali len citivejsie bradavky. Myslela som, ze nejaka hormonalny vykyv, objednala som sa u gynekologa, ale kedze som nepovedala, ze to je akutne, dali mi termin o 4 tyzdne. Ak by som ratala to spinenie ako menstruaciu, teraz mam 10D noveho cyklu. Už 4 dni mam silnu kyselinu po vsetkom co zjem, spravila som si od vtedy dalsie 3 testy a vsetky negativne ak by sa objavila druha utekam k lekarovi hned rano. Brusko stale pobolieva ale naozaj len tak jemne, strasne som zduta, zle mi nebyva iba ked rychlejsie jem, a teda len ta kyselina je naozaj neprijemna. a aj napriek vsetkemu mam pocit ze nie nie som tehotna... citila by som to keby som bola tehotna? Zacinam rozmyslat, ze ci mam ist gynekolovi skor ako akutny pripad, kedze dnes som mala hystericky zachvat pre hlupost, alebo radsej obvodnej... emoticon alebo psychiatrovi emoticon

Povodne som si myslela, ze prvotne priznaky su len nevolnost a meskanie menstruacie, teraz na sebe pozorujem asi vsetky priznaky co som na internete nasla... mam dokonca dlhe nechty, co ja som nikdy nemala, velmi rychlo zarastam... 4 testy ale negativne teraz nedelu robeny posledny, a ani dusicek nič...

vveronicka
7. máj 2014

Holky, tak jsem si včera udělala test Clearblue a fakt jsem těhule, jsem už objednaná na příští čtvrtek k doktorce 🙂

denda90
7. máj 2014

@ssarula ahoj plánovať sme neplánovali ešte , ale s priateľom sme už 6 rokov a keby ostala tehotná, tak by sme sa tešili 🙂

ssarula
7. máj 2014

@denda90 my se o první snažili rok a půl a když se konečně povedlo, tak jsem těm // nemohla uvěřit a nějak mi to nedocházelo, až když jsem musela zůstat doma, protože jsem dělala v práci s hroznýma sajrajtama :D takže teď už jen doufám, že se nám zadařilo znovu a kolem vánoc si domů dovezeme z porodnice malý uzlíček :D

bajana
7. máj 2014

@b4rbork4 ahoj, to, ze si tehotna, nemusis citit...ja som necitila pri prvom tehu ani teraz....ale urcite som mala jasne pozitivny test 28DC, pricom ja mavam cykly kratsie, 24-26 dni....priznaky si mozes vsugerovat, aj ked sa aktivne nesnazis otehotniet, staci, ked si nieco vsimnes a uz mam pocit, ze mas vsetky priznaky...ja som to tak mala - najvyraznejsie priznaky boli, ked som nebola tehu...na tvojom mieste by som si nadalej skusala robit tehu testy (z ranneho mocu, skus aj viac druhov), nasadila kys. listovu a spravala sa ako tehotna, ale na dr. zbytocne netlac, ak nemas pozitivny test, sotva uvidi on nieco na UTZ, maximalne ti vezme krv a zisti, ci mas zvysene HCG.....drzim palce, nech to dopadne akokolvek

bajana
7. máj 2014

@bilkovalucie ahoj, ja na nejake prilis skore priznaky neverim, takze moj nazor je len pockat do terminu ocakavanej MS a po nom testovat....ono tu ti nikto nenapise nic ine, ako ze myslim si ze si/nie si tehotna, lebo...a x dovodov preco ano/nie....a pritom to nikto z nas - ani ty sama este nevie....takze drzim palce, aby to vyslo

pt1981
7. máj 2014

@vveronicka moc gratuluju

ukulela
7. máj 2014

@b4rbork4 preobjednaj sa u lekara na skorsi termin. vysvetli, ze mas rozhadzany cyklus. nemusi to byt tehotenstvo,mozu to byt problemy s vajednikmi ... hococi. ak si doteraz mala ms pravidelne, je to signal, ze sa nieco deje.

vveronicka
7. máj 2014

@pt1981 děkuji 😉

lucindao
8. máj 2014

@yolandi taketo som mala aj ja.prvy test slabulinky duch po limite a druhy test takyto.menstruaciu mam dostat dnes tak uvidime

b4rbork4
8. máj 2014

@bajana @ukulela

ďakujem, za rady... na doktora som nechcela tlačiť, len som nevedela, či je to správne čakať, kedže v takejto situácií som prvý krát. A ak by to bolo babatko poteším sa, a ak nie, tak dúfam, že som si tie príznaky naozaj vsugerovala, lebo nejaké ochorenie nechcem zanedbať.
Ale budem sa musieť modliť, pretože môj lekár robí iba stredy a dalšiu mi nechdú dať volno :( bud prekonám naozaj moju silnú fobiu a pojdem inemu, alebo musim pockat na dalsi tyzden... ale to mi majú teoreticky prist uz dalsie mnesicky... takzeeeee uvidim ale v kazdom pripade dakujem za rady, aj za palceky 🙂 🙂

yolandi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
citta
8. máj 2014

Ahojte babulky 🙂. Uz som tu zase... :( Uz 12 dni mi meska ms... Pred tyzdnom som si robila test,len vysiel negativny. Tak som si myslela,ze ms v blizkej buducnosti pride... Len stale ms nikde.. Nemam ziadne priznaky, len som poslednu dobu hrozne unavena a tiez mam nafuknute brusko,sem tam aj pichne v podbrusku... Len neviem ci by to boli priznaky tehu.. 🙂 Vy co si myslite ?? Vdaka za vas nazor 🙂

ssarula
8. máj 2014

@citta ahojky, taky mám podobné příznaky, poslední test jsem si dělala v sobotu a negativní, tak zkusím další zítra, snad vyjde. Unavená jsem jen v poledne když ukládám malou a občas musím zůstat s ní a ležet, to bych spala hned :D ale první těhu se mi taky potvrdilo později, tenkrát podle MS 8tt ale podle ultrazvuku jen 6tt. Cítím jakoby nafouklé bříško, občas mě tam píchne nebo jako by se břicho roztahovalo nebo co, tak snad nám to druhé vyjde :D Držím palečky ať to dopadne dle tvých představ :D

isabel11163
9. máj 2014

Ahoj baby mám otázočku a dúfam že nájdem niekoho s podobnou skúsenosťou..
pred rokom som začala mať problémy s cyklom.. mávala som aj 46 dňové cykli kedy menzes neprišiel ani po dvoch agolutinoch.. momentálne som už 9 mesiacov nastavená na Duphaston ktorý mi fakt veľmi pomohol od kedy ho užívam mávam menzes každých 27 až 28 dní..ako hodinky.. dnes mi mešká menzes už 3 deň... včera som si večer robila aj test rapid clear na ktorom bola úplne ale fakt úplne slabučká čiarka až neviem či to nebol len odlesk.. to isté som mala aj pred rokom a nebola som tehu..teraz ma proste trápi to že užívam duphaston a nedostala som menzes.. keby to bolo tehu tak sa poteším ale ak je to zase len nejaký problém tak ma už asi porazí.. máte niekto podobnú skúsenosť ? ďakujem

ssarula
10. máj 2014

@isabel11163 jestli se ti na testu objevil duch tak zkus za den dva znovu, hCG by se mělo každý den zvyšovat. Někdy se může stát, že se vajíčko chytí, test vyjde pozitivně, ale pak se něco pokazí a začne menstruace. Prostě je už od začátku něco špatně. Proto někdo pár dní zpoždění moc neřeší. Uvidíš za pár dní

denda90
10. máj 2014

@ssarula Tak veľmi drzim palce aby ste si v decembri svoojho malého droobca doniesli domov 🙂 a možno si donesiem aj ja 🙂

ssarula
10. máj 2014

@denda90 taky držím palečky. Dneska už je to 17 dní co jsem to měla dostat a včera test zase nic. Otestuju ještě příští týden a pak zavolám dr. Je to hrozný, to čekání. Dneska je mi od rána tak nějak blbě, ale do toho mě začalo bolet v krku, tak už nevím čemu to mám přičítat. Ale pnutí v podbřišku stále trvá, pokaždé když jdu na záchod tak čekám, že to bude MS a ono pořád nic-ani test ani MS. To je na zbláznění 🙂

aalexandraa
10. máj 2014

Čítam príspevky, mnohé sa týkajú aj mňa, opíšem vám moje starosti a obavy. Mám 27 rokov, pred rokom v máji som vysadila antikoncepciu. Môj cyklus sa však neupravil, raz 30, 44, 63, 56...,takže zábava, keď nikdy neviem kedy to pride. Posledná menštruácia bola 24.3. cize je to dnes už 48 deň. Keďže som mala take pnutie v bruchu, spravila som si 5.5. test, vysiel pozitívne , taká slabšia čiarka ale dobre viditeľná. Tak som 7.5. zašla k dok. mój mal dovolenku tak zastupujúci ma zobral. Že maternicu mám vysoko, nasadil duphaston, vitamíny a že mám prísť 29.5 znova, že ma zatiaľ berie ako tehotnú. Doma som si spravila digi test a ukazal že som cca v 4-5 týždni.Ale nejde mi do hlavy že prečo nič nevidel, nechcem byť sklamaná, neviem ako to vydržím dovtedy. Mám len občas pnutie v bruchu inak nič. Mali ste to niekto tiež takto podobne?

kadri
10. máj 2014

@aalexandraa robil ti sono? ak mas dlhe cykly a zrejme aj posunutu ovu, asi je este skoro cosi vidiet. pokoj, nestresuj 😉 ak ti vysiel test pozit, pockaj a tie necele 3t 🙂 v 4tt je este skoro vidiet gestacny vacok

satanka1
10. máj 2014

@aalexandraa ja som bola u dr. v 4+5 tt a bolo vidno len 9mm dutinku...nič neboj. Aj s tými príznskmi to má každá inak..niektorú bolia prsia hned,mňa bolia posledný týždeň..niektorej nie je zle celé tehu..ja už týždeň vraciam všetko čo zjem...ak má posunutý cyklus tým pádom ani nevieš,kedy bola ovulácia,takže bábo môže byť kľudne aj o 2 týžden menšie.Treba tým vždy argumentovať,keby sa im niečo nezdalo...

kalutka
10. máj 2014

@aalexandra ak ti digitest vysiel pozitivny, tehotna si 🙂. Je este skoro, aby doky cokolvek videl, presne ako pise kadri. Niekomu vidno, ze malinke je tam, az v 7mom tyzdni, tak klidek, oddych a zdrava strava 🙂 uzivaj si tehotenstvo 🙂

bambulka1988
10. máj 2014

Ahojte chcem sa opytat mala som dnes nechraneny styk,som 4dni pred menstruaciou,mozem otehotniet? Prosim poradte mi niekto dakujem🙂

strihalka
10. máj 2014

@aalexandraa prosim te, to ktery test ukazuje 4-5tyd. ?

satanka1
10. máj 2014

@strihalka to napadlo aj mňa ..

strihalka
10. máj 2014

@satanka1 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre