Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

lucka87
19. máj 2011

@strihalka nedej ano ...ale co ak je falosna?takych nadeji som uz mala vela ☹ ale ved nadej a sanca je stale tak nezufaj 🙂

strihalka
19. máj 2011

jeste jsem nemela ani tu nadej.-)
pokousime se naplno druhy mesic, ale teprve tento mesic sleduju lodne dny.-)

lucka87
19. máj 2011

ale pride neboj... 🙂 ja som si nikdy nesledovala plodne dni az minuly tyzden som si pocitala a prave vtedy som mala co som vobec netusila.... 🙂 my sme sa poznazili prvy krat takze ani velmi neverim ze to hned aj vyslo...len som zacala stresovat ked som pocitovala tie bolesti v podbrusku,zvysenu teplotu,a teraz tie zily....a este stale neviem ci to nieco znamena kedze test vysiel negativne ...stale mam taku malu dusicko ze co ak....no neviem....nema mi kto poradit v tomto smere ci to moze nieco znamenat alebo nie,takze som v neistote...verim ze ked sa to ma podarit tak sa podari....aj tebe urcite 🙂

vierka0
19. máj 2011

@lucka87 mne sa duch ukazal (a to fakt skoro neviditelny) az na 13dpo (predtym tiez az na 12dpo) - a to som presne vedela, kedy bola ovulacia kedze meriam BT..ta zvysena teplota je normalna po ovulacii, dolezite je aby sa drzala min. 14-16 dni..ale tie zily na prsnikoch su vraj tiez jeden z tehotenskych priznakov 🙂 odporucam testovat znovu o dva tri dni ak nepride mrcha..

lucka87
19. máj 2011

@vierka0 tak to aj planujem ked nedostanem vyskusam niekedy v pondelok (ak dovtedy nepride)...viem ze som 12 dni po ovulacii a prvy test som si robila vcera a nebolo nic vediet....asi to bolo fakt skoro len som uz nevydrzala.... 🙂 no a ta zvysena teplota sa mi drzi asi tak 7 dni....ale si ma potesila ze aj tie zily mozu byt priznak 🙂

vierka0
19. máj 2011

@lucka87 tak drzim prsty 🙂

lucka87
19. máj 2011

@vierka0 dakujem 🙂

lulucinka
19. máj 2011

Ahojte baby,prepacte,ze zase pisem.Len sa chcem opytat ci naozaj nie je sanca takto otehotniet. A este otazka. A k dostanem presne na den menstruaciu, bude rovnako dlha, intenzivna a tehotensky test bude 19 dni od tejto situacie negativny, na 100% nie som tehotna?
Mam strach,prepacte, ze tu s tym tolko otravujem.

babulka123
19. máj 2011

@lulucinka citala som si diskusiu par stran dozadu a mam dost... prostim ta pekne, ak si chces byt na 1oo percent ista ze nie si tehotna tak nesexuj... to ti pomoze.. !!!!!

lulucinka
19. máj 2011

@babula123 : ved nesexujem a dokonca som nebola ani dole naha.

lucia31
19. máj 2011

lulucinka...ty si mozno takto neotehotnela...ale co ak nejaka kajakarka?..teraz ich je na vode plno......no vies, spermie,co si si ty zo seba splachla, sa dostali do rieky a ked sa ta chudinka v tom clne prevratila?! 😀 ....na opakovanu nezmyselnu otazku nezmyselna odpoved.....

nera123
19. máj 2011

@lulucinka určite nie si tehotná...upokoj sa a pre väčšiu istotu si sprav test s vyššou citlivosťou a tam to budeš mať jasné 🙂...a nepanikár...nijaká nikdy takto neotehotnela..a hlavne si dávaj pozor, lebo čítať toto pre ženy, ktoré sa snažia a nemôžu otehotnieť, je to ako výsmech..držím palce

nera123
19. máj 2011

@lulucinka ešte sa doplním...ten pozor som myslela pri sexe...pretože keď nechceš bábo, musíš byť zodpovedná 😉

lulucinka
19. máj 2011

@nera123 : dakujem,si zlata. nikomu sa urcite vysmievat mojou otazkou nechcem, to urcite nie. Kupila som si test GS MAMATEST a digitalny CLEARBLUE, ale zmysel testovat to ma asi az po 21 dnoch od tejto situacie nie?
Aj ja si logicky hovorim,ze to nie je mozne ale strach mi v hlave vytvara vselijake nezmyselne myslienky.Uz len cakam na menstruaciu.

anjelicek26
19. máj 2011

@lulucinka - prosim ta preco sa tak strasne neskutocne neuveritelne BOJIS byt tehotna? Teraz uplne mimo temy, lebo takto si otehotniet nemohla a je mi jedno, kolko penazi mesacne vyhadzujes na zbytocne tehotenske testy 😕

Co takeho by sa stalo, keby si otehu? Mi to nedochadza... ze ma clovek z toho taky strach.

nera123
19. máj 2011

@lulucinka no tak skús sa testnúť teda v ďeň, kedy by ti mala prísť menštruácia...tieto testy sú kvalitné a myslím, že už by to mali vyvrátiť..určite VYVRÁTIŤ!!! a súhlasím s anjelickom26, tehotná určite nie si, ale aj keby si bola, je to to najkrajšie, čo žena môže od života dostať...aj keď si myslí, že všetci a všetko sú proti...tak sa neplaš a hlavne pristupuj k veciam rozumne.. 😉

lulucinka
20. máj 2011

@anjelicek26 @nera123 : lebo nemam priatela,s ktorym som si ista,ze to bude navzdy,nic si neplanujeme sme spolu kratko a on urcite nema zaujem a ani ja aby sa nieco take stalo.Teraz odisiel opat na mesiac do zahranicia,kde uci na VS.Je to ine ak potom tuzite,mate lasku,ktora Vas miluje a ste si isti obaja,ze chcete byt spolu navzdy,ako vztah ktory mame spolu my.Myslim si,ze sa to da pochopit.
Ja pockam na buduci stvrtok a ked pride normalne menstruacia,nema zmysel testovat nie?Baby prosim drzte mi place nech je vsetko ok.Nevravela som mu ani o mojom strachu,on ma 34 a neviem co by mi na to povedal.

nera123
20. máj 2011

@lulucinka určite to bude v poriadku, držím palce 🙂

lulucinka
20. máj 2011

@nera123 dakujem,ze ma chapes.Neviem ako sa nemam bat a nemysliet na to do stvrtku.Uz nech sa vo stvrtok zobudim a mam menstruaciu,moje myslienky su len ohladom toho,nemozem sa nanic sustredit,nad nicim inym nerozmyslam.Je to chore a ubija ma to.

ernuska296
20. máj 2011

Ahojte babulky s rovnakymi problemami :(, moc sa mi pácila veta, že ked najdete skoro po dvoch rokoch snazenia // čiarky ze je vsetko vyriesene ...ale stresy, komplikacie sa hrnu z kazdej strany:((((, Prosim VAs o radu pomoc nazor, hocico! bo snazim sa byt oki ale no obcas sa mi to moc nedari:(, ..posledny menzes som mala 19.3. robila som si v mesiaci april testy a to 2 a 16 a oba mi vysli negativne, potom som s partnerom spala 8 a 10.4. s tym ze som cakala menzes okolo toho 18-19.4, no a tak som si 22.4 urobila a tam boli tie dve ciarocky, ktorym som ani neverila, sla som doktorovi podla poslednej MS v 7 tyzdni a vtedy povedal ze vidi zaciatok gravidity a to bolo vse ze vacok ma 3 mm, kazal mi prist o dva tyzdne..tak som sa na 16.5.tesila ale teda sprava bola kruta!!!!!!!! ked ma vysetroval zo spodu tak bolo vse oki ze vacok ma 21 mm ale na jeho ultrazvuku nebolo videt embryo tak mi len tak chladne oznamil ze je to tehu bezu plodu!! a ja som vtedy coooo cococ nikdy som o tom nepocula a ani mi to logicky nesedi!!!! tak mi rodina objednala sono ňu ineho gyndu a ten pov. a mam aj foto ze embryo tam je ale ze je mensie, do tretice som absolvoala sono u ineho a po dokladnom zvazovani vsetkeho mozneho a nemozneho mi logicky!!! vychadza ze ked som si do vtedy robial tie dva testy som tehu nebola az som musela otehotnet az bud 8 alebo 10.4 co je na 21 den cyklu, a potom velkost embrya ktory mi pov. ten 3 doktor ze su 3 mm a videl tam aj zacinajucu aktivitu....prosim vas aka je sanca ze sa to ukaze ako v pohode? stale musim nady tym myslet a kebyze si poctivo nepisem kazdy styk tak lekari su schopny vas presvadcit ze ste v 9 tyzdni ked som otehotnela -dufam ze tak aby to bolo oki:( az 3 tyzdne po menzese, prosim stalo sa to aj nektoej z vas?? ako potom cakaju ze to ma mat rozmer ako 9 tydznove ked 3 tyzdne tam nebolo nic ..ja sa z toho svoknem , mam ist na dalsie sono na bud. tyzden tak moc verim dufam modlim sa ze sa neco zjavi a nechapem akoze to su rozdielne aj sona, ze jeden mi povie nic tam neni-ciarna machula a dvaja vidia ano ciernu magulu, ten vacok a biely fliacik?: ::boze toto nase lekarnictvo...poradte mi moc vazim si kazdy nazor postreh skusenost ..vdaka prajem pekny dnik °

vieraj
20. máj 2011

@ernuska296 ahoj, s tymto som sa este nestretla, ale podla mojho nazoru si tehu a k tomu prvemu Dr. by som uz nevkrocila....drzim ti palce 🙂

dermakova
20. máj 2011

@ernuska296
lekari vzdy vychadzaju z poslednej MS a nechcu pocut, ze by si mohla oteotniet inokedy...
nebudes prva a ani posledna, ktora otehotnela v iny den cyklu ako je predpoladana ovu...
myslim, ze si tehu asi 5tt a vsetko bude v poriadku. 😉
ked vyckas este ale 2tt, tak by malo vidiet uz aj srdiecko. 😉

kiribaby
20. máj 2011

@ernuska296 aby som to odľahčila, pozitívom je, že si okamžite na zač.tehu zistila, že je tvoj dr. neschopný a arogantný a treba ho zmeniť! Okamžite najneskoršie ihnedˇ sa začni informovať a nájdi naj profesionála v tvojom okolí, dbaj na referencie, či má kliniku moderne vybavenú, či robí testy na genet.vady, povinné ultrazvuky vrátane morfológie atdˇ..
Nezaoberaj sa diagnostikou 1.lekára, ktovie čo tam vlastne videl a čo si domyslel..Viem o čom hovorím 😔
Ano, niekedy lekári určujú dĺžku tehotnosti podľa PM (je to východiskový bod, ak máš 28dňový cyklus) bez ohľadu na iné faktory, čo je ale dosť nepresné, ak má žena neprav.cyklus a teda nedá sa predp.kedy nastala ovu. Pokiaľ poznáš vlastné telo a svoj cyklus a ak vieš, kedy ste sa pokúšali, nie je ťažké domyslieť si, kedy si otehotnela 🙂 V opačnom prípade sa to určí podľa veľkosti embrya na ultrazvuku, pochopiteľne u šikovného lekára s dobrým ultrazvukom. Samozrejme predpokladaný termín pôrodu sa bude postupne podľa ultrazvuku meniť, resp. vždy ti to aj na obrazovke napíše toleranciu +/- x dní.
Ak správne počítam, ak si otehotnela 8. či 10., mala by si byť v 7t+6d resp. 7t+4d (s odchylkou životnosti spermií +/- 2dni), čiže všeobecne sa to považuje za 8.týždeň tehotenstva 😎

zivika
20. máj 2011

@ernuska296 ahoj, ja by som ti poradila asi len tolko, ze este chvilku pockaj...je mozne, ze si este len v 5tt, ako pisala dermakova a to este ozaj nemusi byt dobre vidno...ono asi zavisi aj od toho, aky ultrazvuk maju ti doktori, moja doktorka ma taky uplne slaby stary a este v 6tt tam nic nevidela, mala som dojst v 10tt a uz to tam bolo vidno 🙂 ...a takisto je mozne aj to, za ked si si robila tie prve dva testy, mala si este nizku hladinu hcg a preto boli negativne a pritom si uz mohla byt tehu...ja si uz presne nepamatam, ze ako to bolo u mna, viem, ze posledny menzes som mala 24.3.2010 a dalsi mesiac mi meskal, tak som si tiez robila dva testy a boli negativne, ale tyzden na to mi to nedalo (stale som mala pocit, ze som tehu, aj ked testy boli negativne 🙂 ) a urobila som si este jeden a uz tam bola slabucka druha ciarka 🙂 neboj, este vydrz tyzden, dva a verim, ze uvidis malilinke babatko 😉 velmi ti drzim palce... a este co sa tyka nasich doktorov, ta moja sa v podstate ani so mnou nechcela bavit o tehu do 12tt, ze az vtedy mi da preukaz 😖 a bude ma evidovat ako tehotnu 😠

ernuska296
20. máj 2011

@zivika dakujem za tvoje mile slova ale to je sila ze az do 12 to nejako nebrala do uvahy? no tiii nasi lekariii

zivika
21. máj 2011

@ernuska296 ono je to celkovo taka doktorka, ked ju moj muz videl, zacal sa bat, ako to tehu vobec dopadne 😀 jedine, co ju zaujimalo, bolo to, aby som isla rodit ku jej muzovi, lebo ona porodnicku nerobi (nastastie) a dokonca aj na povinne ultrazvuky ma objednavala kui nemu a za kazdy si vypytali 25 eur, ale zaujem ziadny...no katastrofa... uz sa aj chystam, ze ked budem mat cestu okolo, zoberiem si od nej kartu... 🙂 ale to som uz odbehla od temy 🙂 takze este raz, drzim ti palce 😉 neboj, dobre to dopadne...

hm21
23. máj 2011

ahojte dievcence, chcem sa vas opytat....zaroven poziadat o nazor...kramy meskali ...pricom mam nepravidelny cyklus.. v stredu v noci sme sa luuubili na plno a bez ochrany 😅 .... dva dni nasledujuce som mala len svetlunkoruzovy alebo svetohneducky vytok, aj to len a wc.... no a potom dorazili nestrankove dni.... 😒 ...nerozumiem tomu vytoku...a prsia mam naliate ako v puberte 😕 ... myslite ze sanca tam je??? :(

tosomja
23. máj 2011

@hm21 tak počkaj týždeň a sprav si test, alebo aj hneď, veď aj také už sú...šanca je stále...

petka987
26. máj 2011

aj ja mam na vas taku otazku, meska mi menzes aj 2 tyz. moja doktorka na ultrazvuku nic nevidela, vraj tehu nie som, a ked ano tak vo 4tt a to este neni vidiet, presne pred tyzdnom mi pichla vyvolavacku a ze mam 14 dni cakat.... vzdy pred menzesom ma boli brucho, krize, je mi zle a teraz nic, akurat mam stale biely vytok.... nema tu niekto podobnu skusenost? podla mna som tehu, lebo po porode a to uz su 2 roky mi menzes nemeska, ked tak najviac 5 dni.... co si o tom myslite vy? a test si nebudem robit, bo klamu 🙂 z vlastnej skusenosti viem 🙂

piacere
26. máj 2011

@petka987 ak si tehotná, tak test neklame a vyjde pozitívne 😉 zvlášť po tak dlhom meškaní... ak vyjde pozitívny a potom príde menzes... išlo o tehotenstvo a potrat v ranom štádiu - biochemické..... Ak test ukáže aj druhú čiarku čo i len slabučkú.. v tele je hcg 😉

ak si neurobíš test, nezistíš... mohla si mať neskôr ovuláciu a tým pádom sa ti posúva celý cyklus... to, že ti menzes nikdy nemešká neznamená, že raz nemôže 🙂 stačí stres, choroba... a už je cyklus posunutý 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre