Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

benyka
10. feb 2011

@pahu ... ako??? netestovala si ???

nina33
12. feb 2011

Menzes som mala naposledy 2.1. dalsi mal doist 1.2. ale nedosiel.... 10. som si teda spravila test a objavila sa tam slabucka druha ciarka...tak som sla na gyndu...tam mi sestricka pichla vyvolavacku...ze este je to zavcasu...ze ak nedostanem tak ma objedna na sono....vcera som si robila test znovu no vysiel negativny.....a dnes dalsi...tam sa objavila zasa taka slaba druha ciarka.....co si o tom myslite????

bosoriak
12. feb 2011

@nina33 Myslim, ze si tehotna, tak nechapem, preco ti dali vyvolavacku. Ak je skoro na ultrazvuk, tak predsa staci pockat tyzden a hotovo. Aj ked podla poslednej menstruacie by si teoreticky mala byt v 6. tyzdni tehotenstva a vtedy je vidiet uz minimalne gestacny vacok.
Hlavne je potencialnu tehotnu narvat umelymi hormonmi, to uz mi je fakt metoda :-/ Nie ze by to ublizilo plodu, myslim, ze vyvolavacka nemoze sposobit nic, ale ten princip...
Drzim palce, nech to dobre dopadne.

malemodre
13. feb 2011

ahojte 🙂 chcem sa vas opytat, ci mozem byt tehotna, ak som 1 den po ovulacii zacala mat taky biely vytok, jeho intenzita sa den co den zmensuje, teraz je to 5 den... prve tri dni ho bolo vela, vytlacilo ho zo mna samo najviac rano, potom okolo obeda a vecer, takto to trvalo cele dva dni, na treti den len okolo obeda a vecer a posledne dva dni ho spozorujem, len ked idem na velku a tlacim... xixi, lebo mam zapchu a sa utriem... snazime sa o babetko, tak preto ma zaujima vas nazor 🙂 inak sa citim velmi dobre, nic mi nieje a som velmi kludna 🙂 dakujem za vase odpovede :D :D :D

nina33
13. feb 2011

@bosoriak nie som si ale ista tymi testami....tie ciarky boli fakt slabucke...ani nie ruzove ale take skor sive....a po nejakom case zmyzli.....

bosoriak
13. feb 2011

@nina33 Neboj, aj keby si bola tehotna, vyvolavacka neuskodi. Ved uvidis, za par dni sa dozvies, ci si alebo nie si. Ak nedostanes menstruaciu este par dni, skus si spravit este jeden test. A ak nedostanes aj tak, tak sa objednaj k lekarke, nech ta pozrie ultrazvukom.

tinki
13. feb 2011

@malemodre
podľa výtoku ťažko zistíš, či si tehotná, lebo čo tehotenstvo, to môže byť iný príznak...najlepšie je vždy počkať do najbližšej menštruácie a spraviť test...skôr vedieť ti aj tak nepomôže, lebo budeš dúfať, robiť si nádeje a nemusí sa plod udržať..lebo je veľmi veľa prípadov, kedy žena o plod príde a ani nevie, že ho čakala...prvé týždne sú najchúlostivejšie..neponáhľaj sa, srdiečko plodu je na sone aj tak vidno až niekedy v osmom týždni..

pepa124
13. feb 2011

Prosim Vas, potrebujem poradit. neviem, ci mozem byt tehotna alebo ci je problem niekde inde. Posledny menzes som dostala 3.1. a skoncil mi 8.1., dalsi som mala dostat pred vyse tyzdnom. S manzelom sa snazime o babatko, cize ak by som bola tehotna, tak by sme boli stasni. Robila som si aj tehotenske testy (dva) a vysli negativne. No menzes stale nedosiel. Citim sa uplne normalne, necitim ani ze ma prist mrcha a ani ziadne priznaky tehotenstva. Moze byt, ze som otehotnela tesne pred prichodom mrchy a bolo este skoro si robit test? Alebo sa mohli testy mylit? Takto dlho mi este nemeskali a uz neviem co mam robit. Ci ist k doktorovi alebo este cakat a spravit test neskor.

malemodre
13. feb 2011

@tinki ahoj tinki velmi pekne ti dakujem za nazor, snazim sa byt kludna a vydrzat, len minuly mesiac som po snazilkovani take nic nemala, preto ma to prekvapilo

lucka.lucy
14. feb 2011

Baby skoncila mi M 24.1. a 25 sme sa milovali (aj vela krat potom). Mam nafuknute prsia a neviem ci si spravit test, alebo nie. Papala som HAK 7 rokov a toto bol prvy mesiac co som vynechala. je test spolohlivy uz par dni pred M??? Diiik

bosoriak
14. feb 2011

@lucka.lucy Skusit to mozes, ale mne nikdy nevysiel pozitivny skor ako par dni po meskajucej menstruacii. Myslim, ze este radsej pockaj aspon do terminu ocakavanej menstruacie, lebo len zbytocne minies test a aj tak nebudes vediet, na com si 🙂

tinki
15. feb 2011

@lucka.lucy
@bosoriak
ahoj, presne tak, súhlasím s bosoriak...aj ked tam píše, že už pár dní po styku, tak to nie je pravda..Najlepšie počkať...

piacere
15. feb 2011

@lucka.lucy ono ide o to, že oplodnené vajíčko sa musí najprv uhniezdiť v maternici, aby začalo produkovať hormón hcg, ktorý zachytávajú tehotenské testy. A toto uhniezdenie býva spravidla od 5-tého dňa po oplodnení do cca 10-tého. Takže skôr ako desiaty deň po možnom oplodnení sa testovať veľmi neoplatí. Ak nemeriaš bazálnu teplotu a teda nevieš presne deň, kedy nastala ovulácia a možné oplodnenie... odporúčam testovať v deň, kedy má prísť mrcha 🙂

Držím palce

nina33
15. feb 2011

tak dnes dosla...mrcha....ale slaba...krvacam len sem tam.....je to 5 dni od vyvolavacky 😒 este vcera som robila test so slabunkou 2 ciarkou.....a dnes rano zasa neg. tak ja uz nevieeeem....si mam asi vybrat 😅 mozem byt v tom aj ked prisla mrcha??? vychadza to tak ze od oplodnenia su to uz nejake 3 tyzdne....to by sa uz malo prejavit na teste nie???vysiel niektorej neg. test a bola aj napriek tomu tehu??? a co ta mrcha....niekde som citala ze u niektorych zien chodi aj v prvych mesiacoch tehotenstva....ja uz neviem...snazime sa uz rok....a teraz ked mrcha meskala a este aj ten test bol slabo pozit. som sa potesila....a teraz toto ☹

lulucinka
15. feb 2011

Pekný deň,s priateľom sme sa milovali 14.1.2011.Odvtedy sme sa nemilovali,lebo priateľ odišiel na služobnú cestu.Tehotenský test som si robila 31.1.2011 (16 dní po styku), 7.2.2011 (23 dní po styku), 14.2.2011 (30 dní po styku) - všetky testy boli negatívne. Menštruáciu nemám od vysadenia antikoncepcie, takže podľa meškania menštruácie sa nemôžem riadiť. Chcem si urobiť ďalší test 18.2.2011 (34 deň po styku) a potom ešte 26.2.2011 (42 deň po styku). Na prehliadku kvôli menštruácii idem 28.2.2011 (44 deň po styku - teda 6 týždňov od styku). Uvidí už moja gynekologička pri vyšetrení vaginálnym sono či som alebo nie som tehotná? Čo si myslíte Vy? Nie som tehotná alebo aj 30 dní po styku nemusí test ukazovať pravdu?
Ďakujem Vám za odpovede.

veva82
15. feb 2011

@lulucinka neviem,môžeš byť aj nemusíš.Mne pri prvom tehu vyšiel baby test pozitívny až ked mi meškal 2 týždne menzes aj to len slabá čiaročka.Ale to už ma týždeň predtým pobolievalo v podbrušku a mala som naliate prsia,tak som si myslela že dostanem a nedostala som.Uvidíš je to ťažké ked je cyklus po HAK rozhasený.A na sone bábo vidno už od 5tt-gestačný vačok a v 6tt už bije srdiečko (čo je -2týždne od oplodnenia) teraz mi ani nemeškal a už som vedela že som tehu.V ten deň ako mi mala mrcha prísť som si robila test a bol pozitívny.Uuuplne bledunká čiarka ale boli // a 2dni od meškania už bolo aj na sone vidno že som tehu

lulucinka
15. feb 2011

veva82 : ja menstruaciu nemam od vysadenia HA,teda 3 mesiace. S priatelom sme sa milovali prerusovane 14.1, a potom odisiel na sluzobnu cestu. Takze ak som tehotna,tak som mohla otehotniet len v ten jediny den. Je to uz 31 dni od pohlavneho styku a testy su negativne. Takze tehotna nie som alebo mam sksuat testy dalej az napr. do 60 dna od styku? K gynekologicke idem 28.2, videla by 44 dni po oplodneni zretelne ak by som bola tehotna alebo by som ju musela na to upozornit,aby skumala pomocou vaginalneho sona moje tehotenstvo?

dugyna
16. feb 2011

@lulucinka tehotne nie si.test by ti uz 30 dni po styku ukazal pozitivny vysledok. ano dr by to uz videla na sone ak by teda eventualne doslo k oplodneniu 14.1.tak dr by uz videla ze si tehulka. podla toho co pises ze po vysadeny HAK nemas u 3 esiac menzes pojde pravdepodobne o hormonalny problem...este ti "nenabehli" spravne tvoje hormonlne fukcnie ..a spravne vylucovanie hormonov...nakolko boli hradene z HAK...u niektorych zien sa to stava ze po vysadeni HAK dlshie trva kam sa vlastne hormony rozybu,a preto po HAK byvaju anvulacne cykly...ciez bez ovulacie....dr by uz pripadne tehotenstvo videla na sone aj teraz...n medzi 5-7tt vidno na sone uz byt srdiecko

lulucinka
16. feb 2011

@dugyna Takze ked pojdem na vysetrenie 28.2 to bude 6 týždnov a 2 dni po styku,takze aj bez mojho upozornenia by pripadne tehotenstvo videla?Myslis si,ze si mam este vyskusat test aj 40 den po styku a pripadne este aj 50 den po styku a ak budu negativne,tak to uz asi na 100% tehotna nie som?Gynekologička mi 28.2 chce pichnut vyvolavacku...Dostala by som menstruaciu aj keby som bola tehotna?

dugyna
16. feb 2011

@lulucinka lucinka nie si tehotna preto ze 30dni po styku by si uz musela mat test pozitivny..dajme tomu keby si ovulovala 2dni po pohlavnom styku spermie su schpne niekedy prezit 2-4 dni....a doslo by k oplodneniu,nidacia cize zahniezdenie vajicka by prebehlo 4-6 dni po oplodneni..cize aj ked ratam tie dlhsie dni...to vychadza cca 8 dni popohlavnom styku...testy vacsinou ukazu najskor v predpokladany den prichodu menzesu pozitivny./pri 28 dnovom cykle 11-14 dni po ovulacii/...niekedy to moze byt neskor..ked dojde neskor k nidacii atd....a ty pises ze 30dni po pohlavnom styku je test negativny..ak by si bola tehu tak by uz bol pozitivny.
ano dr by to zistila aj bez toho ze by si jej povedlala leb k nej ides na 60 den po pohlavnom styku....
dr ti chce pichnut vyvolavacku opravnene..to som uz spominala vyssie ze ti nenabehli spravne tvoje homonalne funkcie po vysadeni HAK niekedy sa to stava....

lulucinka
16. feb 2011

@dugyna Dakujem za odpoved.Niektore baby tu pisu,ze aj v 2 mesiaci - teda 8 tyzdnov od oplodnenia maju test negativny,je to mozne?Predtym som stale uzivala HA,preto som z toho trosku vyplasena a zmatena.Ku gynekologicke idem 44den po styku.Tak fakt neviem ci ju mam upozornit na moje obavy alebo by to vazne sama na sone zistila,nemoze sa stat ze to prehliadne,nevsimne si to?
Som asi prilis vystrasena,ja viem.Mam doma este 4 testy,aby som si bola ista.No niekto tu pisal,ze kamoske ani 10 tyzdnov po styku neukazal test ze je tehotna a tehotna bola,nerozumiem tomu.Preto mam obavy,ci je to fakt mozne.
Posledna otazka.Ak gynekologicka pichne zene vyvolavacku a dostane menstruaciu na 100% nie je tehotna alebo tehotna moze byt a aj napriek tomu menstruaciu po vyvolavacke dostane?

luciabah
16. feb 2011

@lulucinka myslim si ze nemusis mat obavy, ci dr. zisti alebo nezisti ci nemozes byt tehotna. staci sa opytat, ved je to normalne. a obycajne sono toto tajomstvo objasni 😉

dugyna
16. feb 2011

@lulucinka 2mesiac nie je o 8tt od oplodnenia, to sa ti snazila vysvetlit v predchadzajucom prispevku, rata sa vzdy od poslednej menstruacie..cize este 2tyzdne pred ovulaciou/priblizne/ cize 2mes tehotenstva je 8tt od poslednej menstruacie.
ty si tu sama spomýnala ze uz menzes nemas 3 mesiace..za tu dobu by si uz test musela mat pozitivny....HCG hormon ktory sa u tehotnej vylucuje a mozeme ho najst v kri a v moci, sa zvysujucim tehotenstvom zvysuje.
Pokiaľ ste si urobila viac tehotenských testov, tak v tomto štádiu (keby šlo o graviditu), tak by by ti vyšiel aspoň jeden pozitívne. preto sa podľa toho domnievam, že graviditu môžeme vylúčiť. Verím, že si uvedomuješ, že bez vyšetrenia je len ťažko sa k takému všeobecnému problému vyjadriť. /kedze nemas menstruaciu uz 3 mesiac cudujem sa ze si doktorku nevyhladala skor/Problém môže byť v hormónoch, ktoré riadia celý náš cyklus-ako som uz pisala, nemuselo dôjsť k uvoľneniu vajíčka (nedošlo k ovulácii), takže telo nedostalo impulz na spustenie menštruácie. Obvykle sa neprasknutý folikul (miesto na vaječníku, z ktorého sa uvoľňuje pri ovulácii dozreté vajíčko) plní potom čírou tekutinou a vniká tzv. funkčná cysta, čo nie je nič vážne, len spôsobí vynechanie menštruácie. co moze byt sposobene dlhodobym uzivanim HAK, nakolko hormony dostavalo telo k tabletiek. Injekcia na vyvolanie menštruácia by mala spôsobiť prasknutiu tejto tzv. cysty a spustiť najneskôr do 5 dní menštruačné krvácanie.

lulucinka
16. feb 2011

@ dugyna : ja chapem,ze je to 8 tyzdnov od PM,ale ja som poslednu menstruaciu mala v novembri. A odvtedy tehotna 100% nie som. Nechraneny pohlavny styk som mala len 14.1.,takze tehotenstvo mohlo nastat len v tom dni.
Rozmyslam ci nemam posunut prehliadku u gynekologicky az na 7.3 (teda az na 51 den po styku), aby uz na 100% videla mozne tehotenstvo. V tom pripade ak mi pichne vyvolavacku a dostanem menstruaciu urcite nie som tehotna?Alebo aj tak tehotna mozem byt?

aduskatt
16. feb 2011

@lulucinka
@dugyna len pre upresnenie, Agolutin by mal zaposobit do 10 dni od pichnutia, ale mam osobnu skusenost, ked mu to trvalo tri tyzdne, takze mrcha nebola, ani ja tehotna

lulucinka
16. feb 2011

@aduskatt : takze ak mi vyvolavacka vyvola menstruaciu nie som tehotna?Neviem ci mam teda posunut prehliadku alebo nie, 44 dni to je v podstate 6 tyzdnov a 2 dni, bolo by uz nieco vidiet na sone alebo by sa musela gynekologicka sustredit na to,aby nasla znamky tehotenstva?

aduskatt
16. feb 2011

@lulucinka agolutin ak vyvola, nie si tehotna urcite, co sa tyka toho sona, zalezi na tom, aky mas dlhy cyklus, ak standard okolo 28 az 30, uz by to videla, ale ak extremne predlzeny a ovulka je u teba az okolo 27, 28 den, este to nemusi vidiet hned............ale z krvi by uz malo byt jasne, ako si na tom

lulucinka
16. feb 2011

@aduskatt : no tak snad 44 dni od pohlavneho styku by to snad krv mala ukazat nie?Neviem na co sa mam spoliehat.Testy?Sono?Krv?Vyvolavacka?
Urobim si test aj 40 den po styku,to uz by mal ukazat na 99% pravdu nie?Ved tu baby pisu,ze im ukazal test 5-6 dni po meskani,ze su tehotne.Mne by to neukazalo ani 40 dni po styku?
Neviem co mam gynekologicke povedat,nech mi zoberie krv na testy alebo nech ma pozrie sonom alebo co vlastne?
Poradte mi a upokojte ma,prosim.

cukricek_29
17. feb 2011

ahojte babenky viem,že to sem nepatrí ale neviem kde to mám pridať po poslednej ms som mala o pár dní pri toalete na papieri krv a včera som už mala dostať ms a aj som dostala ale tiež to bolo len trochu krvi a potom celý deň nič v noci som sa zobudila na strašné bolesti v bruchu a tiež bolo len trošku krvi potom zas nič a teraz zas trošku krvi ale tie bolesti no hrozné myslíte baby že by to mohlo byť napríklad mimo maternicové tehu alebo čo nemáte niekto skúsenosť ? zoberie ma doktorka na vyšetrenie aj ked krvácam?

aduskatt
17. feb 2011

@lulucinka ale to urcite ano, ja som zle citala, som myslela, ze sa bavime 44 dni po mrche, po styku uz by to bolo vidno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre