Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

petrana1234
21. máj 2016

@domx počkám ešte aspoň týždeň a tak urobím nový test a uvidím..🙂 som v tom začiatočník...ďakujem🙂

petrana1234
21. máj 2016

@zuzulaxx no to je ten problém, že ďalšiu MS mám mať až 09.06., jedine, že by som ju mala dostať 10 dňoch od špinenia? ja tomu vôbec nerozumiem.-)

domx
21. máj 2016

@zuzulaxx myslím, že zajtra sa mi testovať už neoplatí, pretože som dnes ráno dostala MS.. ☹ tak nenormálne ma bolí brucho, že si ani nepamätám, či ma niekedy takto bolelo.. až som plakala od bolesti... niečo hrozné, neprajem nikomu.. ☹
trošku som z toho smutná, ale nič nenarobím.. 😒 kúpila som si ale multivitamíny Centrum špeciálne pre ženy, ktoré chcú otehotnieť, obsahujú aj kyselinu listovú, tak aspoň sa môžem pripraviť na snažilkovanie po svadbe.. na to sa veľmi teším.. :D
ináč tak som nad tým celým premýšľala a napadlo mi, či som nemohla mať túto zmenu v cykle kvôli rapídnemu úbytku váhy - od marca som užívala Euthyrox 25, lebo sa endokrinologičke nezdala v poriadku veľkosť mojej štítnej žlazy, ale výsledky z krvi som mala v poriadku.. a je pravda že som veľa pribrala kvôli stresu a problémom so žalúdkom, ktoré mi pretrvávali viac ako 2 roky..(kvôli tomu som aj šla na vyšetrenie). Koncom marca som začala užívať ten Euthyrox, po úspešnej liečbe zápalu žalúdka a pažeráka, lebo skôr som ich nemohla kombinovať, a čuduj sa svete, schudla som za necelé 3 týždne 7kg.. a potom sa mi váha zastavila na čísle 62 a nechudla som už ďalej (čo je moja normálna váha), aj napriek tomu, že lieky som stále brala.. a asi 2 týždne na to, prišlo toto krvácanie.. včera som ho prestala brať, lebo mi to tak prišlo na um, že čo ak to je z toho Euthyroxu, a bum dnes normálny menzes.. tak neviem.. žeby predsa???

zuzulaxx
21. máj 2016

@petrana1234 možné to je 😕ale najlepšie bude dať tomu čas,uvidíme čo sa za tým ukáže

zuzulaxx
21. máj 2016

@domx hnusna mrcha teda dorazila😧a keď az taka bolestivá mohol to byť aj mikro potrat-teda zamlknuty,ktovie..je mi to ľúto..A teda ty si si dosť toho prešla,jasné že euthyrox mohol veľa urobiť,keďže je to na hormón štítnej žľazy..skôr rozhadzal trochu ovulku aj mrchu..A váha tam nemyslím že by to bolo nou lebo ja keď som schudla pred dvoma rokmi 42 kg za 5 mesiacov tak sa mi s cyklom nič nestalo,keby si šla do podvahy(čo v tvojom pripade nieje keď pises že váha 62kg je tvoja akurát)😉..Bude to rozhadzane hormonalnymi zmenami ,držím prsty do ďalšieho snaženia a uzi si denD so všetkou paradou😋😊

zuzanka3381
21. máj 2016

@domx Vyskúšaj ísť za endokrinológom, či ti netreba vyššie dávky Euthyroxu. Ja som kvôli ochoreniu ŠZ nemohla otehotnieť a po nasadení liečby som otehotnela. Tiež som začala 25. Ostala som tehu do pol roka s dvojičkami. No nestihla som ísť na kontrolu k endo a potratila som. Po potrate som bola opäť na kontrolu u endo, tá mi zvýšila dávky a ostala som tehotná ešte ten mesiac. Celé tehu mi dávky zvyšovali. Tiež som mala výsledky z krvi ok, no na otehotnenie a normálne donosenie to nestačilo. Skús sa popýtať.

lusy13
21. máj 2016

@veronikanellka171
@zuzu1122
@zuzulaxx je to pepino test a dneska prisla mrcha :-/

zuzulaxx
21. máj 2016

@lusy13 záhada rozlustena 😞

domx
21. máj 2016

@zuzulaxx veď to som premýšľala, predsa je to hormón, bohvie čo sa mi tam porobilo.. akurát mi je divné, že až teraz, a nie v marci alebo apríli.. no nech už to bolo akokoľvek, je to už asi jedno.. teraz už len počkám, čo mi povie lekárka - asi sa jej nebude veľmi páčiť, že som ho vysadila.. nevadíí.. tak som to proste cítila.. chcela som vedieť, či príčina nie je práve v liekoch, a keďže sa mi popri užívaní symptómy len zhoršovali, mala som podľa mňa dôvod na obavy.. tak snáď si nenarobím zbytočné problémy.. 🙂 hehe ďakujem.. veru "užívam si" aj so všetkou tou parádou okolo toho.. 😀 😀 😀 ale ináč je to fakt hrozné.. 😖

@zuzanka3381 to je zaujímavé, to by ma ani nenapadlo.. moja endo, spomínala že v prípade tehu treba dávku zvýšiť, ale keďže žijem v UK, tak sa mi veľmi nedá ísť k nej.. až o 2 týždne ideme domov, čo je celkom aj šťastie, že nie pozdejšie.. 🙂 myslíš, že ak som aj bola tehotná, pretože na teste sa mi objavil slabučký dúšik včera, že som mohla spôsobiť potrat vysadením Euthyroxu? 😒

každopádne už s tým aj tak nič nenarobím.. 😔 a ďakujem vám .. koľkokrát naozaj pomôže rada od niekoho skúseného viac ako čokoľvek iné 🙂 ďakujem 🙂 🙂

zuzulaxx
22. máj 2016

@domx samozrejme 😈možno by som urobila to čo ty veď každej z nás záleží na vlastnom zdraví.A už nech si na SK u lekárky co ta riadne dá do poriadku!!!😌

erika4274
22. máj 2016

Myslíte že mám nadej

erika4274
22. máj 2016

Ještě upravena

erika4274
22. máj 2016

8 dpo,9 dpo a 10 dpo posledny

zuzulaxx
22. máj 2016

@erika4274 na tom poslednom vidiim doost peknú druhú / takže nádej tam je velkaa 😌

domx
22. máj 2016

@erika4274 ja si tiez myslim ze nadej tam je...ja by som ale pockala este..predsa 8.9.10dpo je obcas skoro testovat..lepsie ti ukaze na 12 ci 14 dpo..drzim palceky.. 🙂 aj ked viem ze je tazke cakat a netestovat..

zuzanka3381
22. máj 2016

@domx No ja som určite kvôli tomu potratila. Len ja som nepotratila tak, žeby som začala krvácať, len sa mi bábätká nevyvíjali. Preto po potrate ešte predtým, než sme sa vôbec o niečo šli snažiť, som hneď šla k endo. Zvýšila mi dávky a okamžite som ostala tehotná, pretože tie tabletky a hlavne zvýšená dávka donútili pracovať moju ŠŽ. Potom mi zvýšila dávky na 75 po otehotnení a vyššie som už ja ani nebrala, pretože hormóny sa ustálili a netrebalo. Lekárka mi hneď povedala, že ak chcete bábo, kľudne chodte hneď do toho po zvýšení dávky na 50 a aj sme tak spravili a máme zdravú dcérku, dokonca sa narodila 5 kilová zdravá. 🙂 Tak štítna žľaza je potvora. A musela som byť stále sledovaná. Dokonca mi povedala endokrinologička ešte prvýkrát, keď som bola u nej, že pokiaľ by sme bábo nechceli, tak by mi lieky ani nepredpísala, pretože na bežný život mi to nie je treba. Ale pre otehotnenie a zdravé donosenie bábätka je to nutné.

zuzanka3381
22. máj 2016

@domx A ešte jedna rada, ty ak berieš euthyrox, tak sama si ho nesmieš vysadiť. Teda môžeš, veď si človek, ale nemala by si. Nie je to dobré, hormóny sa potom bláznia a liečba nemá žiaden účinok.

zuzana256
22. máj 2016

Ked mam plodne dni a mam zlty vytok co to je

domx
22. máj 2016

@zuzanka3381 oh dakujem.. ja viem..aj som sa bala vysadit ho..ale uz som bola taka zufala ze som nevedela co robit..a mna tie priznaky fakt presli na druhy den..len je teraz otazne ci presli kvoli euthyroxu alebo by presli same od seba ..nvm tak myslis ze to mam teraz nechat na lekarku?

zuzulaxx
22. máj 2016

@domx za jeden deň to je málo,pochybujem ze je to vysadenim lieku..

domx
22. máj 2016

@zuzulaxx asi si nabijem kredit aby som mohla volat do zahranicia, a asi zavolam na endo, ze co mam robit .. :/ boze, už som z toho celá popletená.. 😒 😒

liliputka23
22. máj 2016

Ahojte baby prosim potrebujem pomoct bola som normalne u lekara ktory potvrdil tehotenstvo ale na sone nic nevidel a uz mi 3 tyzdne meska ms .. dnes som mala spinenie ale iba raz pri utreti co to bolo vobec neviem ci ist na pohotovost alebo co robit

gabikamicka
22. máj 2016

@zuzana256 žltý vytok nieje dobrý pri plodných

domx
22. máj 2016

@liliputka23 ahoj, a ako ti potvrdil tehotenstvo, keď na sone nič nevidel? brali ti krv?

liliputka23
22. máj 2016

@domx ano testom z krvy a na sone povedal ze mam vysoko sliznicu ze to teda je tehotenstvo len nic nevidet

domx
22. máj 2016

aha.. a kedy máš ísť najbližšie na prehliadku? ja neviem, ja by som asi volala na gyndu, spýtať sa čo v takom prípade robiť, ale myslím si, že to nie je nič hrozné, ak to nebude pokračovať, tak sa podľa mňa zbytočne netráp.. 🙂 ale to je len môj názor..

liliputka23
22. máj 2016

@domx zajtra idem na krv ale co dalej neviem .. mala som to iba rano pri utreti iba raz a odvtedy nic .. tak neviem len ked tam aj zavolam sa opytaju na tyzden tak ani to neviem ze v kolkon by som mohla byt

domx
22. máj 2016

aha.. tak neviem.. ja by som aj tak zavolala, vysvetlis sestricke situaciu, a ona ta mozno upokoji ze sa nemusis bat, ze to nie je nic vazne.. alebo aspon budes vediet na com si.. ci mas dovod na obavy, alebo nie.. 🙂 ja mat moznost, tak urcite volam.. 😉

zuzulaxx
22. máj 2016

@domx ani sa ti nečudujem 😕

zuzulaxx
22. máj 2016

@zuzana256 fuuu,žltý by nemal byť..ma aj nejaký zápach? A konzistencia je aká?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre