Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

lili225
1. júl 2015

@zuzana256 asi sa netreba snažiť až tak veľmi 🙂

steinarka
1. júl 2015

@zuzana256 drzim palce, nezufajte, my sme sa snazili cez 4 roky a podarilo sa nam prirodzene..

@lili225 nemas pravdu! ja osobne neznasam taketo poznamky, alebo poznamky typu "netreba na to mysliet"............ ona za to nemoze, ze sa proste nedarii.. mi nevrav, ze ked ste chceli dieta vy, tak ste sa nesnazili.. a mozno nie, mozno si stastlivka, ktora sla prat muzove trenky a ostala tehotna ani nevedela ako.. zial, niektore baby to stastie nemaju a musia si svoje "odmakat" a odtrpiet...................... a neda sa na to NEMYSLIET a ani NESNAZIT SA! pekny den prajem!

snazilka1983
1. júl 2015

@barborka0 to už by nemalo byť hcg v krvi. Skus o dva dni a buď bude silnejšia alebo slabsia

barborka0
1. júl 2015

@snazilka1983 praveze po case to na teste vyzera uz len ako kanalik

snazilka1983
1. júl 2015

@barborka0 skúsim uvidíš. Zato nič nedáš. Ja som po korene mala dve čiarky len tri týždne.

santiago2014
1. júl 2015

Ahojte baby skuste mi poradit niesom si moc ista ci som v tom alebo nie aj ked uz mam synceka stale to neviem na sebe zistit problem v tom je taky ze ziadne tehotencke priznaky nemam a ani som ich nemala keby nie to brusko tak som ani otom nevedela... mala som depo inekciju lenze som prestala uz v marci ja viem ze ponich trva 6 az 12 mesiacou aby som zapadla ale po prvi krat som zapadla ponich po pol roku teras mam normalne menstruaciu a mala som ju prilis dlho mozno 18 dni plus par dni po tom co som skoncila teras zase nic necitim sa niak divne ale som citliva vsetko ma dokaze rozplakat a chodim stale na zachod mam bolesti pod bruskom a neviem ci mam nastivit lekara alebo je ro zbitocne, za vase radi vo pred Dakujem😊

lili225
2. júl 2015

@steinarka nechápem čo sa tu do mňa navážaš uštipačnými poznámkami...ja som to nemyslela nijak v zlom...my sme sa snažili viac ako rok...ale...intenzívne iba asi prvého pol roka...sám lekár mi povedal, že to netreba preháňať a snažiť sa za každú cenu...a po roku keď sme to robili naozaj len keď sme na to mali chuť, tak sa aj zadarilo...a ja som nenapísala nemyslieť na to, nauč sa čítať...a keď niečo tebe vadí, tak to nečítaj, nebolo to aj tak určené tebe!

ena1903
2. júl 2015

@santiago2014 A pocula si uz o tehotenskom teste?

steinarka
2. júl 2015

@lili225 musis ratat s tym, ze to tu citaju aj ine, ktorych sa to moze dotknut.. budem si komentovat koho chcem ja... u teba bol problem, ze si sa prehnane snazila, no neplati to pre kazdeho.. u nas to neslo ani ked sme sa nesnazili, vsetky pary su ine.. uprimne mi prislo luto tu holku, ktorej si to adresovala.. viem si predstavit ako sa musi citit, ked to citala..... zena robi aj nemozne, aby otehotnela a zrazu precita mudrost sveta, ze sa netreba tak snazit...

piacere
2. júl 2015

@lili225 každý gynekológ ti povie, že ak pár nepočne pri pravidelnom styku dieťa do jedného roka, sú na mieste vyšetrenia, tak ženy, ako aj muža. Takže ak sa niekto skutočne snaží 2 roky, niekde môže byť problém a tam by bola vhodná skôr rada: "riešili ste to cez gynekológa? Hormonálny profil, folikulometria, skús si merať BT, popr. manželov spermiogram...." a nie "netreba sa tak snažiť" 😅 prepáč, ale fakt "rada" odveci, radšej si klepnúť po prstoch a kliknúť na "X"....

lili225
2. júl 2015

@steinarka ooo bože zase niekto kto zjedol všetku múdrosť sveta...zjavne si tú vetu nepochopila, ale to je už tvoj problém...keď niekto chce dieťaťko tak skúsi asi takmer všetko...tak prečo neskúsiť sa snažiť trocha menej...čo ak náhodou práve to zaberie?? ja som jej to ani nerozkázala ani ju neodsudzovala...viem aké to je túžiť po dieťatku hlavne keď o to úplne prvé prídeš a snažíš sa ROKY a lekári ti aj tak povedia, že normálnou cestou to nepojde...aha ale po rokoch to zrazu šlo...niekto chce niekomu len niečo poradiť, čo napríklad môže tiež zabrať a už sa musí do toho niekto prudko iniciatívny miešať a celé to prekrútiť

lili225
2. júl 2015

@piacere 😀 ja nemám fakt slov ...a možno to už dávno riešila cez gynekologa...čo tak sa na to spýtať jej

steinarka
2. júl 2015

@piacere nam nepomohli napriklad ani doktori.. vsetky vysetrenia hovorili, ze sme zdravi.. kazdemu sme radsej hovorili, ze dieta nechceme, aby sme nemuseli pocuvat taketo perly ako si citala vyssie.. a nakoniec ked sme sa zacali opat snazit mesiac co mesiac, tak to vyslo.. po styroch rokoch budeme rodicia 🙂

steinarka
2. júl 2015

@lili225 no mne to skor prislo akoby si tu mudrost sveta uz stihla zjest predomnou.... maj pekny den

lili225
2. júl 2015

@steinarka na teba nemám...to ty si tu tá, ktorá vie vždy všetko najlepšie...maj sa

klara226
2. júl 2015

@steinarka ahoj., nebola si náhodou na drillingu vaječníkov?

piacere
2. júl 2015

@lili225 ja som tiež onemela, to sa musí nechať.... 😉 🙂

steinarka
2. júl 2015

@klara226 robili mi laparku kvoli potvrdeniu alebo vyvrateniu diagnoz z car.. driling mi nerobili a vysledky boli poriadku, nemala som ani zrasty ani nic.. doktorka sa sama vyjadrila, ze ak by mi mala pomoct laparka, tak otehotniem cca do 4 mesiacov, lenze som neotehotnela. Takze nepomohla....proste nase otehotnenie potrebovalo len cas a nebol za tym ani zdravotny problem ani psychicky blok

katka14
2. júl 2015

@steinarka aj ja som absolvovala všeličo od výmyslu sveta, i 2 x IVF a nakoniec mam princeznu počatú prirodzene, po 4 rokoch som v apríli otehotnela ale dopadlo to potratom. momentálne mám opať na teste 2 čiarky a zajtra idem k doktorke. už to musí vyjsť, hormony sa mi buria, dnes som si aj poplakala - nasrali ma v práci !!! 😠

steinarka
2. júl 2015

@katka14 tak to ma velmi mrzi.. drzim vam silno palce, aby to tentokrat vyslo.. uprimne, obdivujem ta!

zuzana256
2. júl 2015

@steinarka ahojja na to myslievam keby som bola tehu ale neda sa nemysliet na to

steinarka
2. júl 2015

@zuzana256 to je samozrejme, ze sa na to neda nemysliet.. pri kazdom jednom milovani sa s manzelom zena na to mysli, hocilen v kutiku duse.. ale stale je tam myslienka, ci sa to tentokrat konecne podari.. viem presne o com rozpravas a z celeho srdca ti prajem, aby si otehotnela cim skor.. my sme sa najprv snazili 2 roky uplne kazdy mesiac so sledovanim.. potom sme dali na "rady" okolia a nemysleli na to, no ani tak sa nepodarilo.. tak sme sa nasrali, zacali sa sledovat este viac a tuzba po babatku bola ovela, ovela silnejsia ako na zaciatku a konecne to vyslo.. Síce sme to brali "sportovo" a aj sme sa zmierili s myslienkou, ze mozno babo mat nebudeme, ale aj tak sme robili vsetko pre to, aby sa nam to podarilo.. nevzdavajte sa!

zuzana256
2. júl 2015

aj sa snazim nemysliet na to lebo sa to neda a ked mame sex tak myslim na to my sa uz pokusame 2 roky podla vysetrenisom v poriadku len neviem ci by mi poedal doktor ze y om nemohla mat uz nikdy deti aj na to som pomyslela raz som mala take bolestipod bruchom a velke pichanie sestricka mi brala krv na hcg a doktor ma pozeral vysledky vedala a ked som jej volala vymyslala si ze ich este nepozerala a pritom uz ked som jej druhy krat o dva dni volala povedala mi ze uz vedela vysledky a znamila mi z lutostu ze som neni tehu a ani nebola myslim ze mi to ani nepovedali bola som ked som mohla potrratit to si myslim iba ja lebo doktor ked ma pozeral hned sa ma spytal ci som si robila test videl tam dutinku ale viac uz nevidel

steinarka
2. júl 2015

@zuzana256 niekedy sa stava, ze sa plod proste neudrzi.. ale to neznamena, ze uz nikdy nebudes moct mat deti, to je blbost.. bola si na vysetrenie len u svojho gynekologa? a partner bol na vysetrenie spermiogramu?

zuzana256
2. júl 2015

@steinarka ano ja som bola u svojho gynekologa a priatel ete len pojde tento mesiac

steinarka
2. júl 2015

@zuzana256 gynekolog ti robil hormonalny profil? odsledoval aj folikumetriu? Merias si bazalnu teplotu, alebo si robis ovulacne testy?

zuzana256
2. júl 2015

hej robil my hormonalny profil to neviem ci mi odsledoval folikumetriu a meriavam si bazalnu teplotu ovu testy si nerobim

steinarka
2. júl 2015

@zuzana256 aspon ze ovulujes, uz to samo osebe je pozitivne 😵

zuzana256
2. júl 2015

@steinarka no to hej

zuzanka3381
2. júl 2015

@zuzana256 My sme sa snažili tri roky., tiež mi robil môj lekár všetky možné vyšetrenia a poslednou stanicou bol prefuk vaječníkov. Čo som nechcela podstúpiť , ale brala som to tak, že ak je to potrebné, tak budiš. Už niekoľko gynekológov mi povedalo, že jeden rok snaženia nie je nič. Že je to málo. Dokonca mi bolo povedané, že nie je potrebné to riešiť hneď. Treba nechať tomu trochu času. Veľa záleží aké máš zamestnanie, aké má zamestnanie tvoj partner. Koľko stresu prežívate.
Ja som si vybavila nakoniec endokrinológa, keďže mi gynekológ povedal, že mám trochu nižšie hodnoty ŠŽ. A tam bol pes zakopaný. Ešte stále sa podľa mňa zabúda na štítku. Pre gynekológa to boli trochu nižšie hodnoty, ale podla endokrinologičky to bol hlavný dôvod toho, prečo sa nám za tri roky nepodarilo počať. Moja štítna žľaza neprodukovala hormóny. Mám AUTOIMUNITNÉ OCHORENIE ŠŽ. Vyhľadaj si to v googli. Pri bežnom živote mi to nevadí, ani môjmu organizmu, ale pri otehotnení to robí veľký problém. Po nasadení správnej liečby som bola do pol roka tehotná a to som ani na to nemyslela, že musíme počať, musíme sa snažiť, musí sa to vydariť. Úplne som sa na to vybodla. Prvé tehu skončilo potratom, ale do štyroch mesiacov sme boli opäť v tom. Samozrejme po zvýšení dávok liekov. A to som si povedala, že mi nie je súdené byť mamou. A zrovna v tom čase sme sa naozaj vybodli na plodenie potomka, lebo som sa bála otehotnieť, aby to opäť neskončilo zle. a pozri. Všetko je ok. Už sme v 32.tt, čakáme zdravú dcérku. Takže fakt niekedy pomáha nemyslieť na to, či dnes splodíme bábo, alebo nie. Netreba sa stresovať, treba radšej riešiť. A ešte jedna rada, ak si nespokojná so svojím lekárom, okamžite ho vymeniť . Pretože pokiaľ nemáš dobrého ženského lekára, ktorému dôveruješ a môžeš dôverovať, nie je to dobré. Držím prsty. Hlavu hore a nezúfaj. Všetko bude tak, ako má byť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre