Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

biba
18. jún 2013

ahaaa, no pekne, tak ja dufam, ze tam nebudem musiet chodit ak na hodiny klavira, lebo to je pre mna uplna katastrofa 😀

xvendy
18. jún 2013

ahoj.... nevím s kým to mám probrat, tak jsem si založila profil... jsme s přítelem krátce, o miminko se tedy nesnažíme, ale jedinou ochranou je nám přerušovaný styk...
mestruační kalendář jsem měla v telefonu, z důvodu určení MS (zároveň predikoval ovulaci a plodné dny, ale samozřejmě jen na základě nějakých svých výpočtů..). V pátek 14.6. jsem podle telefonu měla mít ovulaci, s přítelem jsme spolu spali od pondělí 10.6. do pondělí 17.6. každý den. Ve středu 12.6. to milování bylo proste jiné.. nedokázu to popsat, protoze bylo v zásade stejné jako vzdycky, ale bylo proste jiné...
MS bych měla dostat koncem tohoto týdne nebo začátkem přístího (nevím přesně, rozbil se mi telefon, je v servisu a jako na potvoru smazali všechny data).
V pátek vecer (14.6). jsem dostala kvasinky - ty normalne nemivam, jen po antibiotikách, ale nejak jsem to vypustila z hlavy a mazala se canestanem. Vcera v pondeli vecer (17.6) mi naskočila takova divna myslenka, co kdyz jsem tehotna, udelala si test z moci a samozrejme vysel negativni, zmerila jsem si bazalni teplotu a byla 37,3C. Byla jsem unavena, sla jsem spat. Dnes rano, hodinu po probuzeni, se mi udelalo z niceho nic blbe, ale ne jako by od zaludku z duvodu spatneho jidla, ale podivnym zpusobem. Znovu jsem si udelala test z moci, znovu negativni, bazalni teplota 37,4C. Zavolala jsem si k doktorovi, nabral mi krev na HCG a odeslal do laborky, jenze mam pocit, ze si asi ukousu nehty nervozitou.... k memu dotazu:
1) mohou kvasinky zpusobit takto vysokou bazalni teplotu?
2) za jak dlouho jsou vysledky hcg z krve? byla jsem u praktickeho doktora a on rikal, ze si mam zavolat zitra odpoledne, ale ze nevi, jestli budou testy uz hotove, ze to obvykle nedela, ze si vetsinou nechavaji pacientky nabirat krev na gynde

Moc dekuju za odpovedi...

seraa
18. jún 2013

@xvendy

ahoj, kvasinky nemozu sposobyt zmenu teploty ale ak ratam dobre tak si pred ms a po ovu cize az do ms sa teplota
vacsinou drzi takto hore niekedy od 36,9 az do 37,5
pokial uz nebude viac stupat tak je to len poovulacna teplota
ak klesne znamena ze ms pride do dna, ak sa bude drzat aj po ocakavanej ms, urob si test moze to byt tehu

xvendy
18. jún 2013

@seraa
ahoj, díky za odpověď. abych pravdu řekla, nevim, jestli vůbec ovulaci mam, nikdy jsem to neresila, menstruační kalendar mam v telefonu kvůli planovani dovolenych a objednavani u lekaru..ale ta aplikace vypocitavala i tu ovulaci a predikovala plodne a neplodne dny...
kazdopadne moc dekuji, ale doufam, ze se dozvim vysledky HCG z krve driv nez cekat, zda dorazi MS... mimochodem, nevis, za jak dlouho je laborator dava na vedomi? je to druhy den, nebo je to dele... nevim jak ustat ten cas mezi... doktor rovnou rikal, ze z testu moci nic nepoznam, protoze jestli mam pravdu, tak jsem tyden po pripadnem otehotneni, a na to testy moci jeste reagovat nebudou... testy z krve mi brali dnes rano, cely den dnes zabijim jen cas absolutnima blbostma, nedokazu se na nic soustredit a nejhorsi je, ze ani nevim, jak chci aby to dopadlo... obavam se, ze at reknou cokoliv, tak budu smutna.. kdyz reknou pozitivni, tak budu mit sice radost, ale zaroven si nedokazu predstavit co a jak dal, protoze jsme to neplanovali a s partnerem jsme spolu kratce a takovou otazku ohledne potomku jeste nepadla ani rec... a kdyz reknou negativni, tak budu zklamana, ze to nevyslo (predstava mit miminko se mi neprici) a zaroven trosku uleva, ze nemusim menit svuj dosavadni zivotni styl a zpusob zivota...

seraa
18. jún 2013

@xvendy

krv byva vacsinou na druhy den , u nas davaju vysledky okolo obeda a po
podla teploty vyzera ze si mala ovu, ked mas bazalnu teplotu zvysenu
meraj si az do ms a tak ak klesne pred ms mozes si byt ista ze ovu prebehla

xvendy
18. jún 2013

děkuji ti @seraa za odpovedi 🙂 tak a ted vymyslet, cim se zamestnat do zitra do odpoledne

aplless
19. jún 2013

@biba ahoj tak ja som bola na krv zas je to zvysene hcg 900 buduci tyzden idem na sono tak som zvedava v pondelok tam este nic nebolo vidno. a ty ako?

biba
19. jún 2013

@aplless Jeeej tak to je super, ja idem dnes poobede k lekarovi, ale dnes bol uplne pozitivny, uz so nachystala drahemu aj darcek, ci to dnes lekar potvrdi, alebo nie, idem s farbou von, lebo uz dlhse to tajit nedokazem 🙂

aplless
19. jún 2013

@biba ja som hned muzovi hovorila ale zatial nikomu az 19.7 mam okruhle narodky tak tam to oznamime aspon takto to vyslo. ale este sme neratali mam 10r dceru po jej troch rokoch sme sa snazili cca 3roky a nic potom zacala brat anik. a teraz som vysadila a ze za nejake tri mes. sa zacneme snazit no ale nejako to vyslo ze po anik. som este nedostala ms a uz zrejme tak skoro nedostanem

aplless
19. jún 2013

@biba ale asi som mala ovulku koncom mesiaca nie v polke podla ms kedze na sone este nebolo nic vidno mozno som tehu tak cca 2-3 tyzdne ukazal mi to aj ten digi test

mariankamk
19. jún 2013

@xvendy BT sa meria iba rano hned po zobudeni a ak nevies, kedy si mala ovulaciu, tak jednodnova BT nema vobec vypovednu hodnotu 😒

biba
19. jún 2013

@aplless mne v piatok digi tiez ukazal 2-3 tak som zvedava, ze co bude vidiet 🙂 nam sa to podarilo do par dni od posledneho dna mrchy, tak ja som ovulku mala tiez asi inak, nez je bezne 🙂

ajkalak
19. jún 2013

Ahoj holky, jsem tu prvně,od včera čtu vaše příspěvky, ale spíš tak nějak na přeskáčku, páč se tu moc nevyznám.Ale mám problém, stalo se vám některé, že by se vám ukázala na testu druhá čárka a pak zmizela???Měla jsem dostat men.17.6. a dnes jsem si dělala test byly dvě čárky a pak jen jedna :-O.

darazv
19. jún 2013

@ajkalak skus iny test 😉

ajkalak
19. jún 2013

@darazv jj zkusim 🙂, jen mě zajímalo,jestli nemáte někdo podobnou zkušenost 🙂. Už jsem si koupila jiný a ráno vyzkouším .Díky

incobal
19. jún 2013

Ahojte,som tu nova .No citatala som to tu uz pred 3-4 m. vcera som zacala znova 🙂 V piatok mam dostat mrchu(paci sa mi ako ju volate ),snazilkujeme sa uz skoro rok.Teraz to hadam aj mohlo sa podarit.Uz tyzden mam prsia väcsie a trocha pobolievaju.Dnes ma strasne boli v podbrusku jak na mrchu.Uz asik tyzden ma tam cosi furt pichne a hemzi sa to tam.Pracujem v AT ako opatrovatelka ,takze mam cas sa pozorovat 😉 Mrchu mavam na den presne a da sa aj na hodku urcit .Test si nemam kde kupit .Jooj sa zbesniem do piatku .Tie prsia su ine aj zilkovite su,oci moje sa mi zdaju tiez ine take sklenene.Ste tu super zenske ,tak dufam ze nejaka ma sfukne ze si namyslam ale radsej budem ak to rozvinieme a dopracujeme sa k tomu ze som tehu 😎 😉 🙂

xvendy
19. jún 2013

tak jen pro info, výsledky HCG mi řekli dnes po obědě a skutečně je zvýšené.. takže mám prý počkat, jestli se dostaví menstruace (znamenalo by to samovolný potrat) a kdyz ne, tak za dva týdny k doktorce na interrupci...
preji hezký den 🙂

incobal
19. jún 2013

taa strasne ma boli brusko.Som si preratala kedy mam dostat menstruaciu a je to zajtra.citala som si o BT a zmerala som si ju teraz ,je 37,4 .Viem ze sa ma rano ,ale som si teraz uz nicim ista 😠

darazv
19. jún 2013

@ajkalak mne sa to stalo raz v zivote ze som mala druhu ciarku a par hodin na to nič a v ten cyklus som mala cystu 😒

darazv
19. jún 2013

@incobal ahojky co ti na to napisat? 😀 iba vydržat ci pride mrcha alebo nie ..ked sa zena dlho snaži o mimi vsetky priznaky si vsugeruvava a co sa tyka tych žiliek na prsiach mam to aj ja uz dva roky asi je to tym ze mi vtom období narastli o cislo viac 😀 skus si inak zamestnat hlavu viem ze je to tazke ale takto si nijak nepomozes viem o čom hovorim drž sa a prajem ti vytuzene //

incobal
19. jún 2013

@darazv Ahoj,sak to co tu citam skoro vsetko pozorujem okrem chuti 🙂 No vydrzim sak som v robote az do utorka.A o tej BT nic nevies? Pocas dna je ina ako rano? Tu som to nenasla .Zamestnavam sa tak ,ze dumem ake som mala minule pms 😀 A urcite vim,ze prsia povolia den pred mrchou .A ja ich mam este naliate .Coz sa nesmierne tesima davaju mi aku taku sancu .Dika za pismenka

ajkalak
19. jún 2013

@darazv hmm, no uvidim ráno,co test ukáže , když nic a ms taky nic, tak navštívím dokora, jinak se ale cejtim docela těhotněmožná to mám vsugerovaný , prsa bolí, ty mě nikdy nebolí,břicho pobolívá , jsem unavená, že nemůžu odpoledne udržet oči a večer je mi na blink a hlavně mi začaly hrozně smrdět paprikové brambůrky, které mám jinak ráda

sofi88
19. jún 2013

zienky, uz 11 dni mam zvysenu BT, ale test mi vysiel na 10ty den negativny...vcera som vzala prvu tabletku Lutenylu a dnes rano mi bazalna teplota vyskocila az o 0,4°C.. myslite, ze je to spôsobene len tymi liekmi, alebo je nejaka sanca,ze by to predsa len mohlo byt tehu?? co myslite...?

kazunomiya
19. jún 2013

@sofi88 11 dnove zvysenie je este kratko, to je normalna dlzka od ovulacie po menses (byva to aj viac). Takze test este nemusel ukazat. To vyrazne zvysenie teploty moze byt vsetkym moznym, niekedy sa to stane a nic to neznamena, ak to bude pretrvavat a teplota ti neklesne, tak potom uvidis. Asi treba par dni este pockat 🙂 ci mas pocit, ze by si mohla byt tehotna? Lebo ja som to tusila skor nez sa to ukazalo ci na teplote alebo na teste. Proste som sa citila inak nez obycajne pred MS.

sofi88
19. jún 2013

@kazunomiya asi mas pravdu..je to este kratko... praveze som aj mala pocit, ze je nieco inak...ale teraz ja uz neviem, mozno som si to len nahovarala ☹ ale tebe blahozelam k tehotenstvu 🙂 nech vsetko prebehne bezproblemovo, aby ste mohli o rok kocikovat 😉

biba
19. jún 2013

@aplless tak je to potvrdene aj od lekara, budeme mat malu fazulku a ani krv mi nemusel brat, sono pekne ukazalo co treba 🙂

uhnakova
19. jún 2013

@incobal je zbytocne merat si teplotu cez den. To, co namerias cez den, nie je bazalna teplota. Bazalna teplota znamena teplotu tela po dlhom obdobi kludu, preto sa meria rano po nocnom spanku. Treba ju merat v rovnakom case ihned po prebudeni priamo v posteli aspon niekolko dni v rade, aby namerane data mali nejaku vypovednu hodnotu.

hviezdicka111
19. jún 2013

@biba gratulujem 🙂

incobal
19. jún 2013

@uhnakova ked som v takom ocakavani a moznost pripustit si ,ze pride mrcha je ta posledna.Tak som si ju zmerala .Brusko ma tak boli strasne ,ze asi pride ☹ .Nikdy som nedostala skor ani neskor ,furt presne.Uz si zacnem merat a pisat,uz asi musim lebo 7 m. sa snazime a nic.je pravda ze ja pracujem v AT a polovicka doteraz bola v CR,tak sme cestovali.Ale uz jeden mesiac ho mam doma ,uz na furt 🙂 .Tak teraz to bude mozno uplne ine a kludnejsie a presnejsie sledovanie plodných dni .

aplless
19. jún 2013

@biba GRATULUJEM J MUSIM POCKAT ESTE TYZDEN. a podla sona si asi kedy otehotnela. zacinam mat strach ci to nebude mimomatern. ked nic nevidela na sone

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre