Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

petra8351
15. aug 2012

@janie80 vies on vravi ze si daval pozor ale mne sa zda ze nieco to mna dal kvoli tomu sa bojim

jamaica
15. aug 2012

@janie80
@petra8351 sorry domotala som to, 4 dni pred menzesom to ma byt vidno na testoch clearblue. Mamatest uvadza ze od dna kedy ma prist menzes by mal uz nieco ukazat. Jasne ze to moze byt len marketingovy tah. Samozrejme zalezi kedy ma ovulaciu.

janie80
15. aug 2012

@petra8351 ked dovtedy vydrzis... 😅 ak mrchu cakas cca 24., tak ovu bola cca 10., od 3. kedy bol styk podla mna spermie nemali sancu vydrzat... 😔 7 dni je vela, aby prezili... Podla mna... 😔

janie80
15. aug 2012

@jamaica navyse vsetko zavisi od toho, ako rychlo rastie hcg a to moze byt rozne... Niekomu rychlejsie a niekomu pomalsie... 😔

petra8351
15. aug 2012

ja som dnes bola v lekarni a vravela som jej lekarnicke ze som mala pohlavny styk 3 a ze sa bojim dala mi test a povedala ze ukaze komu mam verit

katulka25
15. aug 2012

@mt22 ďakujem veľmi pekne.zajtra idem opat k dr tak uvidíme co povie

usacek79
15. aug 2012

@petra8351 ZIADNY test neukaze zarucene na 5den!!!!!!!

oplodnovanie je dlhy proces - neviem, kedy ti menstruacia zacala, pises, ze skoncila 29 (jula?)
takze dajme tomu ti zacala 5dni predtym, teda 25.jula.
ak mas velmi presny cyklus trvajuci 28 dni, tak ovulaciu si mala cca 7-9.augusta
ZIADNY test na planete ti 14. augusta neukaze pozitivny vysledok.

Takze - v den, kedy je ovulacia, by uz idealne malo byt cerstvo po sulozi - spermie sa rozbehnu k uvolnenemu vajicku a nejaku chvilku jednej z nich potrva, kym sa prebojuje cez obal.
oplodnenie prebieha vo vajcovodoch, takze ak bola spermia uspesna, zacne sa spolu s vajickom kotulat vajcovodom, zatial sa deli na stale viac a viac buniek.
ked sa dokotula do maternice, zacne sa pomalicky zahniezdovat - tj "vrastie" do vystelky maternice a az vtedy zacne pomaly uvolnovat hormon HCG - na ten reaguje tehotensky test.
ALE - kotulanie a uhniezdenie trva MINIMALNE 5 dni!!
preto na testoch pise, ze vysledok mozny uz po piatich dnoch, ale takto expresne sa to stane hadam jednej z desiatich zien! to je skor extrem, ako norma, takze tie blaboly na testoch netreba brat vazne
normalny cas uhniezdenia je 5-12 dni, zvacsa teda treba pocitat cca ten 8 den za taky priemer a potom este plus 1-2 dni kym HCG stupne natolko, ze ho uz test zachyti.
Takze opakujem - robit si test menej, ako 10dni po ovulacii je pre vacsinu zien vyhadzovanie penazi.
pri teste rozhoduje od akeho mnozstva HCG v krvi je schopny ukazat vysledok - na nasom trhu je najcitlivejsi 10mIU/ml, cim vyssie cislo, tym menej citlivy test - takze logicky test 10 je citlivejsi ako test 20,25 atd atd

takze takto to je, ako som pisala - ja som VZDY mala negativny test este aj na 10ty den po oplodneni! pozitivny mi zacal vychadzat az v den meskania a postupne silnel.

takze sa na to teraz rozhodne vykasli, a testni sa az o tyzden...

usacek79
15. aug 2012

@petra8351 aha, tak som sa docitala, ze si mala styk 3.8 a menzes ti skoncil 30 jula... Tak to si test robit nemusis vobec, tehotna nie si na 99,9%
skus pogooglit cosi o zenskom cykle, o menstruacii, plodnych dnoch atd - nechcem ta urazit, ale mas v tom zrejme trosku hokej, je dobre vediet, ako to funguje 😉

petra8351
15. aug 2012

@usacek79 tak urcite nebudem v tom

petra8351
16. aug 2012

poradte mi niekto menzes mi skoncil 30 jula,nechraneny sex som mala 3 augusta.zistim uz teraz ci som tehotna

petra8351
16. aug 2012

baby mozem citit uz tehotenstvo ked mi mezes skoncil 30 pohlavny styk som mala 3.8 kedy si mozem urobit test

piacere
16. aug 2012

@petra8351 ano, uz si mozes urobit test

petra8351
16. aug 2012

@piacere ok idem skusit myslis ze mi uz ukaze. mam rapid clear myslis ze je dobry

petra8351
16. aug 2012

@piacere bojim sa lebo ten co som s nim mala sex este dieta nechce

petra8351
16. aug 2012

@piacere tak ukazal ze niesom je to iste ci este skusit za 3 dni dalsi

denisa87
16. aug 2012

@petra8351 kolko mas vlastne rokov?ak nechcete mimi,preco sa dajako nechranite?nerozumiem...ale podla mna neni si tehu....

janie80
16. aug 2012

@petra8351 ved sme ti vcera odpovedali a dnes presne ta ista otazka... opakujem: ak mrchu cakas cca 24., tak ovu bola cca 10., od 3. kedy bol styk podla mna spermie nemali sancu vydrzat... 😔 a este jedna rada: ak sa na dieta necitis, tak nepraktizuj nechraneny sex... 😅

petra8351
16. aug 2012

@denisa87 ja mam 19 rokov on ma 33.vies on vravi ze si daval pozor ale ja mu neverim

denisa87
16. aug 2012

@petra8351 prave preto ze mu neveris sa aspon ty chran,bud s HAK alebo prezervatív...uz ma 33 a este nechce mat dieta?

petra8351
16. aug 2012

@denisa87 nie poovedal ze neje este pripraveny na dieta

petra8351
16. aug 2012

@denisa87 ale co uz spravim myslis ze budem v tom ked mi menzes koncil 30 jula a sex sme mali 3

zabka888
16. aug 2012

@usacek79 Ahoj, ako pozerám trošku sa v tom vyznáš, tak možem sa ťa spýtať? S priateľom plánujeme bábatko, nechránený styk sme mali od 3.8. asi do 9.8. Od toho 3.8. som začala mať taký žltý výtok a asi 12.8. mi to prešlo do takého tmavohnedého špinenia, ktoré mi trvá až dodnes. Testík sa mi zdá robiť si zavčasu, tak som ho ete nerobila. Može byť to špinenie uhniezďovanie? Len zdá sa mi to, že to trvá nejako dlho už 😒 dakujem za odpoved 🙂

denisa87
16. aug 2012

@petra8351 ci si myslim,nemyslim,sa dozvies ked ti pride mrcha,neviem ti odpovedat...a inac predavaju tusim na predpis tu 72 hodinovu tabletku "PO" ,davno sa to volalo postynor tusim,dnes neviem ake to ma meno,mala si si aspon to u lekara vybavit..inac je aj takato http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

petra8351
16. aug 2012

@denisa87 ale on mi vravel ze si daval pozor ae mne sa zda ze trosku do mna kvapol vies kvoli tomu mu neverim

ktore
16. aug 2012

@petra8351 pravdaze mu mohlo uniknut.ma 33 rokov a uz tolko musi vediet.kolko pripadov je ze zena otehotnie acuduju sa lebo si davali pozor.ano su take tabletky co sa davaju po pohlavnom styku.ale treba na to mylsiet urcite skvor.aj pred sexom su take tabletky ktore nicia spermie,test ti naozaj ziadny neukaze tehotenstvo uz po 5 dni to su reklamne tahy.mne ukazal mamatest po 9 dni sa mi zda.a som mala test co som si robila o den neskvor a bol to vraj do 5 dni po oplodneni.neukazal ziadnu ciarku.nerizkuj ak nemam trvali vztah davaj si tabletky pred sexom alebo antikoncepciu.nemozes nikdy verit v to ze si da niekto pozor.aj ked si da pozor aj tak tam unikne sem tam semeno.to ti vravim z vlastnej skusenosti a urcite aj ine skusenejsie baby.

petra8351
16. aug 2012

@ktore tak co mam teraz robit porad

petra8351
16. aug 2012

@ktore mozem si uz robit test ukaze mi nieco alebo pockat este do pondelka

ktore
16. aug 2012

@petra8351 kedy si mala presne kramy?

petra8351
16. aug 2012

tak zacali mi 24 a koncili 30 jula

petra8351
16. aug 2012

@ktore tak zacali mi 24 a koncili 30

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre