Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

vyzkumnice
3. dec 2012

@zuziklc29 mne sa po porode prejavuje ovu horsie ako menzes, bolesti v podbrusku, niekedy aj hlava, trva to tak 1-2 dni. Od gyn. to je vyborna sprava! To je v poriadku, lebo od menstruacie folikul (domcek na vajicko) iba rastie a rastie, kym nepraskne (tomu sa hovori ovulacia)., co moze byt kludne uz na 12. den 🙂 Ako pisem vyssie, spermie v idealnom prip. vnutri preziju az 5 dni, takze skusaj, skusaj! Neviem presne, co obnasa PCO, ale to, co pises, by nemalo ovplyvnit normalnu pracu hormnov a teda aj prejavy plodnosti- ak hlien je pekne tahavy, niet na co cakat 🙂 Opisala by som aj teplotne prejavy, ale ak nemas specialny teplomer, nemusis to vobec namerat.

zuziklc29
3. dec 2012

@vyzkumnice ja som si nepozerala hlien ak ti mam povedat pravdu . . . .a meraal som si ale lekar mi povedal ze mne je to zbytocne nakolko uzivam hormony . . .duphaston a clostyl.a vtedy ta teplota automaticky stupne . . . . . . .od piatku mam citlive bradavky na dotyk ako keby ma dobili,boli ma spodok brucha ako keby mala prist mrcha a asi som prechladnuta lebo chodim stale cikat . . . . .a ladviny cize krize ma bolia . . . .som prechladnuta alebo ja neviem uz co je so mnou

vyzkumnice
3. dec 2012

takze si liecena hormonmi, je to o.i. podpora ovu, potazmo podpora uhniezdenia oplod. vajicka. OK, tak tu mozu byt hlieny aj teploty chaoticke, spoliehaj na to, co povie gyn. o velkosti folikulu a pravdepodobnom dnu ovu. Stale plati, ze spermie vydrzaju cakat (hlavne v kvalitnom hlienu), kym sa vajicko neuvolni (ak je muz normalne plodny). . To, co citis po tele moze byt aj nachlad., aj ovulka, ale aj reakcia na hormony... Babo rad 🙂 Asi by som si ten hlien sledovala, aspon ci su pocas cyklu nejake zmeny. Drzim palce, daj vediet 😉

vyzkumnice
3. dec 2012

@zuziklc29 ...a clovek este vymysla, ci vtedy a vtedy, aby bol chlapcek, alebo inokedy, aby ze dievca 🙂 tym si robim srandu zo seba a manzela... Vidim, ze su ludia s uplne inymi problemami...

jujlucka
3. dec 2012

@vyzkumnice nooo co sa tyka toho styku, co ti poviem....tak nam fajne islo, ze sa manzelovi nechcelo skoncit skor ehm ehm... 😅 a tu mykozu, hned ako mi skonci mrcha, pojdem za nim...tak drz palce no, lebo uz som oficialna snazilka...

kejkej
3. dec 2012
kejkej
3. dec 2012

neviem ci je to dost dobre vidiet ale snad..... 😉

verciiik
3. dec 2012

@kejkej jde to pěkně blbě vidět, ale přijde mi, že tam toho ducha vidím 🙂

kejkej
3. dec 2012

@verciiik neviem to zmensit ked to je mensie je tp lepsie vidiet,,,,teda aspon dufam ze nemam sen ☹

denisa87
3. dec 2012

@kejkej no ja to tam pekne vidim,gratulujem 😀

verciiik
3. dec 2012

@kejkej tak zkus ještě zítra ráno a budeš moudřejší 🙂

kejkej
3. dec 2012
kejkej
3. dec 2012

myslite ze je tam duch ??????? ja neviem ci uz niesom zmagorenaaaaa

kejkej
3. dec 2012

@denisa87 no dufam ze nie som jedina co ho tam vidi 😎

kejkej
3. dec 2012

v pozadi je plienka nasho steniatka, tak sa nelakajte hihi 😀

zuziklc29
4. dec 2012

@vyzkumnice mne by sa tiez viac pacilo mat syna ale tak nakoniec je jedno co to bude,dolezite je ze to bude zdrave

pa_mi
4. dec 2012

@kejkej podla mna je tam

zuziklc29
4. dec 2012

@kejkej otazka na telo . . . . citila si nejake priznaky alebo si si ho urobila len preto ze ti meskala?

kejkej
4. dec 2012

@zuziklc29 priznaky..... preco??

zuziklc29
4. dec 2012

@kejkej llebo ja by som chcela tiez :ň 😉

vyzkumnice
4. dec 2012

@jujlucka tak si ma pobavila, ze mam raz prijemnu chviku pocas hnusoby vonku 🙂 Tak oficialne drzim palce. My praktikujeme, ako uz je trocha jasne z predchadzajuceho, symptotermalnu metodu, tzn. ze, ked sa este mnozit nechceme, si to proste okolo ovulky odpustime a potom si doprajeme... 😀

zuziklc29
5. dec 2012

@vyzkumnice neboj dam vediet . .veru babo rad . . nevydrzim a urobim test a vysiel negativny . . .ale skoro som si robila takze uz kaslem na to a pockam este tyzden . . . .mna boleli prsia aj pri prvom tehotenstve ktore skoncilo spontannym potratom a potom ked som sa nechtiac predavkovala clostylom lebo lekar mi ho dal a nic nepovedal,a ja blba brala jednu denne 10dni . . . . . .to bolo,prsia ako melony,brucho ako balon a bolesti . . . . .to bolo nieco 😉 som to nejak presvihla . . . . . .

lolipoli
5. dec 2012

ahoj baby, potrebovala by som vasu radu. poslednu MS som dostala 12.11., ovu by som mala mat okolo 24.11. v noci z 23. na 24. som malaprerusovany styk, asi okolo 3 rano, a potom okolo9-10 rano zas. partner medzi tym nebol cikat ani kupat sa, ze by sa to precistilo. no a teraz by som podla mojho pravidelneho 28 dnoveho cyklu mala dostat MS teraz v pondelok10.12., no minuly mesiac som ju dostala uz na 23 DC, tak neviem. takze dnes som okolo 11 DPO, no a od nedele vecera som strasne unavena a mam mierne zvysenu teplotu, a dnes som sa o 5 rano zobudila s nahlym pocitom na zvracanie a strasne sa mi tocila hlava, skoro som odpadla po ceste do kupelky.. potom ma este prehnalo. neviem teda ci si mam tieto priznaky spajat s tehotenstvom, alebo na mna len lezie nejaka viroza.. inak mi tento tyzden vobec nechutia cigarety, normalne fajcim ale teraz mi vyslovene smrdia. od ovu mam nazltly kremovy vytok, co je ale celkom normalne a obcas ma pobolieva podbrusko, co je ale tiez bezne. chcem sa spytat ci je mozne, aby som uz takto skoro mala priznaky? kupila som si dnes ten pino 10kovy test, mozem si ho spravit uz dnes? alebo zajtra rano, alebo pockat?

hadassah
5. dec 2012

@lolipoli no mňa najviac zaujala časť vety " partner medzi tým nebol cikať, že by sa to prečistilo"... 😕 Tomu sa dá ako rozumieť? 😀 Čo sa má prečistiť? Keď sa spermie dostanú do maternice, tak tie najrýchlejšie sa pomerne rýchlo dostanú do vajcovodoch. Ak si myslela, že to, že mu na penise ostal ejakulát, tak sa neboj. Spermie na vzduchu do pár minút zahynú. To či si otehotnela, alebo nie - hold treba počkať. Test je najlepšie spraviť najskôr v deň, kedy mal začať menzes.

petrah3
5. dec 2012

@lolipoli

No my sa s manželom snažíme otehotnieť a mám podobné príznaky ako ty... Ale na test je príliš skoro - najskôr ti ešte vôbec nič neukáže. A aj z prepušovaného sexu môžeš otehotnieť. Takže počkaj do dňa, kedy by si mala dostať krámy, možno nejaké dva dni dlhšie a až potom si urob test - vyber si najcitlivejší 10 miu/ml HCG... Majú ho aj v DM za celkom nízku cenu.

lolipoli
5. dec 2012

@hadassah myslela.som to tak, ze tam pri tom rannom styku mohli zostat tie spermie z vecerneho.. inak do mna neejakuloval.

limettka777
5. dec 2012

Prosím poraďte mi, dnes by som mala dostať menzes, zatiaľ som nedostala, tak som si robila ráno z ranného moču tehotenský test. Výsledok mal byť cca za 1-2 minúty, ale vtedy som tam nevidela nič, ale asi po 10-15 min., som na ňom videla takú slabulinkú čiarku, ducha. Nebolo to úplne čisté, ale slabulinká čiaročka. Ešte nikdy som si nerobila tehu test, tak neviem ako to má byť, čo to má znamenať. Myslíte, že môže ísť o tehotenstvo, alebo je takáto jemná slabá čiarka na každom tehu teste po uplynutí nejakého času, resp. času ktorý píšu v návode?! Ďakujem

monigue333
5. dec 2012

@limettka777 ahoj, zopakuj si ďalší test zajtra s ranným močom, test by sa nemal po 10 min. odčítavať, resp. interpretovať, ale ja som si ich už urobila dosť a tá druhá čiarka tam zaiste nie je ani po troch dňoch, ak nemá byť prečo, takže si ho radšej zopakuj a potom sa možno môžeš tešiť 🙂

limettka777
5. dec 2012

monigue333@ Ďakujem ti za odpoveď, takže ty si nemala žiadneho ducha, resp. žiadny náznak čiarky ani po dlhšom čase po urobení testu, keď si nebola tehotná?! Ja som ho robila teraz prvý krát, tak neviem, čo to má znamenať.

monigue333
5. dec 2012

určite nie a vždy som to riadne skúmala, potom keď som bola tehotná, tak som mala najprv takého "ducha" ako píšeš, slabšiu čiarku a na druhý deň už silnejšiu, podľa vyššej koncentrácie HCG, ktorá je hlavne v rannom moči a s postupujúcim tehotenstvom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre