Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

steinarka
29. júl 2015

@diaem v prvom rade ak ti ms došla už 7 dni po ovulacii, tak moze byt u teba nejaky hormonalny problem s kratkou poovulacnou fazou.. po dalsie - ak by si aj bola tehotna, uz by si mala pekne viditelne ciarky na teste, jedine ak by sa ti omeskala ovulacia, ale kedze pises, ze ta bola 13.7., tak zdrave tehotenstvo to pravdepodobne nebude.. no a ako posledne - tvoje "priznaky" mozu kludne znamenat aj ovulaciu.. niektore zeny maju pocas nej biely vytok..
vela stastia

miriam654
29. júl 2015

Ahojte, nejaka som nesvoja, poradte mi. Minuly rok som poslednu menstruaciu mala 14.7, potom som otehotnela a v aprili sa nam narodila krasna zdrava dcerka, z ktorej sa tesime. Vtedy planovanu svadbu sme presunuli na tento september, nechcela som sa vydavat tehotna, bolo mi zle, bola som slaba a unavena. Tohto roku bola posledna menstruacia 13.7, praktikujeme prerusovany sex, alebo pouzivame pharmatex. V pondelok 27.7 okolo obeda som citila ovulacne bolesti, co by sedelo. O siedmej vecer sme mali sex "naplno", dve hodiny predtym som si zaviedla Pharmatex globulu a ruky som si mydlom umyla naposledy hodinu a pol pred zavedenim (potom som spala). Na intimnych miestach sme sa mydlom umyvali urcite viac ako 4 hodiny pred stykom. Po styku som este asi pol minuty po nom zaviedla zo stresu dalsiu globulu Pharmatexu, nechala rozpustit a az potom som sa umyla len cistou vodou. Napriek tomu mam nervy, ze by som otehotnela, presne v tom istom termine, ako minuly rok, svadba je naplanovana, zaplatena, uz ju presuvat nechcem a ani na babtko dalsie sa necitim. Este mam par hodin na zobratie Escapelle, ale mne tie hormony nerobia dobre, radsej by som nebrala. Aka vysoka je pravdepoeobnost otehotnenia, strasne som sa vystresovala... Ak je nizka, necham to tak a uvidime, ak vysoka, bezim po escapelle. Stale o tom premyslam, ci som ju zaviedla dost hlboko a pod... No... Uvitam vase skusenosti, ci utechu 🙂

steinarka
29. júl 2015

@miriam654 prepac, ale nerozumiem tomu, ze sa milujete naplno, ked vies, ze mas ovulaciu a dieta teraz neplanujes..

miriam654
29. júl 2015

Hm, od toho tu je antikoncepcia, nie? Otázka je, či sa jej dá veriť.

steinarka
29. júl 2015

@miriam654 ak neveris antikoncepcii, tak sa vyhni milovaniu "naplno" pocas plodnych dni, nie?

aber
29. júl 2015

@zuzana256 choď na Google a nezabudni, že ak chceš byť tehotná, nesmieš ísť na ct, lebo je to žiarenie

miriam654
29. júl 2015

achjaj, otázka na jedno, odpoveď o inom. Tak inak; je tá atk, čo som použila, dostatočne spoľahlivá za daných podmienok, máte niekto podobne skúsenosti?

aber
29. júl 2015

@miriam654 ja nie, ale poradím choď buď na Google alebo antikoncepcia, preto ti tu asi nik nepíše, že asi nemá skúsenosti, ja tiež nebudem písať o niečom o čom nemám ani paru

aber
29. júl 2015

@miriam654 ja si tiež myslím, že je nezodpovedné, ak dieťa neplánujete, prečo idete na plno, súhlas so steinarka

lili225
29. júl 2015

@miriam654 ja len viem, že pri akejkoľvek antikoncepcii to nie je na 100 percent

zuzana256
29. júl 2015

@aber ale ak sa liecim na chlamydiu co uz som vyliecena a poslali ma aj na vysetrenia na CT hrudnika a endokrinologiu a kardiologiu tak to nemozem ist teda na to vysetrenie na ct?

miriam654
29. júl 2015

@lili225 - jasné, otázka je, na koľko percent tedá tá, čo som použila je. O tom tá otázka bola.

@aber
@steinarka - baby, cením si vašich názorov, ale neodpovedali na moju otázku, nechajme to teda už tak, pokiaľ nemáme nič k téme.

aber
29. júl 2015

@zuzana256 Zuzka a ty si v takom stave chcela bábätko??????? Toto bola veľmi nezodpovedné, vieš čo by bolo? Buď by si potratila, alebo by bolo choré, tak už máš odpoveď prečo sa ti nedá otehotnieť, najprv sa vylieč a následne urob detox komplet organizmu aby sa ti vyplavili toxíny až potom rozmýšľaj o bábätku, chvalabohu, že si neotehotnela, mala by si následky... Ako ja 😢,ušetrila si jeden život, a samozrejme choď na ct a ja na tvojom mieste by som minimálne 6 mesiacov i nič nepokusala pokiaľ sa chlamydii nezbavís, vieš aký je to bordel? Aj ja som mala viem čo prežívas, berieš ATB a ty si chcela dieťa?????? Sorry ale hlúposť ľudí nepozná hraníc, veľmi som sa nahnevala

aber
29. júl 2015

@miriam654 som ti odpovedala, že preto ti asi nikto nepíše, lebo nemá skúsenosti, a choď do antikoncepcie, tam ti poradia

aber
29. júl 2015

@miriam654 toto je téma či môžem byť tehotná.... Nie koľko percent si chránená, smer antikoncepcia

lili225
29. júl 2015

@miriam654 tak to sa musíš informovať u odborníkov keď to chceš presne

bobussv
1. aug 2015

Baby viem ze to sem nepatri ale verim ze mi pomozete vysli mi testy so stitnou zlazou zvysene s tym ze si yelo vytvara protilatky prpsti stitnej..a ze mam ist na endokrinologiu lenze ma dovolenku triplle vysoel negativny myslite ze ked este pockam s objednanim ze sa nic nestane ?? Dakujem

petraslov
1. aug 2015

@bobussv a ako zvýšené, čo Ti zistili, že máš zvýšenú funkciu či zníženú? Mne v 13tt vyšli výsledky na zvýšenú funkciu ŠŽ, išla som ku endokrinologičke, kde som bola len sledovaná, nebrala som žiadne lieky počas tehu, našťastie, ale každý mesiac som chodila na krv. Podľa mňa to chvíľu počká, kým bude ordinovať (pokiaľ to teda nebude nejako extra dlho).

bobussv
1. aug 2015

No praveze to neviem lebo som mala ignorantsku sestricku u gyn. Ktpru som uZ zmenila a,az od tohoto mesiaca som u noveho kde sa mam objednat tak ti mi hadam povediaen som taka z,toho ze co to je..
@petraslov

petraslov
1. aug 2015

@bobussv mne keď u gynekológa vyšli zlé výsledky, tak ma tak vystresoval, že až. A keď som potom prišla na endokrinológiu, tak doktorka ma upokojila, že netreba robiť hneď paniku, že až keď to oni poriadne vyšetria, o čo vlastne ide, tak až potom treba stresovať, ak by to bolo zlé. No našťastie som mala síce hodnoty dvoch hormónov štítnej žľazy nad normu, ale len mierne. Snáď to bude u Teba v poriadku, držím palčeky a nestresuj sa zbytočne, kým ešte nemusíš. Dokedy má endokrinologička dovolenku?

lemra123
1. aug 2015

Len počas ovulácie ss dá otehotnieť?Keď máme len tie samotnè plodnè dni vtedy sa dá či? 🙂

luta13
1. aug 2015

@lemra123 plodne dni mas, ked je vytok ako vajecne bielko...ak sa v tom case do Teba partner spravi a jeho spermie vydrzia cakat v Tvojom tele zopar dni, kedy Ti nastava ovulacia, tak mas sancu byt tehotna...my sme to tak mali...3 dni pred ovulkou sme sa milovali a zostala som tehotna...spermie preziju v tele zeny aj 72 hodin...pozri si na googli, dozvies sa viac...🙂

petraslov
1. aug 2015

@lemra123 no nie,hocikedy môžeš, aj keď nemáš ovuláciu 😝 Prepáč, ale hlúpa otázka, stačilo si pozrieť v ujovi. Googlovi, aby si sa dozvedela, ako to je. V škole asi sexuálna výchova absentuje a potom to tak vyzerá.

aber
1. aug 2015

@petraslov že ešte reaguje niekto na lemra, čo podľa mňa je len na základke, pýta sa dookola každý mesiac 🌓 to isté, už keď vidím, že zase akú otázku položí, mi stoja chlpy na celom tele... Jej už nik nepomôže ani pán Google

petraslov
1. aug 2015

@aber ja som ju tu prvýkrát teraz zaregistrovala, nečítala som spätne príspevky, takže pre mňa novinka 😉 Ale už budem vedieť nabudúce, dík 🙂

aber
1. aug 2015

@petraslov veď si kukni od 15. Júla, človek jej chce pomôct stále len píše o tom istom, už jej veľa ľudí radilo a podobná je Zuzana 253, ešte horšie blbosti píše

petraslov
1. aug 2015

@aber tak aspoň je tu o zábavu postarané, ale keď je to dookola to isté, tak to už veru prestane baviť a začne liezť na nervy 😕

lilimoni
1. aug 2015

@petraslov jj a ani vtipne to uz nie je, treba radsej necitat 😀

bobussv
1. aug 2015

@petraslov do osmeho..len som tam mala ist dva tyzdne dozadu len som v praci povacsine a neda sa mi.

petraslov
1. aug 2015

@bobussv tak to je o necelý týždeň, to by malo byť v poriadku 😉 ale nechápem, prečo si mešla, aj keď si v práci; čo ťa nechce šéf/šéfka pustiť? Či si sa radšej ani nepýtala? Veď bábätko a jeho/Tvoje zdravie by malo byť prvoradé a v práci nech si chvíľu poradia. Neviem, kedy začína Tvoj endokrinológ ordinovať, ale to je v podstate jedno, lebo najprv aj tak zoberie len krv a keď sú výsledky (čo je tak do týždňa), tak tam ideš zas a výsledky s Tebou rozkonzultuje + Ťa vyšetrí, čiže minimálne na tú krv si mala ísť. Na ňu netreba ísť nalačno, čiže hocikedy v priebehu ordinačných hodín 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre