Od ktorého dňa počítať 1DC pri menzese?

mirip
3. jan 2009

Ahojte, chcem sa spýtať od kedy sa počíta prvý deň cyklu pri menzese keď celý deň nič a sa spustí až večer okolo 21,30 a neskôr? Ako 1DC sa ráta ten deň alebo až ten ďalší? Môj doky hovoril,že prvý deň cyklu je nie od spustenia menzesu ale od vtedy ked sa spustí, teda, že ked sa spustí počas dňa tak je to 1DC ale ked sa spustí až neskôr ako okolo 18-19tej tak prvý deň cyklu je až ten nasledujúci

maaja
3. jan 2009

nooo, ja si DC nepocitam a veru dlho mi trvalo kym som zistila co baby v diskusiach pod DC vlastne myslia 😅 asi si sedim na vedeni 😉

no ale myslim ze ten tvoj gyndos ma asi pravdu, nie ?

mirip
autor
3. jan 2009

no neviem, ked sa to tak vezme dnes som mala len ráno trochu na toaletáku ružové, a celý deň nič a kedže bola chuť tak sme sa s mužom jeden druhému trochu predvečerom venovali a zrejme sme to tam "pošťuchali" a nejak urýchlili nástup menzesu a dnes okolo 21,30 sa spustil, tak ma to akosi zneistilo od kedy počítať menzes teda kedy počítať 1DC

cikyta
3. jan 2009

Mirip.
Mne dr.v care povedal,že 1DC sa počíta ten,ked dostaneš menzes tak doobeda.No a ak to je už poobede a skôr večer,tak je to až druhý den ten 1DC.
(tam sme to tak presne museli mať pri vyšetreniach,tak som sa aj na to pýtala.)

cikyta
3. jan 2009

Tak zajtra máš 1.DC

rosienka
3. jan 2009

ja som tiez minule dostala az o 23h vecer, tak aj v centre mi povedali, ze to uz je druhy den, ale ked dostanem este len poobede, ako vcera asi o 15-16 hod., tak to ratam ako 1.DC.

krpatucka
29. jan 2009

Ako si mam pocitat prvy DC ked mi mrcha zacina spinenim? Az ked sa spusti krv, alebo uz od prveho dna spinenia? 😖

prinzesz
29. jan 2009

aj moj gyno mi to tak povedal, prvy DC je az ten nasledujuci ked sa MS spusti ku veceru, mne sa napr. spustila az poobede a on ako prvy DC ratal az ten den nasledujuci.. takze tak je to 😉

rosienka
29. jan 2009

krpatucka - spinenie sa nerata, az ked sa poriadne spusti krv

krpatucka
29. jan 2009

Dakujem za odpovede 🙂

fomarik
29. jan 2009

😨 ...no fasa ( pardon za výraz). Ja vždy doobeda "špiním" a podvečer- večer sa mi spustí mrcha ale len tak trošku. Ja už aj to počítam ako 1DC.

emjee
30. jan 2009

fonarik to je fuk - ak to pocitas stale rovnako 😉

moncika15
1. feb 2009

ahojte, presne takuto diskusiu som potrebovala 😅
normalny cyklus mam 28 dnovi. na odber som mala ist na 3DC ale mrska nedosla ako mala vo stvrtok (cize na krv som mala ist v piatok), ale az dnes poobede. takze podla mojix prepoctov mi vyxadza ze by som mala ist na krv pondelox alebo podla vas az v utorok? 😕

lauritka
1. feb 2009

podla fertility friend, stranke venovanej symptometralnej metode t.j sledovanie znakov plodnosti ( BT, hlien, krcok) sa za prvy den cyklu povazuje den, ked zacne normalne cervena krv, nie spinenie. spinenie sa rata este do minuleho cyklu. vidno to pekne aj na grafoch, ak zadame MS, tak nam to automaticky hodi novy graf. 🙂
ak MS zacne vecer, alebo neskoro v noci, mozte zaznacit ako 1Dc az nasledujuci den.
tu je to v angl.:

Your chart starts on the first day of your period. This is the first day that you have red flow (not spotting). This is cycle day one. When you enter "menses" on the data entry page, a new chart will be started for you. If you start charting mid-cycle, make sure your chart still reflects cycle day one as the first day of your period so that your cycle statistics will not be skewed. In this case, you can go back and enter "menses" on the date your period started and cycle day one will be that day. If your period arrives in the night or late in the evening, you can record it for the following day.

moncika takze v podstate mozes ist uz v pondelok.

kotatko1232
15. nov 2016

@lauritka ahoj mozem otazocku ohladom cyklu??mam trosku chaos

lauritka
15. nov 2016
kotatko1232
15. nov 2016

@lauritka 1dc sa pocita aj spinenie??lebo tento cyklus mam nejaky divny
1 den spinenie 2 slae krvacanie a potom 3 dni spinenie...vobec sa mi to nespustilo ako stale...ppila som caj alchemilka moze to byt tym??

lauritka
15. nov 2016

@kotatko1232 no prave alchemilka by mala podporit aj hrubku sliznice. 😕 ale počitaj 1dc od toho aspon slabšieho krvacania.

kotatko1232
15. nov 2016

@lauritka lebo uz 2 mesiac mam 34dnovy cyklus

lauritka
15. nov 2016

@kotatko1232 no ale ved to vzdy zalezi ododna ovulacie, aky dlhy bude. nemusis mat vzdy rovnako na den presne 🙂 ovulka sa moze aj posuvat

kotatko1232
15. nov 2016
kotatko1232
15. nov 2016

@lauritka ale tak preco niekto ma MS presne na hodinky ...aj kamoski maju...a aj ja by som si konecne chcela upravit aby dosiel vtedy kedy ma...

lauritka
15. nov 2016

@kotatko1232 ale ved nemusis mat na den presne 🙂 to ni ja nemam. tych par dni je v norme.to su proste hormony. telo sa nemoze spravat ako robot

kotatko1232
15. nov 2016

@lauritka OK DAKUJEM ale dnes strasne citim alebo take tlaky mam v podbrusku a to mi vcera skoncila MS

vikuska2012
3. jan 2017

😇

dzamajka
13. nov 2017

Zdravim...opytam sa teda aj ja...a ktory den mozem povazovat za koniec menstruacie...pretoze krvacam intenzivne tak 4 dni...no a potom uz len spinim...zhruba do 8meho dna..vie niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre