Otehotnenie na konci cyklu? Stalo sa to niektorej?

bobena
28. sep 2007

Ahojte, stalo sa niektorej z vas, ze ste otehotneli na konci cyklu? Mala by som podla PM koncit 7.tyzden a dnes podla sondy som v 5+0.
O 10 dni mam ist na kontrolu, ci babo podrastlo. A pri akomkolvek naznaku bolesti a spinenia mam prist. No, nie velmi povzbudive slova....

Velmi sa bojim,ci nejde o zamlcany potrat. velkost babatka zodpoveda, ako by som otehotnela chvilu pred tym, nez som mala dostat menzes., co sa mi nezda 😒

dakujem

denousek
28. sep 2007

ahoj bobena mas presne to co ja...ja jsem byla na uzv podle ms v 9tt ale rekli mi ze velikostne je to 7tt taky jsem mela strach ale pozdeji se potvrdilo ze jsem otehotnela pozdeji...zkratka OVU si chodi kdy chce.....kdyz mi brali poprve krev 43DC tak se do me dr. dival sondou a nic nevidel a rikal ze uz by to melo byt videt...tak me pak podezrivali na mimodelozni tehu a cela nemocnice pak cekala jak dopadnu 😀 bylo to zajimavy...takze nehaz flintu do žita a tes se na dalsi navstevu u lekare 😉

annika
28. sep 2007

Ahoj, ale môže sa to stať, aj ja som otehotnela pred menzesom.Manžel bol na služobke počas ovuláćie a predtým sme neboli spolu... Takže jedine pred ms.Aj namerané hodnoty na uzv vždy ukazovali menšie honoty o týždeň či dve.Držím ti palce, aby to bolo o.k. aj u teba.

emjee
28. sep 2007

ked si prejdes zopar tem, zistis, ze otehotniet mozes hocikedy - vsetko zavisi od toho, kedy mas ovulaciu, kedy pohl. styk

bobena
autor
28. sep 2007

dakujem. Emjee, nezvladnem preluskat vsetky temy, kde by to bolo spomenute,preto tato otazka.
No, ono aj test sa mi pozitivny ukazal az na 37. den, dovtedy boli negativne. Takze aj to by mohlo byt znamenie, ze?

joka
28. sep 2007

bobenka nebojkaj sa
ja som isla k lekarovi a podla poslednej menzes by som mala byt v 10t a podla sona som bola 6t+3
Drzim palecky

annika
28. sep 2007

Čo sa týka tehotenských testov, tak ja som to robila na 10 deň po termíne ms a nič mi neukazovali! Ja som išla doktorovi s tým, že mám nejaké hormonálne problémy, lebo testy nič neukazujú a ani som necítila nič mimoriadneho...A teraz o 4 týždne ideme rodiť... 😀 😀 😀 😀

hedunecka
28. sep 2007

ja som otehotnela pocas MS alebo tesne po nej..ale lekari vzdy pocitaju tehotko od poslednej MS..a plod je vzdy mladsi lebo vacsinou otehotnies v strede cyklu preto je plod mladsi..ja som ho mala starsi a presne som uz od zaciatku sedela s tt od poslednej MS 😉

megie
28. sep 2007

ono sa to tak aj berie (tie dva týždne medzi MS a otehotnením), že tehotenstvo trvá 40tt (od poslednej MS), ale bábo narodené v termíne má vlastne 38týždnov... 🙂

jankajs
28. sep 2007

Mama mala ukážkový 28 dňový cyklus, tak si s ocinom mysleli (podľa múdrych kníh a dobrých rád), že sa na 27. deň cyklu predsa nemôže nič stať😀 😵 No a na druhý deň už kamoška mrška neprišla 😉

vikvik
29. sep 2007

doktor mi rekl, ze v otehotneni logiku hledat nemam - otehotnela jsem asi 42DC a to mam normalne cykly tak 35dni dlouhe 🙂 uz jsem byla dokonce na krvi, kde samozrejme jeste zadna HCG nebyla, diky tomu jsem pak byla klidna, kdyz se mimis jevil skoro o 3tydny mensi, nez by podle posledni MS mel byt...dneska uz se mimis o tyden predrostl a ma se cile k svetu 🙂 takze mozne je fakt vsechno ;)

kacka.va
29. sep 2007

My otěhotněli taky před MS. Počítala jsem si plodné dny a pak se ukázalo, že to bylo zbytečné, protože jsem měla ovulaci o týden později, než jsem myslela

bobena
autor
29. sep 2007

Dakujem kocky. Ste ma fakt povzbudili!

danca27
1. okt 2007

a my otěhotněli přes prášky a ještě 5 den menses....... 😉 😉 😀

bety79
1. okt 2007

Ahoj, ja to mám zrejme podobné. Keď som bola na ultrazvuku, podľa menzesu som už mala byť v strede 12. týždňa, ale veľkosťou bábätka som bola iba na začiatku 11. týždňa. Aj v tehotenskej knižke mi všetko rátajú podľa prvého ultrazvuku. Termín pôrodu mám ale vypočitaný podľa posledného menzesu. Tak som z toho pekne blbá a poriadne ani neviem v ktorom týždni teda som.

noangel
2. okt 2007

jj i ja jsem otehotnela v den kdy jsem mela dostat MS, takze nic neni nemozne 😉

lienocka1088
18. aug 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať či je možné otehotnieť 3 dni pred menštruáciou. 😨

hhranolka
19. aug 2011

tak ja mam presne o 2 tydny mensi mimi... takze otehotneni bylo tez mnohem pozdeji, nez je klasika 😉 u me je za tim nepravidelna menzes... cyklus cca 36dni(obcas i 22dni,.. ale vetsinou okolo tech 36)

hhranolka
19. aug 2011

@lienocka1088 me odpovida oplodneni 6dni pred predpokladanym terminem menzes

andelka
20. aug 2011

@lienocka1088 určitě to možné je, protože cykly nemusí být 100% pravidelné a ovulka se klidně může opozdit a přijít mnohem později než obvykle. Kdybys v tom cyklu neotěhotněla, tak by i MS tím pádem přišla později. Doba od začátku cyklu do ovulky může být různá, kdežto doba od ovulky do MS bývá u jedné ženy konstantní. Taky mívám ovulku později než se běžně počítá, takže v každém těhotenství jsem hládila pro jistotu pozdější datum MS než byla skutečnost, právě aby mě neděsili tím že je miminko menší. Naštěstí já vím, kdy k ovulce došlo.

hadimrska
14. sep 2011

Ahoj holky, snažíme se o mimi a testuju ovulaci na glukophanových páscích. 12.9. jsem měla dostat menzes, dnes 14, začíná mírné špinění. Ovulaci jsem měla podle testování11.-12.9. Pokud dostanu menzes znamená to, že se to nepodařilo, nebo se oplodněné vajíčko může uhnízdit i při menzes?

fiallinka
14. sep 2011

@hadimrska může se stát, že se embryo uchytí na kousku sliznice, která se i přes ms nevyplaví, ale je z toho prosperující těhu 🙂. Ale ovulace takhle pozdě není úplně normální, máš to tak pokaždé? Jestli jo (a není to třeba 2. ovulace v měsíci, což myslím není vyloučené), tak by to asi chtělo říct doktorovi, protože ta druhá fáze cyklu, kdy by se mělo mimčo uhnízdit, by měla trvat nějakou dobu...

andelka
14. sep 2011

@hadimrska
@fiallinka dvě ovulace v měsíci by být neměly, vzhledem k tomu že jsou potřeba nějaké hladiny hormonů apod. Jakmile k ní jednou dojde, tak se změní všechno a k další už by dojít nemělo.
Je fakt že v ovutestech se až tolik nevyznám, ale je možné, že k ovulce došlo až v době, kdy už měla přijít spíše MS, ale v tom případě by k MS mělo dojít 9-16dní po ovulce. Tudíž by to špinění neměla být MS, to by byla opravdu hodně krátká luteální fáze a svědčilo by to o nedostatečné funkci žlutého tělíska. Druhá fáze, aby se stihlo mimi uhnízdit a nevyplavila ho MS by měla trvat aspoň těch 9dní.
Ještě je normální, že k MS dojde, ale je mnohem slabší a kratší než obvykle a pak se mimi udrží. Taky se může špinit při zahnizďování.

fiallinka
14. sep 2011

@andelka no já bych řekla, že dvě jsou možné, ale naprosto výjimečně 🙂. Dokonce existují (ale to je rarita) dvojčata, kdy jedno je počato cca o 14 dní později než to druhé 🙂, fakt.

Na druhou stranu, jsou holky, které těsně před ms nebo při ní otěhotněly, takže kdo ví, jak to s tím žlutým tělískem je 🙂

andelka
14. sep 2011

@fiallinka jo, to tvrdí kamarádka, nemám důvod nevěřit, ale obecně jsem spíš nevěřící Tomáš. I když samozřejmě výjimky existují všude. Ale stávat by se to nemělo, vzhledem k tomu jak cyklus normálně fuguje.
Žluté tělísko nastupuje až po ovulce, mění se na něj ten folikul. Ale má omezenou životnost, takže délka luteální fáze může být maximálně 16dní a pak by měla přijít MS. A zas je blbý, když má tu životnost moc krátkou.
Těsně před MS se otěhotnět dá, když je posunutá ovulka a dojde k ní až v době, kdy jindy už MS přichází. A při MS otěhotnět taky jde, zvlášť když je třeba delší a slabší a už ke konci ze začíná uvolňovat hlen a ovulka je brzo.

hadimrska
14. sep 2011

@andelka
@fiallinka Já tu ovulaci zkoušela tenhle měsíc poprvé, ale příští měsíc zkusím znovu, stejně musím na gyndu v říjnu, tak to tam proberu. ☹

andelka
14. sep 2011

@hadimrska uvidíš jak to bude dál, jestli normální MS přijde nebo co bude a třeba ten další cyklus bude rozumnější.

hadimrska
14. sep 2011

@andelka Snažíme se 3 měsíc, a ta minulá menzes to jsem špinila skoro pět dní, pak 3 dny menzes a pak ještě tři dny špinění, je to nějaké divné, ale už po bude čtvrt roku co jsem vysadila HA, tak snad se to tělo už umoudří. Malá se nám podařila skoro hned a to bylo hned první měsíc po vysazení HA.

andelka
14. sep 2011

@hadimrska no po třech cyklech by se to mělo upravit, ale někomu to trvá dýl, a to špinění, opožděná ovulka nebo i anovulační cyklus jsou v té době normální ( a kdekdo to má i bez vysazené HA). Držím palce ať se to brzy spraví 🙂

fiallinka
14. sep 2011

@hadimrska jj, to máš asi fakt rozhozené, z toho se žádné závěry moc nevyvodí 🙂

hadimrska
14. sep 2011

@andelka Děkuji moc za podporu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre