Po koľkých dňoch od počatia vie lekár zistiť tehotenstvo?

martinusik91
10. mar 2013

Vie mi niekto poradiť?ďakujem 😉

nibiru
10. mar 2013

asi 2dni po zahniezdeni oplodneneho vajička o par dni na to kontola ci hcg stupa ale tie 3 dni po zahniezdeni to ti ukaže už aj test, ono počatie je jedna vec ale až po zahniezdeni sa produkuke hcg a to trva 7-11 dni ako u koho.

soldi
10. mar 2013

@martinusik91 hcg do 400 jednotiek moze byt sposobene aj inymi faktormi ako tehotenstvo, cize po tuto hodnotu je casto vysledok hcg vyhlaseny ako negativny.
inak ked mas v krvi nad 10 jednotiek a ide to hore, tak mozes v tehotenstvo dufat. ale taku hodnotu Ti ukaze aj test.

presny den od pocatia je individualny, kedze kazdemu rastie hcg inou rychlostou. @nibiru ma pravdu, ze cca 3 dni po uhniezdeni vajicka sa zacne vylucovat hcg do krvi aj do mocu, problem je, ze to uhniezdenie prebieha cca medzi 7-11 dnom po oplodneni.

martinusik91
autor
10. mar 2013

@soldi takže ked mám 18DPO tak by mi to už zistili s krvi či som tehotná?

soldi
10. mar 2013

@martinusik91 18 dpo Ti uz ukaze hocijaky test a jasne, ze aj krv 🙂 to uz by teoreticky mohla byt vidno aj dutinka na sone, aspon mne bola 🙂

martinusik91
autor
10. mar 2013

@soldi no neviem na test sa moc nechcem spoliehat kamoska bola uz v druhom mesiaci a test jej to neukazal.gynekologicka ma dovolenku zajtra idem na krv ku obvodnej tak ju poprosim nech tam hodi nech mi kuknu aj HCG 🙂 boze len nech su rychlo vysledky nech uz viem na com som diki 😉

soldi
10. mar 2013

@martinusik91 test je spolahlivy na 99%. kamoska bud nemala presny cyklus, resp. otehotnela neskor ako si myslela, alebo zle vyhodnotila vysledky.
v druhom mesiaci si uz aj Ty 😉

ak chces rychlo vysledok, zbehni do lekarne, alebo drogerie, kup test, ocikaj a do minuty budes vediet, ci si, alebo nie si 🙂

martinusik91
autor
10. mar 2013

@soldi robila som si tri uz 🙂 vsetky negativne posledny v sobotu rano stale mi to meska uz osmy den a nezvykne mi to meskavat preto mi to nejde do hlavy 😒 a ako naschval ma gyn. mesiac dovolenku ked sa dari tak sa dari ale tak ked hentak pises tak je asi problem niekde inde a tehotna niesom.nie ze by som chcela byt tehotna ale normalne som sklamana stych testov uz som si na to nejako zvykla na tu predstavu 😒 je to zvlastne este aj priznaky som na to mala

soldi
10. mar 2013

@martinusik91 no, priznaky su dost nespolahlive, ja som mala priznaky hadam kazdy cyklus okrem toho tehotenskeho 😀
mohla si mat ovulaciu neskor. alebo mozes patrit medzi 1%zien, ktorym testy neukazu.
alebo si tehotna, ale nie 18 dpo, ale napr. 8 dpo, tak testy este neukazuju.

martinusik91
autor
10. mar 2013

@soldi no ved to 😒 to je moznosti este som vychytala aj tu dovolenku to je stastie 😒 no hadam mi zajtra vezmu tu krv nech viem na com som... do aprila sa mi nechce cakat kym gyn pride z dovolenky chcem si dat prihlasku na vysku a takto neviem co robit 😒 keby som bola tehotna chcem sa naplno venovat babu a nie si to delit medzi skolou ale mam pocit ze niesom a len si prajem aby som bola 😉

soldi
10. mar 2013

@martinusik91 krv by Ti mali zobrat ako samoplatcovi bez problemov, vysledky byvaju do dvoch hodin 🙂
zelam Ti nech to dopadne co najlepsie pre Teba 🙂

martinusik91
autor
10. mar 2013

@soldi no uvidime co to bude 🙂 diki moc 😉

eminka7
11. mar 2013

ahojte 🙂 tiez by ma zaujimalo,
a) kedy je uz mozne zistit tehotenstvo...poslednu ms som mala asi 4 dni- posledny len tak,aby sa nepovedalo s 5 dnovym meskanim. teaz mam mat az koncom mesiaca-zrejme,kedze mi naposleedy meskala,tak neviem teraz kedy presne...ale najskor o dva tyzdne.
b) ake su tie uuuuplne prve priznaky? myslim tak prvy tyzden dva? su uz nejake? ja s bolestivymi prsiami nemam skusenosti ani pred mrchou,teraz tiez nic, brusko trsku pobolievalo, len co ma trapi, ze vcera som mala slabsi jednorazovy hnedo-cerveny ,,vytok"...aj ked po milovani, ale nebolo nicim zvlastne,ako inokedy,takze nejake poskodenie steny kvoli tvrdosti partnera (alebo ako to nazvat 🙂 ) si nemyslim,ze by bolo...acch a do mrchy este cca dva tyzdne a cez vikend oslava,tak sa bojim pit alkohol,ak by nahodou daco bolo....tak neviem ci neni zbytocne teraz uz testovat tento tyzden...pls daky nazor aspon na male urovnanie mysle 😉

gubcikova
11. mar 2013

@soldi
@martinusik91 mne ukázal napr.tehu test až ked som bola v 7tt a dovtedy negatívne.myslela som si že som musela otehotnieť niekedy neskôr a ked som prišla k dr,že mi vyšiel poz.test ostala som riadne v šoku

eminka7
11. mar 2013

@gubcikova hm zaujimave...to je dost dlha doba,na to,aby ti test ukazal spravne...a ms si mala ci ti neprisla?

gubcikova
11. mar 2013

@eminka7 poslednú mrchu som mala 24.4....12.5som si robila test bol neg.,24.5 som si robila test neg.,29.5 som si robila test.neg.,3.6.som si robila neg,8.6 som si urobila a už bol pozitívny.ani dr.tomu nechápal

kacena4
11. mar 2013

@martinusik91 ja osobne som vzdy isla k doky skor ako som mala dostat mrchu (pri planovanom tehu) t.j. cca tyzden po oplodneni, aby mi zistil ci som tehu a vzdy uz bolo vidiet na sone, kedze beriem hormonalne kortikoidy tak som vzdy potrebovala upravit liecbu pocas tehu

martinusik91
autor
11. mar 2013

@gubcikova no ja musim pockat do 18-teho idem menit gynekologicku a ta nova ak ma vezme pride toho osemnasteho.Ale ta nevedomost je hrozna 😒 najradsej by som uz vedela na com som...asi si skusim spravit znovu test 😉

zlaticko122
11. mar 2015

ahojte.....ja som mala ovulaciu minuly tyzden...presne pred tyzdnom....citim to, vzdy ma boli vajecnik.....presne v ten den, par hodin pred ovulaciou som mala nechraneny pohlavny styk s mojim partnerom. Dnes pocitujem pichanie na lavej strane...nie presne kde mam vajecnik trochu viac k strede a nizsie....velmi dufam ze ide o zahniezdenie.....sice babo sme neplanovali, ale partner mi povedal ze mam vynechat uz tabletky, a myslim si ze by to bola prijemna sprava pre nas oboch...pre mna urcite.....velmi dufam ze sa mi babo prave uhniezduje...zhruba by to aj vychadzalo casovo ako som pocitala....

nikolapepo1
25. mar 2015

ahojte chcela by som sa opytat ci je to normalne 13. februara som mala na posledy menštru. robila som si tri testy a vysli mi pozityvne hned na druhy den som bola u lekara a povedal ze zatial nic nevidno ako je to mozne ? a ze o tyzden mam prist zase na kontrolu neviem si to vysvetlit ??? ☹

lilianka12
6. máj 2015

Ahojte babenky
CHcela hy som sa opytat..ze pocas plodnych dni 20.04-25.04.som mala nechraneny sex z manzelom Vcera ked som bola v praci som. Mala bolesti v podbrusku a pocit akoby tvrdlo brucho ,skocila som ku gynekologovi pretoze som sa zlakla a on nevidel na usg nic ale ze jed sa to bude opakovat mam prist na odber krvi. MOZETE MI PORADIT CO TA BOLEST MIHLA ZNAMENAT? dakujem.

matikmatuska
6. máj 2015

Mne doktor povedal tak...ak mi to bude meskat 4 dni mam si spravit test a ak mi vyjde pozitivny, mam sa objednat o 2 tyzdne ze az vtedy to bude vidiet (v pripade ze nam to pocas ovulacie vyslo tak ako sme chceli) 🙂

ladore
6. máj 2015

@nikolapepo1 pretože hcg sa zvyšuje každý druhý-3deň ak si test mala 10tkový alebo 25tkový tak poz. mohol vyjsť ale na sone je vidno dutinku príp. drobca až od výšky hcg 1000 - 1500IU čo je +- 1-2 týždne meškania

babucika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzik924
2. feb 2016

ahojte babi chcem sa spytat s priatelom ta snazime o babo chcem sa spytat ak sme mali pred tyzdnom nechraneny styk neikolko krat za noc a citim sa uz blbo a mwnzes mam od bludu moze ist o tehotenstvo a ak som otehotnela stvrtok piatok a dnes mi bralii krv na hcg je mozne ze bude zvysene dakujem

rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sim1001
21. sep 2020

Ahojte chcela by som sa spýtať že či je to normálne že naposledy som mala menzes 10 augusta a pár dní dozadu som si robila 4 testy a všetky vyšli pozitívne a dnes som išla ku gynekológovi a ten mi povedal že zatial nič nie je vidno žiadne tehotenstvo že mám prísť zasa o týžden... čo si myslíte o tom? Som tehotná?

abcmajacba
14. dec 2020

@martinusik91 nemáte novšie informácie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre