Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

vavrenka
3. apr 2011

@drobcek11 tak som si zaexperimentovala. mam doma ovu testy, jeden som pouzila a vysiel mi pozitivny!!! a ja naozaj, urcite na 100% ovulaciu dnes nemam!!!! 😀 😀 😀

drobcek11
3. apr 2011

@vavrenka no 🙂 vidis ani ja nemam ovu tym som si nastopercent ista 🙂 tak uz len cakat na vhodny den a spravit test ale ja nedokazem cakat ja by som urobila vsety testy co mam hned teraz 😀 a tu druhu ciarku mas silnejsiu alebo taku istu alebo skoro taku istu ako kontrolnu?

vavrenka
3. apr 2011

ja som si ten test urobila pred chvilou - tesim z akeho mocu musi byt. druhu ciarku mam jasne viditelnu, ale slabsiu ako kontrolnu.

vavrenka
3. apr 2011

@drobcek11 neviem, na co som myslela - namiesto slova tesim - som chcela napisat - neviem 😀 t.z. ci, ked chcem zistit tehu,t ak musi byt z ranneho mocu,aalebo moze byt aj z mocu v priebehu dna.

drobcek11
3. apr 2011

@vavrenka 🙂 ach jaaaaj no musim pockat co ine mi ostava 🙂 no to neviem ani ja na co si myslela ale asi na daco pozitivne zjavne 🙂

drobcek11
3. apr 2011

@vavrenka mal by sa robit od desiatej do piatej vecera takze si v limite 😀 no a ja som si robila rano okolo pol desiatej ci ako to bolo trosku skor lebo som uz nemohla vydrzat 🙂

vavrenka
3. apr 2011

@drobcek11 dobre som si zapamatala, MS mas dostat dnes ci zajtra? ci ako?
lebo ak u vas su testy iba c itlivostou od 25, tak to by ti mal vyjst pozitivny tak, tipujem 3 dni po vynechani MS

drobcek11
3. apr 2011

@vavrenka mala som dostat vcera a nic a ani prsia ma nebolia a aj ked mi meskali tak az ked ma zacali boliet prsia som vedela ze kramy dojdu do tyzdna urcite no teraz nic len tlaky mam v nich kde tu ale to je vsetko a boli ma podbrusko nie stale ale tak pichavo a len obcas tak ja neviem uz naozaj a nemam citlivejsie testy len 25ky

drobcek11
3. apr 2011

@vavrenka keby som uz mala dokiho tak by som ihned sla bez vahania ale este nemam najprv sa musim prihlasit u obvodnho az potom k zenskemu.a nechcem traposit kym si nie som na istom ze ci ano alebo nie,tak radsej pockam no ak do tyzdna nepride ms tak budem nutena ist a zhanat doktora lebo to neni sranda 🙂 a pravdaze testnem urcite lebo uz nevydrziiim cakat 🙂mam este tri ovulacne a tri tehu testy tak skusim aj ten ovu ci bude zajtra opat silnejsi alebo nie a mozno aj tehu test ako sa poznam nevydrzim to urcite 😀

drobcek11
4. apr 2011

@vavrenka ahoj tak ja som to dnes nevydrzala a musela som kupit digitalny tehu test ale ma ide porazit lebo mi vyhodil eror takzee ani si nevies predstavit ako sa citim asi..dalsi ovu test pozitivny tak ja uz neviem vobec, som sa rozhodla ze idem cakat na mrchu a ak nepride do konca tyzdna tak urobim test ale az cez vikend lebo sa nechcem zbytocne tryznit uz aj mojmu drahemu idem na nervy s tymi testami...ale citim sa tak hrozne ked mi na digi vybehlo eror do certa este ze tam boli dva sice som za to vysolila pekne peniaze tak aj pre to ma to stveeee 😒 no pockam tyzden a uvidim potom ti dam urcite vediet co a ako, ani si nevies predstavit ako sa citim normalne by som sa potrebovala vyplakat ale necham to na cas cas ukaze aj ked to cakanie bude strasneee dlheeeeeeeee 😀

vavrenka
4. apr 2011

@drobcek11 tak to je na figu! co si spravila zle, ze ti vypisal chybu? 😠
no, drz sa velmi, som zvedava, ci do vikendu vydrzis 😉 a daj urci te vediet.. chlapi az tak tymto veciam nerozumeju, oni maju citlive miesta inde, poznam to s mojim drahym, ked som vyvadzala s testami, ako tomu zufalo nerozumel a mal toho po krk. lenze zena to inak vnima, ked nevie, co sa deje v jej telel a sjej telom a este v zenskej oblasti... 😉
ja som bola jak maniak. tak som sa bala, ze potratim, ze som sa na zaciatku testovala denne (a to uz som mala pozit. tehu test!!!) a potom DVA KRAT denne!! a potom som si povedala STOP a doplo mi, ze asi som fakt tehotna a ze mozno tentokrat o to nepridem.. ale fakt jak zavislacka na testoch som sa spravala... 😀

jania023
4. apr 2011

@drobcek11 ahoj chod do lekarne vymenit test..ja som mala clearblue a tiez tam bol error volala som na ich oficialnu stranku a poslali mi potom 7 zdarma ako nahradu ale musis udat cislo krabicky

jania023
4. apr 2011

@drobcek11 a ktory si DC??

jania023
4. apr 2011

@drobcek11 inac ked ti ukaze ovu test pozit v tehu tak ti uz ukaze aj tehu test lebo obe reaguju naHCG takze kludne testni uz ti aj tak ukaze..

jania023
4. apr 2011

@vavrenka ked robis ovu test v tehu musi byt POZITIVNY ale riadne druha ciarka bud rovnaka alebo silnejsia...vraj ale ty si tehu tak je to divne ze to mas svetlejsie..no asi famy o ovu testoch nefunguju u vsetkych rovnako 😒

erika0802
5. apr 2011

ahojte chcem sa opytat menzes mi meska 3dni to je nic vcera som si robila test a mala som tam dve ciarky robila som si aj dnes a mam tiez dve ale ta jedna je o nieco slabsia neviete preco?je to tam alebo nie dam aj fotku dakujem za kazdu odpoved

zivika
5. apr 2011

@erika0802 ahoj, slabsia je preto, ze si este len na zaciatku tehotenstva a hladina hcg je este velmi nizka...ja ked som si robila test, ta druha ciarka bola takmer neviditelna, tak sme sa zabavali, ze som trosku tehotna 😀 casom som zistila, ze som tehotna uplne 😀

erika0802
5. apr 2011

@zivika takze je tam moznost ze by som bola tehu? ked vcera bola silnejsia a dnes je slabsia to nevadi alebo si mam este napriklad vo stvrtok urobit testik

zivika
5. apr 2011

@erika0802 ja si myslim, ze je vysoka moznost, ze si tehu, myslim, ze ten rozdiel nehra moc velku ulohu, lebo vsak hladina hormonu moze byt rozna a vzhladom na to, kedy si si tie testy robila...plati, ze rano je najvyssia, takze rano bude aj ciarka silnejsia...podla mna nevyhadzuj peniazky za testiky, skoc doktorovi na krv a budes mat istotu... 🙂

erika0802
5. apr 2011

@zivika no ten s tou silnejsou ciarkou som si robila vcera okolo 11tej doobeda a tu s tou slabsou dnes rano o pol 7 rano 😖 😖 😖 sak jasne pockam este ale asi to nevydrzimmm 😀 😀 😀 😀 dakujem krasne

zivika
5. apr 2011

@erika0802 nemas za co 🙂 drzim palce 🙂 tiez by som nevydrzala...

erika0802
5. apr 2011

@zivika dakujem 🙂 bude to tazke vydrzat... 😀 😀 😀 😀

usjak
5. apr 2011

@erika0802 ak si mala testy s roznou citlivostou aj to mohlo sposobit rozdiel. Alebo ak si pred druhym testovanim vypila viac tekutin, moc mohol byt viac rozriedeny.. inak blahozelam 🙂

erika0802
5. apr 2011

@usjak testy su rovnake dokonca z jednej krabicky ale mohla by byt aj pricina tym ze pri tom prvom som brala moc na zaciatku a ten druhy test som brala stredny prud mocu moze byt aj tym 😒 dakujem 😀

drobcek11
5. apr 2011

@vavrenka neviem ci som ho urobila zle mozno som pouzila
malo mocu ja neviem ale nejdem to uz riesit pockam si do vikendu a uvidime a mozno tam zavolam mozno aj mne poslu dake zdarma hehe 🙂 snazim sa myslet pozitivne 😀

drobcek11
5. apr 2011

@jania023 dakujem za radu🙂 a som 34. den cyklu ak dobre pocitam a mavam tak 31 dnove cykly ale poslednu dobu mi to skace takze sama neviem presne povedat ake dlhe mavam cykly, a radsej pockam do vikendu a dam si pauzu od testov lebo sa asi zblaznim 😀

jania023
5. apr 2011

@drobcek11 Rano zmeraj BT a ked si 18dpo co uz asi budes a teplota bude okolo 37 tak si tehu a uz nemusis ani testovat...ale musis to merat tak ako sa ma hned po prebudeni skor ako vstanes z postele

vavrenka
6. apr 2011

@jania023 tak to je sranda s tym ovu testom.. fakt moze byt druha ciarka aj tmavsia? to sa mi nezda... porovnatelne tmava, to hej...

vavrenka
6. apr 2011

@jania023
@drobcek11
kocky, s tou bazalkou to moze byt aj trosku inak. vlemi zalezi, aku bazalku zvykne mat konkretna zena pocas celeho cyklu. poznam kocky, ktore mali 36,8 a boli tehu, lebo mali celkovo nizsiu bazalnu teplotu. A este je velmi dolezity cas merania BT. Cim neskor merias, tym je vyssia! Ked spis menej ako 6h je nizsia. Ides v noci cikat, alebo si si vecer vypila - teplota moze byt vyssia...Tu na MK je o tom tom cela diskusia, je to velmi zaujimave. A hotove umenie
ale,ak @drobcek budes mat 37 a viac, je tu ista pravdepodobnost, ze si tehu - ale urcite si BT odmeraj tak od 6.30 rano bez vstavania z postele, po aspon 7 hodinovom nepretrzitom spanku...

vavrenka
6. apr 2011

@erika0802 hladina hcg sa zdvojnasobuje v priebehu 48h. Ak si urobis test o dva dni neskor ako ten prvy - za tych istych podmienok ako prvy krat - rovnaky test, rovnaka hodina, rovnaky moc( 😀 ), ciarocka by mala trosku zosilniet.
ale rozhodne, ti vysiel pozitivny tehotensky test , t.z. ze si tehotna!!!! 😉
ked si robis testik hned dva dni po sebe, tak sa tazsie porovnavaju a mozu sposobit buducej mamine trosku stres 😉, skus testnut este dnes alebo zajtra a porovnat s prvym testom, vsak uvidis..
na sono ti este v totmo case nemusi ybt nic vidiet - velmi zalezi od ciltivosti pristroja, tak ak by si nahodou sla k dokimu a on ti povedal, ze nic nevidi, len zvysneu sliznicu maternice, este to nemusi znamenat, ze tehu nie si.
ozvi sa, ako si dopadla. papappa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre