Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

alexandra
9. aug 2006

Ano, je to pravda, ale aj tak je to hrozne.. Nema nam kto pomoct, ja na materskej, neviem ci budeme mat za co kupit babu plienky.. Nechcem na to ani mysliet..

vladimira
9. aug 2006

alex,
nemysli na to, lebo sa zblaznis, porodis predcasne alebo prides o mliecko! a to predsa nechces!! takze klud, ono sa to utrasie...do januara casu dost... 😉 prve mesiace to bude trocha tazsie, ale potom do toho rezimu zapadnete a pojde to...ver mi...

kili
9. aug 2006

Ahojte, nemáte niekdo skúsenosti, že ste si robili tehutest RapiPreg 12-ty deň po ovulácii a bol negatívny a pritom bola tehotná? Je to veľmi citlivý test, ktorý by mohol odhaliť tehotetenstvo už po 5-tom dni. Som z toho dosť zúfalá, pretože naozaj mám pocit, že som tehotná (bolia ma bradavky a pichalo ma v podbružku). Nemohla som si ich vsugerovať, lebo som nevedela, že môžu písť už tak skoro (8 deň) a tiež som nevedela, o príznaku pichaní v podbružku. Naschvál som si o príznakoch nezisťovala nič, aby som si ich nemohla vsugerovať. Tak som z toho dosť zmetená.

alexandra
9. aug 2006

vladka ja viem, snazim sa, ale obcas sa to neda.. najma ked ubdeme musiet zrusit 4D pretoze nemame ani tych 1600 korun 😠

kili nehrozi aby to odhalil tak skoro, su to marketingove kecy. Pocitaj so mnou. Milujete sa. Vajicko je do 2 dni oplodnene. Dalsich 10 dni sa uhniezduje a az POTOM sa zacne tvorit HCG. Teda 12 dni po milovani. Najskor. A niekolko dni treba aby to hcg aj stuplo.

Mne napriklad ten test ukazal pozitivitu az tyzden po vymeskanej MS, pretoze HCG nestupa ako raketa v prvych dnoch, ale pomalsie.

kika21
9. aug 2006

mam to o to tazsie lebo som cely den doma a manzelik stavia krby. Takze cely den nemyslim na nic ine prave sa chystam so sesterkou a s jej detickami Lili a Janickom k doktorke trosku pokasliavaju tak aspon trosku pri nich zabudnem na moje stale myslienky. tak bezim zatial papa 🙂 🙂 🙂

alexandra
9. aug 2006

kika tak sa nejak zamestnaj, zacni sit handrove babiky, alebo malovat na sklo 😕

kili
9. aug 2006

alex, a robila si si testy aj pred tým?

majusa
9. aug 2006

alex, teba sa chcem opýtať... Keď si dostala mrchu aj keď si už bola tehotná, bola to taká normálna, alebo bolo krvácanie slabšie ...

alexandra
9. aug 2006

kili ano, mala som pocit ze by som mohla byt tehotna, tak som si spravila den pred MS, potom po 2 dnoch meskania a oba boli negativne...

majusa uplne normalne, dokonca vcetne tych kuskov vystelky maternice (snad vies co myslim)

majusa
9. aug 2006

alex, viem o čom rozprávaš, ale ešte ma zaujíma BT. Merala si si ju? Ak áno, ako sa menila?

alexandra
9. aug 2006

majusa super 🙂 Nie, zial som si BT nemerala, nestihla som 😔 V tomto je nevesta expertka 😅

kili
9. aug 2006

alex, a ako citlivý bol ten test, ak si to teda ešte pamätáš.

kili
9. aug 2006

ten RapiPreg by mal zachytiť už menej ako 20 mlU/ml.

kili
9. aug 2006

a ešte, boli to testy, ktoré sa dajú použiť ešte pred meškaním MS? (to je strašné, furt ma niečo napadne, čo by som sa spýtala 😅 )

alexandra
9. aug 2006

Bol to Rapi Preg 😉 ´Mne napriklad ten test ukazal pozitivitu az tyzden po vymeskanej MS, pretoze HCG nestupa ako raketa v prvych dnoch, ale pomalsie´

Pouzit ich mozes, ale nemaju moc sancu, pretoze to vajicko sa musi najprv uhniezdit a to moze trvat naozaj aj 10 dni.. Moze aj len 5, ale aj tak. Je to velmi vynimocne. Zbytocne sa teraz stresujes, pockaj na MS? ak nepride tak skus testik a ak nevyjde ani ten, tak dalsi po tyzdni. Je tu vela kociek co im vysiel pozitivny naozaj az po nejakej dobe po vynechani.. A este PS: naozaj to neurychlis, skus mysliet na nieco ine 😉

kili
9. aug 2006

moc si ma potešila. Keď som to totiž povedala priatelovi, že mi višiel negatívny, tak povedal, že teda určite nie som tehotná, keď je na teste napísané že už po 5-tich dňoch tak to je určite pravda. Povedala som mu že to je blbosť ale on si tvrdil svoje. Tak ma večer vytočil 😠 , že som sa musela spýtať na skúsenosti niekoho tehotného 😉 .

nevesta
9. aug 2006

No babule, pridala som vam moj graf do albumov, ked som bola tehu:

kuk: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

alexandra
9. aug 2006

kili pozri s ana to z marketingoveho hladiska - predam test, vyjde negativny po 5 dnoch od oplodnenia, samozrejme zena ma nadalej pocit ze je tehu, tak si za tyzden kupi dalsi, ktory ma mozno uz jemnu ruzovu ciarku, ale chce si to potvrdit a preto si kupi este jeden. Vysledok? 3 predane testy miesto jedneho. Slusne, nie? Len preto, ze na krabicku napisu ze za 5 dni...

kili
9. aug 2006

alex, to je hrozné, veď ja som im už dala 240,- Sk a nič. Ale už tak moc som si ten svoj pocit chcela potvrdiť. Snažíme sa len prvý mesiac, keby to nevyšlo, tak na ten ďalší mesiac už budem určite trpezlivejšia.

kili
9. aug 2006

nevesta: a väčšie by to nebolo? 😅

nevesta
9. aug 2006

napis mi do IP mail, poslem original 😉

alexandra
9. aug 2006

kili presne o to ide, ja som na zaciatku bola presne taka ista, ale potom som bola skusenejsia, aj vdaka radam od bab.. Radsej si za tych 240 sk kup nieco pre babo do vybavicky 😉

kili
9. aug 2006

alex to by mi priateľ dal, keby som kupovala niečo pre bábo, keď ešte neviem, či vôbec môžem mať deti. On je strašný pesimista (pardón realista 😖 - tvrdí on). Raz som chcela pred pár rokmi kúpiť také nádherné pončo pre bábo, bolo ták úžasné a on ma od toho odhovoril. Tak to ľutujem 😢 .

alexandra
9. aug 2006

kili kazdy chlap je taky.. A ked nevyuzijes, tak predas, alebo darujes, no a co...

kili
9. aug 2006

alex, však už druhý krát by som sa nenechala prehovoriť. Ale v tedy som nemala tušenie, že mi to bude ľúto ešte 4 roky po tom.

alexandra
9. aug 2006

kili kym sa nic horsie nestalo 😉 neboj, este sa nanakupujes 😵

dudulienka
9. aug 2006

ahojte.vsetky vas zdravim a zaroven prosim o radu.vcera vecer som si sla robit test.nakvapkala som tam 5-6 kvypiek,a do 4 minut sa mi malo ukazat ci je pozitivny aleno neagatuvny.ale mne sa neukazalo nic a asi az po pol hodinke sa mi ukazala strasne ale fakt strasne bleducka ciarka ze je nagativny.naviem ci mu verit alebo bol chybny.stalo sa vam to uz niekedy? dakujem

kili
9. aug 2006

dudu, asi bol chybný

dudulienka
9. aug 2006

kili vies ale bol to rapi preg ktory je zevraj najlepsi tak preto ta neistota.asi sa zblaznim.a ked pojdem k doktorovi a mu poviem ze som tehotna tak ona ma iba pozri prehmata mi podbrusko a povie ze nie som tehotna.neviem co mam robit.chcela som dalsi test ale priatel je za to ze nech pockam ze uvidime ze za test su zbyrocne vyhodene peniaze,som zufala

alexandra
9. aug 2006

dudulienka bol chybny, alebo si dala malo mocu.. A nebud zufala, toto nie je dovod na zufalost, i ked chapem ze si netrpezliva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre