Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

piacere
6. máj 2011

@veonka mohol, ak by došlo k uhniezdeniu cca na 5-ty dpo... ak sú tieto tvoje "potiaže" z tehotenstva, tak test "niečo" ukáže... ale citlivosť 10 🙂

danulicek
6. máj 2011

@veonka ja som 25 DC a presne mam to iste, co ty. normalne sa neviem dockat na testovanie, len to este nechcem nahlit, aby to nebolo skoro. mozno citlivost 10 uz ukaze, treba skusit ;) ale ja som si povedala, ze este vydrzim. velmi by som sa potesila, keby boli //, no bolo by to tak trochu prekvapenie, kedze sme teraz "upustili" od babatka, pretoze riesime diplomku, statnice a tak dalej. tak drzim palce, nech najdes // 🙂 (a ja by som mohla tiez :D)

petka123123
18. máj 2011

chcem sa vas opytat ked mi takto vyšiel test tak dufam že nie som tehotna lebo tam pozdlž mi tiež ukazalo a ja neviem

elebe
18. máj 2011

@petka123123 to čo ti ukázalo pozdlž to je nič.....ale ak chceš pre pokoj duše si urob za dva dni ešte jeden 😉

katkav
18. máj 2011

@petka123123 ta ciarka by mala byt vedla tej silnej ciarky

petka123123
18. máj 2011

tak čo si myslite je tam len jeda alebo dve čiarky?

petka123123
18. máj 2011

lebo test som si robila včera aj dnes a dneska je už posledy den kedy by som mohla užit tabletku proti otehotneniu....tak neviem lebo včera sa mi strašne krutila hlava tak hned som zpanikarila..tak ja važne neviem

irriss
18. máj 2011

@petka123123 Ja mam asi chybu na svem prijimaci ale ja tam proste nic nevidim. Bud je to PC nebo moje oci a vek 😉
At se snazim uz aspon hodinu tam neco najit, nevidim nic. Kolikrat zalezi i "na nas", co tam chceme videt a jestli vubec chceme neco videt 😉
Kdyz jsem touzila po miminku, tak se mi plizily oci, ze jsem tam tu carku videla nekolikrat, ale jednalo se o "opilost z touhy" a trvalo to hoooodne dlouho... 😒
p.s. skoc do lekarny a udelej si novy test a nam novou fotku. 🙂

irriss
18. máj 2011

@petka123123 kde mas ten dnesni test? Co se tam objevilo?
Vis, ja nemam zkusenosti s pilulkou, ale zkus obratit diskusi, jestli a co se stane, pokud se pilulka pouzije, kdyz....

Ale prijde mi, ze nic, kdyz tehotna byt nechces, to bys o pilulce neuvazovala...tak proc sis tu pilulku nevzala hned? Jej, promin, nejak prestavam chapat...proc se trapis testem, kdyz byt tehotna nechces?Asi jsem se do toho zamotala, promin... 😢

petka123123
18. máj 2011

@irriss nie ja sa trapim či nahodou nie som tehotna lebo nechcem byt tehotna a neviem či ten test je spravny...tak neviem čo mam robit

petka123123
18. máj 2011

@petka123123 toto je ten druhy test včera čo som si robila ta tiež takto isto vyzeral

irriss
18. máj 2011

@petka123123 Dobre, tak jsme si vyjasnily, ze NECHCES byt tehotna. Opakuju, nemam zkusenost s pilulkou, nevim jak funguje, nevim nic o casovych terminech (kdy ji vzit)...ale nerozumim tomuto:
Proc sis tu pilulku nevzala hned, kdyz NECHCES byt tehotna...proc cekas na posledni den (jak pises ty sama, dnes je posledni den)...budes se zas nervovat, jestli posledni den byl dnes, nebo jestli nahodou nebyl vcera...
Zkus mi jeste vice priblilzit situaci, dik 😉 Hlavne bud v klidu, nic nevyresis stresem, naopak si pritizis!Nadechni se a napis mi.Jsem tu

irriss
18. máj 2011

@petka123123 Zkoumala jsem tu ted tu fotku s kamaradkou /sousedkou, schvalne jsem ji k tomu zavolala...Tak si mysli, ze tam carka JE. Respektive zatim takovy nadech carky, zrejme jeste malo videt, protoze je to pocinajici tehotenstvi a latka zatim nereaguje naplno

petka123123
18. máj 2011

@irriss no proste ja som mala bezpečny sex ale včera sa mi strašne krutila hlava a to ma vylakalo či nahodou nie som tehotna tak som si urobila test a neviem

irriss
18. máj 2011

@petka123123 Ja mam prvni dite z bezpecneho sexu....jenze se stala "nehoda-nahoda" prezervativu "uletla hlava"... 😉

Jaky mas na mysli bezpecny sex, jestli chces, odpovez, pokud ne, chapu...
a)prezervativ
b)prerusovany...
c)
d) 😉

petka123123
18. máj 2011

@irriss s prezervativom

irriss
18. máj 2011

@petka123123
Mrkni sem na tyto stranky:
http://www.sexus.cz/navod-k-pouziti-kondomu

Zkus zhodnotit stranky s Tvoji realitou.
p.s. Kdy doslo k milovani??

petka123123
18. máj 2011

@irriss pred dvomi dnami

irriss
18. máj 2011

@petka123123
Pripadne tehotenstvi nezjistis po dvou dnech od milovani 😲
Pokud jsi tehotna, tak to bude z predesleho milovani.
Jsi jeste mladicka, vid? Dneska ses zaregistrovala a mas trapeni a nevis, co s tim, ze? Mas nekoho spolehliveho ve Tvem okoli? Nejlepsi by byla maminka, i kdyz vim, ze casto je to ten posledni clovicek,kteremu se sverit. Ale casto je to ten prvni clovicek, ktery nam pomuze se vzpamatovat a postavit na nohy tak, abychom mohli jit a videt dal...

petka123123
18. máj 2011

@irriss ale tak test by mal ukazat či som tehotna alebo nie?

irriss
18. máj 2011

@petka123123
po dvou dnech ne..pokud tam ta carka je, bude to znamenat tehotenstvi z predesleho milovani! Nebude to odpovidat tehotenstvi z teto nedele/pondeli 😉

!!! Ja opravdu nevim, jak funguje tabletka, nevim, jestli se pilulkou ublizi pocinajicimu "vetsimu" tehotenstvi...zvaz dobre VSECHNO a ne sama! Zajdi si k nejblizsimu gynekologovi a povez mu Tve trapeni, nevim kolik Ti je, jak daleko jsi se svym partnerem, zda mas vek na miminko, zda jde jen o prvotni strach a uvnitr Tveho "ja" si miminko prejes...nez udelas nejakou zivotni chybu, sver se nekomu!!!V kazdem pripade nezapomen se rozdelit o zkusenost se svym partnerem, i on si zaslouzi mit svuj nazor.Nepodcenuj nic, i kdyz si myslis, ze se Ti bori svet, muze to byt jen pocatek krasne cesty k miminku a ke spolecnemu zivotu s nekym, koho milujes a on Tebe. Pokud se bojis reakce ostatnich, zkus se venovat pri rozhodovani jen Tvym pocitum (a partnera)..vsechno ostatni nech stranou, abys nelitovala a abys jednou nedavala pricinu ostatnim. Je to na Tobe...a ted.

petka123123
18. máj 2011

@irriss z predchadzajuceho to nemôže byt lebo som mala potom menštruaciu takže to neni možne...moj partner to vie a obydvaja si myslime že nie sme ešte pripraveny na dieta ešte je skoro

piacere
18. máj 2011

@petka123123 ak sa vajíčko oplodní (u teba predpokladajme, že pred dvoma dňami), tak mu potom trvá cca 7-10 dní (u každej ženy je to iné), kým doputuje do maternice, v tej sa uhniezdi a až POTOM začne produkovať hormón hcg, ktorý zachytávajú tehotenské testy a na základe ktorého ti test môže ukázať tehotenstvo. Takže určite ti nemôže vyjsť pozitívny test dva dni po prípadnom oplodnení. 😉

petka123123
18. máj 2011

@piacere no len pre mna to je neistota lebo to už potom bude pozde

irriss
18. máj 2011

@petka123123
Ale mozna, ze uz je "pozde", protoze test je zrejme pozitivni (viz fotka), ale ne od teto nedele. Menstruace neni jako menstruace a muze se dostavit na pocatku tehotenstvi!menses nevylucuje tehotenstvi tak radikalnim zpusobem, jak si myslis. 😢
Jsou i vyjimky,...
Dojdi si k lekari, pokud jsi tehotna, bude to starsi tehotenstvi a jen lekar Ti pomuze se rozhodnout v dalsim a hlavne spravnem postupu. Jeste mas nekolik variant na rozhodnuti..

p.s. Pouzij pilulku az po porade s lekarem, nevim, jestli muze ublizit moznemu "starsimu tehotenstvi"a Tvuj nazor na tehotenstvi se muze zmenit z minuty na minutu ...Bud opatrna, nepospichej a pokud jsi uz tehotna dele, gynekolog to pozna..

piacere
18. máj 2011

@irriss o ktorej fotke hovoríš? Lebo ak o tej tu hore, tak na nej nič pozitívne nevidím 😕 A ak by šlo o tehotenstvo z predchádzajúceho cyklu, tak to už by bol test sakramentsky pozitívny 😀

@petka123123 kedy si mala posledný menzes? Myslím prvý deň posledného menzesu...

irriss
18. máj 2011

@piacere
Take jsem ji puvodne dnes rano psala, ze na ni nic nevidim, ale pak mne zblbla nase sousedka, ktera zase vidi... 😠

to je z rana zprava ode mne: 😀
Ja mam asi chybu na svem prijimaci ale ja tam proste nic nevidim. Bud je to PC nebo moje oci a vek
At se snazim uz aspon hodinu tam neco najit, nevidim nic. Kolikrat zalezi i "na nas", co tam chceme videt a jestli vubec chceme neco videt
Kdyz jsem touzila po miminku, tak se mi plizily oci, ze jsem tam tu carku videla nekolikrat, ale jednalo se o "opilost z touhy" a trvalo to hoooodne dlouho...
p.s. skoc do lekarny a udelej si novy test a nam novou fotku.

irriss
18. máj 2011

@piacere

z predesleho cyklu nebo i z tohoto, ale ne z nedele...(nevim, jak casto se miluji a milovali) ja jsem z tech, ktere jsou vzdy "ve vsem" vyjimkou, proto se nerada divam na pravidla a terminy jako na Jistotu 😒

piacere
18. máj 2011

@irriss nič tam nie je 😉 ak by malo dôjsť k tehotenstvu zo sexu spred dvoch dní, tak test nemôže byť pozitívny... ak by bola tehotná z predchádzajúceho mesiaca, už by tam bola diaľnica ako z KE do BA... logika proste nepustí... PO MENZESE (ak sa jedná o tehotenstvo s menzesom v prvých mesiacoch) je HCG už natoľko vysoké, že test musí byť pozitívny....

@petka123123 ak sa ti na teste na živo zdá, že je tam náznak // čiarky, tak buď si tehotná zo skoršieho sexu, nie pred dvoma dňami 😕 (aj keď pravdepodobnosť, že otehotnieš s kondómom, ktorý nepraskol je možno 1%)... alebo je to iba kanálik druhej čiarky, ktorý sa pri schnutí testu objavuje, a teda test pozitívny nie je....

apropo.. neviem, kde čakáš druhú čiarku 😀 , ale takto má vyzerať pozitívny test:

petka123123
18. máj 2011

@piacere pred dvoma týždnami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre