Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

pinkbaby3
21. júl 2011

Ahojte chcela by som sa opitat,s priatelom sme mali pohlavny styk den po menstruacii,je tam nejaka sanca na otehotnenie??dopredu dakujem :D

pinkbaby3
21. júl 2011

😕 a tehotensky test je najlepsie kedy vykonat??po tyzdni albo mam radsej ece pockat??dakujem 🙂

jananis
22. júl 2011

@adrioska včera 5. den špinenia test negat. takže asi nič... tak budúci mesiac...len mi to nejde do hlavy, lebo sme sa snažili počas plodných dni

barbyes
22. júl 2011

@pinkbaby3 každému rastie hodnota HCG v tehotenstve inak čiže je to indiduálne, mne test tehu napr. potvrdil už 4 dni pred očakávaným menzesom, ale pri prvom som bola napr. už v nejakom 5 týždni, pomaly týždeň po vynechaní menzesu(teda nevynechaní, normálne sa dostavil) a test bol negatívny 😉 ale ideálne je počkať aspoň deň po plánovanom menzese...
@jananis ahoj, to že ste sa snažili počas plodných dní neznamená, že hneď otehotnieš, niektoré páry sa snažia aj rok kým sa im podarí, tým Ťa nechcem vystrašiť len aby si sa nad tým nečudovala 🙂 a to že špiníš, ani negat. test ešte nemusia znamenať neúspech, ako som písala vyššie mne pri dcérke napr. normálne prišiel menzes a test bol tiež negatívny a to som už bola v nejakom 5 týždni 😅

adrioska
22. júl 2011

@jananis nechcem Ti davat plane nadeje, ale to, ze mas len spinenie, moze znamenat, ze si tehu. Ja som mala normalny menzes, ale Ty len 2 dni a potom uz len spinenie, tak...ale nechcem Ti davat zbytocne nadeje, len lekar Ti to potvrdi...a ake testy si robis? Skus si kupit take s citlivostou 10 napr. Mamatest 10, tam staci menej HCG, aby ti urcilo tehotenstvo. Lebo tie 20-kove a 25-kove su take, ze tam je dobre pockat, kym meska menzes viac dni, napr. tyzden, aby Ti ukazalo dve ciarocky...drzim palce 😉

jananis
22. júl 2011

@adrioska diki..čo ja viem, ja som som to už tak zobrala že nie som tehu... robila som test nejaky na A... 25-ka.. dnes ráno bol negat... tak počkam a uvidím..ved onedlho prídu zase plodne dni 🙂

nina33
22. júl 2011

Mam otazocku.....minuly mesiac som brala parledor bo som mala zvyseny prolaktin (teraz uz parledor neberem bo vysledky som mala v poriadku).....poslednu mrchu som mala 14. juna.....dnes je uz 38 den cyklu a mrcha nikde....inak mavam cyklus tak 25-30 dni....dnes som robila test ( nie z ranneho mocu) a bol neg. myslite ze som testovala skoro a aj napriek tomu neg. testu by som mohla byt tehu??

momamo
25. júl 2011

@adrioska ahoj chcela by som sa ta opytat co to znamena pri tehu testoch 20-kove a 25-kove ako si napisala...??? dakujem

cuculik1
25. júl 2011

@momamo cim je cislo nizsie, tym je test citlivejsi..... najnizsie na trhu su 10.

vierka0
25. júl 2011

@momamo znamena to, kolko jednotiek hcg v mililitri moci zachyti ten test..cim je cislo vacsie, tym vyssia koncentracia hcg musi byt, aby ho test zachytil, preto najcitlivejsi test je ten s najnizsim cislom - u nas 10tka

adrioska
25. júl 2011

@momamo dievcata predo mnou odpovedali, tak ja uz nemusim... 😉

momamo
26. júl 2011

@cuculik1 dakujem ..🙂)

momamo
26. júl 2011

@vierka0 dakujem ..🙂)

nina33
27. júl 2011

v pondelok som bola u doktorky...vravela ze tehotenstvo tam nevidi ale ze ani maternica nevyzera na to ze by som mala dostat mrchu....tak teraz neviem.....ze by to mohlo byt aj tehotenstvo ale vo velmi skorom stadiu...tak teraz len cakaat zasa.....sa uz zblaznim z tolkeho cakania ☹

ivetta1982
27. júl 2011

@nina33 ja som bola u lekara vo stvrtok minuly tyzden a pichol mi vyvolavacku a musis mat aj zväcsenu maternicu na to aby si mohla byt tehotna v piatok idem na kontrolu tak uvidim co mi povie lebo dodnes som menstruaciu nedostala

nina33
27. júl 2011

@ivetta1982 no nevravela ci je zvacsena alebo nie...len ze nevyzera ako pred mrchou....ja mam ist zasa 4teho...teda ak nedojde mrcha

marikac
29. júl 2011

ahoj, ostalo mi par tehu testov, citlivost 10 miu....one step, ak by mal niekto zaujem (aj ovulacne)

momamo
4. aug 2011

Ahojte chcela by som sa opytat ohladom testu mamatest....Ktory si mam kupit??Ten 10,20,25..??? nevyznam sa v tom dajkujem!!!

adrioska
4. aug 2011

@momamo ten 10-kovy, ten je najcitlivejsi... 🙂

kraskanz1
4. aug 2011

ahojte ja som robila tehu test vcera a mala som ho negativny som 26DC ale neviem kedy bola ovu tek neviem ci je este skoro ale som neni tehu ale citim sa divne a nieco mi vravy ze tehu som ale neviem no ....test bol 10tkovy... 😒

adrioska
4. aug 2011

@kraskanz1este to nevzdavaj, asi bolo este skoro na tehu test, skus napr. o 3 dni alebo ked Ti bude meskat... 😉

kraskanz1
5. aug 2011

@adrioska neviem moja uz ma presli aj vseliake tehu priznaky sem tam zaboli podbrusko no uvidim v kazdom pripade testnem az ked bude meskat mrcha... 😎

aalickaa
16. aug 2011

Ahojte, potrebujem poradiť. Asi pol roka beriem antikoncepciu, stalo sa mi, že som bola na chate a jednu som zobrať zabudla, ale nevšimla som si to a na druhý deň (piatok) som teda zjedla tabletku (stvrtok), v sobotu som zjedla tabletku piatok a neviem ako dlho som to tak jedla, zistila som to az ked som prisla domov z chaty. Medzitym som mala s priatelom pohlavny styk. Je mozne aby som bola tehotna? vopred dakujem

mima1983
20. aug 2011

@aalickaa podla mna, velmi málo pravdepodobne aby si bola tehotna...

lussinkaaa
25. aug 2011

ahojte baby, mate niektora skusenosti s testami ONE STEP?

bubbble
26. aug 2011

caute baby, robila som dnes taky pokus 🙂 🙂 tak sa chcem spytat..
skusali ste niektora pouzit uz pouzity tehotensky test? lebo ja som to dnes urobila (povodne bol negativny), a po tomto druhom pouziti mi zrazu vybehla druha ciarka..normalne, za chvilu po namoceni.. bola taka slaba, no vybehla len na chvilu, a kym som hladala fotak aby som si to objektivne pozrela na monitore 😀 tak sa stratila.. ja som nejako ani nemala podozrenie na tehotenstvo, vylozene som si ho robila len tak, ze co to spravi. 😀 a zrazu toto.
ja som o tom citala, ze tie testy sa nemaju dva krat pouzivat kvoli tomu ze na prvy krat sa spotrebuje aj farbivo aj antigen ktory detekuje HCG, preto vraj isto neukaze pozitivny, lebo nema z coho. tak som si povedala ze to skusim a prekvapilo ma to.. myslite, ze tam mohlo este trochu tych latok ostat a preto mi to tak ukazalo, alebo to len presiaklo alebo co..?

hlavne by ma teda zaujimalo, ci ste to uz niektora skusali - pouzit to dva krat, a s akym vysledkom. 🙂

margitka22
4. sep 2011

zdravim vas vsetkych...som tu nova a neviem ako to tu chodi ale potrebovala by som poradit...uz mesiac mi meska menstruacia zacinam mat tehotenske priznaky ale testy su stale negativne co mam robit? ☹

veji
4. sep 2011

@margitka22 a ake su to priznaky?

bettypo
4. sep 2011

@bubbble fíha tak o tom som ešte nepočula. Každopádne aj keď sa to stane na normálnom nepoužitom teste, tak by som to nerátala ako pozitívny výsledok. Skús si urobiť nový o 2 dni. Sama som zvedavá, čo tam bude.
@margitka22 najlepšie bude navštíviť lekára. Testy ukazujú aj úplne minimálne hcg 😒

evitaa777
8. sep 2011

maminky,po kolkych dnoch od oplodnenia si mozem urobit testik..som velmi nedockava 🙂 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre