Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

evikaba
3. dec 2011

@manamani1 ahojky, ja som tiez mala ovulku 19 a aj krasny vecer s polovickou a tak tiez cakam mrchu ,ale zatial meska 1 den.Sice som s uz spravila 4 testik a aj dnes a stale negativ.Ale priznaky tehotenske mam.Drzim ti palcekyyy

manamani1
3. dec 2011

@evikaba juuuj, a ktory DC si? Tak je Tebe taktiez drzim palceky. Ja v pondelok idem gynekologovi, tak, či tak....

evikaba
3. dec 2011

27-28 a ty ?---ako dlho ti meskaju

elizabeth453
9. dec 2011

ahojte..idem si k vam pre radu..moze dr. vydiet 2tyzdnove tehotenstvo...🙂 vcera som bola u dr. koli slabemu hnedo.ruzovemu vytoku . som v strede cyklu. dr. povedal, ze som uplne v poriadku, nic "cudne " nevydi. vsetko je takej velkosti ako ma byt. ja mam ale stale taky pocit , akoby som bola tehotna...neviem sice preco, nic ma neboli/len krize/ a kazdy den musim kysle uhorky / a ja ipredtyms som ich nemusela/...alebo je to len moj pocit, pretoze by som ccela dalsie babo? dakuejm

cecil36
9. dec 2011

@elizabeth453 ked si v strede cyklu nemozes byt 2 tyzdne tehotnna, nie? 1. ak nahodou by si bola z tych co maju slabu ms aj v tehu, to by uz bol vyssi tyzden tehu a dr. by ho samozrejme videl. 2. Slabo hnedy vytok moze byt sposobeny ovulaciou, co by sedelo na to, ze si v strede cyklu. 3. Ak by si niekedy v buducnosti chcela vediet ci 2tt tehu je vidiet na uzv, tak nie nie je. 4. Tie tvoje pocity, ze si tehu su sposobene psychikou a nahovaranim si daneho stavu- teda toho, ze chces byt tehu. 5. Skus trochu postudovat info o ms, ovulaci a podobnych veciach 😀

elizabeth453
9. dec 2011

skusim podrobnejsie...lebo ako citam , co som pisala. 😖 takze k oplodnenie mohlo dojst 28.11. je mozne uz teraz zistit tehotenstvo? ovulka to nebola

nikinka1111
9. dec 2011

@cecil36 chcel by som ti trochu oponovať že 2tt tehotenstvo nevidno na ultrazvuku. je viditelné ja som bola u dokiho v stredu, ms mi meškala 2.deň a videl gestačný vačok v maternici. a ovu som mala cca 20,11

piacere
9. dec 2011

@nikinka1111 ale to nie je 2tt, ale štvrtý, ak ideš na sono v čase termínu mrchy 😉
@elizabeth453 jasne napísala, že je v strede cyklu, teda 2tt ona myslí ako 2týždne po predchádzajúcom menzese.... Ak by si bola tehotná, tak jedine z predchádzajúceho cyklu a to už bolo vidno na utz nielen vačok, ale aj plod 😉
Ak teraz lekár nevidel nič na utz, tak je to jasné... ale ak ti ani to nestačí, tak si urob test....

nikinka1111
9. dec 2011

@piacere ale nie 4tt od oplodnenia. skutočné tehotenstvo trvá len 2tt keďže presne viem kedy som mala ovu. aj doki mi to tak potvrdil. a nie je pravidlo že ovu musí byť v strede cyklu.

piacere
9. dec 2011

@nikinka1111 ja viem, ale tehotenstvo sa počíta od prvého dňa poslednej menštruácie... viem, že tehotenstvo v čase termínu mrchy trvá len druhý týždeň, ale všade máš napísané, že je to už štvrtý... ale nenaťahujme sa na nesmrteľnosti chrústa...

len som napísala tak, ako som to pochopila z jej slov... v strede cyklu znamená, že je dva týždne od mrchy... je jasné, že pokiaľ nie je tehotná z predchádzajúceho cyklu, tak nie je možné, aby už bolo vidieť tehotenstvo... musela by mať ovuláciu počas mrchy... jedine... Ale aj lekár jej potvrdil, že v maternici nie je žiadna zmena, tak nechápem....

cecil36
9. dec 2011

@nikinka1111 presne ako pise @piacere to je uz 4tt tehu 😉

lenna1
15. dec 2011

ahojte babenky, viete mi niektorá poradiť koľko dní po ovulácii mi ukáže test či som tehotná, aby som zbytočne netestovala veľmi skoro....
veľmi pekne ďakujem za rady 😉

vavrenka
16. dec 2011

@lenna1 10 DPO by ti mohol test s citlivostou 10 ukazat. nech sa zadari 😉

jania023
16. dec 2011

@evikaba ak sa mozem opytat ako si dopadla bolo to tehu alebo iab pocity?

mb
16. dec 2011

Ahojte ja pridam svoju skusenost.My sme sa snazili asi pol roka. vacsinou pocas plodnych dni.Vzdy som mala ukazkovy hlien a nikdy sa nezadarilo.Pouzivala som aj LADY TESTER.Posledny mesiac mi ukazal papradie pocas MS a asi sa vtedy zadarilo.A neviem od zaciatku som citila,ze asi budem.Az so sa potom cudovala,ze to naozaj vyslo.

dominika167
21. dec 2011

Ahojte, mam 14 ročnu kamošku ktora mala už pohlavny styk a nevie čo ma robiť boji sa povedat mame že je asi tehotna , včera ochorela a vracala tak neviem, može is na potrat aj bez doprovodu rodičov alebo stači len ked pridé snov staršia osoba?

vdaka!

happy8051
21. dec 2011

@dominika167 v 14 tich rokoch musi o potrate vediet rodic,

pici
21. dec 2011

@dominika167 nie nestaci. bez rodicov to nepojde! mali by ste sa s kamoskou radsej ucit varit, to vam bude uzitocnejsie, ako sexovat vo vasom veku. :D

terez24
9. jan 2012

@vavrenka kocky, prepacte hlupu otazku ale DPO je skratka coho 😅 ?

evickav
9. jan 2012

@terez24 deň po ovulácii,,, ak meriaš bazálnu teplotu,tak prvý deň vzostupu teploty

terez24
9. jan 2012

@evickav dakujem 😎

andy03
25. jan 2012

ahojte.akosi sme sa s manzelikom posnazili v sobotu a od pondelka mam zvysenu teplotu, toci sa mi hlava a mam citlive prsia a bila ma....neviem ci si to nahovoaram ale znamena to uz nieco ??? je realne ze by som to na sebe uz taketo citila?

strihalka
25. jan 2012

@andy03 no ted se muze vajicko zahnizdovat, takze neco to byt muze muze....zkus o 5dni testnout

lucka.mt
1. feb 2012

ahojte, som 14 DPO a test je stale negativny. menstruacia mi meska 3ti den. BT mam 36,9
myslite ze to moze byt tehotenstvo?
uz mam za sebou jedno mimomaternicove, tak sa bojim ci nie je test negativny znova kvoli tomu, pri mimomaternicovom je hladina HCG nizsia...

lucka.mt
2. feb 2012

vidite druhu ciarku na teste? ci sa mi uz mari? 😅

lucka.mt
2. feb 2012

@lucka.mt v albume to vidno lepsie...

lucka1987
2. feb 2012

@lucka.mt je tam.. 😉

lili_mia
2. feb 2012

@dominika167 ešte nemá 15rokov, takže gynekológ tehotenstvo musí oznámiť rodičom, takže radšej nech to urobí sama .. ak si myslí, že na potrat pôjde bez toho, aby navštívila lekára, tak pri neodbornom zásahu skončí v nemocnici a tam vyšetrením už zistia, čo je vo veci a vzhľadom na jej vek zavolajú aj sociálku, možno aj políciu, pretože na ňu nedohliadli .. a ani sa nenazdá a skončí v decáku podľa toho aký prísny bude sudca, ktorý bude riešiť nezodpovednosť jej rodičov, kedže momentálne majú za ňu zodpovednosť

martika32
4. feb 2012

ahojte baby,chcem sa opytat ake mate skusenosti s tehotenským testom /rapid clear/,že či aj 1 - 2 dni pred mrchou može vyjsť negativny test? dakujem

monika2712
4. feb 2012

@martika32 negativny moze vyjst kedykolvek, aj tyzden po meskani mrchy, zalezi ako rastie hcg a kedy bola ovulacia.. rapidclear ale nepatri ku tym kvalitnym testom ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre