Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

savanah111
2. aug 2012

Ahojte! Nechcem zakladat zase novu temu, ci otazku tak pisem sem. Menzes som naposledy mala 15.7. na nete som si podla kalkulacky vypocitala, ze plodne dni by mali byt od 25.7.-31.7. Ja teda neviem, niektore pisete, ze plodne dni su len jeden den,ja som z toho jelen. Okrem toho mam dnes husty biely vyto, nezapacha, nesvrbi, nic. Dnes som podla 19DC podla vsetkeho, ale ako vravim, celkom tomu nerozumiem, babo bysme velmi chceli, tak budem rada, ak mi niekto poradi, dakujem!!!

piacere
2. aug 2012

@savanah111 na internetové kalkulačky zabudni, je to "pásová výroba". Deň ovulácie záleží od toho, aké dlhé mávaš cykly. Ak máš cyklus cca 28 dní, tak potom áno, potom na teba kalkulačka sadne, pretože tá ráta každému automaticky túto dĺžku cyklu. Ale ak máš cykly dlhšie (napr. 31 dní), už to nesedí. Ovulácia je otázkou niekoľkých hodín, kedy je uvoľnené vajíčko schopné oplodnenia. Ale plodné dni, sú dni, kedy je najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia (pretože spermie sú schopné prežiť v tele ženy niekoľké dní).... cca 2-3 dni pred ovu, deň ovulácie a niekto ešte aj deň po uvoľnení vajíčka... preto to ukazuje viac plodných dní.
Pokiaľ sa nechceš púšťať do merania BT alebo ovulačných testov, tak takou aspoň min. pomôckou je, ak si od dĺžky cyklu odrátaš cca 12-13 dní a vtedy by teoreticky mohla byť ovu. Takže ak máš napr. cyklus 31 dní (mínus 12), ovu by mala byť teoreticky okolo 19-tého dňa cyklu).

savanah111
2. aug 2012

@piacere dakujem velmi pekne za odpoved 🙂
Nevies mi este poradit, co znamena ten biely vytok, kedy je vhodny cas spravit si test? Ako sa meria BT?
Budem vdacna za kazdu odpoved. 🙂

frejka
3. aug 2012

tak som predsa nevydržala a urobila si test....negatívny :(( ale celý týždeň cítim slabú bolesť ako pri MS, a tie mám dostať až o týždeň cca... ://

depi
3. aug 2012

@frejka podla mna to je skoro na test ...vydrz az po

frejka
3. aug 2012

ved hej, skoro...ale nevydrzala som 🙂 od vcera mam navyse zvysenu teplotu...tak 37,4 a dnes ma kus bolia aj krize :( uz si pripadam ako hypochonder, neviem ci si to vsetko len namyslam, lebo tak velmi chcem aby to bola pravda :D

frejka
3. aug 2012

za tych osem mesiacov som si robila test asi dva krat...aj to na zaciatku, potom som to uz neriesila, len cakala... 🙂 ale teraz nejak mam iny pocit... tak som si ho urobila :/

kattija
3. aug 2012

@frejka som na tom rovnako ako ty 🙂

frejka
3. aug 2012

@kattija v akom zmysle? 🙂

kattija
3. aug 2012

@frejka ze tiez nikdy nemozem vydrzat a aj dnes som robila test a stale ani dusik ☹

frejka
3. aug 2012

jaj 🙂 tak ja len teraz som mala take nutkanie, lebo mam taky citak...len neviem ci so to iba namyslam, alebo fakt :/

depi
3. aug 2012

@frejka ja som mala vela pricin si to mysliet az ma dnesna mrcha z toho vyviedla....takze sa stahujem do skupiny prvosnaziliek 🙂

frejka
3. aug 2012

@depi no prave toho sa obavam aj ja o tyzden🙂

depi
3. aug 2012

@frejka drzim ti palce .-) ale tak nezufam po svadbe sa na to dame zasa ...

kattija
3. aug 2012

@frejka aj ja mam dostat o tyzden, dufam ze nedostanem 🙂

frejka
3. aug 2012

@depi taktak netreba zufat 🙂

frejka
3. aug 2012

@kattija 🙂) hmm tak to sme dve

depi
3. aug 2012

@frejka ja ani troska nezufam 🙂 hned po svadbe budem opat informovat o testovani .-)

frejka
3. aug 2012

@depi 🙂) ja uz trosku zacinam

depi
3. aug 2012

@frejka ale prestan prosim ta 🙂 uz si si robila test ?

frejka
3. aug 2012

hej rano, uplne negativny 🙂

nika1368
3. aug 2012

babay vcera som si vsimla ze lavi prnik mam vecsi a vpravom citim pichanie, bolesti v podbrusku mam este stale,,,,

piacere
3. aug 2012

@savanah111
na tejto stránke: http://merenibt.xf.cz/index2.html ak klikneš na "vstupte" a potom vľavo v menu na "otevřít vše", tak tam sa dozvieš všetko o BT... čo to je, ako merať, ako vyhodnocovať...

a v tejto téme na MK: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/ ťa ženy určite rady privítajú, poradia, pomôžu 😉

slavka1981
3. aug 2012

@savanah111 Ahoj, neviem ako Tebe ale mne perfektne funguje hlienová metóda, nikdy nesklamala. Keď máš hlien číry ako bielok a ťahavý, tak je ten správny čas 🙂 Inak, mňa väčšinou bolí aj pravý vaječník ale nie vždy. Biely výtok neznamená ovuláciu ale už že si v inej fáze cyklu, buď že si pred alebo po.

nika1368
4. aug 2012

@kattija ahoj ako si natom??

nika1368
4. aug 2012

baby neviete mi povedat ze kedy sa zacina tvorit mleko u tehu,?

kattija
4. aug 2012

@nika1368 nic stale neukazuje ☹ ale prsia mi ide roztrhat

nika1368
4. aug 2012

@kattija juj len nech uz vieme ze co je, mna prsia anitak nebolia skor podbrusko

kattija
5. aug 2012

@nika1368 v pondelok dalsi test a uvidime 😉

nika1368
5. aug 2012

@kattija aj ja rozmyslam ze si kupim este jeden 🙂 ale ajtak mrchu mam dostat v piatok 🙂 ty kedy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre