Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

katarina104
28. jan 2011

@mimi1111 no nechcela som ťa vystrašiť,ak máš test ok, tak je dobre, ak ti začne hcg klesať a test neukáže // čiarky, alebo budú slabé tak embryo odýjde, je to väčšinou pre zlý vývoj plodu alebo zahniezdenie,vtedy prestávajú aj prsia bolieť 😒 verím, že sa nič zlé do pondelka nestane, tak potom ráno urob test a choď, držím palce, ak máš málo progesterónu a sliznica je zle zkyprená, vtedy dochádza k potratom, tu pomôže ten B6 😉 tak skús daj potom vedieť,pa drž sa a neboj, bude dobre

mimi1111
28. jan 2011

@katarina104 dakujem dufam ze to neni nic zle a v pondelok mi lekar povie ze je vsetko v poriadku dam vediet hned ako sa vratim domov

vavrenka
28. jan 2011

@kamajota25 skus urobit - odporucam mamatest 10 z ranneho mocu. v jednom baleni su 2 pruzky, takze na potvrdenie sa mozes o dva dni testnut opat. 😉

masinka
29. jan 2011

@bbtina - ja som to pri minulom tehu skusala - po tom ako mi vysli dve ciarky, tak som tam skusala namocit aj jeden starsi co bol este bez ciarok a nereagoval 🙂 takze v tomto vyrobca naozaj neklame

pouzivam Mamatesty (namacacie pasiky s citlivostou 10) a ducha mi ukazal uz na 8 DPO, 11DPO som mala krasne kolajnicky 😀

bbtina
29. jan 2011

@masinka uz som sa aj stastne zaradila do kolajnickovych testov takze som to tiez vyskusala,no fakt je to tak🙂

drobcek11
29. jan 2011

@vavrenka ahoj hlasim sa trosku neskor lebo som nemala cas no a tento krat to nevyslo uz som bola aj objednana na krv a den pred tym nez som sla k doktorovi teda na deviaty den meskania to prislo....bola som sklamana v ten den velmi velmi ale nakoniec som aj rada lebo o tyzden cestujem lietadlom a bala som sa ak by som bola tehu ze by sa mohlo daco stat,nechapem sice tej ciarke vobec lebo tam naozaj bola:( ale dva dalsie testy uz potom boli negativne no dakujem za podporu snad nabuduce oznamim len pozitivnu spravu🙂a ty ako ?

drobcek11
29. jan 2011

este raz dakujem vsetkym ktori mi drzali palceky no hlasim ze to tento krat nevyslo, nemrzi ma to az tak lebo sme sa nesnazili keby sa to podari tak by sme boli stastni ale nevadi budeme skusat asi neskor snad to potom vyjde 🙂drzte sa baby :D

terrs
29. jan 2011

Baby, kolko treba cakat na testovanie?? a ktory test ma najlepsi pomer doby odkedy sa da testovat a spolahlivosti?? alebo radsej na krv ku doktorke, a az ano tak to kedy?? prepacte za tu sprsku otazok 🙂

vavrenka
29. jan 2011

@terrs hcg hormon sa vylucuje do krvi a mocu od uhniezdenia oplodneneho vajicka do sliznice maternice. To nastava od 3 do 10 dni po oplodneni vajicka vo vajickovode. Oplodnenie nastava, ked je ovullacia. Cize citlivy tehu test (citlivost 10 - najlepsi je mamatest 10) ti zachyti tehotenstvo len ca sa plod. vajko zahniezdi. 10 dni po ovulacii by citlivy test mal ukazat aspon slabunku druhu ciarocku (dve// na teste - si tehotna).
Na krvne testy sa oplati ist az po vynechani MS.

kamajota25
29. jan 2011

@vavrenka dakujem... tak dnes ráno som skúsila a bola tam len jedna čiarka... :( mám tomu veriť, či tam je stále šanca? začal ma dosť bolieť ľavý vaječník... keď sa nehýbem, ani nie, ale pri chôdzi a prudšom pohybe, to asi s ovuláciou nemá nič spoločné, či? Už asi týždeň cítim pocit mokra, ale výtok nemám, skôr taký redší hlien, podľa toho, čo som čítala na nete, ako ovulačný, ale žeby sa mi krčok otváral, to neviem teda... Ja to takéto nemávam... a nechce sa mi veriť, že by to bola ovulácia, keď som ju podľa doktora mala. Bola som na folikulometrii 13 DC a povedal, že bude ovu od 13 do 15 DC, aj Pregnyl mi pichol... žeby mi nezabral, alebo uškodil? A som strašne nafúknutá, brucho mám ako v 3-4 mesiaci a to som chudá, to ja nemávam...

kamajota25
29. jan 2011

@katarina104 dakujem... tak dnes ráno som skúsila a bola tam len jedna čiarka... :( mám tomu veriť, či tam je stále šanca? začal ma dosť bolieť ľavý vaječník... keď sa nehýbem, ani nie, ale pri chôdzi a prudšom pohybe, to asi s ovuláciou nemá nič spoločné, či? Už asi týždeň cítim pocit mokra, ale výtok nemám, skôr taký redší hlien, podľa toho, čo som čítala na nete, ako ovulačný, ale žeby sa mi krčok otváral, to neviem teda... Ja to takéto nemávam... a nechce sa mi veriť, že by to bola ovulácia, keď som ju podľa doktora mala. Bola som na folikulometrii 13 DC a povedal, že bude ovu od 13 do 15 DC, aj Pregnyl mi pichol... žeby mi nezabral, alebo uškodil? A som strašne nafúknutá, brucho mám ako v 3-4 mesiaci a to som chudá, to ja nemávam...
Dnes o 21:01 • Odpovedz
@katarina104

vavrenka
30. jan 2011

@kamajota25 dobry test, tzn. s dobrou citlivostou - napr. mamatest 10 pruzkovy ukaze tehotenstvo urcite 10 dni po ovulacii.. neviem, aky typ testu,s akou citlivostou si si robila...hm?

arizona
30. jan 2011

@terrs ahoj, mne test ukazal // skor, ako mi to mohla potvrdit dr. z krvi. hcg v krvi sa mi potvrdilo az na cca. 11. den po prvom pozitivnom teste. a to som pouzivala obycajne pepino (ci ake) testy. musela som si ich robit kazdy tyzden, tak som nakupila najlacnejsie, ake som nasla 😎

katarina104
30. jan 2011

@kamajota25 to si robila tehu test, tak si tehu, ak mrcha nedôjde tak k dokymu a test zopakuj 😉 pregnyl ti určite ovulku vyvolal 😉

kamajota25
30. jan 2011

@vavrenka mala som mamatest 10, ale comfort, nie pruzkovy... ak by som mala ovulaciu, tak by mi dosla aj MS, nie? ak nie som tehu, co podla testu nie som, dnes som uz 33 DC a po MS ani stopy

vavrenka
30. jan 2011

@kamajota25 nuz, je to netradicne.. mozno mas predlzenu LF fazu... MS by mala dojst, aj keby si nemala ovu. Nemas este jeden test? hm, ked ti dali pregnyl, tak by ovu mohla nastat. ale ak mas dlhsie hormonalne problemy, tak potomto moze byt aj z toho. liecba niekedy trva dlhsie a musi byt opakovana, no zahada ti poviem. a aj poriadne neprijemne, co?
kedy ides k dokimu?

kamajota25
30. jan 2011

@vavrenka no, uz ma otravuje stale hodit na gyndu, som tam pomaly kazdy druhy tyzden, lebo chodim na folikulometriu a to doteraz nebola ziadna ovu, az naposledy, aj to taketo divne... brala som duphaston, ale ked som tam bola predposledne, tak som mala 2 cysty, asi z tych liekov, ale 2 dni na to, co som tam bola, mi dosla MS a potom som ich uz nemala, ale mala som zrely folikul, tak mi dal ten pregnyl... mam doma aj clostilbegyt, ale este som ho nebrala, kvoli tym cystam... teraz som si ho nemala dat, ze ked je ta ovu bez liekov... no a bez liekov, alebo injekcie mi za posledne 2 roky dosla MS 2x, aj to skoro po 3 mesiacoch... test teraz doma nemam... kto sa ma uz v tomto vyznat, mam problem to tu aj popisat vsetko, lebo je to hrozne komplikovane a skace to jedno cez druhe... neviem, ci som aj na nieco nezabudla 😖
dnes napriklad ten vajecnik vobec necitim, aspon zatiaľ, ale takto ma to bolelo, aj ked som mala tie cysty, presne na tej istej strane... a zrazu to prestalo, tak som vedela, ze asi zmizli a Dr. mi to potvrdil... tak teraz pockam este, tak za tyzden si spravim zase test a uvidim...
citala som tu, ze baby maju taketo priznaky pri ovulacii, bolest vajecnika, ale to nie, ako pred MS, tak inak a ten ovulacny hlien, ale zase krcok sa mi nezda otvoreny...
uz som z toho pako...
a ozaj, tie cysty boli vraj prerasteny folikul, ze to asi z tych liekov, ale teraz som ziadne lieky nemala, tak hadam to cysty nebudu, lebo nikdy som nemala z tym problem, ani ziadne zapaly...

kamajota25
30. jan 2011

@katarina104 ale ja som mala test negativny... a ak teda nie som tehu, tak by som uz mala mat MS, ci sa to nemusi stat?

katarina104
30. jan 2011

@kamajota25 to čo čítam tak si mala polycystické vaječníky 😉 , niekedy sa to môže stať, že folik neprasne a vytvorí sa tam taká malá cysta, ak sú príznaky ako zvýšený testosterón a ochlpenie alebo nie je v poriadku inzulín, tak sa diagnostikujem pcos /polycysticky ovariálny syndróm/, vtedy je tých cytičiek viac 😉 pri tomto probléme môžeš mať ovulku a nemusíš 😉 ja som to mala a mám už 2 deti, tak nič vážne, dá sa to liečiť 😉 teraz ti pichli pregnyl je to preto, aby ten folik praskol a došlo k ovulke 😉 , ak nepraskne tak sa opäť môže premeniť na cystu,a ty začneš krvácať z poklesu estrogénov, všetko sa dá liečiť, robili ti hormonálny profil?
ten test by som zopakovala tak o 2 dni ak mrcha nepríde a z ranného moču, neboj sliznica sa sama odlúči ak bude veľká a ty budeš krvácať 😉 pcos sa dá liečiť aj takým spôsobom, napr. ak si chudá tak pribrať, ak tučná tak schudnúť, 😉 ,menej papať sladké
môžeš prísť k nám do fóra a začneš si merať teplotu a zistíme v čom je problém 😉 tu je link
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vytrvale-snazilky-od-jesene-zimy-2010/

vavrenka
30. jan 2011

@katarina104 super pomocnicka si 😉 , sa tesim a peknu nedelu

katarina104
30. jan 2011

@kamajota25 a mohlo sa stať aj to, že folik zostal zabrzdený v raste, a praskne až teraz niekedy, je to sprevádzané väčšinou krvácaním, alebo špinením, ak ti príde akože mrcha, keď budeš krvácať, tak si sleduj hlien, ak bude ťahavý tak styk, ak máš hlien číry a ťahavý teraz tak styk 😉 pozri foto také niečo by to malo byť, ovulka sa mohla posunúť

katarina104
30. jan 2011

@vavrenka ďakujem aj tebe 🙂 pa

vavrenka
30. jan 2011

@kamajota25 sksu sa zaradit do tej skupiny, co katarina pisala. ja som tam bola, obcas esete sledujem a su tam fakt super veci. su tam aj kocky, ktore maju nepravidelny cyklus, problem s ovulkou atp... a fakt sa tam da naucit kopec veci o vlastnom cykle a zistit, napr. (bez dokiho), ci mas alebo nemas ovua tak 🙂 , je to fakt super temicka. vrelo odporucam 🙂

kamajota25
30. jan 2011

@katarina104 co to je za foto, mne sa zda, ako keby to bola nejaka nitka obviazana okolo prsta

kamajota25
31. jan 2011

včera som sem pisala, ze mam asi ovulaciu, ze mam číry redší hlien a že ma bolel vaječník pri chôdzi a dnes necítim žiadnu bolesť a hlien mám už hustejší a biely... ale krčok sa mi zdá stále taký istý ...

diorka
1. feb 2011

Ahojte baby, trosku sa vam sem votriem, potrebujem radu. Som po cisteni, 17.12 a ze vraj mrcha ma prist 4-6 tt, ja som uz 7tt. Ked sme mali naposledy sex 15.1 - za predpokladu, ze som mohla otehotniet, moze mi uz test ukazovat vysledok, co myslite? V piatok som si robila test a bola tam jedna ciarka, tak neviem, ci mam cakat, alebo znova testovat, ked mi mrcha stale nechodi. Len sa mi nechce vrazat stale korunky do testov. Dakujem vam za odpoved 😉

vavrenka
1. feb 2011

@diorka test s citlivostou 1O by ti mal ukazat 10 dni po ovulacii pozitivitu. neviem, aky test, s akou citlivostou si mala.
Ak bude zase negativny, zbehni si pre vyvolavacku, viacere kocky ju po kyrete potrebovali. Ak by si bola tehu, vyvolavacka rozhodne krpcovi neuskodi, prave naopak, ak nie, do 10 dni dostanes MS..

annie626
3. feb 2011

Ahojte kočky!
Viete mi prosím niekto poradiť? Ráno som si urobila test a bol pozitívny. Teraz som si to chcela potvrdiť a dva mi vyšli negatívne. Čo to znamená? Môže byť test ovplyvnený tým že je ešte veľmi skoro, prešlo možno len 8 dní...
Ďakujem!!!

danulicek
3. feb 2011

@annie626 dost zalezi od toho, ake znacky testov pouzivas, aku maju citlivost. preto skus testovat neskor ;)

masinka
3. feb 2011

@annie626 - hladiny HCG sa v priebehu dna menia. v rannom moci je najvyssia koncentracia HCG (najviac sa ho tvori od 1 do 5 hodiny rano ked spis), preto sa doporucuje robit si tehutesty rano. Hlavne na zaciatku tehu ti potom v priebehu dna test nemusi nic ukazat aj ked rano bol pozitivny 🙂 tak trosku trpezlivosti, otestuj sa zajtra alebo pozajtra rano a ked vyjdu zase dve palicky, sup k nam oktobrovkam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre