Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

ruzovaopica
10. apr 2011

Stalo sa niektorej ze bola tehotna a dostala prvy mesiac menstruaciu?

vavrenka
10. apr 2011

@drobcek11 moja zlata.. drzim palec, nech ms dorazi co najskor, ak nie si tehu, ktohovie, mozno si mala fakt posunutu ovu , viacero kociek odtialto malo ovulaciu bud tesne pred MS alebo dokonca pocas nej! no vyznaj sa v tom...
ale nevzdaj to, budem cakat na tehu spravu od teba 😉

drobcek11
10. apr 2011

@vavrenka dakujem 🙂 no ms stale nikde uz som si dala aj cervene vinko aj teply kupel a nic stale nic tak uvidime no co to ukaze 🙂 mozno naozaj to bola ovu len potom tomu nechapem ze by som mala viac krat ovu v cykle no ale vyznaj sa v tom hehe🙂

drobcek11
10. apr 2011

@jania023 mozno je este skoro pockaj par dni a potom testni 🙂 drzim palceky nech sa to podari mne ms nedorazila stale ale dufam ze coskoro pride kedze sa to zrejme nepodarilo tento krat mozno nabuduce 🙂

jania023
11. apr 2011

@drobcek11 moja ja už nádej tomu nedávam kedže beriem utros tak ms nedostanem ale chcem ho vysadit v piatok a v utorok buď týždeň by mala prísť mrcha tak začínam Nove kolo🙂

drobcek11
11. apr 2011

@jania023 tak zelam nech sa podari ja este nemam ms stale tak mi ostava len cakat ci dojde alebo nie ak nie budem musiet najst dakeho dokiho tu v uk 🙂

jania023
12. apr 2011

@drobcek11 ale ovu test mas stale pozit.?

drobcek11
12. apr 2011

@jania023 ja uz ovu test nerobim 🙂 a ms stale nikde ani len naznak ze by chcela prist comu nechapem este sa mi to nestalo aby mi meskala viac ako sedem dni a teraz mi meska uz jedenasty den co je divne 🙂a ty si na tom ako?

vavrenka
13. apr 2011

@drobcek11 nezbehnes k dokimu?

jania023
13. apr 2011

@drobcek11 ale to ty si mala ovu pozit 10-15DPO??uz si nespominam ☹ je divne ze este stale nedosla ms...neberies nahodou dufaston alebo utrogestan??

drobcek11
13. apr 2011

@vavrenka ach jaj no premyslal som ze si najdem co najskor aby som vedela co sa deje, no najprv si musim najst obvodneho lekara az po tom mozem mat zenskeho a kedze kazdy den pracujem cakam ked si budem moct vziat volno a ist dakeho zohnat, no a uz dva dni ma bolia bradavky a mala som este aj cudny sen, najprv ze som zachranila novorodenca a potom ze som mala 4 testy pozitivne tak mam nutkanie ist a este predsa skusit testnut ale bojim sa 🙂 tak neviem co mam robit, kazdopadne toho dokiho potrebujem len musim vyhutat a najst si cas na to

drobcek11
13. apr 2011

@jania023 neberem absolutne ziadne lieky, a toto sa mi stalo prvy krat v zivote, max mi meskalo 7 dni a teraz uz 12 den a nist sa nedeje. a ovu test som mala pozitivny uz nepamatam presne asi na 7 den ked mi uz meskala ms

vavrenka
13. apr 2011

@drobcek11 no, som z toho jelen.. skor mi to vychadza, ze mas posunuty cyklus a dostanes ms, ale ak si zajtra urobis tehu test, tak by mal byt jednoznacne pozitivny, inak je to cele divne...

drobcek11
14. apr 2011

@vavrenka ja viem ze je to divne mne je to este divnejsie, no ved uvidime idem teraz do centra tak kupim hadam aj test potom praca takze asi dam vediet az zajtra a asi ho aj urobim zajtra 🙂

salma22
14. apr 2011

ahojte no zbadala som temu tehot test tak by ma zaujimalo mozno je to blbost hmm....ale dnes som si robila poobede test hej ukazala sa / a teraz som pozerala na test a boli // hej je to dost divne mozno par dni pockam a urobim dalsi ale je mozne ze po par hodinach sa stane a mozno ma napadlo ci sa to da ak vyschne ciki tak ci to tam moze nabehnut? alebo co....? som divna ze sa na to pytam nemam koho sa to opytat tak preto ....co poviete

janielik87
14. apr 2011

Ahoj baby, ja sa chcem spytat ake mate skusenosti s tehu testami...nejake konkretne odporucate? Myslim spolahlivost atd... A kedy najskor robit test, ked ani neviem ako mi ma prist MS...lebo moj cyklus je totalne nepravidelny?

vavrenka
15. apr 2011

@drobcek11 tak ako? nieco nove? 😉

vavrenka
15. apr 2011

@salma22 ak ti vysli dve II mimo limit, je tu pravdepodobnost, ze si tehu, ale nemusis byt, presne ako si sa rozhodla, urob si testik o par dni a uvidis, lebo casto sa stava - skusenosti bab, ze tehu testik pozitivny az po vyschnuti naozaj tehu ukazoval!

vavrenka
15. apr 2011

@janielik87 najodporucanejsi (aj mnou) je GM mamatest - pruzkovy (su tam dva pruzky, ktore namocis do mocu, nie priamo ocikas) s citlivostou 10 (nyjvyssia mozna citlivost) alebo digitalny clearblue.
Test ukaze tehu az po doputovani oplodneneho vajicka do maternice a jeho naslednom zahniezdeni sa do sliznice. Potom az telo zacne produkovat hcg hormon. Najrychlejsei vyjicka to stihaju tak cca za 4 dni, tie pomalsie za 10 dni. T.z., ze 10 dni po oplodneni(t.z. "uspesnej" ovulacie 😉) by mal testik ten najcitlivejsi nieco ukazat.
takze, ak vies, kedy si mala ovu, tak nemusis vediet datum MS a vies, kedy testovat.. a ak nevies, tak skus testnut v odhadnutom case MS, alebo ked budes mat pocit, ze ti fakt nejako meska.. 😉

janielik87
15. apr 2011

@vavrenka jeeej, dakujem za odpoved. Ja som ten mamatest hladala , ale v lekarni ho mali asi vykupeny. Kupila som rapidclear...alebo daco take do zasoby. No moj cyklus je taky nevyspytatelny, ze netusim, kedy ovulujem :( Cize musim cakat, ked mi bude MS meskat, ak mi bude meskat...lebo mne meska vzdy, cize uz ani tym sa to neda urcit...😀 tak jedine, ked uz budem veeeelmi zvedava 🙂

vierka0
15. apr 2011

ja som bola spokojna s testom z lekarne dr. max..je to citlivost 10 a dva pruzky stoja 1,29 EUR..myslim, ze ostatne testy su prehnane predrazene, ci uz plastom v ktorom su, alebo znackou..

salma22
15. apr 2011

@vavrenka dakujem... urobime si testik neskor a uvidime

drobcek11
15. apr 2011

@vavrenka nic nove :( uz nech pridu tie kramy 😉

jania023
16. apr 2011

@drobcek11 este stale nic??nemas moznost ist ku dokimu??nech ti pichne vyvolavacku alebo skontroluje krv...nemalo by to byt drahe ci ano??v akej krajine zijes??

jania023
16. apr 2011

Ahoj tak ja tym 10 testom vobec neverim ☹ stale su u mna pozitivne a za niekolko dni uz negativne...takze ked budem testovat tak len 25 tam je to iste

drobcek11
17. apr 2011

@jania023 ahoj stale nic mrcha nikde a som zmierena s tym ze tehu nie som ale nemam teraz ani moznost isk k dokimu zijem v UK ale cim skor sa chystam dakeho najst 🙂

vierka0
17. apr 2011

@jania023 ak si mala pozitivny test a potom negativny, mohlo ist o ranny potrat..daj fotku toho pozitivneho testu..viera alebo neviera v test s tym nic nema..ak mas nejake hcg v moci, test to zachyti, takze ak si ho mala pozitivny, tak si mala hcg v tele..

vierka0
17. apr 2011

@jania023 este som chcela povedat, ze na niektorych testoch je predtlacena ryha na mieste, kde by mala byt ciarka..len ta druha ciarka by mala byt hruba rovnako ako kontrolna a nie tenka ako vlas..taka tenka ciarka je len farbivo v teste aspon podla toho, co som kedy o tom citala a pocula..

jania023
17. apr 2011

@vierka0 nie tie moje su klasicke // ja uz mam jednu kocku doma takze poznam tehu testy ..uz mam natestovano... 😅 ale podla mna mam problem udrzat ale uz sa chystam ku dokymu tak dam vediet

jania023
17. apr 2011

@drobcek11 moja ale ked su ovu testy pozit tak by malo byt tehu ale niesom doktor takze je to iba moj nazor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre