Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

cucuska
27. nov 2006

Ahojte. Vo štvrtok mám dosťať mrchu test som si robila v sobotu a bol neg. eťse nemusel nič ukazať pravda, lebo to bolo len 9 dní po ovulácii. Takže je tam eťse šanca. Síce asi pochybujem, mám bolesti v podbrušku ako na mrchua ale eťse sa mi to zda skoro, pretoźe má prísť až vo štvrtok a ja bolesti nemámvam žiadne. a musím sa priznať pobolievajú ma na dotyk bradavky. už asi 5 dní. Je tam šanca však? strašne moc si prajeme bábo o dve sme už prišli. 😔

leila
27. nov 2006

cucuska, sanca tam urcite je, aj ja som to citila tak isto 🙂

cucuska
27. nov 2006

AKO TAK ISTO. BOLELO ŤA. nO A MOJE BRADAVKY SÚ AKOKEBY ŠTÍPALI.

aaandrejka
27. nov 2006

cucuska, kup si citlivy test, taky, ktory ma citlivost

bybi
27. nov 2006

cucuska, skus pockat aspon do dna, kedy ma prist mrcha. Mna tiez bolelo brusko ako pred mrchou a mrcha neprisla. Bradavky ma neboleli, ale to je u kazdej ine.

cucuska
27. nov 2006

J apočkám. No a už som si to naplanovala. Aź v štvrtok mrcha nepride, tak sa ranov piatok testujema a už sedím u lekára. Ja totiž budem hneď na PN / mala som dva potraty/

rut
27. nov 2006

Cucuska, skus tehotensky test VIOLA, ma citlivost 12. Drzim prsty, nech to je zdrave babatko.

marlenka56
27. nov 2006

kto skusenost, s tym ze po vyvolavacke dostal MS, a potom cakal na dalsiu MS a neprisla

pre ozrejmenie : po 4,5 roku som prestala brat HAK t.j /vzdy som mala pocas bratia HAK 28 dnovy cyklus, to je jasne nakolko v tom boli tabletky / v juli tohto roka, MS sa nedostavila 2 mesiace t.j august, september v oktobri po vyvolavacke som MS dostala trvala cca 4 dni lubkali sme sa ja na tento 4-ty den bez ochrany (podotykam ze sa snazillkujemme cely cass bez ochrany) odpocitla som si 28 dni od poslednej a dnes 27.11 pondelok je to uz 30 den a MS neprisla kedy je najlepsie si urobit tehu test ak vfobec si ho mam urobit, uz velmi tuzime po babbatku

prosim babenky poradte mi

lubecka
28. nov 2006

marlenka, ja to mam take iste, 31.8 som sokoncila s HAK, potom som cakal mesiac na MS a neprisla, isla som na vyvolavacku, tak som MS dostala 16.10.. a tearz znova cakam...cize za 3 mesiace som mala MS len raz.. to ze ti meska, neznamena ze si tehu, hlaven pre to, ze ti to meskalo aj mesiac predtym... a pri vyvolavacke sa neuvolnuju vajicka, ale len sa obnovi sliznica maternice...
ale mozno ak si mal nejake folikulky, mozno si neskor mala aj ovu a mozes byt tehu... takze 30 dni, to je este kratko, vzhladom na to ze predtym si nedostala vobec.. ja cakam uz 15ty den, od DC 28 dni.. a chystam sa test robit v piatok, co bude 18ty den meskania MS...
ale som terza mudra, co 😉 ale, to vsetko som sa podozvedala odtialto, od bab.. tak ti drzim palce, aby meskanie bolo zapricinene, tym cim chces 😉

marlenka56
28. nov 2006

lubecka - takze si nemam robit tehu testik v sobotu ☹, ja som mala MS 2X kurnik taka som z toho smutna co mam robit ? 😢

lubecka
28. nov 2006

marlenka, mozes si spravit, moze vyjst aj poziti, ale moc si nerob nadeje, skus to skor tak len kontrole, ze co ked..nahodou.. 😉

vavka33
28. nov 2006

Ja som si robila test dva dni po vynechani menzesu a bol uz pozitivny-cirky tam boli dve,aj ked ta druha strasne slabulinka.O 3 dni som zopakovala a uz ju bolo vidno poriadne.Tak v sobotu by ti uz mal vyjst ak si tehotna!

lubecka
28. nov 2006

ano, ale to je v pripade, ked vies, ze mas normalyn cyklus, ale marlen pisala, ze musela ist na vyvolavacku, to som bola aj ja, tak to vobec nemam potuchy .. nevravim ze nie je tehu, moze byt.. ale napr. mne sa zopakovlao to iste ako pre dvoma mesiacmi.. budem musiet ist znova na vyvolavacku.. ine je to ked ti MS chodi sama.. ked ti potom meska dlhsie tak si mozes byt ista ze si tehu.. mozno som to nepochopitelne napisala, ale mozno ste na pochopili ako som to myslela 🙂
ja som si tiez robila nadeje, a nic z toho..teraz to beriem sportovo.. 😉 meska mi uz 15ty den...

marlenka56
28. nov 2006

lubecka - nechem byt smutna , co uz som teraz 😢 , presne co s nami co mame rozny cyklus ani nevieme na com sme

lubecka
29. nov 2006

marlen, neboj.. bude dobre 🙂 ako skus si spravit test, ale necakaj ze bude pozitivny.. 30ty den po poslednej MS, ktora bol este aj vyvolana, no neviem.. ja som tiez bola taka, spravila som test.. dokonca aj vcera a nic... kamaratka ma presvedcila ze som tehu, tak som si to isla overit.. no a to mne uz meska 16ty den..

linda222
29. nov 2006

Ahojky, som tu nová ale chcem Vás poprosiť o radu, rok som brala antikoncepčné a už asi tri mesiace neberiem, vydala som sa a hrozne chceme bábetko. Ako som prestala brať som mala riadny menzes pravidelný až teraz mi mešká dnes už siedmy deň, bolí ma bruško a niekedy cítim aj vaječníky. Robila som si test piaty deň meškania a vyšla mi jedna čiarka silná a druhá len akože alebo to len ja ju tam som videla slabulinku. Tak neviem počkám ešte kym budem aspoň desiaty deň meškať a skúsim si urobiť test. Ale aky je vaš názor na to????

domcek
29. nov 2006

linda no aj ked sa objavi slabulinka druha ciarka a meska ti stale MS ja by som to povazovala za tehotenstvo.
No skus si spravit este jeden test alebo lepsie by bolo keby si sla k lekarovi.

linda222
29. nov 2006

tak to by som bola veľmi rada ale keď sa priznám mam strach si spraviť test či tam bude maozaj ta druhá čiarka, počula som že čím dlhšie mi mešká tak keď si urobim test mala by čiarka byť silnejšia...???

bohumka
29. nov 2006

linda, určite si urob ešte jeden test. Ja som to mala rovnako slabo ako Ty, možno preto, že denne vypijem veľa čaju, tak mám "redší moč". Preto som si urobila druhý test na ďalší deň hneď ráno, vtedy je koncentrácia HCG najvyššia. Čiarky boli obe rovnako silné, tak som to vedela naisto. K lekárovi, podľa mňa, netreba hneď ísť, veď Ti vyšetrí len moč, čo si urobila aj Ty a zbytočne sa bude špárať do bábatka, ktoré je zatiaľ veľmi citlivé. Niektoré tehuľky majú potom špinenie a zbytočné stresy, tak ak nemáš problémy, počkaj ešte aspoň mesiac. Tak som to urobila ja, no nikomu nechcem tento názor vnucovať

leila
29. nov 2006

linda, urob si zajtra rano dalsi test, kup si test s dobrou citlivostou.. podla mna k lekarke by si mala ist o take dva tyzdne 🙂

kosicanka1
29. nov 2006

Linda, ja som si robila prvy test, ked mi meskala mrcha 3 dni, vysli mi 2 ciarocky, ale ta druha straaaasne slabunka. Potom som si robila dalsie 3 testy, postupne kazdy 3.den, a postupne casom ta druha ciarocka tmavla, az vcera boli 2 uplne rovnako tmave ciarky - bude to asi tou hladinou hormonov.
Takze uz mi meska 2 tyzdne 🙂
Bohumka, mam podobny nazor ako ty, prosim porad mi, kedy si isla na prvu prehliadku (kolko dni po meskani? ) ja chcem este pockat 2 tyzdne, nech sa fazulka dobre usalasi.
Ake bolo prve vysetrenie? Co ti robili?

linda222
29. nov 2006

Ďakujem za radu, skusim si urobiť test a uvidím čo mi ukáže.Stavalo sa vám že ste mali aj občas výtok (hlien), už mam pocit že som dostala a to len výtok...

leila
29. nov 2006

linda, a je ten vytok biely?

linda222
29. nov 2006

ano biely...

leila
29. nov 2006

taky mozes mat 🙂 ja som ho mala par tyzdnov 🙂

kosicanka1
29. nov 2006

Leila,
kedy si isla na prvu prehliadku (po kolkych dnoch ked ti meskala)? A ake bolo vysetrenie?

leila
29. nov 2006

kosicanka, v pondelok som necakala mrsku, v utorok som testovala dvakrat a kedze lekarka je kamoska mojej sestry a jej priatela, tak povedala ze nech za nou skocim v piatok, ale samozrejme ze mi este nic nevedela povedat a objednala ma o dva tyzdne 🙂 robili mi len ultrazvuk, nic ine..
ty si na tom ako? 🙂

kosicanka1
29. nov 2006

4 testy s //, meska mi 2 tyzdne, ziadne ine priznaky (mozno trochu citlive prsia, ale nic ine, ziadna nevolnost, nicoveho nic - az mi je to cudne), chcem pockat este 2 tyzdne ist k lekarke, nech sa fazulka dobre usalasi. Aj tak este nic neuvidi na ultrazvuku, ne?

leila
29. nov 2006

kosicanka, v 7tt uz celkom dobre vidiet, aj srdiecko, takze o taky tyzden by ti to uz bolo vidiet.. ja som chcela preto skor, lebo som chcela mat istotu ze to nie je mimomaternicove tehotenstvo, z testov to nie je vidiet, ani z vysetrenia HCG v krvi..

bohumka
29. nov 2006

košičanka, ja som mala poslednú mršku 1.9. a k lekárovi som išla až 13.11, čiže až niekoľko dní po meškaní druhej menštruácie. Lekár ma prekvapil, lebo ma len prezrel zospodu, vyšetril prsia, dal tehotenskú knižku, počúvali sme srdiečko cez malý reproduktor a objednal ma o mesiac, takže som ešte nebola na ultrazvuku. Moč aj krv vyšetrí v decembri. Každý lekár má iný postup. Na MK tehuľky júnovky boli na sone už aj 3x a ja vôbec, no nechávam to na odborníka, veď je najvyhľadávanejší v Žiline. Možno mi nechce robiť sono zospodu, keď nemám problémy a urobí ho rovno cez bruško. Už sa nemôžem dočkať, kedy bábatko uvidím.
Biely výtok mám aj ja každý deň, odkedy som tehuľka. Čítala som, že je to taká "zátka", ktorá ochraňuje bábo pred vonkajšími vplyvmi, takže je to v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre