Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

mykaellle
3. nov 2010

@lenka1108 dufam, dufam, dufam 😉

lemge
4. nov 2010

@salinka28 super gratulujem.a dnes si bola u toho doktora?bolo uz vidno nieco??normalne ti zavidim ,ze ta prsa bolia,mne byva akurat spatne ale len rano a to od hladu,a stale cikam 😀 citim prsia ze mam citlivejsie,ked sa po sprchovani utieram.inac mi ostali este po dcerke velke,tak asi preto tolko nebolia..a su to len necele 2 mesiace co som ju prestala kojit 🙂
@mykaellle drzim ti palce 😉

lemge
4. nov 2010

prikladam moje testiky, 🙂 tie prve dva su ovulacne..

michellina
5. nov 2010

baby, kedy si mozem robit tehu test? Dnes mam 30 den cyklu, cyklus mavam tak 35-40dnovy, Dkaujem 😉

janica25
5. nov 2010

ahojte dievcence aj ja blahozelam uz som nieco pisala v predoslej stranke tak dnes som bola znovu u svojho dr. ze mam bolesti a ze teda by som mala byt v 4-5tyzdni tak ma pozrel sonom ci uz nieco vidiet lenze nic nevidel mozno len tak neaky naznak mini dutinky.Stale mi nepotvrdil tehotenstvo hcg mi vyslo vyse 450, teda na ten 4,5 tyzdna a on mi povedal ze nemusim byt tehotna ze mozem mat hormonal. problem a ze aj mi moze prist menzes preto take bolesti ale ze to moze aj nemusi ze mam prist za mesiac.Som z toho na nervy uz som sa tesila ze som tehotna a teraz neviem na com som.Pred tyzdnom mi vysli uz pozitivne testy aj ked so slabsiou ciarkou teda presne min. stvrtok den po tom co som mala dostat menzes teda uz mi meska tyzden aj dva dni a tak mi to nedalo a urobila som si aj dnes test naobed no a oby dve ciarky uz su silno ruzove.Tak teda nechapem ci som tehotna lebo dnes ma dr. uplne spochybnil.

markiza
5. nov 2010

@janica25 , gratulujem k tehu!!! tehu test detekuje podla citlivosti 10-25 jednotiek hcg, ale na uzv je cosi vidno az pri hcg okolo 1000, preto lekar este nic nevidel. ja byt tebou tak sa tesim 😵

janica25
5. nov 2010

ahoj Markiza mas pravdu tesim sa len nechapem pristup mojho dr. najprv mi chcel dat vyvolavacku a teraz toto som z toho vyburana.

janica25
5. nov 2010

vydis tu hodnotu 450 som mala v utorok takze teraz v piatok uz by som ju aj mohla mat 1000 tak preco nebolo nic vidiet na sone?

lemge
5. nov 2010

@janica25 no to ti verim,ja by som som bola z takej odpovede tiez na prasky.mne meska 10 dni,tak teraz som zneistela trochu aj ja 😕 ale ja verim ze tehotna si!-ved dve silne ciarky tam len tak nebudu,no nie 😉 ??mne bral krv pred tyzdnom a povedal,ze podla krvi som tehu.na sone nebolo este nnic vidno.o tyzden idem a dufam ze to dobre dopadne.ktory DC si? ja 38DC...
a bolesti mas silne?ja mam take chvilami-podobne ako ked mam kramy dostat-ale to je v pohoode,to vraj k tomu patri-take pobolievanie tehotne maaju. 🙂

janica25
5. nov 2010

ahoj lemge mam podobne bolesti ako ty je to tiez chvilkami ako pred menzes.Ja som ti skoro blizko som 36DC teda meska mi to 9dni.

janica25
5. nov 2010

Drzim aj tebe palceke aby ti to vsetko vyslo a dobre dopadlo.Ty pises ze by si mala byt 6tt.?

janica25
5. nov 2010

Lemge a vidis to chcela som sa ta spytat uz aj mas trosku brusku?Neviem ci to len ja ale mam ho take nafuknute pritom som chuda a tak mi uz teraz vytrca vcera manzel na mna len kukal ze ako mi vycnieva spoza obtiahnuteho tricka ci to nie je fakt neako skoro a to som vobec nepribrala len to brucho

lemge
5. nov 2010

@janica25 podla posled menzes by to mal byt 6tt.ja mavam viacmenej pravidelne cykly.
no brucho mam nafuknute fest,kamoska ked ma zbadala,hned povedala ,ze som tehotna-ze rozozna slaninu od tehotenstva 😀 a to ja mam saninu aj tak 🙂 mozno je to aj travenim,ja som ako plynova bomba,stale puuuustam 😀 (plyny 😀 😀 )

marika1977
5. nov 2010

@janica25 never vsetkemu,co ti lekar povie....ja mam za sebou 2tehu a teraz finisujem s 3tim a poviem ti ze som aj plakala pri prvej,bo ma zensky poslal domov ze niesom tehotna a to mi bolo taaak zle a puchla som ako zaba...tak som nevedela co je vlastne somnou...bohu zial,ja som s tych,ktore maju normalnu ms na zaciatku tehu...a lekari sa striktne drzia poslednej ms,neberu do uvahy take ako ja....o 1tyzdne som sla zas ze mi je nedobre aj som uz pribrala akurat mojho tedajsieho dokiho zastupoval iny a ten ma hned bral na ultrazvuk...moja,to nic malo uz 13tt... 😅 z druhou to iste...silny ms a uz tam bola no on nic nevidel a chcel pichnut vyvolavacku...mala som vsak podporu v sestricke ktora ma poznala uz roky...no tiez aj ta druha bola len nic...a vid...jeno nic ma pomaly 14a to druhe5r...a to som mala negativne testy najprv len brucho mi rastlo a bolo mi zle...teraz mam asi dobreho dokiho trafil sa do gestacneho veku babatka a vsetko zatial sedi...ale aj o tomto tehu som sa dozvedela az v 8tt to koli ms 😖 aj lekari su len ludia...mozno ma zastarale pristroje alebo si len par tyzdnova...no v tom 5tom tt plodiku uz bije srdiecko tak by ho malo byt vidiet 😀

lucinka1104
5. nov 2010

srdiečko bije až v 7 tt

lucinka1104
5. nov 2010

@janica25 ja som mala na začiatku väčšie ako v 6 mesiaci to vždy nafukuje ešťe to nieje z pribratia kôli babu ako takému je to nafuknutie a je to normálne držím palce

janica25
6. nov 2010

Lucinka si zlata dakujem za info mam z toho vsetkeho trochu strach uz ma napadalo vselico aj mimomaternicove tehot. no som zvedava.Na kontrolne sono pojdem az 23 tak dufam ze dovtedy to neako vydrzim.To by som uz mala byt neako 7-8tyzden tak hadam tam uz nieco uvidia.

lucinka1104
6. nov 2010

@janica25 určite bude všetko Ok mne nebolo v oboch tehu nič vidieť a mam dve krásne deti krvacala som v prvom tehu 4 x v oboch tehu som bola po 2 mesiace v nemocnici......nie vždy je všetko ako v ropzprávke ja teraz s výchovou hyperaktívneho tvrdohlavca ,ale stojí to za to diaťa ťa drží za ruku iba časť tvojho života ,ale za srdce celý nech je akékoľvek držkaj sa

janica25
6. nov 2010

Pekne vyjadrenie dakujem este raz za podporu.Prajem aby si si nadalej uzivala tie krasne neopakovatelne chvile s tvojimi drobcami a aby ste boli zdravi 🙂

lucinka1104
6. nov 2010

@janica25 dakujem

michellina
9. nov 2010

baby ma zmysel si uz teraz robit test ked som na 33DC a cyklus mavam 35-40dnovy? ukazalo by tehu? Alebo mam pockat? A vzdy je asi lepsie ranny moc ako vecer alebo cez den ze?

majda27
9. nov 2010

dobry den

Ja som mala mrchu dostat minuly piatok t.j. 5.11. a do dnesneho dna neprisla, prechladnuta som urcite neni, nemala som kde. Za posledny rok mi nikdy takto dlho nemeskala, chcem sa opytat ci mozem byt tehotna. Mam naliate prsniky a citim aj slabsie pichanie v podbrusku raz na jednej strane a raz na druhej strane. Dnes som si robila aj test(Pepino kupeny v tescu) a vysiel negativny. Merala som si aj BT a tu som mala 36,7C, co je asi mala ale obvykle ju mam 36,5. CCA mesiac uzivam kvapky Valovic - FEMI, tie su na upravu cyklu, zmiernenie boliesti pro mrche, ale na letaku je pisane ze mozu dopomoct aj k tehotenstvu, tie by mi snad nemali nic sposobit, nakolko su na prirodnej baze. Mam zhruba 30-31DC cyklus, čize teraz som 35-36dc.
Chcem sa opytat ci mam este s testovanim pockat pokial sa mrcha nedostavy(co dufam ze nie), a ktory test (znacka) je dobry. dakujem

disky
9. nov 2010

@majda27 skus nejaky s vysokou citlivostou, ja mam osvedceny mama test. tak 11 dni po ovulke by ti uz mohol ukazat..

lemge
9. nov 2010

@majda27 ahoj,jasne ze mozes byt tehu.skus testnut o 2dni.tie kvapky som zacala aj ja uzivat.zacala som ich brat tesne pred ovulkou,az dovtedy kym som nenasla na teste // ciarky 🙂 cize som ich brala len 14dni...asi zabrali...

majda27
9. nov 2010

@lemge a aj ich stale beries, alebo si ich prestala brat?

lemge
9. nov 2010

@majda27 prestala som,pisu tam ze to tehotne nemozu 😉

michellina
9. nov 2010

@lemge a to su ake kvapky baby? daju sa kupit alebo si to treba u niekoho dat predpisat?

majda27
9. nov 2010

Dakujem.
@michellina AHOJKY to su kvapky dr. Valovic - FEMI. Ja som si ich kupila uz minuly mesiac. Sú bez predpisu, daju sa objednat priamo na ich stranke www.valovicsro.sk oni ich predavaju za 5,75€, ja som si ich kúpila v lekarni za 6,40€. V návode je písane, že sa dávkujú 2x po 12 kvapiek, ale aj 3x po 12 kvapiek cca 20 minut pred jedlom. Ja som ich brala 3x po 12 kvapiek, ale posledne dni som vzdy vecer na ne zabudla. A zrejme aj nam dopomohli k babetku, len to este presne neviem. Dalsi test budem robit cca vo stvrtok resp. piatok co bude uz tyzden co mi bude mrcha meskat. Inak ja som sa o tychto kvapiek dozvedela az z ich stranky, predoze p. Valovicova v reflexe a zrovna som to pozerala. Su sice trosku horke ale hned som ich zapila bud cajom alebo vodou.

S pozdravom

salinka28
11. nov 2010

@lemge ahoj, bola som u lekára a je to potvrdené, som tehotná... 😀 Videiť bolo zataľ len také vajíčko, som v 6 týždni 🙂 S manželom sa tešíme na nový prírastok do rodinky. Videla som tvoje testíky, no super, gratulujem

lu27la
12. nov 2010

Ahojte...tak som to nevydrzala a dnes som si spravila testik,28DC a nic. 😖 Cyklus mam 31-32 ale test bol s citlivostou 25. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre