Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

nazu
15. sep 2010

Ahojky jasminka,tak ja ti zo srdiečka,želám,aby ti všetko dobre dopadlo,nemysli na to najhoršie,keď ti vyšiel test určite si tehuľka,takže ja ti ešte raz srdečne gratulujem.mysli aj na mňa,keď sa nám niekedy podarí,tak sa s tebou o tom určite podelím.my sa s manželom snažíme už vyše 2 rokov,tak aj ja tajne dúfam,že na teste ešte raz niekedy uvidím,tie najkrašie 2 čiarky.Daj mi vedieť,ako si dopadla u dr. A môžeš mi napísať,aké testy si použila?P.S.teším sa s tebou.

janush
15. sep 2010

ahojte, inak aj mne vysiel prvykrat negativny a potom som si robila o tri dni neskor a ten uz bol pozitivny 🙂

nazu
15. sep 2010

ahoj vavrenka,mohla sa ti posunúť ovulácia,čiže,môžeš očkaváť menzes neskôr,alebo máš hormonálnu poruchu,alebo si TEHOTNÁ.Ja by som na tvojom mieste ešte také 3-4 dni počkala a test zopakovala,no inej značky,rapiclear tu baby moc neodporúčajú,pretože je vraj nespoľahlivý,ževraj najlepší je mamatest,tak skús ten.

vavrenka
15. sep 2010

velmi dik, za odpoved, ten mama test je dostat v lekarni alebo v drogerii?

nazu
15. sep 2010

a ešte jedna vec,ja som si pred mesiacom skúšala rapiclear,ten kde sú dva,taký zelený,a ten mi ukázal 2 čiarky,ale tá čiarka bola slabá,už som sa začala tešiť,že konečne sa to podarilo,a za 5 dní som skúsila druhý rapiclear a tam nič.a ináč tá čiarka mi vyšla do 3 minút.potom som išla dr. a ten nič nevidel,tak mi pichol agolutin a došiel menzes.paráda,no nie??!!!!!taká sklamaná,som každý mesiac.

nazu
15. sep 2010

vavrenka určite je dostať v lekárni,sú tam dva testy a stojí do 3 eur.V drogérii majú také ako pepino,modrá správa,Quick test.pozeraj vždy na citlivosť testu,najlepší je ten čo má 10 a taký mamatest má.má ho síce aj rapiclear,ale ako som spomínala,nič moc.

vavrenka
15. sep 2010

Vidis, nazu, a v tom Rapiclear pisu, ze maju ISO normu.. tak ja neviem,ale o tom mama teste som uz viac krat pocula, ze je najspolahlivejsi. ja som z tej ovulky jelen, kedy je a kedy nie je. aj velmi chcem malicke, skusame prvy mesiac, uz som raz potratila, a som z toho asi mierne dost na nervy.. velmi rozumiem vstkym, ktore chcu bejby a nedari sa..

nazu
17. sep 2010

vavrenka,ty si potratila????to my je veľmi ľúto,vidíš a ja by som toho nikdy nechcela zažiť.Obdivujem tie,ktoré s tým dokážu žiť,neviem no mne by sa psychika dávala dopoky veľmi veľmi dlho.ja som bola teraz v centre asistovanej reprodukcie v PN,a tam mi zistili,že nemám ovuláciu,tak mi dal clostilbegyt,práve ho beriem,tak tento mesiac sa budeme s manželom moc,moc,moc snažiť.na tú ovulku skús ovulačné testy,alebo si ju meraj formou bazálnej teploty,alebo sa približne v strede cyklu pozoruj,či máš "mokré dni",či máš veľmi veľkú chuť na sex,keď toto budeš mať,určite máš práve ovuláciu.ja ti z celého srdiečka želám,aby sa Vám to vytúžené bábätko čo najskôr podarkalo.
a skúšala si druhý testík????????

22mia
20. sep 2010

ahojte baby dnes mam34den cyklu,MS mi meska 1den,ale mam take zvlastne citenie ze mozem byt tehu,test vysiel negativ,myslite ze som si ho robila skoro alebo ho mam zopakovat tak za 7dni? 😉 dakujem za radu 🙂 inak test bol pepino 🙂

22mia
20. sep 2010

a smrdia mi potraviny a hlava ma bolieva a aj dost ma taha v podbrusku...teraz sa momentalne citim ako chora,ako keby mamdostat chripku ci co,mam zimnicu a som slaba tak netusim co mi je a bazalku som mala dnes rano 37.4 C. 🙂

nazu
21. sep 2010

no môžeš byť tehotná,ale keď ti mešká len 1 deň,neznamená to hneď,že si tehotná,je lepšie si testy robiť trošku neskoršie,pretože vtedy ti ukáže pravdu.vidíš teraz si si robila test a čo máš z toho,tak či tak ti to nedá a budeš myslieť nato či nie si náhodou tehu.a ten test si aj tak za pár dní kupiš,takže su to len vyhodené lovaše.skús o týždeň,vtedy budeš mať istotu veľmi veľkú.a teraz skús iný test inej značky,odporúčam mamatest,sú tam 2 testy a je cenovo prijateľný a hlavne spoľahlivý.

viliamjaja
26. sep 2010

ahoj rodila som v stiavnici pozna tu niekto doktora ktory je velmi vysoki ale neviem jeho meno vie mi niekto poradit dakujem

lucia1181
28. sep 2010

ahojte baby,chcela by som vediet vas nazor...mavam 26 dnovy cyklus...ovulka bola na 12 den(teraz 16.9) a menzes mam dostat az 30.9.uz 26.9,to je 10 DPO som si nasla na testikoch pekne ciarky a tak isto aj na digitalnom teste plusko,co znamena tehotna 🙂.fotku som pridala do albumu 🙂.baby nemyslite si,ze je to skoro na pozitivny test?priznaky nemam vobec ziadne,akurat bolestive prsia,ale to mavam vzdy pred menzesom.nechcem sa zbytocne tesit,lebo som na zaciatku roka mala tiez takto pozitivny test a tri dni po termine menzesu som zacala krvacat a potratila ☹.tiez by ma zaujimalo kedy zacne telo produkovat to HcG,ci az ked je oplodnene vajko pekne uhniezdene v maternici,alebo uz aj vtedy ked je oplodnene,ale este nie je uhniezdene 🙂.dakujem za vase nazory 🙂

markiza
28. sep 2010

@lucia1181 , hcg sa zacina tvorit az po uhniezdeni co byva spravidla 5-10 den po oplodneni. na 10 dpo uz mozes ale aj nemusis najst na teste //. tisko gratulujem a zelam ti uspesne tehulkovanie 😉

helenka333
28. sep 2010

@lucia1181 ahoj, tak keď si mala ovulku 16.9. a práve vtedy sa vám to podarilo, tak ti môže test ukázať dve čiarky, keďže odvtedy prešlo už 11 dní a ako sa väčšinou všade píše, po oplodnení 5-10 dní. Takže ja by som sa veľmi na tvojom mieste tešila, keďže mne už týždeň mešká menštruácia a test mi stále ukazuje len jednu čiarku. Zajtra sa chystám ku gynekológovi. A je pravda že na 100% ti to potvrdia z krvi, tak by som neváhala, a išla na gyndu. Držím siiiilno palčeky 🙂 🙂 🙂 !!!

lucia1181
28. sep 2010

jeeeej,dakujem vam babulky za mile slovicka,tak sa zacnem pomalinky tesit 🙂)

lucia1181
28. sep 2010

@helenka333 a nemas nahodou cystu?vtedy zvykne meskat menstruacia.ja ti drzim palceky,zelam ti nech to je miminko 🙂.no a ja sa ku gynekologovi vyberiem az o take 3-4 tyzdne ak bude vsetko v poriadku,nechcem tam chodit skoro,ked este nic nebude vidiet 🙂

helenka333
28. sep 2010

@lucia1181 joj tak to dúfam, že nie. Inak je pravda, že naposledy na prehliadke som bola pred rokom, práve zajtra idem zase po roku, tak neviem čím to bude. Možno to bude tým, že som prestala v auguste brať HAK po 5 rokoch a ešte sa mi hormóny neupravili. neviem, ako cysta je posledná, načo myslím. Radšej nech to bude menštruácia a budeme sa ďalej pokúšať.

lucia1181
28. sep 2010

@helenka333 tak to je ine ked si len teraz v auguste vysadila antikoncepciu,to bude urcite tym,neboj 🙂,ked si dobre pamatam,tak u mna trvalo asi 3 mesiace kym sa mi zas vratil taky cyklus ako som mala pred uzivanim antikoncepcie,ja mavam 26 dnovy a po vysadeni antikoncepcie som mala aj 33 dnovy jeden mesiac 🙂

kamillka100
29. sep 2010

ahojte, chcela som sa Vas opytat ci ma niekto takus skusenost, s manzelom sa snazime uz 5 mesiacov o babo, ale nejako sa nedari, stale si kupujem tehotenske testy a testujem, ale teraz 4 dni pre ocakavanou menstruaciou som otestovala a nevidela som ziednu ciarku, tak som ho zahodila, ale nedalo mi ,tak som sa na druhy den este pozrela a uvidela som taku uplne slabulinku druhu ciarku s obrismi, tehotensky test som pouzila rapiclear, poradte mi, je tam nadej???lebo akurat zajtra mam ist k lekarovi aby mi predpisal niejake lieky na podporu, mal niekto taku skusenost???dakujem za kazdu odpoved

erickaa
29. sep 2010

@kamillka100 nádej zomiera vždy posledná..ale pravda je, že po takom dlhom čase test už zoxiduje a môžu tam byť potom čiarky, ktoré nie sú ale tehotenské. 😒 Ale človek nikdy nevie 😉 5 mesiacov ešte nie je dlhá doba, takže hlavu hore a dr. ti určite niečo dobré poradí 🙂 Držím palce

greenlight
30. sep 2010

da sa brat vysledok testu 4dni po vynechani ms ako spolahliva odpoved, alebo nie? mne meska ms4dni test mi vysiel negativne, ale ms neprichadza a cyklus mavam pravidelny...tak neviem ci to je hormonalna porucha mozno? boli ma brucho ako pri ms a mam troska slaby hnedkasty vytok...poradte prosim

miyya
30. sep 2010

@kamillka100 mne tiež ukazal rapid čiarku po limite a tehulka som nebola. pre istotu si urob ráno ešte jeden test.

@greenlight a neni to začiatokmrchy?? možno sa ti práve zahniezduje,ak to neni mrcha a ovulku si mala posunutú a to ti test nemusí ukázať. tak skús za dva tri dni ake ti mrcha nepríde.

greenlight
30. sep 2010

@miyya ja mavam ms pravidelnu az na minuty, nemavam slabe zaciatky, jednoducho pride a je to. tak neviem co sa deje tenoraz, ci mozem byt naozaj tehotna?skusim testovat o par dni znova ak ms nepride, len som troska vyplasena z toho negativneho vysledku, doteraz som si myslela, ze ms bud pride a ked nepride tak test po 4dnoch ukaze spolahlivu odpoved..len ci to neni nejaka hormonalna porucha 😠

mykaellle
4. okt 2010

Juuj, ja sa neviem dockat, kedy si budem moct urobit test.. v stv. (30.9) a v so (2.10) sme mali terminy podla astrologie.. tak v to dufam, ze to vyslo, uz sa pokusame vyse roka o mimino..

elinka84
9. okt 2010

Ahojte kočky, takto pred týžďňom som prečítala celých 80 strán tejto diskusie...lebo som si nebola istá ako je to s tým testovaním. Mala som divné pocity v podbrušku, tak som nakúpila citlivé testy (Rapid Clear 10-ky)...a testovala...a nič! To čo tam píšu, že dokáže zistiť tehotenstvo už po 5 dňoch od oplodnenia je KRAVINA! Je to len marketingový ťah, aby sa to viac predávalo. (testovala som 10 dní od oplodnenia)...tak som kúpila mamatest...a už na 11. DPO sam našla ducha (videla som ho iba ja)...12. DPO už silnejšieho ducha....13DPO slabá čiarka, 14. DPO ružová 2. čiarka!!!!!! Netestujte zbytočne skoro...a potvrdím len to, čo tu už bolo spomínané, že mamatest sa mi zdal najlepší. Držím vam všetkým palčeky, pa 😉

vavrenka
14. okt 2010

ja sa pridavam k elinke84, myslim, ze mamatest je naj 🙂

smajlikova
19. okt 2010

Ahojte,

takze mne (do dnesneho dna) meska 9. den...uz som si robila aj testy - Barbara, Rapi Clear...vzdy vysla len / 🙄 dnes som to uz nevydrzala a sla som k Dr. a ten pocas sona, ze mam zvacsenu sliznicu, ale ziadnu "dutinku" nevidi...takze mi pichol vyvolavacku a odisla som sklamane domov...do 14dni by sa MS mala dostavit...krv mi ani nebral - myslite, ze keby zobral, mohol by zistit hcG aj ked na ultrazvuku ziadnu "dutinku" nevidel?

Dakujem za Vase nazory a skusenosti

solinkarka
19. okt 2010

@greenlight ahoj to presne mam aj ja. meska mi zatial dva dni.zajtra idem testovat a bojim sa ze bude negativny.ale hadam uz by tam malo byt cosi vidiet a ak nie a ani mrcha nedojde skusim neskor

mykaellle
21. okt 2010

Ahojte, tiez vam tie testy lezu na mozog, ako mne? tento mesiac som si robila 4, skusala som aj tie "rychle" predmenstruacne a nic. menstruaciu mam dostat 27ho a dnes som si robila test (Pepino) a bol negac. Asi sa uz fakt na to vykaslem a pojdem za tie prasule radsej ku kadernicke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre