Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

lila16
27. jún 2006

Podla mna babulky doktor vie co moze a co nie a nemoze si dovolit pichnut vyvolavacku potencionalne tehotnej zene...bez toho aby si bol isty ze jej to neublizi. Mne ked pichala sestricka Agultin alebo Aglutin?? no neviem tak mi povedala ze to pichaju aj tehotnym tak podla mna sa nemoze nic stat

katalienka
27. jún 2006

fakt sa nemoze vobec nic stat... mne tiez lekar povedal, ze to tehotenstvu len dopomoze a neuskodi...

peha
28. jún 2006

mne moj gyn povedal, ze su vyvolavacky, ktore sa pichaju presne v takom pripade, ked nie je 100% iste ,a ak si tehu, udrzi to plod, pre podporu tehu, ak niesi, ma to mat ucinok vyvolania ms.

inak ja riesim podobne, stale neprisli ms, tehu som pred 2 tyzdnami nebola podla krvi, ale na tom stale pracujeme, takze neviem co je teraz. ale nejdem to riesit, cakam aspon dalsie 2 tyzdne a potom k nemu pojdem zase. nemozem kazdy den cikat na bejby test. 😉

nika251
2. júl 2006

Baby poradte. MS meska uz od 26.06. Bolia ma prsia, asi mam halucianacie, ale zdaju sa mi napate, bolia ma, som precitlivela. MS mavam pravidelnu takmer na hodinu- nepamatam, ci meskala volakedy viac ako 2 dni. Bazalna teplota je stale nad 37,2°C. Pred jedlom je mi otrasne. Ale test mi vysiel aj vcera negativny a len po veeeeelmi dlhej dobe slavulinko pozitivny- ledva. Z prs mi vyteka taka belava tekutinka. Poradte mi prosim- je to teho alebo ste mala volaktora nejaku podobnu hormonalnu poruchu? 😠

mouse
3. júl 2006

Nika, zajdi k lekarovi, mozes byt tehotna, ale ja som mala podobne problemy, ked som na bicykli prechladla a skoncilo to zapalom prsnikov.

anka
3. júl 2006

Ahoj nika. Ak ti bazalna teplota neklesne a je zvysena uz 8a viac dni, mozes si byt ista, ze si tehotna. Test si sprav este o tyzden a uvides ale podla bazalnej teploty sa da tiez velmi dobre urcit tehotenstvo.

alexandra
3. júl 2006

nika, ak vydrzis, pockaj, ak nie, sup k lekarke na krv 🙂

terkaz
3. júl 2006

holky a jak vysoka ma byt baz. teplota v tehotenstvi?

anka
3. júl 2006

nad 37 😉

anka
3. júl 2006

pokial zacne v priebehu tehotenstva klesat tak to nieje velmi dobra sprava, znamena to, ze sa s babatkom nieco deje, pri najhorsom pripade dochadza az k potratu, to som sa docitala ale nechcem strasit

tini
3. júl 2006

Nika 251, tak ja som na tom podobne, meskalo mi to od 23.6., kupila som si testy a vysli negat, boleli ma cely cas prsia, bolo mi spatne od zaludka, minuly tyzden som bola v zahranici, tak az dnes rano som naklusala na gyndu a je to tam 🙂 a som strasne rada, aj ked je to trosku mimo plan.

nika251
5. júl 2006

Tak, a bola som u lekara a prave som MS dostala. Aj som ju uz cakala bo rano mi klesla BT na 36.7C. Velmi to vyzera tak ze mam problemy s prolaktinom alebo so stitnou zlazou. Fajn, nie ze by som bola navstevu u lekarky bola zanedbavala. Bola som u nej pred 3 mesiacmi ze sa snazime, MS mam pravidelnu, bolievaju ma prsia, som trochu vyhadzana co poukazuje na hormoniky a nic. Ta sa len
zasmiala a povedala nech pridem o rok. Protiva. Teraz som bola u druheho, tomu stacilo povedat prosim vas a uz som sedela v cakarni na vysetrenie hormonalneho profilu. Tak takychto lekarov mi mame. Mrchy. Ale aspon je sanca ze sa to da do poriadku, len sa bojim, ci to nebudu zas mesiace alebo roky ☹

riko
9. júl 2006

ahojte..žienky..som tu prvý krat..no a asi nie moc dobrovolne.... 😲
priatelke začal menzes...a všetko o.k...na druhý den sme sa troška polaškovali..a potom jej prestal....ona hovorí že to može byt aj prechladnutím....no neviem...asi vam tu moc "chlopov" nepíše a neotravuje vas...ale momentalne sme dost v napetí...a vaš portal sa mi zdá byt solidný...za každú odpoved vopred dakujem.... ☹

madeleine
9. júl 2006

Myslím, že menštruácia je proces ukončujúci prípravu ženského tela na uhniezdenie vajíčka, čo znamená, že podmienky pre uhniezdenie vajíčka by už nemali byť, keďže telo "vypúšťa základ pre placentu krvácaním", aj keď zrovna došlo k oplodneniu vajíčka.

Nič iné ako čakanie vám neostáva, tak sa neznervózňujte, lebo ak som správne pochopila, ešte dieťatko nechcete...

Stať sa môže čokoľvek, ak teda má tvoja drahá antipille, nech ich ďalej berie, ak sa chce poistiť, nech si kúpi v lekárni "po" tabletku.

Ak bábätko chcete, nech žiadne lieky neberie. 😉

zuzu13
9. júl 2006

Riko vítam ťa, existuje aj iná teória ako píše Mad. Ak bábo naozaj neplánujete, najlepším riešením je návšteva gynekológa, nakoľko je tu možnosť, že priateľka je tehotná. V praxi sa stáva, že žena má menštruáciu aj niekoľko mesiacov(2,3)a je tehotná. Nemusí mať žiadne príznaky(nevolnosť, napätie v prsníkoch...)A priateľka taktiež môže byť len poprechladaná (ako sama hovorí), ale ja osobne by som zašla k lekárovi. Nech je to už prechladnutie, tehotenstvo alebo iné veci, budete vedieť na čom ste. Držím palce. 😝

lara1znk
9. júl 2006

Riko, ako pise zuzu, niekedy sa stane ze menstruacia dalej pokracuje u tehotnej zeny. Poznam pripad kedy zena zistila tehotenstvo az v 5. mesiaci kedze menstruacia fungovala normalne.
Takze rozhodne chodte k lekarovi. Vela stastia. 🙂

zan
9. júl 2006

Baby veľmi pekne vás prosíííím o radu čo mám robiť.
Už dlhšiu dobu mi bolo zle, ako pocity dávenia, mdloby, a napätie v prsníkoch.Teraz však tieto prejavy ustúpili a tak som si vydýchla, že je mi možno zle len z tých horúčav. V piatok som mala dostať menzes a ešte stále nič. Tiež v piatok som si spravila tehotenský test a bol negatívny. Menzes mávam pravidelný. Momentálne som v zahraničí a nie je pre mňa veľmi jednoduché ísť tu k lekárovi. Zle mi však už nie je a ani prsia ma nebolia. Len mám trocha nafúknuté brucho.Čo mám robiť?

nevesta
9. júl 2006

Zan, pockaj este par dni a sprav si znovu test 😉 a potom chod k lekarovi. Ak niesi tehu, tak na vyvolavacku, ak si tehu no tak aj tak musis 😉

zan
9. júl 2006

Ďakujem nevesta za radu, počkám teda ešte pár dní a ak nič tak sa budem informovať kde sa tu dá ísť k lekárovi.Uvidíme ako to teda dopadne...

madeleine
9. júl 2006

zuzu, lara, ak som správne pohopila, riko písal o tom, že jeho drahá po "nácviku" krvácať prestala, takže je to skôr prípad opačný...

ale je možné, že krvácanie bolo len prerušené a v priebehu zajtrajšieho dňa sa znovu obnoví... 😉

alexandra
10. júl 2006

made dalsia moznost je klima, ktora v pohode moze na MS posobit tak ako posobi.

zan pockaj este minimalne tyzden, a potom si sprav dalsi testik, dovtedy to nema vyznam, nemusis mat este v krvi dostatok hcg na to, bay ho test zachytil.

matinka
10. júl 2006

Po precitani prispevkov som uz aj ja vyskolena, tak si urobim test koncom tyzdna 😅
Som prvy mesiac po vysadeni HAK a kedze u mna prirodzene nikdy nebola menstruacia pravidelna, tak je este mozne, ze to nebude "ono", ale bola by veelmi rada, keby ano. Ako na potvoru ma moja gynekologicka dovolenku, tak budem musiet len vyckavat 😠

ada3333
10. júl 2006

prosím o radu - teda napr. kto má skúsenosti. cez víkend sme skúšali mimino a rada by som vedela, či tie testy napr.Rapid... že vraj určia tehotenstvo na 5 deň po oplodnení a tak sa chcem spýtať či má niekto skúsenosť, že aj vyšli správne aj keď viem, že oplodnenie môže kludne nastať ešte aj za tri dni po poslednom snažení.

katrin
10. júl 2006

ada: týmto testom veľmi nedôverujem, je to podľa mňa len reklamný ťah . Už som to tu niekde písala, že mne aj ten klasický po vynechaní ms vyšiel až na 10-ty deň vynechania

ada3333
10. júl 2006

tak nám nezostáva iné len čakať.

alexandra
10. júl 2006

ada naozaj tomu never, ved spermie ziju 3 dni v tele, potom sa babo tak do 8-10 dni uhniezduje, skor ako po 13 dnoch od milovania to nezachyti ani keby Ti hcg narastlo raketovou rychlostou.. Daj tomu cas, ako pise katrin, aspon ten tyzden po MS, ak nepride.. Vtedy vysiel pozitivne aj mne, dovtedy stale nic.

m.andrea
25. júl 2006

😉 Ahojte som tu dnes prvý krát,mešká mi meštruácia už dva týždne, bola som pred týždňom u lekárky, ktorá mi robila sono, ale nevedela presne určiť či som tehotná alebo nie, len mi povedala, že mám prísť o 2 týaždne na kontrolu a urobí mi sono opäť, a že mám zväčšenú sliznicu, čo je príznak tehotenstva. Na druhý deň som si robila tehotenský test a vyšiel mi pozitívny tak som zvedavá, či je spoľahlivý.

alexandra
25. júl 2006

m.andrea, je to velmi pravdepodobne, no neupinaj sa na to este prilis..

m.andrea
25. júl 2006

PRE AĎU 333:Čo sa týka toho, či dokážeš zistiť na piaty deň po nechránenom styku či si tehotná alebo nie, mi lekárnička poradila takto: Ani tehotenský test Rapid, ti to presne neurčí, keď ti vynechá menzes tak zhruba na piaty deň si treba nalačno a z prvého moču urobiť test, pretože ten je najpoľahlivejší, ak ti vyjde negatívny a menzes ti stále mešká, treba to opakovať zhruba o päť dní.Mne povedala, že sú to zbytočné vyhodené peniaze, aby som po 5 dni pri nechránem styku kupovala tehotenský test.Moc sa na to nesústreď a ono to samo príjde pri vynechaní menštuácie, hovorím z vlastnej skúsenosti. Pa 😉

ada3333
25. júl 2006

m.andrea ďakujem za radu, mám kúpené testy 2 a zajtra asi jeden urobím, tie žalúdočné nevolnosti sa mi nejako nezdajú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre