Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

david18
19. apr 2006

Caute, dievčatá, mám len jednu otázocku, teda ak vás to nebude otravovať, po kolkých dnoch sa dá zistiť či je moja sestra v tom?

anusik
19. apr 2006

myslim, ze gynekolog ti to vie presne povedat tak po troch tyzdnoch... aspon mne to tak lekarka prezentovala

katrin
19. apr 2006

david: existuju tehotenske testy, ktore sa daju interpretovat uz 5 dni po nechranenom styku, ale na tie sa neda velmi spolahnut... Gynekolog zisti z krvi nadejnej tehulky zvyseny tehotensky hormon Hcg uz v prvy den vynechania ms. Na ultrazvuku je to vidno cca v 7-mom tehotenskom týždni 😉

damia
19. apr 2006

Ahojte.Tak teraz v tom mam trosku chaos.Pred tyzdnom som bola u gynekologa na vysetreni.Doktor ultrazvukom zistil,ze mam zvysenu sliznicu,a ze to je vtedy,ked je zena tehotna,ale to ultrazvuk nepotvrdil.Tak mi nasledne robil tehotensky test,aby vylucil aj mimomaternicove tehotenstvo.Nastastie o nic take nejde.Povedal,ze ziadny iny problem by v tom byt nemal,len treba upravit to mnozstvo sliznice,tak nasledovali dalsie vysetrenia.
Co by ma zaujimalo,je,ci maju lekari nejaky presnejsi teh.test ako su tie,co sa bezne predavaju.Lebo tu spominate rozne terminy,kedy sa da tehotenstvo potvrdit,ale mna sa doktor nespytal ani na posledny nechraneny styk a ani nic podobne.Takze ak spominate,ze doktor vie urcit tehotenstvo po cca 7 tyzdni,tak potom mozem byt kludne tehotna aj ked mi robil test? Ved on by predsa mal vediet,co robi,nie?

Budem rada,ak mi odpisete.Mozete aj do ip,lebo sem az tak casto chodit nemozem a nahodou by som nejaku odpoved prehliadla.

Velmi pekne vam dakujem.

damia
20. apr 2006

Tak neviete ako to vlastne je?

megustas
20. apr 2006

ahoj damia ja som si robila tehotensky test a bol pozitivny zasla som k lekarke a ta ma poslala na ultrazvuk a ten ukazal ze som tehotna...4/6 tyzden....dal mi domov aj fotku...takze neviem co je pravdy na tom ze je to vidiet az v 7.tyzdni

nelika666
20. apr 2006

megi ty si bola na nejakom zazracnom ultrazvuku asi 😀 😀 😀

evita
20. apr 2006

mne gynekológ potvrdil tehotenstvo UZV už v 5tt a nebola som na žiadnom zázračnom UZV 🙂

megustas
20. apr 2006

neli ani ja som nemala zazracny🙂celkom normalny🙂a dokonca prijemne to bolo🙂

nelika666
20. apr 2006

😀 viem o com hovoris (pises) 😀

megustas
20. apr 2006

😉 neboj aj ty si to užijes

nelika666
20. apr 2006

uz sa tesim..

megustas
20. apr 2006

kedy mas ist zas neli?

nelika666
20. apr 2006

netusim.. najblizsie idem na gyndu v maji.. na odbery.. v 15tyzdni sa posielaju na genetiku
a sono.. neviem kedy pojdem najblizsie ale po predoslej zlej skusenosi radsej pojdem na sono niekam inam

vivien
20. apr 2006

aj mne lekar povedal, ze tehotenstvi je vidiet na UZV po 3 tyzdnoch, inak keby to nevidel, bol by asi slepy 😀

megustas
20. apr 2006

hm normalne sa cudujem neli som myslela ze budeme porovnavat tie nase male fazulky....neviem preco mal taky pristup aky mal....

nelika666
20. apr 2006

to neviem ani ja ale mam toho dost.. snazila som sa to pochopit zo vsetkych stran ved pre boha aj ja som zdravotnicka aj ja som uz pracovala pod tlakom aj vsetko ale toto si nijak neviem vysvetlit..

megustas
20. apr 2006

ja som mala uzasny pristup...aj sestra bola mila a o lekarovi ani nevravim...pekne ma upokojil ze vsetko je v poriadku krasne mi poukazoval ze co je kde a co je vlastne moje babo🙂nemam slov...prekvapena som z neho

nelika666
20. apr 2006

tak to si mala stastie..

megustas
20. apr 2006

a este som zabudla napisat ze aj on tam mal kopec zien cize bol v zhone...

nelika666
20. apr 2006

idem asi k tvojmu nabuduce na sono..

megustas
20. apr 2006

🙂v pohode....taky mily pan🙂ktory vie co a ako🙂 😉

nelika666
20. apr 2006

tak sme dohodnute.. stretneme sa v cakarni

megustas
20. apr 2006

no jo...🙂ale neviem kdy ma posle za nim opät na gyndu idem 3.5. hm nemyslis ze by mi uz mala brat nejaku krv?hm ale nespominala ze nemam jest predtym alebo co....inak mi vystavi uz tehotensku knizku ty mas?

nelika666
20. apr 2006

mam uz knizku a krv by sa mala brat v 10. tyzdni ale iba na krvne skupiny, pohlavne choroby a tak a to nemusis byt nalacno..
nalacno az v 15. na genetiku..

megustas
20. apr 2006

do slaka tak to musi ist niekto so mnou🙂potom

nelika666
20. apr 2006

a ty uz si v 10tt?

megustas
20. apr 2006

v 4/6 som bola pred 2 tyzdnami?
hm no ja uz ani neviem ale tak nemala by som byt este vsak?🙂ved to sa budem vydavat potom v ktorom mesiaci pre pana krala🙂

zvedava
20. apr 2006

nelika, neviem o akej genetike hovoris - asi o odberoch na AFP/tripple testy. Pri tom vsak urcite nalacno nemusis byt. Nalacno treba ist na tie prve odbery, lebo sa robi aj krvny obraz a potom na glukozovy test a opatovny krvny obraz (lae to je az po 24 tt). Takze, ja si naopak myslim, ze megustas by mala ist na prve odbery nalacno - vsak si tam zavolaj a spytaj sa.

megustas
20. apr 2006

baby koncim pokec o tehotenskych vysetreniach lebo toto je tema tehotenske testy...cize je hlupost o tom tu kecat ako mi bolo oznamene...ale potom ta dotycna co sa mi ozvala mi mohla preskumat aj ine temy ci sa drzia zakladajucej teme....ja len tolko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre