Po koľkých dňoch sa dá dokázať tehotenstvo?

malinke_babo
5. mar 2009

Chcela by som sa spýtať,po kolkych dnoch od oplodnenia sa da na krvnych testoch dokazat tehotenstvo???dakujem

to.beruska
12. mar 2009

baby vam brala aspon krv.mne nebrala. ☹ vy to mate aspon tak tak potrvdene.ja som stale ako na ihlach.mne povedala ze ved bolo to cez ovu lebo mi robili sono a ked som povedala ze dva roky mi nemeskala.a tri testy mi ukazali // tak povedala ze naisto som a na krv mam ist az na buduci tyzden piatok aj s vysledkami

tucniacik
12. mar 2009

a testujes ranny moc? a rovanky druh testu? testy maju iba urictu kapacitu, teda od istej chvile sa uz nezafarbia viac... neboj... ak ciarka neslabne, je dobre.. ja som napr. robila mamatest 16dpo a 20dpo a ten 20dpo bol silnejsi... potom som este testovala testy z www.lacnetesty.cz do 26dpo, a tie uz v tomto case boli rovnake, nesilneli... tak som dalej uz netestovala, ale to som uz mala sono...
ono je to iba taka utecha po prve sono, optimum v 7tt ked uz ma bit srdiecko, potom sa tiez moze do 12tt stat ze srdiecko bit prestane ale tetovat uz nema vyznam...to len do toho 7tt maximalne...

to.beruska
12. mar 2009

no ja som skusala aj ranny moc aj poobede.ale tri rozne testy.no neviem ci su rovnke lebo na kazdom su ine ciarky.mrkni do albumu ked tak

tarinka333
12. mar 2009

to.beruska, treba verit, tri rozne testy a urcite nemylia🙂

to.beruska
12. mar 2009

takt to dufam aj ja.Normalne ma mrzi ze doktorka mi nezobrala aspon krv.normalne som rano rozmyslala ze ju zmenim a pojdem inde aby mi zobrala krv.ale kamaratky co k nej chodia tiez hovorili ze im nebrala krv az po sone

tarinka333
12. mar 2009

Hm, tazko mi je hodnotit, no myslim, ze aj jedno aj druhe je dolezite, myslim, ze v krvi musis mat urcitu hodnotu hcg a na sone sa potom pozera, ci je tam, kde ma byt a hlavne potom, ci bije srdiecko. Aj ked hodnoty hcg vedia povedat, ci nahodou nejde o mimomaternicove tehot.takze poradie mozno nie je dolezite az na to, ze na sone v skorom stadiu nemusi byt nic vidiet, ved ked malicke ma sotva nieco cez 1mm...

tucniacik
12. mar 2009

treba testovat rovnaku znacku testu!!!! vzdy!!!! respektive v jeden den su mozes urobt dva rozne testy,a o dalsie 2-3dni tie iste dve znacky, a na oboch uvidis ci zosilneli...
co sa krvi tyka, skutocne je zbytocne ti ju brat... bezny postup je ze sa pocka 10-14dni a spravi sa sono... krv sa potom beries pri vystaveni knizky, ale nie na hcg, ale kvoli inym veciam...
krv kvoli hcg sa berie iba vtedy, ak treba brat nejake lieky na podporu-nahrady progesterou- a tie sa nasadia az ked sa teho potvrdi, vtedy sa berie krv hned ci zena skutocne tehotna je... a samozerjem aj po ivf, ket..alebo ak nie co nie je ok na sone... inak ti len tak krv po vynechani menzes doki nezoberie...nie je dovod...

tarinka333
12. mar 2009

A neviete niekto, kedy je na sone (v ktorom tt) uz nieco vidiet, aby sa dalo povedat, ze ide naozaj o vnutromaternicove tehotenstvo so zivym embryom?

tucniacik
12. mar 2009

ja myslim ze koncom 5tt uz je vdiet nejaka dutinka/cierna bodka/, zaciatkom 6tt urcite...ale nema vyznam ist tak skoro na sono, lebo srdiecko este nebude vidno bit, treba ist v 7tt a tam uz jasne srdiecko bije... skor, ajked ti vnutromaternicove teho potrvdia, este nie je zaruka, ze je zive, alebo teda ci sa srdecna cinnost vobec vytvori... ide len o to, ze ti povedia ze tehotna si, a je to v maternici... ak sa bojis mimomaternicoveho z toho dovodu ze by ti praskol vajcovod, to sa nezvykne stava skor ak v tom 7tt, teda stava sa praveze neskor... takze trpezlivost...
a beruska neboj, tehotna urcite si!!! teraz uz len treba dufat, ze vsetko dobre dopadne...

tucniacik
12. mar 2009

tarinka, terza pozeram tvoj vrchy prispevok...takze ty zajtra koncis 5tt, sono by bolo idealne za tyzden, tazden a pol...
co na udrzanie tehotenstva? - pozitivne myslenie, klud, nenamahat sa, vela spat... kyselina lsitova je hadam samozrejmost, vitamin E, nenasytene mastne kyseliny-su prospesne na mozgove bunke plodu - a mozno nesexovat...ja by som aj odporucila uzivat gestagney-to su tie nahrady progesteronu pri pripad, ze by zlte teliesko produkovalo malo progesteronu, ale to ti dr. asi len tak preventivne neda..jedine ak by si zacala spinit,alebo ak by si uz pred tym potratila...ja som ich brala aj pri natalke, aj teraz, a hoci podla hormonalneho profilu malo progesteronu nemam, bez nich to akosi nevyslo...ale to je iba moja osobna skusenost...mozno je to iba psychicka podpora, lebo lekari aj tak tvrdia, ze ak by telo produkovala malo progesteronu, tak davky ktore by sa museli uzivat by boli extremne vysoke a take sa uzivat nesmu ani sa neuzivaju...takze je skor o tom, ze "beirem nieco, co mi pomoze" teda placebo...

tarinka333
12. mar 2009

Fiha, mas v tom prehlad 😉 dakujem za rady, uz takmer 4 mesiace beriem pregnium - najprv pravidelne, potom ked ma napadlo a teraz zas pravidelne, tam kyselina listova je. Hm, nesexovat? 🙂 Pytala som sa jedneho gyn. a povedal, ze to uskodit nemoze, no citala som, ze by bolo dobre sa zdrzat...a sestricka mi kazala dnes volat a objednat sa na sono - na pondelok - to by uz mohol byt 6 tt, ak moje vypocty sedia. O hodinku volam o vysledky krvi, tak hadam budem mudrejsia - pretoze k tym vysledkom mi sestricka povedala, ze ak budu vyse 1000, je 1000% tehotenstva a je to ok, ale ak menej, tak to potom treba sledovat... potom asi nebude vsetko v norme, tak sa obavam.Inak chcem sa este opytat, je normalna bolest brucha, este aj teraz - ako pocas menstruacie? A je normalne, ze okrem bolesti brucha, smadu a cudnej chuti v ustach (nemyslim tym teraz chut na sladke alebo slane), ale mam neprijemnu chut v ustach), nemam ziadne priznaky tehotenstva?

to.beruska
12. mar 2009

no ja uzivam vytamin E skoro tri mesiace.Tucniacik tak to sa ma trosku potesila.lebo som rozmyslala ze by som zmenila doktorku.no mne doktorka tiez kazala ist na sono az na buduci tyzden stvrtok ale piatok.to je uz tiez potom siesty tyzden.
ale zase mozem vyvratit jednu skusenost.kamaratka bola 4tt a uz srdiecko bilo.zalezi aj ake mimi je.ona mala dost velke a malinka bola uz velka.dalsia kamaratka tak tej srdiecko bylo az po 8tt.ale uz ma tiez zdraveho chlapceka.a rozdiel medzi nimy.jedna bola mala a drobna a druha bola vysoka a mala normalnu postavu.to je ta co poculi srdiecko byt 4tt

tarinka333
12. mar 2009

a tehotenske preukazy sa potom davaju vtedy, az bije srdiecko? To len tak na okraj 😎

tucniacik
12. mar 2009

tarika, v pondelok budes iba 5t+3, srdiecko este bit nebude, teda bude, ale asi to nebude vidno... ale aspon budes mat klud ze je v maternici... co sa tyka hcg, nikdy nemas istotu, az vtedy, ak porodis zdrave dieta... teraz moze byt hcg dobre, akuratne k dnu tehotenstva, ale to neznamena, ze to tak bude aj o par dni...ja som tiez bola na hcg 19dpo pred druhym potratom, uplne vyska sedela, potom o tyzden som zacala spinit, na sone bolo vsetk ok aj bilo srdiecko, ale bol tam aj hematom, a o par dni uz plod nebol, vstrebal sa... takze istotu nebudes mat, iba na teraz ze teraz je to ok...
tu si potom pozri hcg ci sedi, spytaj sa sestricky presne na hodnotu

http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ...

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

beruska - tebe odpisem neskor, idem nakrmit malu...

to.beruska
12. mar 2009

ok ja si idem volaco urobit papat lebo som hladna

tucniacik
12. mar 2009

este kym pridem z prechadzky,napiste mi aku davku kyseliny listovej denne berete, je to dolezite...
a tie bolesti ako pri mezes su uuuuplne normalne...idem s malou von, potom napisem viac...

tarinka333
12. mar 2009

Prijemnu prechadzku - sla by som s vami, ale sedmi v praci ☹ a kyselina listina v dvoch tobolka pregnia ma 400 mikrogramov. Doteraz (do pozitivnych testov) som brala iba 200 mikrogramov denne ☹ Ale denna doporucena davka je 200, ked tak pozeram, ci nie?

to.beruska
12. mar 2009

u nas zacalo akurat prsat a dobre.ja berem ten vitamin E.je tam vsetko.berem jeden denne.tiez to je 200mg.
prajem tiez prijemnu prechadzku

tarinka333
12. mar 2009

Ahojte, tak akurat som volala vysledky z krvi: 2490 je hodnota🙂 podla sestricky je to tutovka... ale este stale treba cakat na sono - to bude v pondelok, takze este musim vyckat 3 dni...

natalyi
12. mar 2009

gratulujem tarinka 🙂 tak si sa dockala. dufam ze aj sono dopadne na vybornu 😉

tucniacik
12. mar 2009

takze najprv berska k tej kamoske - koncom 4tt v ziadnom pripade nemoze byt srdiecko..jedina moznost je, ze kamoska nevie ako sa pocitaju tehu tyzdne, a teda myslela skutocny vek babatka 4t co by vlastne bola v 6tt...teho tyzden sa pocitaju skutocny vek plodu +2t..cize koncom 2tt ma zena ovulaciu, koncom 3tt za oplodene vajicko zahniezduje v maternici, koncom 4tt vynechava menzes a teho test uz moze byt pozitivny... v ziandom pripade na sone este nie je nic videt, ani dutina, uz vobec nie v dutinke plod, a uz vobec nie srdiecko plodu...VYLUCENE!!! telesne proporcie rodicov s tym nemaju nic spolocne!!! cize ak mysela vek plodu 4t tak bola v 6tt a to uz srdiecko vacsinou vidno... ta druha kamoska, opat to iste ale z nej strany - 8tt myslela asi cas od prveho dna poslednej menstruacie... tak sa teho tyzdne pocitaju..lenze - plati to iba pri zenach ktore maju menzes 28dnovi... tie ktore maju dlhsie, uz to nesedi...ja mavam ovu az okolo 21dna... ak by som brala cas od poslednej menezs, som uz v 15tt, ale kedze mam ovulaciu neskor, tak mi to nesedi, a teda som v 14tt co sedi aj s proporciami plodu...vela zien vobec nevie kedy maju ovulaciu... doki sa ich pyta iba na poslednu menzes a potom vysledok sona hodnoti s proporciami plodu ci to sedi... ak sa to rata presne, koncom 6tt srdiecko uz bije, a v7tt bit musi...lekari to vedia ze zeny mavaju ovulaciu neskor, a preto to beru s rezervou... terminu porodu sa potom upresnuje podla sona/velkosti poldu/a nie podla poslednej menzes...takze komaska bola v 8tt podla poslednj menzes, ale v skutocnosti bola menej kvoli oneskorenej ovulacii... v 7tt musi byt srdiecko!!!
na to dam krk...
k tej kyseline listovej - beriete malo!! 400mikrogramov je doporucena davka pre bezneho dospoeleho cloveka, nie pre tehotnu zenu alebo zenu co chce otehotniet...treba brat aspon 3miligramy..co je 7,5x viac...
ja beriem az 10mg...co je 25x viac... ide o niekolko veci - dnes ma kazdy treti clovek jednu z poruch zrazanlivosti krvi, ja ju mam tiez, scie tu najlahsiu/fakt ju ma kazdy treti clovek!!/a ta a lieci vysokou davkou kyseliny listovej, b6 a b12.. bezne to vobec nevadi,ale ak sa v tehotentve nelieci, moze to sposobit potrat a vyvojove vady...to je tiez jedno z vysetreni ktore sa robi pri oopakovanych potratoch - tromboembolicke poruchy zranzanlivost krvi...
okrem toho, kyselina listova zabranuje vyvojovym vadam plodu, hlavne raztepy pery a chrbtice, je skutocne velmi dolezita, radim vam zvyste davku aspon na 3mg denne, kupte si tu od jamiensona, a berte rano na lacno tri tablety spolu...

to.beruska
12. mar 2009

tucniacik.veru ano.Aj doktor povedal ze to zazil druhy krat uz a to robi doktora uz vyse 20 rokov.a ta kamaratka ta to brala od pocatia babetka a nie od menstruaci.vedela presne kedy urobili tak ako mi.no ja som od pocatia 22 dni a od poslednej menstruacie to je 34 dni ked sa nemylim

tarinka333
12. mar 2009

Teda myslite, ze buduci tyzden by na sone mohlo byt teoreticky viditelne srdiecko? Ja budem v tom case - podla mojich vypoctov - v 5tt a 3 dni... hm. Dufam, ze ano.

tucniacik
12. mar 2009

samozrejme,nebudem sa hadat, zazraky sa tiez deju/vdaka bohu/ a aj rozne raritne a vynimocne stavy ktore sa vymykaju akymkolvek pravidlam... mozno je to pravdepodobnost ze sa to stane 0,000nieco percetna ale teda preco nie, stava sa vsetko...
beruska, ty si teda 5t+1...mavas ovulaciu uz na 12.den cyklu?

tucniacik
12. mar 2009

tarinka, niekde som citala ze u plodu zacina byt srdiecko okolo 23dna po ovulacii, cize to je 5+2...len neviem, ze uz vtedy jeto vidno aj na sone,a le treba est par dni pockat... ale urcite uz koncom toho 6tt vidno je, to ano...
ono trosku zalezi aj od toho kedy sa uhniezdilo, ci uz 5den po ovulacii alebo az 9den po ovulacii...

fazulka1512
12. mar 2009

ahojte, velmi ma zaujalo co tu pisete tak dufam ze mi pomozete, vypocitala som si ovu na nete a tyzden pred a v ten den sme s manzelom sexikovali, v nedelu som mala dostat mrchu a neprisla, v pondelok som robila test bol neg. a dnes je stvrtok a mrchu som este nedostala, uz dobre 3 roky mi tak nemeskala, stale prisla na cas, mam taky slaby biely vytok

tucniacik
12. mar 2009

ako si si vypocitala ovu na nete? merias bt a mas niekde graf?

fazulka1512
12. mar 2009

do vyhladavaca som dala ako otehotniet, tam mi vyhodilo nejaku stranku, mala som zadat posledny den mrchy a vyhodilo mi den, ja viem ze ovulka trva 2-3 dni ale ja len tak riskla teplotu si nemeriam, my sme to preddtym robili na ostro stale ale teraz sme to skusili takto

to.beruska
12. mar 2009

no ja som mavala ovu 14den.aj teraz to tak bolo.Ja som uz grafi nerobila.podla teploty a grafu sa nam to nesnazilo.taktiez podla grafu mi plodne dni vysli inak ako teraz na posledy.tak sme to nechali na doktoroch.ten mi robil vaginalne sono a sam povedal kedy je najlepsie robit babo.najskor som bola na zaciatku tyzdna ale nebolo to este ono tak mi kazal prist piatok a to bol ten spravny den

tucniacik
12. mar 2009

1. ovulacia - cize praknutie folikulu a uvolnenie dozreteho vajicka je okamih...netrva to 2-3dni...to plodne dni trvaju 2-3dni, nakolko spermie v tele zeny preziju obvykle 2-3dni...
2. hore som o tom pisala, ziadny program ti len tak nevypocita ovulaciu ked tam iba zadas den mrchy... ak chces vediet kedy ju mas, musis meriat bazalnu teplotu alebo pouzvat ovulacne testy, najlepsie oboje...
cyklus nemusis mat na den presny... ak ti zvykne meskat, znamena to iba to, ze nemavas ovulaciu vzdy v tej isty den, preto ziaden program ti to nevie urcit.. ja som mavala menzes 29-37dnovi... ovulaciu medzi 17-25dnom...co je dost rozdiel...ide o to, ze kym prva faza cyklu - od mrchy po ovulaciu moze trvat hocijak dlho, ked uz k ovulacii dojde, druha faza cyklus trva +-1den tak isto... ak zene meska menzes, neznamena to ze je tehotna, ale ze mala neskor ovulaciu... prklad - nidky som nevedla kedy mam dost mrchu, ale ked uz som ovulaciu mala, pripocitala som 12dni/tak dlho u mna tvra druha faza cyklu/ a vedela som ze na 13.den mrcha pride - ak neprisla, az vtedy mi meskal menzes..bez ohladu na to, ktory den cyklu som bola... rozumies?
ak by som nevedela kedy mam ovu, tek vsetky dni po 29dni cyklu by som brala ze mi meska...co je blbost...
dalej nerozumiem, vy sa otehotniet snazite? ak ano, prvy krok k tomu je odsledovat si ovulaciu...nie je to vobec tazke!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre