Po koľkých dňoch sa dá dokázať tehotenstvo?

malinke_babo
5. mar 2009

Chcela by som sa spýtať,po kolkych dnoch od oplodnenia sa da na krvnych testoch dokazat tehotenstvo???dakujem

tucniacik
12. mar 2009

beruska, folikulometria je najpresnejsia na urcene ovu... bazalna teplota ma nevyhody... mne osobne stupa teplota nie den po ovulacii ale aj 2-3dni po ovulacii...vraj je normlane zeniektore zeny reaguju oneskornena produkciu progesteronu...zistila som to az po niekolkoch mesiacoch, a preto hovorim ze treba aj ovu testy...tiez maju tiez odchylku asi 1den - na testoch pisu ze od pozit testu nastale ovu do 24-48hodin, co ale aj asi mylsim ze uz o par hodin najsneskor do 24hodin..ale kombinaciou bt a ovu testou sa da s s presnostou na +-1den ovu urcit, to ano...len to chce trosku prax, odmerat niekolko grafou a pouzit niekolko testov aby clovek vedel ako fugnuju...

to.beruska
12. mar 2009

vobec nebanujem ze sme isli.uz ma nebavilo to stale vazne merat a tie veci okolo toho.vzdy som bola z toho smutna.ale tiez mi pomohol vitamin E.na odporucanie.ja neviem ci to je nahoda ale kazda jedna ked ho zacala brat tak do troch meisacov bola tehu.ja som sa na tom smiala ked mi to tie dve spominali.ale teraz to je aj u mna

simib
12. mar 2009

No tučniačik máš vela rozumných informácií.Je dobre keď sem niekto napíše ako ty a dá veci do pravého uhlu.Ja nemeriam,ani netestujem(len min.mesiac som skúsila OVU testy)a snažíme sa každý druhý deň,niekedy aj každý deň.Moc neviem kedy mám OVU a nemám nervy to nejak zisťovať hneď na začiatku tak som zvolila možnosť hocikedy a snáď sa trafíme.Keď nám to dlho nepôjde tak potom začnem skúmať a testovať...

markiza
12. mar 2009

tucniacik, kolko ste sa snazili o natalku?

fazulka1512
12. mar 2009

ja rozumiem, ale mne naposledy mrcha meskala pred 3 rokmi, stale som ju mala na den pravidelne, a zrazu nic, pred tym ako som ju mala dostat tak ma pobolievalo brucho a teraz nic

markiza
12. mar 2009

spravny pohlad na vec simib 😉

simib
12. mar 2009

Dík markíza.Dúfam že mi to takto dlho vydrží.Aj ja som netrpezlivá to je jasné ale tak zdravo.

tucniacik
12. mar 2009

vit. E suhlasim, aj mne pomohol.. respektive to vyslo ked som ho brala...
simib - ovu test musis testovat kazdy den... inak to prepasies...najlepsie je viediet zhrube ked je ovu a par dni poredtym testovat... ale ak vam to nesuri, skus to nechat na nahodu, a setri zatial tie ovu testy...
markiza, ja som bola 4x tehu, prve dva-co skoncili potraom v 6a7tt som otehotnela na druhy pokus-teda druhy cyklus snazenia/, natalku sme splodili tiez na druhy cyklus, a teraz to vyslo na prvy...ale zakazdym sme isli na to tak, ze mam ovu alebo zajtra bude ovu, tak ideme na to...cize nie na slepo...
fazulka, tak inak... aky dlhy mavas cyklus? a kolko mas rokov?

tucniacik
12. mar 2009

baby sory za prepklepy, ale ponahlam sa kym mala spi, tak neopravujem chyby po sebe 😝

fazulka1512
12. mar 2009

5-6 dni a mam 26

simib
12. mar 2009

Tučniačik ja som robila tie OVU testy od 11 do 17 DC a nič.

markiza
12. mar 2009

tucniacik, tak to mas fajn, ze vies kedy na to vlitnout 🙂

inak baby, ja osobne sa k lekarovi neponahlam az do nejakeho 10tt, chcem mat istotu, ze tehu ide ako ma, ze mimi bije srdce a nemusim sa stresovat kontrolami srdcovej aktivity, ved aj vysetrenia krvi maju dovtedy cas, screeningy tiez...

tucniacik
12. mar 2009

ked mas cyklus 26dnovi, ovulaciu by si mala mat medzi 10-15dni pred menzesom, cize tak 11.-16.den cyklu...ktory den cyklu si dnes? ktory den cyklu si testovala test? moment - 26 mam rokov alebo 26dnovi cyklus? asi sa nerozumeme... kolko dnovy cyklus mavas? od mrchy po dalsiu mrchu? nie kolko dni trva..

este upozornim ze to ze si 3roky mala mrchu na den presne este neznamena, ze to tak bude stale... zenske telo pracuje vekom menej spolahlivo,hormony ubadaju, zenske organy starnu, takze raz sa ti stane ze ti zacne vynechavat,meskat... dnes aj mlade zeny maju organy ako starsie... cize mozno teraz je to prvy krat co si mala ovu neskor,a teda preto budes mat aj dlhsi cyklus...
a este - nic nie je na 100% , a vsetky tieto diskusie su iba o polemizovani v ramci ziskania co najvacsej pravdepodobnosti pri odpovedi na konkretne otazky, pricom sa vychazda zo stastistiky, odbornych informacii a skusetnosti, atd...cize nikto ti nic nepovie na 100% ani ovu testy nie su na 100%, ani bt, ani teho testy, ani sono, ani to, ze nidky ti nemaskala menzes... vzdy je to RAZ prvy krat...

tucniacik
12. mar 2009

markiza, iba jedna vec - isla by som na sono najneskor v 8tt len preto, aby sa predoslo praknutiu vajcovodu v pripade ze by to naaaahodou bolo mimomaternicove teho... je to stav ohrozujuci zivot, a neriskovala by som...co sa tyka plodu, inak mas pravdu...ale to prve potrvdenie ci ide o maternicovu tehotnost je dost dolezite...
simib, a aky mas dlhy cyklus?

simib
12. mar 2009

A čo hovoríš na mňa?Podla mňa min.mesiac nebola.

tucniacik
12. mar 2009

simib, nerozumiem, co nebolo?

markiza
12. mar 2009

tucniacik, ak sa citim ok nejdem skor, ved pokracujuca mimomaternicova tehotnost ma aj svoje signaly.. ale mozno na to pozeram s mojho pohladu a skusenosti mimo svk..

markiza
12. mar 2009

simib mysli ovulku

simib
12. mar 2009

Hej ovulku som myslela.Mám 28 dňový cyklus.

tucniacik
12. mar 2009

marikiza, vsetko je individualne, citala som temy o mimomat.teho..priznaky mozu byt postpupne, ale aj prudke, z nicoho nic prudka bolest apretrhnutie vajcovodu, krvacanie do brusnej dutiny... mnoho zien pisalo ze ich operavali v hodine 12-stej... ale to je na kazdom co a do akej mieri povazuje za riziko...

tucniacik
12. mar 2009

a pravidelny cyklus? ovula by mala byt 13-18.den cyklu...testovala si kazdy den? v rovnaky cas? dve hodiny predtym si nepila aby LH bolo co najkoncentrovanejsie? a dufam ze nie ranny moc, dobry je testovat pobede...

simib
12. mar 2009

Hej mám pravidelný jak hodiny.Testovala som každý deň o 11 tej a dve hod.pred tým som nič nepila.

markiza
12. mar 2009

jasne tucniacik, moju mama operovali v hodine dvanastej, bola uz vyse 3 mesiace tehu 😨

tucniacik
12. mar 2009

a nezaznamenala si vobec zaidny narast LH? teda na ziadnom teste nebola ciarka silnejsie nez na otastatnych? skus testovat pobede... a dlhsie.. mozes mat lut.fazu aj kratku 8-10dni... co je sice zle, ale slo by to riesit gestagenami... takze si mohla este par dni testovat, mohlo sa stat ze ovu bola aj 18-20den... kolko mas rokov?
ja ti viem aj tak poradit iba to, ze aspon jeden mesiac merat aj bt... je to otrava, ale clovek sa z toho vela dozvie...

simib
12. mar 2009

No čo sa týka mimomater.tak to mala moja sestra a skoro zomrela.Len ju začalo bolieť brucho tak si dala ibuprofen a asi po hodine odpadla.A sanitkou rovno do nemocnice a operovali ju 4 hodiny.Mala krvácanie do dutiny brušnej a pomaly aj do plúc.A kôli dlhej narkóze jej skoro odumrel malý mozog a dva dni mala hlavu jak balon velkú.Zachránili ju v poslednej minute.Ale došla o polku vnútra,čiže len jeden vaječník a tak.

tucniacik
12. mar 2009

markiza, to by mala byt pre teba vystraha 🙂 niekomu sa praskne skor, niekomu neskor... plod ma na konci prveho trimestra - ak ratame iba od hlavy po kostrc cca 6-7cm, cele babo ma aj 10cm... pochybujem, ze by sa vajcoovd praskol az pri takomto velkom plode...to by musel byt extremne elasticky... druha vec je, ze pri mimota.teho rastie plod pomlasie, aj hcg stupa pomalsie... ja som prve teho, koncom 6tt pozitivne testy ale v maternici nic, ani nebola zvacsena, hcg iba 181, co je zle, ale nevedeli sme ci stupa alebo klesa, doki ma nechcel pustit ani domov pre veci, povedal ze hned hospitalzovat lebo on si na triko nezoberie ze mi praksne vajcovod... a to bolo iba 6tt...

simib
12. mar 2009

Boli stále slabšie ako kontrolné.Mám 27 rokov.Tento mesiac sa mi zdalo podla bolestí a hlienu že bola 14 DC ale to je len môj pocit.Aj tak sme sa snažili celý mesiac každý druhý deň,takže nech bola kedykolvek,mali by sme ju trafiť,veď uvidím o týždeň asi.Dnes som 21DC a od ovulky ak bola vtedy 7 deň

markiza
12. mar 2009

simib, kolko bola tehu? uz je ok?

simib
12. mar 2009

Bola asi 7tt a už je dobre.To bolo pred skoro 7 rokmi,akurát moja Simi mala asi 3 mesiace.Skúšajú bábo ale nedarí sa ale doktor povedal že výsledky má dobré a aj ovuluje aj keď iba každý druhý mesiac.

markiza
12. mar 2009

tak moc drzim palec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre