Príznaky zabratia tabletky po

j3anulkaa123
21. feb 2020

S partnerom sme mali pohlavný styk, ale bohužiaľ ochrana zlyhala. Asi 4-5 hodín na to som zobrala tabletku "po". Chcem sa opýtať, aký to má príznak, že zabrala, a asi kedy si môžem spraviť tehotenský test, aby som sa uistila, že niesom tehotná.

aylinn
21. feb 2020

@j3anulkaa123 priznak ze zabrala je, ze nebudes tehotna😁 a urcite zabrala , nebojsa.. miliony zien sa snazia roky otehotniet a nedarí sa im, takže ak sa to stalo raz a hned si si dala tabletku po.. bol by to podla mna naozaj zazrak ak by si otehotnela... ale neviem no, urob si test za tyzden

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@aylinn ďakujem... Fakt mam z toho strašne nervy. Len je pravda, že aj keď si tehotná, ešte 1. mesiac máš menštruáciu? Lebo v pribalovom letáku je, že ak tabletka funguje tak dostanem menštruáciu... Tak teraz neviem :/

aylinn
21. feb 2020

@j3anulkaa123 to je individualne s tou menstruaciou v 1. Mesiaci ... a ja sama som uzila tabletku po asi 4 krat za zivot a nikdy som tusim nedostala hned menstruaciu.. mozno do tyzdna alebo presne vtedy kedy som ju mala dostat takze neviem ti povedat , ale nestresuj ✌😎

kittykat22
21. feb 2020

@j3anulkaa123 nebudes tehotna, neboj. Funguje to tak, ze tabletka da telu signal, ze je cas na menstruaciu, a telo sa spolahlivo zbavi moznosti otehotniet 🙂

klarissa25
21. feb 2020

len sa nezlakni ked ti bude meškať ms....

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@kittykat22 kamarátka mala rovnaký problém, a tvrdí mi, že po tej tabletke ma z tela vyjsť hrčka, čo sú vlastne zrazene spermie.... Je na tom dačo pravdy?

kittykat22
21. feb 2020

@j3anulkaa123 zrazene spermie? To myslela, ze sa zrazili s tou tabletkou? 😅

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@kittykat22 proste ze po tej tabletke, ak zaberie, z teba vyjde taka hrčka... Tak neviem... Či je to pravda :(

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@kittykat22 preto som chcela vedieť ci to je pravda.. Lebo nikde sa to nepísalo. A už mám fakt strašné nervy, že čo ak ta tabletka neucinkovala :/

stary_ujco
21. feb 2020

@kittykat22 si predstav, ze by si vzala tabletku hneď po orale a zrazili by sa v hrdle... Ešte sa aj zadusis

benculka
21. feb 2020

@stary_ujco 😂 ďakujem, som sa pobavila 😂

kittykat22
21. feb 2020
kittykat22
21. feb 2020

@j3anulkaa123 nie, nic nezvycajne ta necaka. Vsetko bude v poriadku a ty urcite nebudes tehotna.

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@kittykat22 rozmýšľam ze pôjdem tak o 2-3 na ultrazvuk.. Nech mam istotu. Ci je to hlúposť?

kittykat22
21. feb 2020

@j3anulkaa123 😅 ak chces, preco nie 😅

mondolina
21. feb 2020

@j3anulkaa123
Miesto uzv si sprav test.

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@mondolina ale po akej dobe? Aby to naozaj ukázalo keby niečo

kikusha2212
21. feb 2020

@j3anulkaa123 ahoj 🙂 nestresuj prosím ťa. Ultrazvuk aj test sú ešte zbytočne. Z tvojej kamarátky mohlo niečo vyst, my nevieme či nemôže mať nejaké zdravotné problémy, či abnormalitu. Myslím, že žiadnej z nás čo tu komentujú sa nič také nestalo, preto sa na tom tak bavia, je to totiž dosť neobvyklá vec 😳 u mňa napríklad prisla ms skôr, asi po týždni od uzitia tabletky, týždeň po vtedy len odhadnutej ovulacii. Tak som vedela, že asi zabrala.

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@kikusha2212 takže ak dostanem ms mam isté že zabralo?

hettinka
21. feb 2020

@j3anulkaa123
Prečo sexujes, keď nechces byt v žiadnom prípade tehotna a o tom, ako tvoje telo funguje skoro nič nevieš?

Každá antikoncepcia môže zlyhať, aj tabletka po. Musíš už len počkať (aspoň 3-4 týždne), urobiť test a dúfať, že nie si tehotna. Test to ukáže skôr ako sono.
Ak dostaneš krvácanie (nie menzes, ale krvácanie vyvolané tabletkou), tehotna pravdepodobne nie si.
Môže potom trvať, kým ti nabehne normálne cyklus, užila si poriadnu dávku hormónov, niekedy to s telom zamáva.

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@hettinka neukazuje mi odpoveď.. Čo si napísala

j3anulkaa123
autor
21. feb 2020

@hettinka asi po akej dobe by som mala dostať to krvácanie?

otazka1
21. feb 2020

@hettinka To akoze ľudia, ktori nechcú deti maju zit cely zivot v celibate? Ved píše, ze ochrana zlyhala, tak jasne, ze ma nervy stresy, lebo deti nechce..na margo tvojej nezmyselnej otazky, preco sexuje. No preto, lebo jej to robi dobre 🤷‍♀️

hettinka
21. feb 2020

@j3anulkaa123 to neviem, takú tabletku som našťastie nikdy nemusela zjesť. Príbalový leták si prečítala, nie je to tam?

hettinka
21. feb 2020

@otazka1 pri sexe he vždy možné otehotnieť, takze ak naozaj nechce v žiadnom prípade otehotnieť, jediná skutočne účinná antikoncepcia je acylpyrín. Treba ho ale držať medzi kolenami 😂.
Ak sexuje, musí prevziať aj s partnerom zodpovednosť za možné následky zlyhania antikoncepcie. Lenže keď citam, čo tu píše, tak by si naozaj najskôr mala naštudovať iste veci, a až potom ist do praxe.

whatever1
21. feb 2020

@stary_ujco 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

whatever1
21. feb 2020

@j3anulkaa123 Tabletka po funguje tak ze zabráni alebo oddiali uvolneniu vajíčka z vajecnika. Ak už ale k ovulacii a oplodneniu stihlo dôjsť tak je tabletka zbytočná. Štatisticky to vychádza tak ze otehotnie ak sa nemýlim tak 1 percento žien. Test si môžeš spraviť cca 12dni po pohlavnom styku.

chanel_c
21. feb 2020

Podla mna, ak si uzila do 5 hodin, tak pravdepodobnost otehotnenia je miziva, ved tabletku po treba uzit do 72 hodin ak sa nemylim, a cim skor sa uzije tym je jej ucinnost vyssia.

j3anulkaa123
autor
22. feb 2020

@whatever1 keď si po 12tich dňoch spravím test, už by mi to isto malo ukázať? Ci áno alebo nie?

amelia89
22. feb 2020

@j3anulkaa123 urcite nebudes tehotna,uzila si tabletku vcas. Navyse mala si vobec plodne dni? Vies aka je mala pravdepodobnost ze si mala plodne dni, vajicko uz bolo ready, do toho priatel ma 100% spermie a este si si aj dala tabletku po a napriek tomu vsetkemu by si bola tehotna ? Mala. Nestresuj sa tym, kazde telo reaguje inak, sprav si test pre tvoj klud ale na utz je fakt zbytocne ist, tam nie je vidno nic dost dlho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre