Pomaly stúpajúca hladina ľudského choriového gonadotropínu

andrea_galova
30. máj 2013

Ahojte kočky obraciam sa na vás s radou.....Minulú stredu večer ma priateľ zobral zo silnými bolesťami v obličkách do nemocnice na rizikové oddelenie, tu si ma hneď nechali a začali mi podávať infúzie. V piatok v noci som mala aj horúčky a od soboty mi začali podávať antibiotiká.... V nedeľu som však začala špiniť a tak ma lekár vyšetril s tým že to nemusí byť nič vážne, špinila som iba kúsok.... Zobrali mi pre istotu krv na hcg... vo štvrtok som mala hcg 1100 a v nedeľu len 1400 zobral ma teda na sono lenže eštše som len v 5 tt moc toho tam nenavidel..... :( vravel že podľa sona je vzhĺadom na dĺžku tehotenstva všetko v poriadku ale že to hcg by malo byť ďaleko niekde inde..... Brali mi hcg aj v pondelok ale tiež nič len o 3 jednotky zmenené...tak sme sa dohodli v utorok ráno na vizite že mi v stredu spravia kyretáž, a že ešte v utorok podstúpim predoperačné vyšetrenia.....zobrali mi ešte krv na hcg a to začalo stúpať v utorok to bolo 1770 a v stredu vyše 1900.... teraz čakajú, kyretáž nerobili ( čo som veľmi rada, pretože bábätko veľmi chceme, bojím sa však si už dávať falošné nádeje) ako to vidíte máme nejakú šancu alebo nádej? je to veľmi zle keď sú tie hodnoty také nízke?

ematko29
30. máj 2013

@andrea_galova stými jednotkami nemám skusenosť ale myslím,že je to individualne.Atiež si myslím,že v takom skorom štádiu je embrio schopné sa regenerovať.Vtedy je to bud nič alebo všetko,teda bud sa to potratí alebo sa to zregeneruje.Ja by som čakala na srdiečko určite,pretože teraz sa hcg zväčšuje velmi rýchlo tak si myslím,že je to na dobrej ceste.držím prsty

andrea_galova
autor
30. máj 2013

Ďakujem, dúfam, že nakoniec všetko dobre dopadne...

titulienka
30. máj 2013

ak hcg stupa je to dobre , urcite by som este tyzden pockala pokial so 100% urcitostou nevies den oplodnenia 😉

cuculik1
30. máj 2013

@andrea_galova no mne sa to stalo viac krat a vzdy to skoncilo zle. Hodnoty hcg nie su tak dolezite , skor to, aby sa hcg pekne zdvojnasobovalo. Tvoj narast je naozaj minimalny. Je mi to luto, uprimne by som bola pripravena na vsetko. 😒

andrea_galova
autor
30. máj 2013

no deň oplodnenia neviem .......

@titulienka

andrea_galova
autor
30. máj 2013

@cuculik1 Moc ružovo to nevidím ani ja ....takže už týždeň som pripravená na všetko, už sme si aj poplakali len to čakanie je príšerné :(

leann245
7. nov 2013

@andrea_galova ahoj, mozem sa opytat, nakoniec to dopadlo dobre? Vidim v tvojom fotoblogu, ze si tehulka, tak predpokladam, ze toto opisovane tehotenstvo teda pokracuje. Ja mam teraz nieco podobne, ale o dost horsie...za tyzden hcg narastlo z 1070 na 1449, co je strasne malo...tak cakam najhorsie. Preto ma zaujima, ci ti to dobre dopadlo.Dakujem za odpoved. Lenka

andrea_galova
autor
7. nov 2013

@leann245 Dopadlo to dobre, áno pokračujem v tom tehotenstve. Našťastie. Ako som písala už som bola pred zákrokom :( našťastie mi zobrali na poslednú chvíľku krv ešte pre istotu, no a hcg stúplo síce ešte vtedy málo ale stúplo....a tak primár nedovolil zákrok, zostalo nám jediné čakať a potom sa to krásne rozbehlo. Verím že bude všetko v poriadku, v koľkom si týždni?

leann245
7. nov 2013

@andrea_galova dakujem pekne za odpoved, si asi jediny pozitivny pripad s nizkym narastom hcg, ktore som nasla na nete. Ja som bola vcera, ked mi brali krv a hotnota bola tych 1449 5+5tt. Uplne prvykrat mi brali krv 23.10. hodnota bola 115 hcg, tyzden na to 30.10. uz hodnota hcg 1073 (co bolo vraj super) no a dalsi tyzden, teda vcera, 6.11. hodnota len 1449. Cize zo zaciatku super narast a zrazu sa to zaseklo, aj ked narastlo, tak teda uplne minimalne vzhladom na to, ako to ma podla tabuliek rast. Aj sa ti k tomu vyjadrili, ze sa to stava, ze pociatocny slaby narast sa rozbehne alebo ta skor povazovali za zazrak? 🙂

andrea_galova
autor
7. nov 2013

@leann245 No úprimne povedané, to považovali za zázrak...... trápila som sa sa tam dva týždne, čo pôvodne som tam nešla ani s tým problémom :( žiadne šance mi nedávali, ale primár rozhodol že aj keď len o jedno sa bude zvyšovať budeme čakať.....keď sa zvýšilo to hcg tak ma zobrali aj na sono hneď v ten deň a konečne už bolo vidno aj plod 🙂 nie len prázdny vačok 🙂 ja by som nezúfala, fakt keď sa to zvyšuje treba tomu dávať šance.....a hlavne robiť všetko pre zdravie, oddychovať, papať, piť ako keby sa nič nedialo

leann245
7. nov 2013

@andrea_galova Dakujem ze si mi odpisala, si zlata a nech vam to uz ide vsetko ako po masle 🙂 Musim sa priznat, ze ja uz vlastne ani neratam s tym, ze by to malo mat pozitivne pokracovanie, ale tak snazim sa zachovat neutralny postoj, uvidim v pondelok. Maj sa pekne.

andrea_galova
autor
7. nov 2013

@leann245 No daj mi vedieť ako to dopadlo, napriek všetkému držím strašne palčeky nech aj tvoje bábo je taký bojovník ako ten môj a nech to všetko nakoniec dobre dopadne

leann245
7. nov 2013

@andrea_galova Dakujem Ti, urcite dam vediet, v pondelok.

leann245
11. nov 2013

@andrea_galova ahoj Adi, ako som slubila, davam vediet info po navsteve lekara. Je to sice neuveritelne, ale objavil sa v maternici plod, zltkovy vak a uz mu bilo srdiecko, bola som z toho v soku, aj doktor, lebo na zaklade toho hcg ani on ani ja sme nedavali tomu nadej. Strasne by som si priala ist v tvojich slapajach, ale rozhodujuce budu tieto dni, tak uvidime. Prajem ti pekny den 🙂

andrea_galova
autor
12. nov 2013

@leann245 jééééj super veľmi sa teším, no vidíš ja som vravela že to bude dobré, verím tomu že to úspešne dotiahneš aj ty do konca a budete o pár mesiacov držať ten maličký batôžtek v ručičkách.... no presne tak ako u mňa aj u mňa bol doktor v šoku a tvrdil že som vyvrátila teóriu zo všetkých kníh a znovu sa potvrdilo že všetko je možné.....verím tomu že maličké sa bude naďalej pekne vyvíjať, pekný dník aj tebe

beckana
6. mar 2015

@leann245 Ahoj, teraz ja sa obraciam na teba.... ako dopadol tvoj pripad prosim? Ja som mala hcg v 5+5 2698... co doktor vyhodnotil ako velmi nizke... o dva dni, dnes mi urobili dalsi odber... vysledok je 2936... takze rataju so zamlknutym potratom... babatku davaju sancu este do pondelka... som zufala a pravdupovediac to vzdavam...

leann245
6. mar 2015

@beckana ahoj, nemyslím si, že tá hodnota je nízka, ale jej nárast je veľmi maly 😔 patrím k optimistom a vždy druhých povzbudzujem, ale nerada by som aby si bola ešte viac sklamaná. Aj ja som sa snažila veriť v zázrak, ale ten sa vtedy žiaľ nekonal, bábätko to vzdalo 13.11. a na druhý deň mi robili kyretaz, začala som krvácať. Aaaale zázrak sa predsa udial, lebo po trojmesačnej pauze som hneď v prvom cykle otehotnela a teraz sa tu na mna usmieva naša milovaná 4mesacna dcérka 😊 a to som predtým nemohla 2,5 roka vôbec otehotnieť. Absolvovali sme po tom potrate v novembri 2013 všetky možné vyšetrenia, našli nám problém v genetike, mne vyšlo všetko v poriadku ale aj tak som si v tehotenstve pichalo fraxiparin a nakoniec všetko dobre dopadlo. Takze teraz tie tvoje nárasty hcg naozaj vyzerajú tak, že babo sa nevyvíja správne a asi to žiaľ nebude pokračovať, ale už o pár týždňov môžeš byt opäť tehuľka a tak ako ja sa nakoniec dočkas milovaného zázraku, veľmi ti to prajem. Ak budeš mat chuť, tak mi daj vedieť, kiež by som sa mýlila. Drzkajte sa

beckana
6. mar 2015

@leann245 dakujem moja za odpoved. Ja to tiez nevidim ruzovo. Som realistka. Ale vliala si mi do krvi nadej,ktoru momentalne nepocitujem...ze ak teraz to mimi vzdalo,vrati sa mi coskoro. Zo srdca ti dakujem za odpoved. Vela zdravicka vam zelam!

leann245
6. mar 2015

@beckana Dakujem velmi pekne. Ja ti okrem zdravicka velmi velmi prajem, aby si to teraz dokazala ustat najmä psychicky, lebo psychika je mocny carodej a ak by to teraz nedopadlo dobre, treba si nechat aspon tie tri mesiace cas na regeneraciu tela aj duse, ale neupadat na duchu, snazit sa to prijat a potom to uz urcite vyjde. Ono aj dvaja uplne zdravi ludia bez akychkolvek problemov mozu prist o babätko takto v pociatku, priroda proste selektuje ak nieco nie je v poriadku. Som si ista, ze nabuduce to u vas dopadne najlepsie ako sa len da. Keby si mala akekolvek otazky, kludne mi napis postu, rada ti odpoviem, podporim, cokolvek 😉

beckana
6. mar 2015

@leann245 Si zlata, dakujem este raz velmi pekne. 🙂

nat7498
9. aug 2023

@beckana Ahoj, mohla by som sa prosím opýtať ako si dopadla? Presne v rovnakej situácii som teraz aj ja :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre