Potrat po úspešnom cykle s clostilbegytom

bobulka109
30. nov 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat,ci ma niekto podobne skusenosti ako ja. Po vyše roka neúspešného snažilkovania sme sa s manželom rozhodli podstupiť stimuláciu s clostilbegytom ( mám PCO so zvýšenou hladinou androgénov, takmer nulový progesteron, zvyšený prolaktin, št. žˇˇľaza udajne ok, manžel ľahkú oligospermiu). Hned po prvom cykle s clostilbegytom (užívala som ho 5.-9.deň cyklu) v čase očakávane jmenštruácie som začala špiňiť. Pripisovala som to rozbiehajúcej sa menštruácii, event. rozhádzanej hladine hormónov ( stres v práci apod.), o 4 dni som šla k svojmu gynekologovi, ktory mi povedal, že koncom tyždňa si mám urobiť tehotenský test. Ked som koncom týždńa na tehu teste zbadala II čiarky, neskutočne som sa potešila , podľa vypočtov mi to vychádzalo 3/4 týžden, hned v pondelok som šla na gyndu, odobrali hCG -758, odporučil mi duphaston 2x1 tbl. (užívam ho už asi 2 roky- od14-24 dna cyklu), radosť sa stupňovala. O 2 dni na to poobede na toalete som spozorovala špinenie, bola tam aj čerstvá krv, hneď som tušila, že to nie je v poriadku. Opatovný odber krvi na hcg- 780, lekarmi odporučil prist sa ukazat o 2 dni,bud ide o včasný potrat alebo mimomaternicove tehu, na usg nič nevidel.Po 2 dnoch hcg 277, odporučil mi, že mam pristna kontrolu o tyzden, kyretaž zreje nebude treba, avšak ak by sa vyskytli nejake komplikacie, treba prist hned. Prislisme o nasho anjelika v 4. tyzdni,som z toho strasne nestastna, aj ked som to vedela len kratko, malo to na mna zdrvujuci dopad. Chcela by som sa opytat,ci ma niekto podobne skusenosti?

soldi
30. nov 2012

@bobulka109 ahoj, dievcat s potratom v takomto skorom tyzdni je tu neurekom. urcite to nesuvisi s clostilom, proste sa niekde stala chyba, tie prve dni po vymeskani su vzdy velmi neiste ☹ v tych dnoch potrati priblizne kazda osma zena.
pozitivne je, ze si tak rychlo otehotnela. telo si pamata, ze bolo tehotne a je vysoka pravdepodobnost, ze v najblizsich troch cykloch sa zadari znova a uz to vydrzi az do stastneho konca. hovori sa, ze je telo "pohnojene".
urcite si smutna, ale verim, ze uz coskoro sa budes tesit z dalsieho pozitivneho testu a o par mesiacov aj z babatka v naruci 🙂

zuzi79
30. nov 2012

mne sa to stalo dva krát, ale chvalabohu tretie bábatko sa podarilo a mám krásnu dcérku, je nás takých veľmi veľa, prajem veľa síl a hlavne pozitívne myslenie. 😉

ematko29
30. nov 2012

@bobulka109 len v máji prišla o dieťatko moja kamarátka ktorá sa snažila o mimi 3roky.kedže som ja otehotnela aporodila bez problémou 2deti po klostilbegyte avedela som približne aké problémy má kamarátka poradila som jej nech sa lekára opýta na ten klostilbegit či by aj jej nepomohol.lekár usudil,že by jej mohol pomôcť apredpísal jej ho.Hned na druhy cyklus stýmto liekom otehotnela ato sa snažila 3roky,bola som šťastná,že som jej pomohla velmi som sa tešila.žial asi v 6tyždni bábo prestalo rásť ani srdiečko nebilo 😢 nasledovalo čistenie .potom som si velmi vyčítala,že som jej to nemala poradiť,lebo by ani neotehotnela anemusela by prežívať tú bolesť,asi 3mesiace nato otehotnela úplne nečakane ateraz je v 8tt.tiež mala špinenie ale bábo sa drží amy veríme ,že sa narodí,zdravé akrásne.možno činnosť vaječníkou rozbehol ten klostil a,kedže po troch rokoch otehotnela bez liekou ,ktovie,možno to čistenie napomohlo k tomu ,že tak rychlo po potrate otehotnela.už neriesime veríme,že bude dobre